» »

VS.NET 2003 - piece of shit

VS.NET 2003 - piece of shit

nosferatoo ::

Prekleto govno Micosoftovo!!!
Visual Studio 2003 zopet izgublja kodo - enako, kot je to počela prejšnja verzija. ;(( ;(( ;((
Aaaaaaa - že slutim začetek živčnega zloma.

Gandalfar ::

Hmm..? Prvic slisim za to.. lahko kaj vec o tem poves? :)

Meni Delphi se nikoli ni nicesar zgubil prav tako ne tekstovni editor za pythona :D

DMouse ::

Izgublja kodo? Nevem no, jest mam VS .NET (7.0) pa še nikoli nisem pogrešil nobenega kosa kode...

nosferatoo ::

VS.NET (že prejšnja, pa tudi verzija 2003) imata čudovit "feature", ki se manifestira tako, da IDE občasno izgubi naključne dele kode.
Včasih pobriše vrstico, včasih kar celo proceduro, včasih propertyje.
Lahko si misliš, kako fino je delat na tak način...

Morda je pa M$ zopet inovativen in nas osrečuje z optimizacijo kode?

Ja, z Delphijem tudi jaz nisem imel nobenih težav - šmrc, šmrc, hočem nazaj svoj Delphi!!!

nosferatoo ::

HrabriMisek, M$ je to v 7.0 zrihtal (po parih mesecih so dali ven SP - do takrat smo pa uporabniki pop*****)
In v 7.1 jim je zopet uspelo narediti enako neumnost, za popravek pa bodo zopet potrebovali vsaj 4 mesece...

andrej ::

meni do zdaj se nobena verzija ni nic zbrisala. zgleda pa, da se nakteri se niso naucili delat backupov. ne gleda kako (ne)zaupas programu, VEDNO je treba REDNO delat backupe....

noraguta ::

itak uporabljeti sistem za verzioniranje.

res nevem kje naj bi ti kodo brisalo. edin primer , kjer se to zgodi je da form designer rezervira eno metodo zase.

andrej ::

edino lahko zabluzi, ce rocno spreminjas kaksno kodo, ki spada k form designerju. meni je enkrat takrat zabluzo...

jkui ::

andrej: zgleda da je microsoftu uspele nekatere prepricat, da je buggy softver normalen in da prakticno 100% softver ni mogoc :). (ja, delam backupe, ceprav bolj zaradi hardvera - recimo slavna ibm serija diskov:).

Hair_Y ::

Tudi nisem opazil tega po dvo mesečnem rednem delu v .NET v1.1
Motijo me le neke brezvezne omejitve in slaba podpora spreminjanju
formatov slik....

andrej ::

jkui: hehe, ms ni nobenega preprical - taksna je realnost.:D

nosferatu666 ::

andrej >> ma, falus ti je to realnost... ne rečem, da Borland ni delal bugov v Delphiju, ampak to, kar počne M$ v VS.Net je pa že višek.

Hair_Y >> no, jaz pa VS.Net uporabljam že malo dlje kot eno leto, tako da...

noraguta, andrej >> ja, itak da uporabljamo VSS, potem pa še tega backupiramo, ne biti tako pametna, no... Finta je v tem, da VS.Net "optimizira" (beri, občasno pobriše) kodo, ko urejaš WinFormo v designerju, potem pa preklopiš nazaj na kodo. In kaj potem narediš? Vsaki 2 minuti narediš check-in? No, jaz sem (začasno) obupal nad designerjem in forme pač urejam samo v editorju ;( Ampak, včasih se pa ne moreš izogniti uporabi designerja (pozicioniranje kontrol...), takrat pač skopiram .cs in .resx nekam drugam, opravim v designerju, počakam, da pobriše kodo in jo skopiram nazaj. ;((
Res, napredno orodje, napredna tehnologija tole...

Aja, pa še vprašanje za tiste, ki uporabljate WinForme: kako ste kaj zadovoljni s priloženimi komponentami, s tem, da ni sorsov in koliko unmanaged kode imate?

p.s.
nosferatoo==nosferatu666

noraguta ::

noraguta, andrej >> ja, itak da uporabljamo VSS, potem pa še tega backupiramo, ne biti tako pametna, no...


mislim da za InitializeComponent() jasno pise na zacetku

#region Windows Form Designer generated code
/// < summary>
/// Required method for Designer support - do not modify
// the contents of this method with the code editor.
/// < /summary>

in potem
//
// TODO: Add any constructor code after InitializeComponent call
//

in cisto vse se da urediti tukaj.Razen ce imas svoje slabo spisane komponente, ketere se ne zinicializirajo lepo v form designerju.je pac treba posvetiti malo vec casa razvoju same komponente.(samo brat je treba znat, ah brat je sele pedr)


drugace pa
Ampak, včasih se pa ne moreš izogniti uporabi designerja (pozicioniranje kontrol...),


mislim, da se da precej dobro pozicionirati tudi na roke, res pa je da so sami docki v vs.netu za moj okus malo nerodni.in je potrebno precej telovadbe z paneli.Mozno pa je tudi da sem malo neroden jaz, cel framwork je tako huronsko velik, da se mi se vedno za pol stvari ne sanja kje naj jih najdem.


Unamanaged kode je pri meni se cca 10%(nekaj casovno kriticnih delov,ter wrapperjev).

drugace pa glede UI razmisljam ze nekaj casa o prehodu na kaksno dugo knjiznico. Pri meni je odlocitev padla na wx.NET , predvsem zaradi prenosljivosti ter ker pade izven MS patentov, pa tudi licenca je za razvijalca dalec najbolj ugodna.

hmm drugace pa jaz uporabljam cvs.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C++] izris v [x,y]

Oddelek: Programiranje
131075 (777) DuleKrtola
»

Visual Studio - koda za prikaz OS?

Oddelek: Programiranje
91014 (781) detroit
»

[.NET ASP] Napaka : Specified cast is not valid

Oddelek: Programiranje
61055 (1008) pinc
»

[C++] for {}

Oddelek: Programiranje
291627 (1321) Gundolf
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710213 (8857) Nerdor

Več podobnih tem