» »

Težave pri 2 dni starem avtu

Težave pri 2 dni starem avtu

««
«
1 / 7
»»

alebri ::

V torek sva z ženo dobila nov avto, za katerega sva se odličila, da ne bo nekaj časa nobenih problemov. Gre za opel astro karavan, diesel.
Po prvih 10 minut vožnje so prenehali delati senzorji tlaka v pnevmatikah. Se zgodi, jutri gre žena na servis, bodo uredili. OK.
Danes, ko je žena prišla iz službe, sem pogledal prag avta. Rob, kamor lahko namestiš dvigalko pri menjavi kolesa, je na obeh staneh avta, proti zadnjim kolesom vmes prekinjen in nesimetrično oblikovan in mehkejši. Kot bi 20 cm roba odrezal, polil po njem veliko barve in bi se razlila in tako posušila. Slike imam, a jih ne znam prilimat.
Kaj naj storim? Najraje bi imel vračilo kupnine, ker sem razočaran. Kaj mi predlagate?
Hvala za pomoč. lp. Aleš

marsovcek ::

Nov pomeni nov iz salona, ali "nov" rabljen?

Glede senzorjev pelji na servis in naj uredijo. Temu je namenjena garancija. Stanje pragov mi iz opisa ni najbolj jasno. Je na obeh straneh enako? Imajo potemtakem vse Astre enak design? Če sta oba odgovora pritrdilna, je avto tako pač načrtovan in izdelan.

alebri ::

Nov iz salona. Je pa res, da sva želela namesto 16 col, 17 col, in so nama to uredili pred dostavo v ,,najin salon,,. Lahko, da so ti poškodovali prag in ga malo obrezali in na novo prebarvali. Kako bi lahko prilepil sliko?

grobijan ::

uploadaj jo na shrani.si , potem kopiraj prvi link ki ti ga ponudijo, tukaj klikni na vstavi sliko, prilepi not link, potrdi(ne rabis opisa). voila!

BorutK-73 ::

Lahko preskočiš "vstavi sliko" funkcijo, link lahko prilepiš kar direkt v okno.

Lahko tukaj testiraš
Naučimo se vstaviti sliko

Zgodovina sprememb…

alebri ::



še druga stran




Se vam zdi tole tovarniško?

Prosim za kakšno mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

mat xxl ::

Najbolje, da poiščeš na kakem parkirišču enak avto in preveriš.

Sicer sem sam gledal pred leti Opla srednji velikostni razred kot Vectra se ne spomnim modela in smo se samo čudili šlampasti izdelavi .....

Sicer pa pravijo.... Malo pleha , malo žice i evo ti OPELICE. ;).

alebri ::

Imel sem že veliko avtomobilov, tudi ,,kripe,, pa kaj takega še nisem zasledil. Ni prav veliko takšnih aster okrog mojega doma, da bi tole preveril. Me pa res zanima.

shadeX ::

Ni variante da je to tovarniško. Vsaj na vseh takih avtomobilih po defaultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kixs ::

Najboljse, da kar na servisu preveris. Na moji Astri H je lepo ravno.

alebri ::

Hvala za odgovore. Upam, da mi na servisu ne rečejo, bomo nalo porezali, povarili in na novo pobarvali, pa bo ravno. Ne vem kako to gre pri novem avtu. Nočem nekaj na novo poflikanega avta, pa saj ne vem, kaj naj zahtevam, oz. kaj naj.

kixs ::

Bistveno je, da avto preveris pred prevzemom. Kaj lahko naredis zdaj, pa nimam pojma - bo kdo drug napisal.

bambam20 ::

alebri je izjavil:



 še druga stran

še druga stran




Se vam zdi tole tovarniško?

Prosim za kakšno mnenje.


Men se tole ne zdi tovarniško. Pot da bi bil prag izrezan?

Zanimivo je, kako rjavkasto je pri izpušni cevi.

cekr ::

Vse je OK. Samo malo šlampasto so spodaj nanesli zaščito in potem še napackali barvo.
Izrez v plehu pa je čisto normalen. Nič nenavadnega.

Opel je pač najcenejša nemška avto firma. Vedno na meji bankrota.
Sem si pred mnogimi leti lastil Opel Avstro karavan, narejeno na Madžarskem.
Takrat sem sklenil, da te firme ne povoham več.
Sami problemi. Od takrat naj bi se sicer popravili.

