» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
14 / 17
»»

PacificBlue ::

Je bilo že napovedano, da drugi del bo veliko več akcije.
Škoda, da ne utegnem iti na premiero.

Kurzweil ::

Evo, to je ta dan...
Kinodvorana čaka...
Kdor gre danes na premiero je več kot dobrodošel, da tudi deli svoje mnenje...

Sicer jaz nimam nobenih težav s počasnim pacom, kar se filmov tiče... prej obratno, če gre za neko brezvezno akcijo... ampak ja, zgodbo tako vsi poznamo, tako da vemo, da se bo v 2. delu pač moralo zgoditi, kar se ima za zgodit... kar pa bo širši pubiki definitivno bolj všeč, ker ta generacija v veliki meri seveda nima več potrpljenja, da pogleda 3 ure dolg filk, še posebej, če ni vmes akcije.

Zaenkrat so ocene iz vseh koncev in krajev pozitivne, da ne rečem kar malce bahačaste in pretirano pozitivne, ampak prav slabo tole sigurno ne more bit, ne bi pa hypal, da ne bo kdo potem pričakoval preveč, kar je instant recept za razočaranje, vsaj pri meni.

Bla bla... na premieri je Villeneuve omenil, da je scenarij za Dune: Messiah že praktično končan... imam pa občutek, da bo tole finančno šlo odlično skozi...

Anyhow, gledam po raznih movie portalih in FB straneh, da ima po n-urah Dune part 2 najvišjo oceno na IMDB od vseh filmov ever, pa na IMDBju sploh še ni vidna ocena...

opeter ::

Jap, to je to. Čez uro pa pol se bodo začela predvajanja v kinih. Jaz bom tam in bom užival začimbo. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BT52 ::

Glede, da je bil Oppenheimer uspešen. Imam upanje, da lahko tudi malce bolj doumnevne in prepletene zgodbe uspejo. Čeprav DUNE 1 nebi dal v tole 100%. Ekspozicija je bila na trenutne preveč na nos. Čeprav v obrambo Denisu in scenaristu jih lahko razumem, ker je svet in obravnana problematika ogromna, ter oprostim par bližnjic.

Skratka široka in extravagatna zgodba z dobro glasbeno osnovo, ter "BAUHAUS" stilistiko dizajna. :D Lovely... kot sem rekel v prešnjem komentarju malo opcij, da bi ga zasrali, če so obdržali ogrodnje snemalne ekipe.

Btw kar povejte svoj vtis. Mi gremo gledat mogoče ta vikend ali drugi haha

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:



Anyhow, gledam po raznih movie portalih in FB straneh, da ima po n-urah Dune part 2 najvišjo oceno na IMDB od vseh filmov ever, pa na IMDBju sploh še ni vidna ocena...



O oceni je še prezgodaj govoriti.

BT52 ::

ooo Critical Drinker pozitiven review...


btw pogledal samo intro, ker nočem kakega presenečenja haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

pegasus ::

Well ... ko sem videl hvalospeve po youtubu, sem vedel, da ne smem pričakovati interpretacije po mojem okusu. Zadeva je res super za popcorn publiko, ki po možnosti še ni prebrala knjige. Času primerna, moderna interpretacija. Skewed timeline, da so prihranili na filmarskih izzivih. Odsotnost nekaj ključnih likov. Rushed story na nekaj mestih, kjer bi se lahko malo bolj poglobili v like ... ampak ok, Geidi Prime je res kul, kapo dol. Nekdo se je še potrudil z drugačno fiziko atmosfere :) Pa kaj je z masko tiste osebe, ki je Jessici natankala water of life? Direkt iz Macross Zero, nikjer drugje niso uporabili spiral ...

Zdaj se torej začne čakanje na part 3 ... medtem pa bom še parkrat Lynchev film pogledal, da se povrnem v željeno stanje.

