» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
16 / 17
»»

2dark ::

Gregor P je izjavil:

Pogledal, morda sem že star in apatičen, ampak zdaj vidim, da Lynchov Dune iz 1984 sploh ni bil slab film; se strinjam s komentarjem, da je bil morda malo preveč "gledališki", a vseeno. Tistega se spominjam še danes, sploh glasbo; tega že sproti pozabljam. Je pa ta nov seveda vizualno na dosti višjem nivoju.


Logično, da je ta na višjem nivoju glede CGI-ja, saj ga leta 1984 niso imeli. Vse ostalo je pa v tem remaku povprečno. Razvlečeno.

Lynchev Dune je glede izbire samih igralcev bil zadek v nulo. Mene ne zanima kaj je v knjiga. Zame je Lynchev Dune tisot, kar sem si pogledal vsaj 3 krat, tole je šlo pa v zgodovino pozabe. Razlika je tudi v tem, da je Lynch posnel film za vse, tole je pa posneto zgolj za oboževalce knjig..

Pa še nekaj. IZkazalo se je, da legendarnih filmov ni zmožno presežit. Villneue se je polomil tudi pri Bladerunnerju.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gregor P ::

Ta novi Bladerunner je bil sploh mlačen.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kuglvinkl ::

2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pogledal, morda sem že star in apatičen, ampak zdaj vidim, da Lynchov Dune iz 1984 sploh ni bil slab film; se strinjam s komentarjem, da je bil morda malo preveč "gledališki", a vseeno. Tistega se spominjam še danes, sploh glasbo; tega že sproti pozabljam. Je pa ta nov seveda vizualno na dosti višjem nivoju.


Logično, da je ta na višjem nivoju glede CGI-ja, saj ga leta 1984 niso imeli. Vse ostalo je pa v tem remaku povprečno. Razvlečeno.

Lynchev Dune je glede izbire samih igralcev bil zadek v nulo. Mene ne zanima kaj je v knjiga. Zame je Lynchev Dune tisot, kar sem si pogledal vsaj 3 krat, tole je šlo pa v zgodovino pozabe. Razlika je tudi v tem, da je Lynch posnel film za vse, tole je pa posneto zgolj za oboževalce knjig..

Pa še nekaj. IZkazalo se je, da legendarnih filmov ni zmožno presežit. Villneue se je polomil tudi pri Bladerunnerju.


Da se je reziser odrekel filmu, te ne moti pri oceni vrhunskosti?
Your focus determines your reallity

Gregor P ::

Ne, ker je še vedno on posnel vse scene, le na koncu ni mogel vse urediti tako kot je hotel. Vprašanje sedaj, kako prizadet je bil kot umetnik zaradi te omejitve njegove umetniške ustvarjalnosti in koliko slabši film je sedaj dejansko zaradi tega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Mr.B ::

2dark je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pogledal, morda sem že star in apatičen, ampak zdaj vidim, da Lynchov Dune iz 1984 sploh ni bil slab film; se strinjam s komentarjem, da je bil morda malo preveč "gledališki", a vseeno. Tistega se spominjam še danes, sploh glasbo; tega že sproti pozabljam. Je pa ta nov seveda vizualno na dosti višjem nivoju.


Logično, da je ta na višjem nivoju glede CGI-ja, saj ga leta 1984 niso imeli. Vse ostalo je pa v tem remaku povprečno. Razvlečeno.

Lynchev Dune je glede izbire samih igralcev bil zadek v nulo. Mene ne zanima kaj je v knjiga. Zame je Lynchev Dune tisot, kar sem si pogledal vsaj 3 krat, tole je šlo pa v zgodovino pozabe. Razlika je tudi v tem, da je Lynch posnel film za vse, tole je pa posneto zgolj za oboževalce knjig..

Pa še nekaj. IZkazalo se je, da legendarnih filmov ni zmožno presežit. Villneue se je polomil tudi pri Bladerunnerju.

Te razumem da je Lynchov narejen, no zaradi situacije narejen nekako bolj prijazen enostavmemu cloveku. Predlagam da si vzames cas in pogledas dokumentarec kako je Lynch prisel do dune itd....