Senzorji za tlak so dali signal, da je bilo nekaj spremenjeno. Očitno so na servisu pozabili resetirat.
Imaš en gumb, ki je temu namenjen. To moraš pritisnit vedno, ko kaj spreminjaš na gumah.
Zaradi tega ne hodit na servis, ker se bodo smejali.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bambam20 ::

cekr je izjavil:

Vse je OK. Samo malo šlampasto so spodaj nanesli zaščito in potem še napackali barvo.
Izrez v plehu pa je čisto normalen. Nič nenavadnega.



Takšnega izreza pa žal še nisem videl.

Sc0ut ::

Preveri gume. Sestri so v salzburgu pri novem oplu dali nehomologirane zimske gume poleg.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

D3m ::

Imam Astro K karavan.

Bom še jaz pogledal.

P.S.

Pri meni je enako, kot pri OP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

Tako zanic avta pa se francozi ne morejo nardit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Utori so kakršni so, moti ga nanos zaščite.

Francozi pa tak spadajo v svojo ligo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dj_uro ::

Pozdravljen!

Tako kot so ti že omenili, senzor tlaka se mora resetirat po navadi ob vsaki menjavi pnevmatik. Kar si tudi potrdil, da so jih premontirali pred dostavo, na reset opozorilnika pa preprosto pozabili...

Poglej v knjižico z navodili, kako to narediti...

Glede pragu pa no comment... šlamparija na3
vw-klub.si

Utk ::

D3m je izjavil:

Utori so kakršni so, moti ga nanos zaščite.

Francozi pa tak spadajo v svojo ligo.

Imam doma 14 let starega francoza pa ta rob pragu izgleda bistveno bolje.

krucymucy ::

Uf. moja je bila po dveh mesecih rjava na zgornjem delu vrat. In to poleti, ne pozimi.
sicer samo tista ojacitev v gumi vrat, a vseeno, ko si odprl se je videlo da je rjavo.

Sicer me je motilo vse ostalo pri tem avtu.

kixs ::

Js sem svojo H prakticno zelo zadovoljen, se posebej za skoraj 12 let star avto (moj zadnjih 6 let).

D3m ::

No potlej je zadeva rešena.

Problema ni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Heavy ::

Corsa D - pragovi izgledajo podobno, niso pa toliko zažrti. Je pa visel en izcedek kot kapnik.
#TeamFelix

azislo ::

Ta izcedek je mehanska zaščita (proti peskanju) pod pragovi na osnovi kavčuka/umetnih smol. Logično se nanaša različna gostota materiala in se ponekod malo pocedi (če je orenk izcedek, potem pa bi bilo lahko "šlampasto").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

r3dkv1c4 ::

D3m je izjavil:

Utori so kakršni so, moti ga nanos zaščite.

Francozi pa tak spadajo v svojo ligo.

Spet klobasaš neumnosti.
8. francoza imam po vrsti in z gotovostjo trdim, da take blamaže si francozi ne privoščijo.

Lep zgled nemške šlamparije.

Nemci so že davno izgubili kredibilnost.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Utk ::

Seveda je bolje kupovat tako, da je nemški, ne glede na to kako zanič, kvarljiv in precenjen je. In btw, pol aster je narejeno na Poljskem v bivši daewoojevi tovarni, na istih štancah, kjer so delali lanose. S tem ni sicer nič narobe, 20 let nazaj je bila tisto top tovarna, verjetno so tiste astre celo boljše od nemških, ampak tolk, da boste vedeli.

Invictus ::

Svašta, folk kupi poceni avto, not made in Germany, in potem pizdi kako so Nemci zanič...

Če je avto narejen na Poljskem, pizdi nad Poljaki.