Ubistvu je dale Vileneuev Dune odlična ilustracija, zakaj danes gledamo animeje ...

opeter ::

Slika, zvok, sam občutek/vzdušje je res fenomenalen. Samo mi je, ne vem, nekaj manjkalo. Upam, da bo tretji del zapolnil to praznino ...
Najbolj me je motil tisti "povzetek" na začetku filma. Kot da je nekdo, ki je le stežka končal osnovno šolo, naredil predstavitev za vrtčevske otroke. Mogoče pa ima pegasus prav: ameriški filmi so narejeni za "moderno občinstvo", ki ne more ali pa ne sme preveč razmišljati.

Plakat, ki smo ga dobili/lahko odnesli po izhodu iz dvorane, pa je dober. V naši vrsti je en dobil celo knjigo, ki jo je našel pod sedežem.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

M-XXXX ::

Recap prejšnjega filma je tudi mene zmotil, kot prvo slabo narejen (kot vsebina) , kot drugo neprimeren način kako je narejen, kot tretje te slike iz snemanja (vsaj mene) vržejo iz filmskega sveta in pokvarijo celotno izkušnjo.

Magic1 ::

Malo me begate. Ali je potem film šrot, ali kaj? Nekaj veliko imate čez za povedat. Ali je za it v kino, ali je za naprej abstinirat?
Magic

M-XXXX ::

Meni je bil film cool, le recap prejšnjega filma (pred začetkom Dune 2) mi je pa popolnoma zgrešen.

pegasus ::

Zanimivo, tu v nemčiji ga nismo bili deležni, kot tudi ne postrov in knjigic ;)
Samo standardne pol ure crapa in prikolic pred začetkom filma ...

opeter ::

Sam film je super, splača se ga pogledati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pegasus ::

Da, vrhunski obrtniški izdelek, a dvomim, da bo postal kulten.

Magic1 ::

Ali sploh lahko pričakujemo kakšen kulten film v današnjih časih? A so naredil kakšnega v zadnjih 15 letih?
Magic

BT52 ::

Magic1 je izjavil:

Ali sploh lahko pričakujemo kakšen kulten film v današnjih časih? A so naredil kakšnega v zadnjih 15 letih?


Oppenheimer. Joker.... Zelo dobri pa The Menu, Sicario, Martian, Jojo Rabbit. Iz glave :D

delavec44 ::

M-XXXX je izjavil:

Meni je bil film cool, le recap prejšnjega filma (pred začetkom Dune 2) mi je pa popolnoma zgrešen.


Torej ta recap ni del filma?

opeter ::

delavec44 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Meni je bil film cool, le recap prejšnjega filma (pred začetkom Dune 2) mi je pa popolnoma zgrešen.


Torej ta recap ni del filma?


Na srečo ni. Sploh ne vem, kdo se je spomnil to dati tako izdelati, predvsem pa sta "komentatorjev" stil in glas hudo nadležna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kayzon ::

pegasus je izjavil:

Prvi odzivi so navdušeni. Kar me navdaja s skrbjo ...

Haha tocno to,glede na to kaksen srot je prvi del nimam upanja za drugi del.

Kurzweil ::

Kayzon je izjavil:

pegasus je izjavil:

Prvi odzivi so navdušeni. Kar me navdaja s skrbjo ...

Haha tocno to,glede na to kaksen srot je prvi del nimam upanja za drugi del.


Prvi del sigurno ni šrot, seveda, da se najde kakšna stvar, ki je moteča, kje pa ne, ko človek postane pikolovski... me pa zanima, kaj je bil zadnja leta boljše, če našteješ kakšnih 5 filmov, ki jih bom z veseljem pogledal čez vikend...

BT52 ::

Kurzweil je izjavil:

Kayzon je izjavil:

pegasus je izjavil:

Prvi odzivi so navdušeni. Kar me navdaja s skrbjo ...

