» »

i: modem/router za kabelski internet

i: modem/router za kabelski internet

«
1
2

Ijus ::

Se tem modemom/routerjem reče kako drugače?
Ker sem že nekaj krat iskal za to stvar pa nikol nič našel. Najdi.si pa Google.com.
Saj veste kako je s ISP-ji. Bolje si je sam kupit.

Zato sprašujem: kje to kupit? Kakega mid price/quality range.

SeMiNeSanja ::

Kabelske modeme običajno ne boš našel v trgovinah, ker ti ga že ponudnik dostavi v hišo.

'Bolje si je sam kupiti' pa potem velja za tisti router, katerega postaviš izza tega modema. Ta pa je lahko katerikoli od standardnih routerjev.

Pri celi zgodbi je edino vprašanje, kaj ti je ponudnik dejansko postavil na konec kabla. Ali je zgolj kabelski modem ali je zadeva tudi router, morda celo z WiFi. Od tega je potem odvisno, ali bo tvoj router delal takoj, ko ga boš priključil, ali pa bo treba od ponudnika zahtevati, da tisto svojo napravo preklopi v 'bridge mode'.

konspirator ::

--

...:TOMI:... ::

Kaj ga zavajate. Kupi router TP-LINK TL-WR841N, ki stane manj kot 20 eur in to je to.
Tomi

forplan ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kaj ga zavajate. Kupi router TP-LINK TL-WR841N, ki stane manj kot 20 eur in to je to.


Ti si šele slika :)

Po moje najboljše da kupiš od ponudnika. Kolega je kupil rabljen modem preko bolhe. In potem če ga priklopiš ne dela dokler ga ne oni na kabelski ne "sprejmejo". In bi rekel da so potem kolega zajebavali. Je trajalo 1 teden da so ga priklopili ker imajo "kao gužvo" :) In tudi potem ko je enkrat klical ker ni bil internet v redu so takoj se spravli na njegov modem da ne dela v redu itd...
da se strinjam

...:TOMI:... ::

Modema še nihčne ni kupil, ker ti ga ISP na reverz. On rabi router za to, da bo imel wifi.
Tomi

Ijus ::

Porka madonna.

1. odgovor za deminesanja: zato sprašujem kjej to kupit. že imam router. na konec kabla mi je priklopi router.
2. odgovor za konspirator: rabljeno ne pride v poštev. sprašujem za trgovine z novo robo.
3. odgovor za ...:tomi:...: to že zgleda bogo.
4. odgovor za forplan: cenej če sam kupim v trgovini.
5. odgovor za ...:tomi:... wifi že imam.

čuhalev ::

Glej za DOCSIS 3.0

...:TOMI:... ::

Ne. Pokliči svojega ISPja.
Tomi

Ijus ::

1. odgovor za batt67: ko sem bral specse, sem bil navdušen. potem sem pa na sliki videl, da nima priklopa za telefon.
2. odgovor za ...:tomi:...: ne. ne bom. ceneje.

Mikrohard ::

OMG si trmast... pokliči svojega operaterja in vprašaj, kaj potrebuješ. Obstaja namreč nezanemarljiva možnost, da boš kupil narobe in te ne bodo želeli priklopiti. Ali pa še ena opcija... vprašaj sosede, katere modeme dobijo od operaterja in potem poišči identičen model.

PS: Sem mislil, da večina operaterjev sedaj modeme daje v najem (beri: brezplačno za čas, ko si njihov naročnik)... ampak očitno so pri kablaših še vedno takšni, ki zaračunavajo modeme? Marsikater operater bi se ti samo zasmejal, če bi prinesel lasten modem.

Ijus ::

kako se sploh tem modemom za kabelski internet, ki imajo vgrajeno brezžično oddajanje, reče?

nič jaz ne vem o tem, da svoj lastni modem ne bi mogel priklopiti.
bi bilo smiselno jih poklicat pa vprašat, če lahko sploh priklopim ker drug modem gor, ki ni njihov, ki ga dobiš ob sklenitvi pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

čuhalev ::

Kaj če bi pogledal Arris TG862G?

