» »

Odstranitev barve z lesa

Odstranitev barve z lesa

Boomerang ::

Pred kakšnim tednom sem barval vrata (prvi nanos). Takoj po končanem barvanju sem vse skupaj pospravil - prislonil na zid na podstrešje, da se barva posuši. Huda napaka: ker so bila vrata prislonjena, je barva curela navzdol in so sedaj vidni curki barve. Po 1 tednu se je barva skoraj posušila, vendar so vidne lise - tam kjer je barva curela, je sloj barve debelejši. Zdaj je videti prav grdo in bi želel barvo odstraniti, da ponovim barvanje. Barval sem z debeloslojno lazuro za les (rjava barva, št. 3). Probal sem strgati z nožem, vendar je postopek počasen in morda tudi nevaren za les. S čim bi se dalo barvo lepo odstraniti, da ne bi poškodoval lesa?

Gregor5816 ::

Brusni papir.

Klemen86 ::

Pobrusit, ali pa samo večkrat prebarvat, da ne bo več vidno.

Furbo ::

Če je teklo dol, si tudi krepko pretiraval z nanešeno količino.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Siddh ::

Če še barva po tednu dni vedno ni suha si resno pretiraval z količino.


Highlag ::

Nič nisi napisal za kakšno barvo gre. Belton ali podobno, ki se vpije v les lahko kvečjemu pokriješ. Tudi brušenje dvomim, da bi kaj naredilo, če je barva ala tesarol pa se lahko mehansko odstrani z lavakolom ali fenom.
Never trust a computer you can't throw out a window

mihec87 ::

To da si prislonil ni taka napaka, v bistvu je bilo hudo preveč nadebelo barve(pri teh temperaturah če je normalno barvano je suho v parih urah)...Kaj drugega kot brušenje dvomim da je..

Highlag je izjavil:

Nič nisi napisal za kakšno barvo gre. Belton ali podobno, ki se vpije v les lahko kvečjemu pokriješ. Tudi brušenje dvomim, da bi kaj naredilo, če je barva ala tesarol pa se lahko mehansko odstrani z lavakolom ali fenom.


"Barval sem z debeloslojno lazuro za les (rjava barva, št. 3)"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Seljak ::

Vzami nek super fini brusni papir (1000) in lepo zbrusi dol kapljice. Najbolje je uporabiti recimo namenski nastavek za brusilko,na katerega potem montiraš namenski brusni papir in enostavno zbrusiš površino. To počneš seveda zunaj z zaščitno masko,ker se bo kadilo. Nasvet za naslednjič ko boš barval: Ne nanašaj preveč barve na 1x in prvo pobarvaj eno stran. Pusti,da se posuši in nato ponoviš še na naslednji strani. Ko boš vrata kam prislanjal jih obvezno podloži z neko mehko gobo,da se ti ne bo nanos barve,ki se je že posušil popraskal.

Tavher ::

Brusni papir okrog 300, zbrusi cela vrata do gladkega in pobarvaj na novo pa je. Če boš brusil na roko uporabi deščico.

Riff ::

mogoče bi pomagal nitro, daš mal na cunjo pa poddrgneš tam kjer je barva predebela, potem pa ko se posuši spet prefarbaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

MasterTade ::

z brusilnikom pobrusi, to si res na debelo pobarval
Mors omnia aequat

Highlag ::

Lazuro lahko odstraniš z zgoraj napisanimi metodami. Drugič boš vedel, da se suši vodoravno:P
Never trust a computer you can't throw out a window

Invictus ::

S tako prekrivno barvo se zadeve barva večkrat, poleg tega pa ne s čopičem, ampak z valjčki. Bolj enakomeren nanos barve.

Bolje je več tankih nanosov, kot eden debel. Tako barvajo malarji, ki hočejo na hitro zaslužiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutK-73 ::

Highlag je izjavil:

Lazuro lahko odstraniš z zgoraj napisanimi metodami. Drugič boš vedel, da se suši vodoravno:P

Niti ne. SSem barval balkon, vrata vse stoječe. Moraš pazit z barvanjem.

fikus_ ::

Za barvanje uporabi valjček in obvezno več nanosov! Ni potrebno položiti vrat.
Za popravljanje sedanjega stanja počakajte da se barva dobro posuši ( obvezno, če ne, bo barva zapacala papir) in uporabi 100 - 120 smirkov papir, ročno, Pomagaj si s kakšno deščico. Odstrani samo napake, ostalo samo, da bo hrapavost enaka!

cebelar123 ::

Z nitro razrečilom odstrani barvo, potem kupi temeljno barvo za les in prebarvaj.Na koncu še z barvo katero hočeš imet. Upam da nisi barval s čopiučem ampak z valjčkom.

BorutK-73 ::

Jaz bi debele kapljice in tam kjer je teklo prvo odstranil z nožem, potem pa zbrusil.

;-) ::

Peskanje te resi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barva za zaščito lesa zunaj

Oddelek: Loža
3317855 (2175) darkolord
»

Kako zaščititi brunarico/lopo

Oddelek: Loža
199092 (8341) gruntfürmich
»

Ostranjevanje barve iz lesa

Oddelek: Loža
144576 (4275) boss-tech
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276469 (5972) SkIDiver
»

Obnova lesenih oken: kateri brusilnik?

Oddelek: Loža
3411601 (7677) mihec87

Več podobnih tem