Je pa res da vecina gleda kvaliteto filmov na količino CGI.... Pa splosno zdolgocasen folk hodi v kino gledat cgi efekte ne vsebino.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PacificBlue ::

Steven Spielberg had nothing but praise for "Dune: Part Two" while interviewing Denis Villeneuve on the latest episode of the DGA's "Director's Cut" podcast. The Oscar winner told Villeneuve that "you have made one of the most brilliant science-fiction films I've ever seen".

https://open.spotify.com/episode/7FL0ff...

Gregor P ::

Torej na podkastu režiserjev Hollywooda sta bila gosta režiserja Steven Spielberg in Denis Villeneuve ter sta drug drugega hvalila ... kako prisrčno povsem nekomercialno iskreno >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PacificBlue ::

Za nejevernike:)..poglejte si kritike in zaslužek.
The sci-fi film has earned more than $665 million at the worldwide box office, including $265 million domestically, according to Box Office Mojo. Dune: Part 2 also marks the second biggest title ever for IMAX. Following its theatrical success, the film will extend its IMAX run in the top 20 markets across North America starting on April 19.

IgorCardanof ::

Super, lepo slišat, da je film uspeh. Ne spremeni mojega mnenja o njem. Tudi superheroj filmi imajo visoko gledanost in dobre obiske kinodvoran, pa to ne pomeni, da so v najmanjsi meri kvalitetni.

Kot rečeno pa je moje zaupanje v človeštvo še malo padlo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PacificBlue ::

Razlozi, kaj mislis pod kvaliteto?
Vcasih so imeli filmi dober screenplay pa zanic produkcijo.
Tukaj imas oboje.

Mr.B ::

PacificBlue je izjavil:

Razlozi, kaj mislis pod kvaliteto?
Vcasih so imeli filmi dober screenplay pa zanic produkcijo.
Tukaj imas oboje.

Moti ga naravna luč, ki ni iz marwell universa, pa vsebine ne razume.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BT52 ::

Ma ne vem vsak ima napisat svoje mnenje. Mogoče če pojasni zakasj točno je Lynch boljši? Elementarno iz filmskega vidika ga ne razumemem kaj hoče povedat točno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Jarno ::

Lynchev film je potrebno vzeti v kontekstu časa svojega nastanka. Takrat tudi ni bilo vsevedega in spoilerskega interneta in je marsikdo, ki ni vedel za knjige, Dune prvič gledal na VHS.
Ker ni bilo nikakršnih pričakovanj, je bil wow efekt toliko večji (seveda tudi zaradi solidne knjižne podlage).
#65W!

kuglvinkl ::

BT52 je izjavil:

Ma ne vem vsak ima napisat svoje mnenje. Mogoče če pojasni zakasj točno je Lynch boljši? Elementarno iz filmskega vidika ga ne razumemem kaj hoče povedat točno.


Uvik kontra. Jaz drugega ne vidim.

Ce bi poleg reziserja ves cast in crew rekel, da si ga/jo vsak vecer sibne na Denisov Dune,bi ti modeli rekli, nah, Lynchev je boljsi.
Your focus determines your reallity

Kayzon ::

Gregor P je izjavil:

Ta novi Bladerunner je bil sploh mlačen.


Tak vizualno pust film je bil,isto kot oba nova DUNE filma.

IgorCardanof ::

PacificBlue je izjavil:

Razlozi, kaj mislis pod kvaliteto?
Vcasih so imeli filmi dober screenplay pa zanic produkcijo.
Tukaj imas oboje.


Pod to, da je film poln nesmislov in zelo slabo razlozenih konceptov, ki se tekom filma neprestano prilagajo po potrebi scene in ce jih pogledas skupaj, vidis da enkrat velja nekaj, drugic pa nekaj popolnoma drugega. To in potem se strategija bad guyev na nivoju najvecjih mongloidov.

Sicer scene so kul, graficni vlozki super. Zgodba ok, a zal polna lukenj.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PacificBlue ::

Na tvoje pomisleke, ki si jih že omenil-prejsna stran(bojevanje z noži,nukice)..smo že odgovorili. Razen, če misliš še kaj drugega?
Marsikaj se vleče direkt iz knjige, ker...
Denis Villeneuve says Dune: Part Two had to take creative liberties in adaptation to be truly faithful to the source material.

Pithlit ::

Fak no... Folk nikol zadovoljen. Ko filmi ne sledijo knjižni predlogi je vse narobe. Ko filmi sledijo knjižni predlogi je spet vse narobe. Boohoo.

