» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
532 / 536
»»

easyrider3 ::

polde66 polde66 polde66 ti,če nekaj ponujaš potem mora to tudi delovati,če ne bolje,da ne ponujaš zadeve to je prvo pravilo za vsako stvar. Kaj boš nekaj ponujal,če potem ne deluje normalno. Sem probal še isti 1080p film predvajati na vseh TV pri hiši in vsi so ta film dokaj solidno prikazali a ne dobro,če smo že na tem in potem Hisense je pa resnično prikazal veliko slabše kakor vsi. 720p,1080p Hisense ti cenejši modeli slabo prikažejo te vsebine in to je to pa lahko vi bluzite kar hočete.
Recimo hočem gledati filme iz leta 85-90 potem vem,da Hisense bo slabo prikazoval sliko in ne mi sedaj bluziti,da kja čem gledati te filme ja kaj pa bom gledal te novodobne filme kateri so drek vredni v primerjavi z njimi.

polde66 ::

easyrider3 je izjavil:

polde66 polde66 polde66 ti,če nekaj ponujaš potem mora to tudi delovati,če ne bolje,da ne ponujaš zadeve to je prvo pravilo za vsako stvar. Kaj boš nekaj ponujal,če potem ne deluje normalno. Sem probal še isti 1080p film predvajati na vseh TV pri hiši in vsi so ta film dokaj solidno prikazali a ne dobro,če smo že na tem in potem Hisense je pa resnično prikazal veliko slabše kakor vsi. 720p,1080p Hisense ti cenejši modeli slabo prikažejo te vsebine in to je to pa lahko vi bluzite kar hočete.
Recimo hočem gledati filme iz leta 85-90 potem vem,da Hisense bo slabo prikazoval sliko in ne mi sedaj bluziti,da kja čem gledati te filme ja kaj pa bom gledal te novodobne filme kateri so drek vredni v primerjavi z njimi.

Lesen si ko tič, ti kar tumbaj po svoje. Meni delujejo vsi filmi ok pa naj si bo novodobni ali pa stari. Si boš mogu pač u glavi mal pošlihtat. Aja tvoj TCL ne rabim več, sem vzel še en hisense 55U7KQ. Tebi ne bo nobena stvar nikoli dobra, ker ko prideš do dobre stvari jo pa ne znaš nastavit. Pol pa bluziš tukaj da imaš pokvarjen tv. Jao mislim?!?!! Zakaj pa potem ne neseš na servis? Pa teorija je eno praksa pa drugo. A shilda pa še nisi nabavil? Pa rajši ne ker, ima spet ogromno nastavitev, še meni se ni dalo vseh nastavit. Ti boš pa sigurno dobil pokvarjenega. Eni ste pač trdi pa se nič ne da pomagat. Tolaži se s tem, da nisi edini, res pa je da vas je zelo malo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Sem še zmeraj pri temu da je Direct led boljši kakor Edge Led sem imel eno in drugo pa sem videl razliko. Samsung,Sony,Philips in Hisens vse to imel in vidim razlike. Pa še nekaj tisti nacenejši Hisensi totalno zmrzenjo,če se jih malo obremeni samo vstavi USb ključ in predvajaj 1080p kontent in previj naprej in pa ustavi in previja naprej in potem si končal z vsem skupaj saj druge pomoči kakor izklopi TV iz električne napeljave ni druga rešitev saj nobena tipka na daljincu ali TV nič ne funkcionira. Televizor je mrtev.

Ja seveda, ker ti še vedno ni jasno, kako deluje Edge LED. Še vedno mi nisi odgovoril, oziroma posredoval stran nekoga, ki tarna, da mu pri Samsungovem TVeju osvetljitev okrog panela kar uhaja? In še vedno čakam na odgovor, kaj lahko še narediš pri Philipsovem Direct LED TVeju, da bi še zmanjšal stroške proizvodnje, pa da bi TV še deloval.

easyrider3 ::

polde 66................. ti lahk govoriš v svojem imenu jaz pa povem kaj imam vse jaz in kaj sem sprobal in kako lahko primerjam.
Sigurno pa kot PRVO Hisense zmrzne kot sem rekel samo malo previjaj naprej posnetek 1080p in ustavi in naprej poženi in se enostavno zatakne in tako obstoji,da ga nobena stvar ne ugasne razen izklop iz vtičnice. Dvakrat sem to poizkusil in obakrat je bilo isto. Sem imel tudi film v 720p in isto naredil a tam je še normalno delovalo in kot DRUGO ta Hisense slabo naredi upscaling in to se zelo dobro vidi in imam 5-televizorjev za primerjavo.