Haha tocno to,glede na to kaksen srot je prvi del nimam upanja za drugi del.


Prvi del sigurno ni šrot, seveda, da se najde kakšna stvar, ki je moteča, kje pa ne, ko človek postane pikolovski... me pa zanima, kaj je bil zadnja leta boljše, če našteješ kakšnih 5 filmov, ki jih bom z veseljem pogledal čez vikend...


Včasih ljudje radi gredo kontra samo zato, ker je popularno. Čeprav nebi rekel, da je Dune tak popularen. Ali pač?

BaTeMaN ::

Sploh ne bom dolg, adaptacija to ni. Daleč oddaljeno od source materiala; spremembe, ki jih sicer razumem -zakaj so - so zame nesprejemljive in mnogo slabše ideje - izpeljanke od izvirnika....

Moja ocena 6/10.

Zelo sem razočaran, 1984 film in 2000 TV miniserija sta mi oba boljša.
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

Kayzon ::

BT52 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Kayzon je izjavil:

pegasus je izjavil:

Prvi odzivi so navdušeni. Kar me navdaja s skrbjo ...

Haha tocno to,glede na to kaksen srot je prvi del nimam upanja za drugi del.


Prvi del sigurno ni šrot, seveda, da se najde kakšna stvar, ki je moteča, kje pa ne, ko človek postane pikolovski... me pa zanima, kaj je bil zadnja leta boljše, če našteješ kakšnih 5 filmov, ki jih bom z veseljem pogledal čez vikend...


Včasih ljudje radi gredo kontra samo zato, ker je popularno. Čeprav nebi rekel, da je Dune tak popularen. Ali pač?


Sploh ne..film sm probal ze dvakrag gledat ampak je meni osebno eden najbolj vizualno pustih filmov kar sem jih kadarkoli gledal.

karafeka ::

A to majo že tretji del v planu? Glede na tak bedn zaključek?

Jarno ::

Sem preveril metacritic in našel pričakovano oceno: 79/100 (no, v bistvu sem "stavil" na tam 78/100 :)). Za nekatere top, nekateri celo razočarani.
Presenetilo pa me je, da oceno tam nižajo predvsem "vegani". Kao premalo zelenjave na peščenem planetu. ;)
#65W!

BaTeMaN ::

Jaz sem zagovornik popolnosti knjig - vsaj prvih 4ih. Zato ne morem sprejeti teh bedarij, ne bom pisal spojlerjev - ampak tisti ste bral, Alia, Tufir, S&J fremeni? PAUL ubije KOGA? ma predolg spisek, kr iz treh let v knjigi je (prvič da se mi je zameril) Denis V. naredil eno letno bedarijo in nekdo v tem enem letu še vedno ni rodil.... abominationa? Ow please... stfu.. .nočem gledat part III... končano. Pač moje nepomembno mnenje.. ampak mi je žal denarja za karto. Povabil sem poleg 4 ljudi s kokicami in sranjem me je stalo 120 EUR in vsi so bili navdušeni nad "nečim", jaz pa sem se sramoval, da sem te ljudi silil gledat prvi in sedaj še drugi del...
less then zero

DamijanD ::

Glede na to, da si šel na ogled s kokicami, že namiguje, da nisi pričakoval mojstrovine. Drugače pa tudi jaz raje vidim, če filmi zvesto sledijo knjižnim predlogam.

BaTeMaN ::

DamijanD je izjavil:

Glede na to, da si šel na ogled s kokicami, že namiguje, da nisi pričakoval mojstrovine. Drugače pa tudi jaz raje vidim, če filmi zvesto sledijo knjižnim predlogam.


našteto me bolj moti kot karkoli in če bi bilo po moje bi bili snacki v kinu prepovedani.
less then zero

Kayzon ::

Meni pa ze v prvem delu glavna lead igralca nimata nubene kemije,da sploh ne omenjam njuno leseno igro. Ne vem a res ne premore holivud pravih zvezdnikov kot smo jih meli se 10 let nazaj?