Ampak, če ni drugega, je tudi to jamranje o.k. ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Dacia ima lepše podvozje, ne vem zakaj ni avto leta?
|HP EliteBook|R5 6650U|

alebri ::

Bojim se, da bo tukaj avto zaradi čudne obdelava začel prej rjaveti. Danes popoldan gre avto na servis in bomo videli kakšna bo reakcija prodajalca na stanje praga. Meni to ni sprejemljivo.

bbbbbb2015 ::

alebri je izjavil:

V torek sva z ženo dobila nov avto, za katerega sva se odličila, da ne bo nekaj časa nobenih problemov. Gre za opel astro karavan, diesel.
Po prvih 10 minut vožnje so prenehali delati senzorji tlaka v pnevmatikah. Se zgodi, jutri gre žena na servis, bodo uredili. OK.
Danes, ko je žena prišla iz službe, sem pogledal prag avta. Rob, kamor lahko namestiš dvigalko pri menjavi kolesa, je na obeh staneh avta, proti zadnjim kolesom vmes prekinjen in nesimetrično oblikovan in mehkejši. Kot bi 20 cm roba odrezal, polil po njem veliko barve in bi se razlila in tako posušila. Slike imam, a jih ne znam prilimat.
Kaj naj storim? Najraje bi imel vračilo kupnine, ker sem razočaran. Kaj mi predlagate?
Hvala za pomoč. lp. Aleš


Vračilo kupnine je mogoče. Uveljavljaš lahko stvarno napako - senzorje na gumah.
Je pa problem vračilo kupnine.
Maksimalno, kar se saloni ponavadi pogodijo, je da avto vrneš, oni malo odbijejo od vrednosti, vzameš drugega (novega).

Drugače pa kot so ti že rekli, Opel ni prva liga. Imel sem dva Opla, obeh sem se znebil.
Pa niti ne toliko zaradi kvalitete, ki je bila so-so.
Serviserji so bili čisto zanič in kompliciranih napak niso znali rešiti.

stara mama ::

Je avto nov - nov, ali je nov - testni?
Ker si ne moreš mislit iz kod vse so testni avti in marsikdo noče vedet.
(ne, niso samo tisti ki jih imajo avtohiše za obiskovalce salona)
Ekologija™ in Trajnost™

bbbbbb2015 ::

alebri je izjavil:

Bojim se, da bo tukaj avto zaradi čudne obdelava začel prej rjaveti. Danes popoldan gre avto na servis in bomo videli kakšna bo reakcija prodajalca na stanje praga. Meni to ni sprejemljivo.


Ne vem za tega Opla, ampak že moji Opli 10 let nazaj so bili vsi pocinkani. Še Corsa.
Ta obdelava podvozja je pomembna, ker sicer avto res prej rjavi na pragih, samo ponavadi če cinkanje ni v redu, se to zgodi še daleč daleč prej.

Jaz imam še vedno Megana, 2011 letnik, 240 tisoč km, niti trohice rje, čisto nič. Pač na debelo je bil pocinkan.

Modri dirkač ::

V tem cenovnem razredu je precej boljših alternativ ...
Everybody lies!

bbbbbb2015 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

alebri je izjavil:

Bojim se, da bo tukaj avto zaradi čudne obdelava začel prej rjaveti. Danes popoldan gre avto na servis in bomo videli kakšna bo reakcija prodajalca na stanje praga. Meni to ni sprejemljivo.


Ne vem za tega Opla, ampak že moji Opli 10 let nazaj so bili vsi pocinkani. Še Corsa.
Ta obdelava podvozja je pomembna, ker sicer avto res prej rjavi na pragih, samo ponavadi če cinkanje ni v redu, se to zgodi še daleč daleč prej.

Jaz imam še vedno Megana, 2011 letnik, 240 tisoč km, niti trohice rje, čisto nič. Pač na debelo je bil pocinkan.


Ah, ravno sem preveril. Nič ne bo s cinkanjem, takim ta pravim.
Vročega cinkanja ne delajo več, eni vzamejo pocinkano pločevino, preden gre v prešo, drugi samo delno pocinkano pločevino, tretji samo elektrolitsko cinkanje na izpostavljenih delih.

Ay, shit no. Šparanje.

[SkA] ::

Težko verjamem, da bi zaradi tega dosegel vračilo kupnine iz naslova stvarne napake. Malo poišči pretekle tožbe po slovenskih sodiščih - boš ugotovil, da če ne gre za napako, ki onemogoča uporabo vozila za svoj prvotni namen, ne boš dosegel nič.

