» »

access problem

access problem

Dusan_HD ::

Nekaj malega delam v bazi in me zanima kako.... :

Ob izbiri možnosti v enem combo boxu (recimo " naziv zadeve"), HKRATI vpisati v eno drugo polje glavne tabele neko vrednost (recimo postopek: kratek, hiter), katero bi pogledal (lookup?) v ISTI tabeli kot imam "nazive zadev", le v tretjem stoplcu.

Potem bi v glavni tabeli ta stoplec (postopek) "že obstajal".
Kasneje bi namreč to rabil po izvozu v excel pri IF ter AND in drugih funkcijah.

Če pa hočem v excelu naknadno "ustvariti" ta lookup, uporabim vgrajeno if funkcijo, a mi ta zagodi, saj lahko vnesem očitno samo do 8 "pod IFov" (v tem stilu: =IF(E2=$IU$2;$IV$2;IF(E2=$IU$3;$IV$3;IF(E2=$IU$4;$IV$4;IF(E2=$IU$5;$IV$5;IF(E2=$IU$6;$IV$6;IF(E2=$IU$7;$IV$7;IF(E2=$IU$8;$IV$8;IF(E2=$IU$9;$IV$9;"NE NAJDEM")))))))) ,
jaz pa imam ca 30 možnosti za naziv zadeve.
Potem sem naredil na drugem listu stoplce: postopek 1del, 2del, 3del, 4del, ter pač potem za stolpec vgrajeno if (1-8, 9-xx. xx-xx, xx-xx). Potem je v posamezni vrstici excela na tem listu vrednost le v enem stolpcu (v katerem razredu je pač bila št. zadeve)

prosim za pomoc

dusan

Equinoxe ::

Nimam preveč pojma kaj hočeš pa vendar.

Na formo daš kombobox in textbox.
Potem pa glede na to kaj izbereš v komboboxu želiš vrednost v textboxu iz iste tabele samo drugo polje?

Dusan_HD ::

da :)

hvala ze v naprej ce bos odgovoril ...

dusan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628722 (3051) omni-vor
»

excel pogojno oblikovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141708 (1170) 3pier
»

Excel automatsko računanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101105 (950) petkofak6527
»

Excel - seštevanje

Oddelek: Programska oprema
71002 (762) BlackHole
»

Excel

Oddelek: Programska oprema
151393 (1042) karafeka

Več podobnih tem