BaTeMaN ::

Kayzon je izjavil:

Meni pa ze v prvem delu glavna lead igralca nimata nubene kemije,da sploh ne omenjam njuno leseno igro. Ne vem a res ne premore holivud pravih zvezdnikov kot smo jih meli se 10 let nazaj?


Tudi jaz mislim, da zvezdnikov več ni.

Folk se dejansko veseli za letos Deadpool 3, pa ne zato... ker bi bil tako dober, ampak zato,.. ker ni na vidiku preprosto ničesar - mislim Venom 3, Kung fu Panda 4, Godzilla x Kong NE, Twister 2, SnowWHite, Austin Butler in pa Masters of the Air bo morda ok.... večina zadev je že trejler cringe and booring, kaj šele film.

Edino kar se veselim je nova sezona BOYSov... kdajkoli že bo.
less then zero

kuglvinkl ::

Poglej si Zone of interest in Anatomy of a fall. Je pa treba razmisljat, ja.
Your focus determines your reallity

PacificBlue ::

Pogledal film. 8/10

Knjige nisem bral, tako da težko kar koli primerjam, kaj manjka vse v filmu.

Fighti so mi delovali mal leseno narejeni, začetek mi ni deloval preveč obetavno, drugi del filma pa kar navdušen.

Zmotilo me je tudi zadnji levi zvočnik v kinodvorani Cineplexx v Celju, dvorana 1, ki je hreščal ob določenem zvoku. Dvomim, da je bila to zvočna podlaga v filmu.

stevemcq_ ::

Se mi pa zdi zanimivo, kako nihče ne omenja glavnega stebra vsakega filma... same zgodbe. Če tu film poklekne, je vsaka besede odveč za vse skupaj. Prvi del mi je bil ok, glede na komentarje drugegaa, dvomim da si ga bom ogledal.

drvo ::

Kar poglej si ga. Film je ok, vizuelna, zvočna poslastica. Zgodba "razširi" svet, kar so očitali, da prvemu delu manjka. Film stoji čisto ok, tudi, če si prebral knjige.
Eni so pač bolj papeški od papeža in skoraj nikoli zadovoljni.
Če spadaš med te, potem pa ostani doma. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

kuglvinkl ::

Ne skoraj, ampak NIKOLI zadovoljni.
Your focus determines your reallity

2dark ::

drvo je izjavil:

Kar poglej si ga. Film je ok, vizuelna, zvočna poslastica. Zgodba "razširi" svet, kar so očitali, da prvemu delu manjka. Film stoji čisto ok, tudi, če si prebral knjige.
Eni so pač bolj papeški od papeža in skoraj nikoli zadovoljni.
Če spadaš med te, potem pa ostani doma. :)



Za 9.6€ bom kar lepo ostal doma.

kuglvinkl je izjavil:

Ne skoraj, ampak NIKOLI zadovoljni.


Eni imamo malo višja pričakovaja. Eni pač greste mal v kino, da jeste kokice in srkate coca colo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

kuglvinkl ::

Predvsem nas je življenje izučilo, da popolnost ne obstaja.
Your focus determines your reallity

Master_Yoda ::

Nevem kaj so konec sli nekaj spreminjat. Namesto da je Chani z Paulom kot "mistress", in vsi vejo da je poroka z hcerko emperorja samo politicna, ta jezno odvihra ven iz dvorane.
Dovie'andi se tovya sagain.

pegasus ::

IMHO je to kost za glodat folku do tretjega filma.

kow ::

Dober film. Doma ga ni smiselno gledati, razen ce imas odlicno ozvocenje. Dolby Atmos ftw.

Slabost filma je, da je premalo subtilen (ker bognedaj, da gledalec kaj ne bi razumel...), pacing filma se na sredini tudi malo porusi.