Ijus ::

odgovor za batt67: a je to ta? kaj tam neki piše glede kompatibilnosti z major u.s. cable providers? - to pomeni, da ima forplan prav? no saj ne da bi mu oporekal. a ima telemach tudi tako "politiko"?

k* jeb**ti. vsake 14 dni moram resetirat (power off -> power on) modem, da lahk normalno surfam po internetu.
pa to je že 3. modem, k ga mamo doma od telemacha. pa skoz smo na kabelskem sistemu (internet, tv, phone) odkar smo pri telemachu.
pa vsakič jim je problem. isto pri kolegu iz NK k je poddirektor. jih je miljonkrat klical. vsakič isti odgovor. vas pokličemo nazaj.
ko jaz tko kaj pokličem al pa pošljem e-mail. se ve da. vse moram jaz probat. vse že probal. še u k* jih bom posla. cenej je sam. preko njih.

3. modem zato, ker smo že menjali pakete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

čuhalev ::

Je. Arris je en izmed proizvajalcev kabelskih modemov. Obstajajo pa tudi drugi.

Trik kabelskega modema je ta, da ima znotraj modema še en MAC naslov, ki služi nastavljanju, in ta MAC naslov mora operater poznati, da ti bodo storitve sploh delovale. Sem spada telefonija.

Kratek nasvet: Telemach je nesposoben operater. Menjaj.

Ijus ::

preveč dela z menjavo. ne sprašuj kaj pa zakaj. sej kaj pa sploh pride v poštev? - operaterji.
siol? nimamo optike v našem kraju. pa gre čez samo naselje glavni vod med mb/ce-lj/naprej (povedal od tega kolega brat, ki dela pri telekomu kot vzdrževalec/monter). debili. ni bilo interesa s strani občine in župana, ker je bilo premalo zainteresiranih, ker bi morala občina doplačat izgradnjo/širitev do hiš. telekom tudi nima kabelske. bakren kabel odpade? - adsl/vdsl. to je preteklost.
ja a je sploh kaj na raspolago?

na vranskem živim.

harvey ::

adsl/vdsl. to je preteklost.

Niti ne.:)) Kakšne potrebe pa imaš, da rabiš vsaj 100/100 Mb.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ijus ::

sej tud če pokličem telemach pa jim zajamram. pa ko ne bo nič. jim čez teden dni spet zajamram. pa ko spet ne bo v n-te nič. dokler mi ne bo počil film pa jih steral u k* pa dobil nov modem. a bom dobil novega al refurbishanega?

in pl bo rekel niste probal menjat laptopa. ja dragi ljubček, nimam te možnosti. a vi pa ne morete pomislit na to pa imet s sabo nek 100% (stestirano) ispraven laptop in sprobat, če vse dela. pa bo rekel: ja ste pa resetirali modem. ja bejš no. a naj 14 dni igram na abakus?

laptopa imam že dlje odkar smo menjal nazadnje paket ko sem dobil nov modem. pa je isto kot prej. na vsake 14-30 dni ga je treba power offat in power onnat. pa sme že menjal vse komponente v njemu. razen wi-fi modul je isti od začetka. linija je kao ispravna. dovolj močan signal. al kva jaz vem kaj.

...
...
...

v glavnem. ko mi dol fukne internet mi tudi mobilni telefon se ne poveže.

am...

harvey je izjavil:

adsl/vdsl. to je preteklost.

Niti ne.:)) Kakšne potrebe pa imaš, da rabiš vsaj 100/100 Mb.



pa saj ne gre za to človek. treba je iti s korakom naprej vsporedno s korakom družbe. nam šel zdej na slabš. raj vsake 14 dni dvignem rit pa resetiram modem*. sedaj imam 130Mb/4Mb. *pa ko mi bo dopizdilo bom fuknil modem (pa tud če ni kriv) čez oken. sej pomojem tud telefon ni kriv. pa prejšnji tud v okvirju sedajšnjega paketa.

še neki bi povedal za info: kolega je poddirektor NK Vransko. in rabijo iz večih razlogov wi-fi (dostopno točko). in je kolega dobesedno več kot pol leta jih klicaril in malo ko da ne že prosil in vsakič isto. kr neki. pa sem ga vprašal a lahko kdo sodno odgovarja, če vi nimate wi-fi-ja. pa je rekel: lahko. the f? in telemachu to kao ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

lejte kaki bedaki so. mu je rekel vaš modem/router ima anteno (izgleda je treba menjat anteno) ki je pri nam v sloveniji ni več za dobit. jo bo treba naročit iz tujine. in je čakal kva jaz vem kolk. 14+ dni. in pol spet ni delal. dokler niso prišli čez 3-4 mesce pa prnesli nov blesteč lep nov modem/router. zdej je kao okey. a vmes miljon tekem pa vsi trenerji pa sodniki vsakič odvisni od wi-fija ker je šel sistme fuzbalske te kva kol že je naprej s časom in imajo vse digitalno v real-time in pol po tekmi preko interneta. nič več na papir.

ma sej nema veze. ne sprašujte me kako pa kaj.
kje naj pri nam v sloveniji dobim kabelski modem?
do sedaj mi ni še nihče povedal razen gospoda konpirator. ki je brcnil v temo. ja pa veš sej pa to pa un pa lahko bi pa... NE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

čuhalev je izjavil:

Menjaj.


