» »

Popoldanski s.p.

Popoldanski s.p.

xerror ::

Planiram odpreti popoldanski s.p. (normirani, nezavezanec za DDV). Planiram, da bom izdal mesečno nekje od 10 do 20 računov. Računal bom za storitev, sem pa tja bom kakšno stvar kupil in prodal poleg storitve. Potrebujem za tako stvar sploh računovodstvo ali lahko vse zrihtam sam? Posloval bom tudi nekaj malega z gotovino, se pravi potem potrebujem tudi davčno blagajno. Obstaja kakšna brezplačna ali cenovno ugodna web različica?

Arctander ::

1) Če boš normiran, ne rabiš računovodstva. Samo nekdo, ki zna, naj ti pokaže, kako se znajdeš v eDavkih, na katere račune nakazuješ FURS-u ...

2) Imaš mini davčno blagajno kot online servis na eDavkih (brezplačno).

turk1990 ::

Če bo preprodajal stvari, mora voditi zalogo? In zalogo, ki jo bo potreboval a izvajanje storitve? Kaksne dele, ozioma podobne stvari.

xerror ::

Tudi to me zanima ja. Včasih bom moral prodati kakšno stvar. Moram voditi kakšno zalogo ali pač kupim na firmo in prodam?

Miha 333 ::

Za preprodajo rabiš registrirano dejavnost trgovine, s tem pa pride obveznost vodenja trgovskih evidenc. Ni dovolj, da kupiš na firmo, delati moraš prevzeme blaga ter jih ustrezno knjižiti in voditi zaloge.

Invictus ::

Za normirani popoldanski s.p. rabiš samo vpogled v ekartico, da vidiš koliko si dolžan državi. To je vse.

Če boš imel zalogo, se ti najbrž ne splača normiranec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Kaj pa 7. člen ZT-1?

Invictus ::

Sam govorim za s.p., vse ostale so pa zakoni dejavnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Saj to velja tudi za s.p. z dejavnostjo trgovine.

xerror ::

Ne mislim imeti trgovine. Imeti mislim servis, sem pa tja bo pa treba pro stranki kaj zamenjati in treba komponento kupit in prodati stranki.

Miha 333 ::

Če gre samo za prodajo in dostavo neke stvari, je to hočeš, nočeš, trgovina.

Če pa gre za servis npr. računalnika, pa je lahko zamenjana komponenta material in gre pod strošek materiala. S tem da če ni porabljen takoj ob nabavi, je treba voditi materialno knjigovodstvo in zaloge materiala.

Sicer 80% podjetij tega ne počne tako kot bi bilo treba, zato je pa potem jok ob obisku inšpektorja.

xerror ::

Če je porabljen takoj pa ni potrebno voditi zaloge? Recimo, da kupim in zamenjam nekomu disk.

Spajky ::

Kupiš na njegovo ime (račun s podatki) in mu vgradiš ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18146107 (9891) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440512 (15387) Recordman
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
447803 (6206) next3steps
»

Kako najceneje ponuditi storitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010899 (8784) Invictus

Več podobnih tem