» »

Reševanje podatkoviz okvarjenega diska.....

Reševanje podatkoviz okvarjenega diska.....

matic600 ::

Zdravo,

Imam kar 2 okvarjena diska , oba imata težave že pri prepoznavanju v bios-u , eden celo zabija glave. Oba sta 2,5'' sata (Samsung in WD),
Samsunga 500GB sem imel pri podjetju v Trzinu na diagnostiki , in mi pravijo da ni pomoči, tega WDja imam trenutno tudi tam in čakam jutri da mi povedo rezultat ali se sploh da kaj dobiti dol.

Zanima pa me, ker na bi to podjetje na K bilo najboljše v SLO, ali obstaja še kje kakšna opcija-drugo mnenje?
Ker milo rečeno glede na to kar bereš na strani imaš kar veliko upanja v recover svojih podatkov na uničenem disku, potem pa hladen tuš tko na hitro... :(

hvala za info in lp

MrStein ::

Ja, v ceniku in tudi v pogovoru na forumih pozabijo omeniti, da je verjetnost rešitve daaaaaleč od 100%.

Tema na forumu: Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matic600 ::

Hm, sem pa dobil informacijo za drugi disk , cena zelo ugodna = > kot 500€..... :(

Ali pozna kdo fante tam, se bi dalo kaj ceneje zrihtat , seveda vsaka usluga se (s)plača...?
lp

boogie_xlr ::

Reševanje diskov je taka nišna zadeva, strank ni veliko, tiste ko pa so, pa skoraj nujno rabijo podatke in so pripravljeni plačati.

anko ::

matic600 je izjavil:

Hm, sem pa dobil informacijo za drugi disk , cena zelo ugodna = > kot 500EUR..... :(

Ali pozna kdo fante tam, se bi dalo kaj ceneje zrihtat , seveda vsaka usluga se (s)plača...?
lp


Že pred leti (september 2008 - sem ravno preveril :)), smo v firmi dali koli 800EUR za reševanje podatkov z 80GB diska... Pa se nam ni zdelo pretirano, glede na vrednost podatkov, ki so bili na disku.

Aja - je bilo pri podjetju K, ko ga še ni kupilo podjetje A :)

boogie_xlr je izjavil:

Reševanje diskov je taka nišna zadeva, strank ni veliko, tiste ko pa so, pa skoraj nujno rabijo podatke in so pripravljeni plačati.


Strank bi že bilo dosti, če bi bile cene nižje. Ampak kolikor vem, profi oprema za restavriranje diskov se ne dobi ravno za "male pare" na ebayu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

111111111111 ::

matic600 je izjavil:

Hm, sem pa dobil informacijo za drugi disk , cena zelo ugodna = > kot 500€..... :(

Ali pozna kdo fante tam, se bi dalo kaj ceneje zrihtat , seveda vsaka usluga se (s)plača...?
lp


Ne bi jaz iskal cenejše amapak sposobnejše. :) Mi smo drugače bili zelo zadovoljni z http://www.msi.si/ Zamenjajo tudi glave ali celoten disk in do sedaj smo še vedno dobili vse podatke. Res pa je da prineseš disk in plačaš sa pregled in ti potem pove kaj se da oz. ne da naredit.

AndrejS ::

Sem imel disk na diagnozi pri kotarju . Sama diagnoza je bila nekje 50€ (ne spomnim se točno) Za reševanje pa so hoteli imeti preko 500€. Seveda se nisem odločil.
Sem pa našel podjetje v beogradu, kjer so mi diagnozo naredilo zastonj , za reševanje pa sem odštel 230€.

johanblond ::

Žena dobilo opozorilo v Win7 (jaz nisem videl, povzetek po njenih besedah, predvidevam da je bil Toshiba Hdd Disk Manager), da disk odpoveduje in je potreben takojšen backup.

Kaj mi je storiti:
a) prižgat laptop in začeti kopirati podatke (ravno dva tedna nazaj sem kupil 3T zunanji disk, samo še nisem imel časa da bi skopiral podatke, klasičen Murphy)

b) vzet disk ven (imam disk bay) in kopirat podatke (copy-paste style)

c)vzet disk ven in narediti image diska (s katerim (brezplačnim) programom - CloneZilla ali kja drugega).

Gre se mi za to da dobim podatke, na nov disk bom itak naredil čisto inštalacijo in da že v prvo naredim prav, ne pa da zaidem še v nove težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4913949 (7637) Miha 333
»

Servis prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354895 (4230) BorutK-73
»

Mrtev zunanji trdi disk Seagate

Oddelek: Pomoč in nasveti
304128 (3612) Lonsarg
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317304 (6502) MadMax
»

ohranitev disk (pokvarjena glava in vezje)

Oddelek: Strojna oprema
283553 (2838) Šimpanz

Več podobnih tem