Bom. Šel bom od PC štacune do PC štacune dokler ne bom izvedel kje kupit nov...

čuhalev ::

Si pomislil, če je morda njihova oprema defektna, saj ti s tremi modemi ni delovalo.

Ijus ::

Pa kaj mam jaz za na to pomislit? Če ne zameriš, da tako vprašam.
A nimajo kakega .LOG fajla kamor shranjujejo experience z strankami?

harvey ::

Ijus je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Menjaj.


Bom. Šel bom od PC štacune do PC štacune dokler ne bom izvedel kje kupit nov...

Se boš pa lahko nahodil. Vsak operater ima v svojem omrežju navadno specifične rešitve in nastavitve. Tako da štacunska terminalna oprema največkrat ne dela "out of the box" kar ti je bilo že svetovano.

Lahko so posredi čisto banalni štosi - lahko je modem postavljen kam v kot (premalo zraka) in se pregreva in zato zmrzuje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ijus ::

ja glede temperature mogoče bi znalo bit, ja. sam ga prec po ugasnitvi nazaj prižgem in je v redu. ima to kaj veze?
dobro. glede specifičnih rešitev operaterjev pa prvič slišim. the f.

dobro no. saj mogoče bi mi pa v trgovini to povedali.

pa itak bi bilo dobro da bi malo več hodil, ker preveč sedim. :D hehe sorry.

forplan ::

@Ijus preveč se sekiraš :)

Jaz imam tudi kabelski dostop pri lokalnem operaterju (koroška) pa mi na določen čas recimo 14dni zašteka da ne gre sprejeti telefonskega klica čeprav zvoni telefon... Reset pomaga :) sem se navadil da ga vsako nedeljo pred kafejem izklopim in vklopim podaljšek na katerem je modem, ruter... :) :)
da se strinjam

Ijus ::

Ho porka duš. Jaz smem pa ukinil paypal account. Fffff...

forplan je izjavil:

@Ijus preveč se sekiraš :)

vsako nedeljo pred kafejem izklopim in vklopim


haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Daniel ::

Na časovnik ga priklopi, da se bo prisilno resetiral vsak dan ali pa vsak teden pa bo :)

Sicer na poznam nobenega na Telemach kabelski, poznam pa ljudi, ki dostopajo do neta preko COAX, Bakra in Optike pri raznih drugih operaterjih in pri večini nastavim za modem še router, ker te operaterske škatle pač ne zmorejo vsega. Nikjer ne opažam težav. Ste poskusili z ločenim routerjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

BorutK-73 ::

Ijus je izjavil:

Porka madonna.

1. odgovor za deminesanja: zato sprašujem kjej to kupit. že imam router. na konec kabla mi je priklopi router.
2. odgovor za konspirator: rabljeno ne pride v poštev. sprašujem za trgovine z novo robo.
3. odgovor za ...:tomi:...: to že zgleda bogo.
4. odgovor za forplan: cenej če sam kupim v trgovini.
5. odgovor za ...:tomi:... wifi že imam.

Zakaj se sploš obremenjuješ in kompliciraš s tem? ISP ti da lepo zastonj modem, ti imaš pa naprej svoj router in kontrolo nad svojim omrežjem.

Ijus ::

Ni potrebe po tem za en krat.
Sem že poslal e-mail na oddelek za reklamacije strank in napisal vse kar je bilo potrebno.
Dobil sem avto-matsko generiran e-mail kot odgovor, da se bodo potrudili po vseh najboljših močeh da bodo čim prej odkrili napako in odgovorili glede rešitve.
Hvala bogu, da tudi taki ljudje živijo.

Bojda bo to fajn izkušnja v matrici. Boš šel do telefonske govorilnice in pojamral da si lačen in da ti kruli v želodcu in ti bojo poslali štručko kruha. A ni lepo to?

čuhalev ::

Menjaj operaterja, menjaj tehnologijo, če želiš, da ti bo lažje. Si poskusil z LTE?