Sicer pa po prebranem mislim, da je težava predvsem v laičnem ocenjevanju kaj je kaj in kako bi moralo biti. Še najbolj uporaben nasvet se mi zdi, da pojdi v salon enak avto pogleda še v podvozju in primerjaj. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

D3m ::

alebri je izjavil:

Bojim se, da bo tukaj avto zaradi čudne obdelava začel prej rjaveti. Danes popoldan gre avto na servis in bomo videli kakšna bo reakcija prodajalca na stanje praga. Meni to ni sprejemljivo.


Strah je odveč.

Poročaj kljub temu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jero_no1 ::

stara mama je izjavil:

Je avto nov - nov, ali je nov - testni?
Ker si ne moreš mislit iz kod vse so testni avti in marsikdo noče vedet.
(ne, niso samo tisti ki jih imajo avtohiše za obiskovalce salona)


Je bil pred leti en video na YT, ko sta 2 mulca testirala ravno Astro - po nekih njivah in travnikih, da je skozi odprte šipe letelo blato v potniško kabino...
Sem imel testni avto pa nikoli več, dam rajš tistih 10% več im je avto direkt iz fabrke (gume so bile po 13k km bolj znucane kot sem jih jz potem v dobirh 30k obrabu, menjani so bili končniki pri dobrih 10k..)

r3dkv1c4 ::

stara mama je izjavil:

Je avto nov - nov, ali je nov - testni?
Ker si ne moreš mislit iz kod vse so testni avti in marsikdo noče vedet.
(ne, niso samo tisti ki jih imajo avtohiše za obiskovalce salona)

Mislim, da si ti niti nisli ne moreš, kakšni so tudi novi novi novi avti.

D3m je izjavil:

Dacia ima lepše podvozje, ne vem zakaj ni avto leta?

Imaš kakšno sliko za primerjavo?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

RegulusDraco ::



zgleda da pač nekatere astre takole spacajo. Na tej sliki je jasno vidna "napaka", ki jo ima OP.

Tukaj tudi:

https://i.wheelsage.org/pictures/o/opel...

Tukaj tudi zgleda kot da manjka nekaj pleha tam zadaj
https://i.wheelsage.org/pictures/o/opel...

Tale pa je vredu


alebri je izjavil:

Kot bi 20 cm roba odrezal, polil po njem veliko barve in bi se razlila in tako posušila.


tam je odrezano že serijsko, po slikah sodeč. Samo pač mal preveč barve so ti nanesli. Ta barva je itak taka "usnjena", da naredi zaščito. Ne bo hudega. Jaz ne bi kompliciral zaradi tega. Senzor tlaka v gumah pa le daj resetirat.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

RegulusDraco ::

alebri je izjavil:


Kaj naj storim? Najraje bi imel vračilo kupnine, ker sem razočaran. Kaj mi predlagate?
Hvala za pomoč. lp. Aleš


Nimaš kaj bit "razočaran". Avto zaradi tele poceditve barve ni nič manj uporaben niti ti ne bo nič prej zgnil. V bistvu je barve tam še veliko preveč, tako da bi rekel da če ti bo avto zgnil bo tale prag zgnil zadnji.

alebri je izjavil:

Bojim se, da bo tukaj avto zaradi čudne obdelava začel prej rjaveti. Danes popoldan gre avto na servis in bomo videli kakšna bo reakcija prodajalca na stanje praga. Meni to ni sprejemljivo.


V skrajnem primeru ti bodo na novo prebarvali prag. Če te tako zelo moti. Ni pa s tem pragom nič narobe, razen tega da je malo grdo pobarvan.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

alebri je izjavil:

Po prvih 10 minut vožnje so prenehali delati senzorji tlaka v pnevmatikah. Se zgodi, jutri gre žena na servis, bodo uredili. OK.

alebri je izjavil:

e pa res, da sva želela namesto 16 col, 17 col, in so nama to uredili pred dostavo v ,,najin salon,,. Lahko, da so ti poškodovali prag in ga malo obrezali in na novo prebarvali. Kako bi lahko prilepil sliko?


Najverjetneje zato ni delal senzor, ker ga niso ponastavili.

Dvomim, da bi poškodovali lev in desni prag. Sicer pa tudi če bi ti ga, so ti ga nazaj pobarvali (sicer pač grdo) tako da ti sigurno ne bo kar tako zgnil.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Invictus je izjavil:

Svašta, folk kupi poceni avto, not made in Germany, in potem pizdi kako so Nemci zanič...