Razen tega da sem tamalo mal pogrešala... zelo soliden izdelek. Mogoče zato ker sem si vzela eno popoldne in pogledala oba filma brez pavze vmes? Tud lulat sem pozabila it...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

BT52 ::

Jaz mu dam prav tam je plothole pri odkritju sietcha, katerega bombardirajo. Tisto ni dovolj dobro prikazano. Za gverila napade tudi niso napačni, standarni "movie" plothole. Knjiga nima tule kaj za iskat (zateva dvojne ocene, eno za oceeno adaptacije in drugo kot filma samega). Pri prvem delu pa se bi strinjal z obzirom kako je slabše razložen motiv izdajalstva. pa trackanje ornikopterja prikazuje določen problem, ker ga lahko na daljavo izklopijo, kar teoretično naredi plothole, ker bi vedli njihovo pozicjo do kvadratnega kilometra natančno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

IgorCardanof ::

PacificBlue je izjavil:

Na tvoje pomisleke, ki si jih že omenil-prejsna stran(bojevanje z noži,nukice)..smo že odgovorili. Razen, če misliš še kaj drugega?
Marsikaj se vleče direkt iz knjige, ker...
Denis Villeneuve says Dune: Part Two had to take creative liberties in adaptation to be truly faithful to the source material.


Tisto žal nismo prišli do konca. Rekli ste da Fremeni nimajo ščitov in na vprašanje zakaj jih Harkoneni v tem primeru ne pobijejo z orozjem na daleč ni bilo več odgovora. Sem pa seveda odprt, da mi razloziš to. :O

Scenarist je v tem primeru za posnetke nekega srednjeveska bojevanja žrtvoval smiselnost filma.

Imamo pa seveda še marsikatere druge plothole, katerih razlaga se bo najbrž prav tako klavrno končala tako kot zgornje.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

IgorCardanof je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Na tvoje pomisleke, ki si jih že omenil-prejsna stran(bojevanje z noži,nukice)..smo že odgovorili. Razen, če misliš še kaj drugega?
Marsikaj se vleče direkt iz knjige, ker...
Denis Villeneuve says Dune: Part Two had to take creative liberties in adaptation to be truly faithful to the source material.


Tisto žal nismo prišli do konca. Rekli ste da Fremeni nimajo ščitov in na vprašanje zakaj jih Harkoneni v tem primeru ne pobijejo z orozjem na daleč ni bilo več odgovora. Sem pa seveda odprt, da mi razloziš to. :O

Scenarist je v tem primeru za posnetke nekega srednjeveska bojevanja žrtvoval smiselnost filma.

Imamo pa seveda še marsikatere druge plothole, katerih razlaga se bo najbrž prav tako klavrno končala tako kot zgornje.

Joj no, takoj na začetku drugega dela se kar lepo streljajo med sabo. Harkonneni so sicer dost stormtrooperjevski tko da zgrešijo praktično vse, ampak kar lepo z laserji opletajo. Z unimi snajperskimi puškami si pa mano-a-mano pač težko pomagajo.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

brett ::

Vsak ima svojega ljubljenčka, ko gre za adaptacije, remake, itd. In je prav tako. Zakaj je treba nekoga prepričevati v nekaj kar mu ni blizu. Prevečkrat se postavimo v svojo Jaz in gledamo skozi svoje oči, pri tem pa se pozabimo vživeti v "vlogo" našega sogovornika. Skratka vsakemu svoje.

Meni Lynchev ni sedel in ga nisem zdržal niti pogledati. Tako gledališko, nenaravno mi je deloval. Preveč ekstravagantno, da mi je že mejil na parodijo in norčevanje iz samega sebe.
Ta, od Denisa, mi je veliko ljubši, čeprav ne oh in sploh v tem žanru. Je pa nadpovprečen izdelek zadnje dekade.
Če pa pustimo subjektivno dojemanje filma kot celote in se dotaknemo samo tehničnih plati filma po področjih ter jih primerjamo med obema verzijama:
- scenografija... Novi
- kostumografija... 50:50 (stari odpiljen, novi realističen)
- maska... Stari
- zvok... Novi
- glasba... Novi
- efekti... Novi
- fotografija... Novi
- igra 50:50 (gledališka igra stari, pri novem nepreprepicljiva igra večine)
- editing... Novi
- produkcija... Novi
- scenarij... Novi (glede na knjižno predlogo)
- režija... 50:50 subjektivnost Velika težava. Tehnično izpeljana bolje nova verzija.