Ijus ::

LTE? A ni to za mobilne storitve? Ala za mobilne telefone?

Tilen ::

Naj te opozorim, da ISP ni dolžan zagotoviti delovanja storitev v primeru, da bi resnično želel svoj modem. Lahko ti enostavno rečejo, da zaradi varnostne politike tvojega modema ne bodo spustili v omrežje in potem boš verjetno precej razočaran.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

čuhalev ::

Ijus je izjavil:

LTE? A ni to za mobilne storitve? Ala za mobilne telefone?

Kdo ti pa preprečuje, da bi imel telefon na mestu, pri miru, doma eno leto?

čuhalev ::

Tilen je izjavil:

Naj te opozorim, da ISP ni dolžan zagotoviti delovanja storitev v primeru, da bi resnično želel svoj modem. Lahko ti enostavno rečejo, da zaradi varnostne politike tvojega modema ne bodo spustili v omrežje in potem boš verjetno precej razočaran.

To je odvisno od pogodbe, kako je definirana omrežna priključna točka (OPT). Mnenje AKOS-a je ta, da so si v preteklosti to razlagali kot fizično točko, kjer se zaključuje dostopovni vod in kjer se začne hišna inštalacija (priključna doza). Sedaj pa se mnenja razlikujejo, čeprav jaz osebno ne vidim razloga, zakaj je bila nekoč ta definicija dobra, danes pa ne več.

Recimo za Telekom je OPT omarica na fasadi, natančneje priključna letvica, za operaterja Amis pa šele Ethernet vtičnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Ijus ::

Bi mi hotel kdo povedat kako je z ceno.
Tale LTE/G4 150/50. Pokritost na Vranskem je pa najtemnejša na zemljevidu.

Tilen ::

Saj piše, koliko je cena.

čuhalev je izjavil:

Tilen je izjavil:

Naj te opozorim, da ISP ni dolžan zagotoviti delovanja storitev v primeru, da bi resnično želel svoj modem. Lahko ti enostavno rečejo, da zaradi varnostne politike tvojega modema ne bodo spustili v omrežje in potem boš verjetno precej razočaran.

To je odvisno od pogodbe, kako je definirana omrežna priključna točka (OPT). Mnenje AKOS-a je ta, da so si v preteklosti to razlagali kot fizično točko, kjer se zaključuje dostopovni vod in kjer se začne hišna inštalacija (priključna doza). Sedaj pa se mnenja razlikujejo, čeprav jaz osebno ne vidim razloga, zakaj je bila nekoč ta definicija dobra, danes pa ne več.

Recimo za Telekom je OPT omarica na fasadi, natančneje priključna letvica, za operaterja Amis pa šele Ethernet vtičnica.


Nisem imel v mislih samo fizike, temveč na primer konfiguracije naročniškega porta. Prav tako ISP ni dolžan posredovati SIP podatkov uporabniku, da jih bo sam vpisal na modem, tudi če bi že usposobil svoj modem za delovanje preko obstoječih vlanov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ijus ::

Kva? 6€/m. Ne da bi bil pogoj za to nakup telefona ali kake druge storitve? Ker pri nam domam imamo dostop za tv/net/fone preko telemacha. pa še jaz in mama imava vsak svoj mobilni telefon kupljen pri njih in paketa ki sta zaradi fiksnih storitev cenejša. pač pravim da ne bi zdej prekinjal/spreminjal poodbe.

Kva 6€/m plus 1,5€/m za wingle? Je to vse?

Ijus ::

Kaj pa uSIM kartica?

Dobro. Pustite to sedaj. Bom poklical na telekom pa vprašal glede tega LTE/G4 mobilnega interneta - vse kar me zanima.
Pa tudi glede prehoda na drugega ponudnika - njih. Kako pa kaj glede ponudbe paketov. Ker njihova spletna stran je neintuitivna. Ne mislim se s tem ubadat pa spuščat na nižji nivo.

Tilen ::

Tvoj nivo komunikacije je tako nizek, da se boš že ujel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ijus ::

O ja. Nič bat. Znam bit z primernimi sogovorniki še kako intuitiven.

Tilen je izjavil:

Tvoj nivo komunikacije je tako nizek, da se boš že ujel.



Posluš Tilen. A sem jaz kaj narobe rekel v tej celi debati? Ali si samo komentiral moj nivo kvalitete izražanja? Pa potem nekaj povedal glede ujetosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

forplan ::

To si še poglej Klik to+ 6EUR + 1,5EUR...