Če je avto narejen na Poljskem, pizdi nad Poljaki.

Ampak, če ni drugega, je tudi to jamranje o.k. ;).


Potem tudi moramo pizdit nad kitajci ker so vsi telefoni od vseh proizvajalcev (znanih in neznanih) zanič. Ampak vsi vemo da nekatere firme imajo kakovost druge pa so živa šlamparija.

Nemški avto - nemška kontrola kakovosti (kakršnakoli že je), pa tudi če ga je papež skupaj sestavljal.


EDIT: Sicer če je to res tovarniško na vseh oplih (kakor nekateri pravite), opel črtam iz ožjega izbora pri nakupu naslednjega avtomobila. Ampak še vedno ne verjamem da je ta zadeva tako šlampasto narejena.. wtf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

konspirator ::

Kaj če bi stopil do najbližjega opel prodajalca in preveril v salonu ?

Take šlamparije še na Zastavi/Fiatu (fix it again Tony) nisem videl.
--

Zgodovina sprememb…

D3m ::

shadeX je izjavil:

Invictus je izjavil:

Svašta, folk kupi poceni avto, not made in Germany, in potem pizdi kako so Nemci zanič...

Če je avto narejen na Poljskem, pizdi nad Poljaki.

Ampak, če ni drugega, je tudi to jamranje o.k. ;).


Potem tudi moramo pizdit nad kitajci ker so vsi telefoni od vseh proizvajalcev (znanih in neznanih) zanič. Ampak vsi vemo da nekatere firme imajo kakovost druge pa so živa šlamparija.

Nemški avto - nemška kontrola kakovosti (kakršnakoli že je), pa tudi če ga je papež skupaj sestavljal.


EDIT: Sicer če je to res tovarniško na vseh oplih (kakor nekateri pravite), opel črtam iz ožjega izbora pri nakupu naslednjega avtomobila. Ampak še vedno ne verjamem da je ta zadeva tako šlampasto narejena.. wtf.


Je tovarniško. Kakšne imajo robote ne vem.

Se pa vidi, da se barva ni hitro posušila med nanosom. Izgleda tako....domače s čopičem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GupeM ::

To ni poškodovan prag. Zadeva je tam serijsko, da zmanjša možnost premikanja dvigalke, če na cesti menjaš gumo in avto dvigneš. Je pa res, da je grdo pobarvan.

Glede senzorjev tlaka pa tudi jaz mislim, da jih niso ponastavili, ko so ti dali 17" feltne. To lahko narediš sam preko menija v avtu.

alexmarsic ::

Jaz nevem zakaj kupujete nove modele oplov dokler ne popravijo napake. Jaz mam že leta in leta ople ampak so kot novi. Astra G bo zdaj kmalu upihnila 11 let pa nima pikice rje na njej. Astra J pa bo zdaj imela 3 leto za zdaj trkam na beton da ni nič na njej.

Tale prag pa je za moje pojme bil kaj krpan najbrž so ga med dostavo kje butnili. Tako sem jaz dobil pred leti Corso D glanc novo pa je bil zadnji odbijač pobarvan in vetrobransko steklo že menjano. Prag pa je prav tako saj imajo vsi serijsko tako tudi moje astre. Varnost če menjuješ gume na cesti.

Pelji nazaj že iz principa ker vidim da izpuh je že rjavkast čez 1 leto pa bo že gnil tako kot sem imel na corsi d zato sem jo tudi menjal. Kot pravijo drugi glede senzorjev ali jih niso ponastavili ali pa so jih pozabili sploh dat iz tastarih platišč na nove.

Ponastavit pa se na oplu brez testerja ne da že preizkušeno. Tudi če daš funkcijo relearn jih ne bo zaznalo samo.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

1x se pelješ po blatni cesti in vse napake čudežno izginejo.
Wartburg je to znal izkoriščat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kilometri avtomobila , hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
845574 (4752) zobnik
»

Koliko zdržijo novodobna vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7317005 (14213) bambam20
»

Nakup rabljenega avta do 7000EUR (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30656136 (47097) Mato989
»

BMW Serije 3 ali VW Polo 6? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424568 (22068) sandmat

Več podobnih tem