Kar se tiče Blade Runnerja 2. Vizualno lepši, glasba in igra glavnih protagonostov blizu top. + efekti. Ostalo enica boljša. Parcscen za anale. Sploh zaključek! Meni dvojka ok naslednik enke.

Včeraj sem po parih letih ponovno pogledal Mad Max: Fury Road. No, to pa je dejansko in kot pribito najboljše filmsko delo zadnje dekade v sklopu Sci-Fi in akcionerjev! Film za anale in pediestal. Se oba Duna in BR (razen sporocilnosti) skrijejo. Bojim se, da naslednik, ki pride drug mesec ne more doseči tega iz leta 2015!

Mato989 ::

Pogledal Dune 1 in Dune 2 zdaj, moram rečt, prvi še je bil nekako za silo, tole drugo pa je bil BOREDOM FEST... Če primerjam recimo z trilogijo Gospodarja Prstanov je to uber polom in dolgčas na kubik...

Pa še tale Zendaya je meh, pa tudi oni tipson ki je princ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

2dark ::

Mato989 je izjavil:

Pogledal Dune 1 in Dune 2 zdaj, moram rečt, prvi še je bil nekako za silo, tole drugo pa je bil BOREDOM FEST... Če primerjam recimo z trilogijo Gospodarja Prstanov je to uber polom in dolgčas na kubik...

Pa še tale Zendaya je meh, pa tudi oni tipson ki je princ...


Pa tist glavni negativec s katerim se na koncu bojueta z noži je Meh. Tole Zendayo vlačijo vsepovsod. Če bi dal notri eno konkretno žensko bi blo takoj za 15% bolje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gregor P ::

Ampak dobro, ona je puščavska deklina, logično da zgleda čist shirana:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Cr00k ::

Meni je bil top drugi del... par zadev iz knjige so izpustili ali spremenili. Za kratkocasenje super vsebina, za iskanje visjih pomenov, pa raje kaksno knjigo o kvantni mehaniki v roko vzamte :P

Mato989 ::

Cr00k je izjavil:

Meni je bil top drugi del... par zadev iz knjige so izpustili ali spremenili. Za kratkocasenje super vsebina, za iskanje visjih pomenov, pa raje kaksno knjigo o kvantni mehaniki v roko vzamte :P


Ni tolko problem kaj so izpustili ali ne, problem je da je film dolgčas... prvi del se je vlekel kot hudič... potem pa drugi del nič posebnega... skratka overall dolgčas.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

opeter ::

Meni je še vedno miniserija iz leta 2000 boljša, vsaj kar se tiče predstavitve zgodbe in samih likov. Ne glede na to, da je izgledala kot malo bolj razkošna gledališka predstava. Morda bo kdo rekel/napisal, da je bila miniserija zelo dolgočasna, tudi prav. Children of Dune (druga miniserija) je potem nekatere elemente popravila, posodobila, tudi po izgledu in občutku se vidi, da so imeli višji proračun.

V filmskem smislu je seveda Denisova varianta v redu, efekti, vzok je na drugem nivoju. Vizualno in tudi drugače je prečiščeno, že skoraj na robu asketizma in minimalizma. To je nekaterim plus, drugim minus. Meni je v obeh novih filmih nekaj manjkalo ... ne znam pa razložiti, kaj. Duša? Čar? Verjetno pa - kot pravijo - sem postal samo stari, godrnjavi prdec.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

2dark ::

Gregor P je izjavil:

Ampak dobro, ona je puščavska deklina, logično da zgleda čist shirana:P


Ni tezava v shiranosti. Tezava njena neprivlacna faca, kot da je se vedno stara 14 let.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

avani12 ::

Ne vem no, mene pa ni nič motila. Sem čisto kupil, da je freemenka. Tudi napade na harvedterje sem kupil. Same harvesterje sicer ne, saj so se mi v spomin zapekli tisti iz igrice dune 2.

Najbolj so me navdušile scene z jetpacki :) takrat sem se primel za stol. Za zgodbo nebistveni, a meni zelo všečne scene.