Ni variante LTE pa OS
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

Ijus ::

forplan je izjavil:


Ni variante LTE pa OS


:)) veš da.

Dobro. Kdo je stegnil jezik pa rekel za mobilni internet ki bi ga uporabljal namesto fiksnega interneta?

Haha -> kalkulator prenosa podatkov. Da ne povem kolk je haha v kontekstu 21 stoletja v letu 2017.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

Al pa kolk je haha 8K stream na japonskem.
Al pa da je afričanov 100kg.
Al pa da je cel svet ena sama ironija.

V glavnem:
minus plus
minimum maksimum
primankljaj prebitek
piščanci na balanci

...

zemlja je kot žoga.

kam so pa eni žogo vtaknili pa bolje da ne veste tisti ki ne veste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

stara mama ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kaj ga zavajate. Kupi router TP-LINK TL-WR841N, ki stane manj kot 20 eur in to je to.

In kam ga naj priklopi, direkt na koaksialec ki pride ven iz zemlje?
To bo letelo, brez vseh ovir, še pingi se ti bodo zmanjšali!!

Res nevem kaj je problem tu s temi modemi, to ti uredi vsak operater in tud če se imenuje Telemach.
Nazadnje ko je crknil Thompson (pa ne prvi) so prišli in zamenjali za Arrisa. Pa ko je tega skurla strela (redni dogodek v naših koncih) so tud prišli in zamenjali brez besed. Neverjetno 8-O

Zgodovina sprememb…

Ijus ::

:D

BorutK-73 ::

OP bi sedaj šel raje iz kabla na lte?!!;((
Ostani na telemachu, vsaj ni jebanja z netom in tv-ji ko vse uporabljaš istočasno. A ti nagaja internet, signal prekinja?

Ijus ::

Browsanje. Sčasoma čedalje bolj počas. Dokler ne nalaga več.
Pol pa:
- reset windowsov ali
- reset wi-fi-modula v laptopu ali
- clear cache v browserju
- tud če nardim na vsake cajte fresh install winsow
- power cycle wi-fi v routerju
- power cycle sam router
- reset routerja je skrajna rešitev

Najpogosteje resetiram winse/laptopa pa ni nič bolje. Pol pa power cyclam router je pa prec v redu. Ko pa tud to ene par krat ni pomagal sem pa resetiral router. Je blo za neki časa bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

Običajno reset wi-fi modula v laptopu ali clear cache v browserju ne pomaga.
Kdaj pomaga če powere cyclam wi-fi v routerju.

Pa takrat ko dol f* net pol tud ali z mojim ali z matkinim telefonom ne morem/va browsat po netu.
Je pa zanimiv da neki časa še kaže da je povezan da je vzpostavljena linija. Čez neki časa mi pa tako na laptopu ali na founu kaže da povezave ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

N0t0ri0us ::

Ijus je izjavil:

Porka madonna.

1. odgovor za deminesanja: zato sprašujem kjej to kupit. že imam router. na konec kabla mi je priklopi router.
2. odgovor za konspirator: rabljeno ne pride v poštev. sprašujem za trgovine z novo robo.
3. odgovor za ...:tomi:...: to že zgleda bogo.
4. odgovor za forplan: cenej če sam kupim v trgovini.
5. odgovor za ...:tomi:... wifi že imam.


Tišina :D.. sem kupil router isto tp link 3 antene nekaj let nazaj za cca 40EUR, bratranec je kupil istega, kasneje sem jaz kupil še enega rabljenega na eno anteno za bridge ampak ni imel te možnosti. Zato sem bratrancu rekel če lahko zamenjava router in mu tisti z eno anteno lovi popolnoma enako kot tisti s tremi, zato sva router zamenjala.


Zgodovina sprememb…

Ijus ::

Če obstajajo kabelski routerji tud do 250+ pa nekje v povprečju so za 125+/- (gledal ebay za nove brez avkcije) ne vem zakaj pol ne bi rekel za tega da zgleda bogo.

Tale k ga je ...:tomi:... predlagal - TP-LINK TL-WR841N - zgleda bogo. Pa nam dal 20€ za kabelski router, če uporabljam net 24/7.

Ajaaa... the f. Še celo tko. Tale sploh ni za kabelski internet.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883567085 (2569) Netrunner
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678448 (20853) Tilen
»

Telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6615970 (4479) zavajon
»

težave z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
293009 (2460) FX6300B
»

Digitalna kabelska televizija - vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
132347 (1946) mat xxl

Več podobnih tem