Mene je poleg kinematografije najbolj navdusila glasbena podlaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pegasus ::

Da, glasba je tokrat malo bolj prisotna. Od prostorskega zvoka pa imaš kaj le, če sediš čisto na robu sedeža, ker sicer naslonjalo vpije preveč zvoka. Razbolel hrbet je pri tem potrebno vzeti v zakup. Prava kino izkušnja :D (pa z leve in desne te tudi rukajo, da jim zakrivaš platno)

karafeka ::

Če ne bi podlaga tega filma bila iz nevem katerega stoletja, bi si človek mislil, da film (oba dela) vzpodbuja vzpon islama proti zahodnemu svetu.

kow ::

Fanatizem ni prikazan v pozitivnem smislu....

drvo ::

2dark je izjavil:

drvo je izjavil:

Kar poglej si ga. Film je ok, vizuelna, zvočna poslastica. Zgodba "razširi" svet, kar so očitali, da prvemu delu manjka. Film stoji čisto ok, tudi, če si prebral knjige.
Eni so pač bolj papeški od papeža in skoraj nikoli zadovoljni.
Če spadaš med te, potem pa ostani doma. :)



Za 9.6€ bom kar lepo ostal doma.

kuglvinkl je izjavil:

Ne skoraj, ampak NIKOLI zadovoljni.


Eni imamo malo višja pričakovaja. Eni pač greste mal v kino, da jeste kokice in srkate coca colo.


Ja, eni mislite, da ste nekaj več. :)
PS: Ne maram 🍿. Coca Colo pa sem spil, film traja skoraj tri ure. Je s tem kaj narobe?

Lonsarg ::

Jaz tut marsikje pričakujem/upam da bodo posneli 10ko. Ampak ko dobim 8 še vedno uživam in sem vesel da ni 7.

Pač to je razlika v pesimizmu/optimizmu ;)

DamijanD ::

drvo: meni je vseeno kaj ljudje počnejo v kinu, dokler to ne proizvaja nobenih zvokov. Edini zvok, ki ga v kinu želim slišati je iz zvočnikov.

PacificBlue ::

Mene moti vonj kokic. Še oblačila se navlečejo vonja.

AgJ1 ::

Film je odličen. Edino, kar se mi je zdelo čudno, je bilo da kot bi ga nekaj manjkalo tam kjer je glavni junak poslan da preživi in se potem skoraj sredi dialoga iz dela o preživetju v divjini vse skupaj nadaljuje v neko sceno napada na harvester.
Se mi zdi skoraj nemogoče, da bi imel film takšno luknjo - ali sem kaj spregledal ali pa je bilo kaj v dvorani narobe.

barakus ::

AgJ1 je izjavil:

Film je odličen. Edino, kar se mi je zdelo čudno, je bilo da kot bi ga nekaj manjkalo tam kjer je glavni junak poslan da preživi in se potem skoraj sredi dialoga iz dela o preživetju v divjini vse skupaj nadaljuje v neko sceno napada na harvester.
Se mi zdi skoraj nemogoče, da bi imel film takšno luknjo - ali sem kaj spregledal ali pa je bilo kaj v dvorani narobe.


Tudi meni je tu nekaj manjkalo, ja. Kakor da je bekdo naredil fastforward. Pa tudi ko gre na jug spit tisti napoj je scena da se odloči da gre, potem pa je že na cilju in ga spije ali nekaj takega

Horas ::

DamijanD je izjavil:

drvo: meni je vseeno kaj ljudje počnejo v kinu, dokler to ne proizvaja nobenih zvokov. Edini zvok, ki ga v kinu želim slišati je iz zvočnikov.


ti to resno? tk glasno koje v kinu boš reku da slišiš hrskanje kokic pa srkanje kole??

ostan raje doma, sitnež
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
142034 (257) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282230 (1344) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23039084 (11205) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688107966 (72313) nurse013

Več podobnih tem