Je pa res zadnji napad šibko napisan. Premisa je dobra : krater iz hribov, v sredi baza emperorja. Črvi ne morejo zraven. Z nukicami razbijejo hribe, tako da lahko pridejo črvi zraven. Vmes napad pehote. To vse stoji. Potem pa se začne dvorana od emperorja, kjer pa vse izpade teatricno. Vsi samo stojijo, emperor in njegov dvor. Samo stojijo in... nič, tam so. Nobenih poskusov pobega, umika, napada, nič. Tudi dvorana sama je nedodelana. Velik prazen prostor. Jaz bi pričakoval sprejem harkronenov v dvorani, nato pa premik v kakšno situation room, command room, kak podobnega, ko se začne napad freemenov. Ena soba z pogonom zaslonom, kjer je potek bitke, oficirji, ki tečejo levo desno. Saj smo jih imeli že en kup v star wars, na primer. Tako bi se emperor prelevil v supreme commanderja, ki skuša nadzorovati bojišče. Tako le stoji in čaka, kaj se bo zgodilo. In gleda tisti hodnik. Potem na zaslonu vidijo, da so freemeni v drli v palačo, in se skušajo skozi prestolno dvorano prebiti do escape podov. V dvorani jih pa prestrežejo freemeni in potem še zgodi tisti Fajt.

Mr.B ::

No po slabem dnevu se je izkazalo...
- Da estetika igralcev ne dosega standardov kot so jih nekateri navajeni po ti. marvel universe
- Da CGI ne dosega standardov ti. marvel universe, ceprav je v vecini uporabljena taprava svetloba in prakticni efekti.
- Ko bi se vsaj kdo resno dreznil v primerjavo vsebine knjige, lol...

Kaj bo sele ko pride ven dune 3 children of dune.

Zato pa so danes filmi " no večina" tak crap, kot kaze je vsebina prekompleksa za danasnjo generacijo. Spokajte se brati knjige,
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

2dark ::

Enostavno ne razumete eni.





(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BT52 ::

avani12 je izjavil:

Ne vem no, mene pa ni nič motila. Sem čisto kupil, da je freemenka. Tudi napade na harvedterje sem kupil. Same harvesterje sicer ne, saj so se mi v spomin zapekli tisti iz igrice dune 2.

Najbolj so me navdušile scene z jetpacki :) takrat sem se primel za stol. Za zgodbo nebistveni, a meni zelo všečne scene.

Je pa res zadnji napad šibko napisan. Premisa je dobra : krater iz hribov, v sredi baza emperorja. Črvi ne morejo zraven. Z nukicami razbijejo hribe, tako da lahko pridejo črvi zraven. Vmes napad pehote. To vse stoji. Potem pa se začne dvorana od emperorja, kjer pa vse izpade teatricno. Vsi samo stojijo, emperor in njegov dvor. Samo stojijo in... nič, tam so. Nobenih poskusov pobega, umika, napada, nič. Tudi dvorana sama je nedodelana. Velik prazen prostor. Jaz bi pričakoval sprejem harkronenov v dvorani, nato pa premik v kakšno situation room, command room, kak podobnega, ko se začne napad freemenov. Ena soba z pogonom zaslonom, kjer je potek bitke, oficirji, ki tečejo levo desno. Saj smo jih imeli že en kup v star wars, na primer. Tako bi se emperor prelevil v supreme commanderja, ki skuša nadzorovati bojišče. Tako le stoji in čaka, kaj se bo zgodilo. In gleda tisti hodnik. Potem na zaslonu vidijo, da so freemeni v drli v palačo, in se skušajo skozi prestolno dvorano prebiti do escape podov. V dvorani jih pa prestrežejo freemeni in potem še zgodi tisti Fajt.


Ja se strinjam. :D Samo potem bi imeli dodatne pol ure več filma haha :D Škoda da DV ne dela extended cutov. Lahko bi se nalezel Jacksonovega virusa, ki je z extended edicijami neprimerno izboljšal poslastico.

2dark ::

Če ste fani knjig zadovoljni je učinek dosežen
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Mr.B ::

2dark je izjavil:

Če ste fani knjig zadovoljni je učinek dosežen

Poglej samo nadaljevanko Foundation, prebral sem vse knjige razen ene, pa imam občutek da še vedno ne vem po kateri knjigi je delana nadaljevanka.
Ali pa vzemi sedaj three body problem. A je res tako težko narediti mentalni preskok in narediti po knjigi, pa te je strah užaliti Mentalno zaostale Ameriške gledalce. Ok le te prinesejo kar veliko dobička, potem je pa kot ameriški hlapec ok.

