» »

i: modem/router za kabelski internet

i: modem/router za kabelski internet

1
2
»

Mesar ::

Kakšna pa je razlika med routerjem, ki je priklopljen na kabelski modem in routerjem, ki je priklopljen na FTTH modem?

WRT54GL dobiš za 10 EUR pa so večni, maš še danes cele firme ko laufajo na tem.
Your turn to burn!

Ijus ::

jaz osebno ne vem ne eno ne drugo. vem sam da ima kabelski modem drugačno vtičnico oziroma priklop kot ftth. to je logično. kar se pa tiče vezja pa čipovja pa nimam pojma. al pa vzdržljivosti pa tko.

EDIT: aja čak .ti sprašuješ za router ki je priklopljen na modem. sorry. my mistake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

WRT54GL - zdej ko sem pogledal slike na googlu vem da so ljudje to že govoril. bral nekje. možno da tle na slo-tech.

BorutK-73 ::

Zadnje čase se jaz pogovarjam z telemachom kar preko FB messengerja. Res da traja uro, dve da odgovorijo, ampak če si kulturen se da vse lepo zmenit. Sem tudi sam imel težave in je trajalo eno leto da s(m)o pogruntali kje je napaka. Sosed je kabel poškodoval in ker je tipični sosed, ni javil takoj napake, ampak je sam bolj slabo zaflikal in zakopal nazaj.

Zgodovina sprememb…

Ijus ::

:D haha svašta.

Mesar ::

BorutK-73 je izjavil:

Zadnje čase se jaz pogovarjam z telemachom kar preko FB messengerja. Res da traja uro, dve da odgovorijo, ampak če si kulturen se da vse lepo zmenit. Sem tudi sam imel težave in je trajalo eno leto da s(m)o pogruntali kje je napaka. Sosed je kabel poškodoval in ker je tipični sosed, ni javil takoj napake, ampak je sam bolj slabo zaflikal in zakopal nazaj.


A so ga prišli tepst potem? Lahko bi streamal na youtube zaj ko maš net porihtan.
Your turn to burn!

Ijus ::

Evo. Da poročam:

Prišel je serviser od Telemacha in naredil dvoje:
1. Zamenjal obstoječi modem/router z modemom (ista firma a brez vgrajenega routerja) in externim routerjem (rekel, da je precej boljši kot od prejšnjega internega)
2. Pregledal kable po hiši in našel neko napako pri štukanju v delavnici.

Še preden je prekinil povezavo, ko je odpravljal prej omenjeno napako, sem imel možnost dostopa do interneta. Nalaganje strani je bilo občutno hitreje. Nato, ko je odpravil omenjeno napako, je pa nalaganje strani postalo dobesedno bliskovito hitro, če se tako izrazim.

Evo. Stvar rešena. Upam, da se ne bo še kaj našlo kar bi povzročalo težave.



Bi pa izkoristil priložnost za eno vprašanje:
Ali disable-anje cache-a v brskalniku preko ikone na orodni vrstici z dodanim stringom "-disk-cache-size=0" kaj vpliva na hitrost nalaganja strani?

SeMiNeSanja ::

Seveda vpliva - pri straneh, katere večkrat obiščeš je počasnejši, kot bi lahko bil, če bi vsebine pobiral iz lokalnega cache-a, namesto da jih vsakič prenaša preko neta.

Pri straneh, katere ne obiskuješ redno, pa se ne pozna. Vsaj ne pri odpiranju prve strani. Pri podstraneh se pa že lahko kaj pozna, ker imajo spletišča ponavadi skupne elemente čez vse strani, katere pa ne rabi ponovno prenašati, če imaš vključen cache.

Skratka dobro je imeti vključen cache, ampak nima smisla pretiravat z njegovo velikostjo. Ponavadi cache izklapljajo tisti, ki si računalnik delijo še s kom in jih skrbi zasebnost (da nebi kdo preko brskanja datotek v cache-u videl, kje vse je brskal).

Ijus ::

Madonna si pa zakomplicirano napisal.
Okey. V glavnem. Na koncu si napisal jasno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1883566912 (2396) Netrunner
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678431 (20836) Tilen
»

Telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6615965 (4474) zavajon
»

težave z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
293008 (2459) FX6300B
»

Digitalna kabelska televizija - vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
132347 (1946) mat xxl

Več podobnih tem