» »

reset računalnika

reset računalnika

jan020 ::

Imam en problem. Imam XP in ko se mi začnejo nalagati ob zagonu računalnika, se mi računalnik enostavno sam resetira. Ob ponovnem zagonu me opozori, da se ni uspel naložiti in me vpraša ali želim navadni zagon, varni zagon ali pa zadnji zagon, ki je deloval. To se mi je dogajal prej, nato sem sformatiral disk in ponovno namestil XP in spet se to dogaja. Ali mogoče kdo ve, kaj je lahko narobe? To se mi je začelo dogajati pred slabim mesecem.

R33D3M33R ::

Preglej RAM z memtest30.
Se v varnem zagonu računalnik zažene?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jan020 ::

v varnem zagonu se vedno zažene in me vpraša o obnovitvi sistema ali pa nadaljenvanju. Ko pa hočem ponovno priti v navadni zagon, se težave včasih ponovi.
A imaš mogoče link do memtest30?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan020 ()

R33D3M33R ::

Download
Naredi si s tem disketo in nastavi za boot disketni pogon. To ti bo stestiralo za napake. Če maš čas (traja namreč dolgo) nastavi c (configuration) v programu na all tests (bo bolj podrobno preiskano).
Glede na to da varni zagon dela: kaj si posodabljal gonilnike pred slabim mescem? Lahko bi bil namreč to vzrok...
LP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

jan020 ::

Gonilniki so isti kot prej. Vmes je bil cel disk sformatiran in na novo naloženi vsi gonilniki pa še vedno ne dela.

Duhec ::

Štartaj v varnem zagonu, v System properties/Startup and Recovery, odstrani kljukico pred Automatically reboot.
Restartaj sistem.
Mogoče ti bo sistem sedaj javil kakšno napako v obliki BSOD ekrana (prej se je sistem samo zresetiral) . Tako boš lažje iz vsebine napake (izpisanega teksta) določil v čem bi bil problem.
Poročaj.

jan020 ::

Izkopil avtomatski zagona in izpiše se mi "znani" modir zaslon v XP. Izpiše mi, da je težava pri IRQ oz. nekaj takega. Z veliko truda sem ga nato spet nazaj zagnal.
Ali kdo ve še za kakšno rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan020 ()

Duhec ::

Ravno tisto kar napiše na modrem ekranu je važno. Prepiši si vse .
Kaj pravi MEMTEST ?

jan020 ::

Napiše mi:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
NE bi vedu, kaj naj bi to pomenil. A ma kdo kakšno idejo, kje naj to napako odpravim.

Duhec ::

Slab spomin (pretestiraj ga eno noč s programom MEMTEST) ali gonilnik neke naprave (lahko grafike).
V varnem zagonu najprej odstrani gonilnik za grafično kartico. (Nadzorna plošča, Dodaj/odstrani programe ...)
Nato restart in pusti WinXP, da ti sami najdejo grafiko (četudi samo standardno VGA).
Nato še enkrat restart in videl boš , če Windowsi delajo ali zopet prijavijo napako v obliki BSOD-a.

Nikita H ::

hja ravno sedaj se mi je to zgodilo...ob štartanju računalnika mi tik preden bi videl svoj desktop napiše IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

probam še enkrat restarat...pa mi napiše da je en fajl v windows system pokvarjen. Seveda sem mislu da je virus (petek trinajsti pa to) pa štartam v windows 98 pa isto ful erorje začne v metat.

No predkratkim sem si omsil še en disk in me je takoj skrbel kako bo napajalc zdržu (235 w), in za foro izklopim disk...in računalnik se normalno zažene in sedaj vam že pišem...

zdej pa me zanima a je nujno napajalc prešvoh, al je lohk tud kej druzga narobre (namreč disk je dva dni povsem normalno delal )

hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikita H ()

Duhec ::

Nikita H ali si ti jan020 ali si nov uporabnik s podobnim problemom ?

Nikita H ::

nisem nov pa tud jan020 nisem...

Imam pa podoben problem kot Jano020!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikita H ()

darh ::

Kišta od matke ma iste probleme.
Bom probal odkljukat tist pa mem test narest... bomo vidl.


Aja... zadevici definitivno ne zmanjkuje štroma ker je zelo oskubljena... 1 disk, brez CDroma.. easy uglavnem... you know.. Word'n'stuff.

Začel se je pa dogajat karnenkrat. Če je mašina ugasnena kak dan, dela pol normalno en čas.. potem pa spet restart... sem spucal vse vente -- in jih dodatno preveru, tako da čist dost hladi. Vroče tud ni preveč, okol 35-40°C (celeron okol 600 semizdida)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Nikita H ::

še enkrat jst

sedaj spet ugasnem računalnik in priklopi nazaj drugi disk....računalnik dela normalno...ne razumem nić. To je zmeraj pri računalnikih...skoz si nekaj zmišljujejo, samo da ne morš locirat napake

Sori Jan020 ker sem si ti v temo uštulu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495465 (4926) CyberAD
»

IRQL error (BSOD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
17940 (853) denial
»

BSOD ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111993 (1783) SLO_Matej
»

Problem: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Oddelek: Operacijski sistemi
151512 (1512) DOOM_er
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212636 (2299) 1309976

Več podobnih tem