Dune : Da Oba filma in nadaljevanka, sledita več ali manj knjigi, in lahko vzameš knjigo in ne boš imel kulturnega šoka, kot na primer
igralcev serije igre Fallout. Najbolj zanimivo od novega amazonovega zmazka je debata ali ima fant stmmina build ali lucky build, ali kar oboje..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

2dark ::

Mr.B je izjavil:



Dune : Da Oba filma in nadaljevanka, sledita več ali manj knjigi, in lahko vzameš knjigo in ne boš imel kulturnega šoka, kot na primer
igralcev serije igre Fallout. Najbolj zanimivo od novega amazonovega zmazka je debata ali ima fant stmmina build ali lucky build, ali kar oboje..


Novi "amazonov zmazek" kot ga ti poimenuješ je zelo dobro narajen.

Koga briga, če ta nova filma sledita knjigam, ki jih je prebrala manjšina. Lynchev Dune bo vedno najboljši. Tale novi je že šel v pozabo. Enako Blede RUnner 2048 in podobno nodobni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Jarno ::

Lynchev Dune sem gledal raje, kot pa mini serije. Ni pa se tako dobro postaral. Nova verzija je kar na mestu.
Upam le, da bodo posneli še kaj z Letom II. :)
#65W!

Okapi ::

Mr.B je izjavil:

2dark je izjavil:

Če ste fani knjig zadovoljni je učinek dosežen

Poglej samo nadaljevanko Foundation, prebral sem vse knjige razen ene, pa imam občutek da še vedno ne vem po kateri knjigi je delana nadaljevanka.

Jaz sem knjige (osnovno trilogijo) bral pred desetletji, v srbohrvaškem prevodu (mimogrede, Zadužbina se mi zdi precej boljši prevod od slovenskega Temelja). In po ogledu serije bi rekel, da sem bodisi že praktično vse pozabil, ali pa serija nima (skoraj) nič skupnega s knjigami. Razen nekaj imen in par čisto osnovnih zadev (psihozgodovinska napoved zatona cesarstva, ustanovitev galaktične knjižnice...) me nič ni spomnilo, da sem nekoč prebral knjige.

In ker je seveda možno, da sem dejansko že praktično vse pozabil, sem na hitro poguglal, kakšne so razlike.
In prvi zadetek na redditu je:
The TV show has very little to do with the novels except the name and a couple of characters.

Mr.B ::

Okapi je izjavil:

Mr.B je izjavil:

2dark je izjavil:

Če ste fani knjig zadovoljni je učinek dosežen

Poglej samo nadaljevanko Foundation, prebral sem vse knjige razen ene, pa imam občutek da še vedno ne vem po kateri knjigi je delana nadaljevanka.

Jaz sem knjige (osnovno trilogijo) bral pred desetletji, v srbohrvaškem prevodu (mimogrede, Zadužbina se mi zdi precej boljši prevod od slovenskega Temelja). In po ogledu serije bi rekel, da sem bodisi že praktično vse pozabil, ali pa serija nima (skoraj) nič skupnega s knjigami. Razen nekaj imen in par čisto osnovnih zadev (psihozgodovinska napoved zatona cesarstva, ustanovitev galaktične knjižnice...) me nič ni spomnilo, da sem nekoč prebral knjige.

In ker je seveda možno, da sem dejansko že praktično vse pozabil, sem na hitro poguglal, kakšne so razlike.
In prvi zadetek na redditu je:
The TV show has very little to do with the novels except the name and a couple of characters.


Da, Foundation sem najprej začel gledati serijo. Potem sem prekinil in sem rekel glede na avtorja bom najprej prebral trilogijo. Pa sem se čudil, ok če sem že začel brati bom prebral do konca, potem sem začel brati še iskanje drugo Foundation, pa uvod v Foundation pa nima razen naslova nič kaj skupnega.

Dune , no oba nova dela sta pisana več ali manj po knjigi. Ali je potrebno da imata otroka, in da le tega ubijejo da pokažejo brutalnost ? ne neusmiljeno in nepotrebno podaljševanje drugega dela filma. Ali je potrebno podati prikaz rojtva sestre ? zgolj zato da na koncu pokaže kako ubije Vladimirja ? Ne oboje samo podaljšuje nepotrebno dolžino in k vsebini ne doda nič. Da edino kar je problem da so zaradi zgornjih dveh problemom naredili dvoumno čarovnico. Res pa je da na koncu vseeno pokažejo sestro, no vsaj silhueto.

Seveda pa nekateri nekako ne znajo povedati kaj / kje je prvi film boljši. Vsebino pove, če nisi bral knjige je kar nekaj vprašanj, pa tu ne mislim kako so nastale vse hiše, mentati itd… ampak tudi za to je ti. fan verzija na YT-ubu, kjer je ene 15 minut razlage kot uvod v film.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

delavec44 ::

Škoda, da je PG-13. Me zanima kako bi zgledale vse bitke z noži in meči v R ratingu. Je možno, da bo kakšen directors cut R rating?

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Gore zal ne resi tako slabe fight koreografije.

Absurdno slabo.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Pogledal Dune 1 in Dune 2 zdaj, moram rečt, prvi še je bil nekako za silo, tole drugo pa je bil BOREDOM FEST...

Drugi je zame skoraj negledljiv film. Veliko peska in religioznih neumnosti.

2dark ::

Popolna logika, da ob vsem strelnem orožju se bojujejo z noži. Saj deluje kjutkano, ampak je potrebno možgane pustit v hladilniku.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

DamijanD ::

again: delovanje ščitov

BT52 ::

2dark je izjavil:

Popolna logika, da ob vsem strelnem orožju se bojujejo z noži. Saj deluje kjutkano, ampak je potrebno možgane pustit v hladilniku.

To pa se pritožuj Hebertu ustvarjalcu knjige.

PacificBlue ::

Ja, dejte nepoznavalci napisat svojo knjigo.
Lahko vam predlagam naslov: Pesek v očeh

:)

hec.

delavec44 ::

DamijanD je izjavil:

again: delovanje ščitov


Čisto resno sprašujem. Kako so pa potem prvo bitko, ko napadalci zletijo na hribček, lahko s snajperji pospravili večino?

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

again: delovanje ščitov


Čisto resno sprašujem. Kako so pa potem prvo bitko, ko napadalci zletijo na hribček, lahko s snajperji pospravili večino?

Again: delovanje ščitov.

Eni imate res attention span muhe enodnevnice no.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

delavec44 ::

Kul, da je enim vse jasno. Ta zadeva je v filmih bolj slabo razložena in, ko raziskujem sedaj, so se mi porajala enaka vprašanja kot tu.

https://www.reddit.com/r/dune/comments/...

Some baselines before my question. I'm aware that:

- Shields obviate most projectile weapons, thus leading to a focus on melee
- Lasers interact with shields to produce mutually assured destruction
- Shields enrage the worms, so using them in the open desert is a death sentence.

With that in mind:

- Why did the Harkonen troopers in the opening not use shields while being picked off while standing "safely" on top of a mesa, away from where worms could reach?
- Why is everyone using blades in the desert when they could just use firearms (or lasers) instead as no one is shielded?
- Why even fight around sand crawlers at all when they could just be lased from miles away instead of taking losses from airborne firearms?

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Kul, da je enim vse jasno. Ta zadeva je v filmih bolj slabo razložena in, ko raziskujem sedaj, so se mi porajala enaka vprašanja kot tu.

https://www.reddit.com/r/dune/comments/...

Some baselines before my question. I'm aware that:

- Shields obviate most projectile weapons, thus leading to a focus on melee
- Lasers interact with shields to produce mutually assured destruction
- Shields enrage the worms, so using them in the open desert is a death sentence.

With that in mind:

- Why did the Harkonen troopers in the opening not use shields while being picked off while standing "safely" on top of a mesa, away from where worms could reach?
- Why is everyone using blades in the desert when they could just use firearms (or lasers) instead as no one is shielded?
- Why even fight around sand crawlers at all when they could just be lased from miles away instead of taking losses from airborne firearms?

Here's an idea (hvala za 'izbris'): če si sposoben prebrat in copy/paste-at vprašanje... preberi še odgovore. Al bi raje da celo uno reddit temo prekopiramo sem?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
142034 (257) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282230 (1344) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23039086 (11207) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688107967 (72314) nurse013

Več podobnih tem