fbps...........jaz sem med komentarji zasledil priotževanje nad samsung paneli in sedaj kje bi našel te komentarje bi pač moral iskati na Youtube ure in ure pa,če bi sploh našel. In kva mi bluziš s tem in sprašuješ kje bi pri Philipsu še zmanjšal stroške proizvodnje in,da bi še deloval kva mi to pišeš a sem kaj govoru o tem al kaj?

polde66 ::

easyrider3 je izjavil:

polde 66................. ti lahk govoriš v svojem imenu jaz pa povem kaj imam vse jaz in kaj sem sprobal in kako lahko primerjam.
Sigurno pa kot PRVO Hisense zmrzne kot sem rekel samo malo previjaj naprej posnetek 1080p in ustavi in naprej poženi in se enostavno zatakne in tako obstoji,da ga nobena stvar ne ugasne razen izklop iz vtičnice. Dvakrat sem to poizkusil in obakrat je bilo isto. Sem imel tudi film v 720p in isto naredil a tam je še normalno delovalo in kot DRUGO ta Hisense slabo naredi upscaling in to se zelo dobro vidi in imam 5-televizorjev za primerjavo.

fbps...........jaz sem med komentarji zasledil priotževanje nad samsung paneli in sedaj kje bi našel te komentarje bi pač moral iskati na Youtube ure in ure pa,če bi sploh našel. In kva mi bluziš s tem in sprašuješ kje bi pri Philipsu še zmanjšal stroške proizvodnje in,da bi še deloval kva mi to pišeš a sem kaj govoru o tem al kaj?

Obstaja čudovit pregovor, ki pravi:" Nije žvaka za seljaka."
polde

easyrider3 ::

""Ne biti preveč pameten,ker te bo še kdaj kaj doletelo"" tudi za vas eden pregovor

polde66 ::

Zapomni si svoj pregovor pa se ga tudi drži. Kupil si najcenejši hisense pa pričakuješ da bo delal bolje kot shield:))
polde

easyrider3 ::

Se bi sigurno lahko šel staviti,da najcenejši TV Tesla ne zmrzne kot ta Hisense pa je cenejši tak,da ni vse v ceni. Imam ali sem že imel dosti stvari katere so zelo poceni a so delovale normalno.

o0o0o0o0o0 ::

Kaj so na servisu rekli?

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

fbps....jaz sem med komentarji zasledil priotževanje nad samsung paneli in sedaj kje bi našel te komentarje bi pač moral iskati na Youtube ure in ure pa,če bi sploh našel. In kva mi bluziš s tem in sprašuješ kje bi pri Philipsu še zmanjšal stroške proizvodnje in,da bi še deloval kva mi to pišeš a sem kaj govoru o tem al kaj?

In kdo tukaj bolj bluzi, in piše bedarije kot ti? Ker nimaš razčiščenih osnovnih pojmov o tehnologiji TVejev, mi na moje preprosto vprašanje ne znaš odgovorit. Kar pišeš nekaj brez veze, in kar napišeš v prvem stavku, v drugem podreš.

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

fbps....jaz sem med komentarji zasledil priotževanje nad samsung paneli in sedaj kje bi našel te komentarje bi pač moral iskati na Youtube ure in ure pa,če bi sploh našel. In kva mi bluziš s tem in sprašuješ kje bi pri Philipsu še zmanjšal stroške proizvodnje in,da bi še deloval kva mi to pišeš a sem kaj govoru o tem al kaj?

In kdo tukaj bolj bluzi, in piše bedarije kot ti? Ker nimaš razčiščenih osnovnih pojmov o tehnologiji TVejev, mi na moje preprosto vprašanje ne znaš odgovorit. Kar pišeš nekaj brez veze, in kar napišeš v prvem stavku, v drugem podreš.


Kako tvoje preprosto vprašanje,če ne vidiš sem ti povedal v zgornjem postu kar si nekaj omenjal si pa tudi nekaj pisal in spraševal kar sploh nima nobenega pomena kar sem jaz pisal. Jaz sem samo omenjal Direct Led osvetlitev ti pa kar nekaj sprašuješ kako bo potem Philips bla bla bla. Pa kaj mene briga kako bo kaj Philips jaz sem govoru samo za Durct Led osvetlitev. Ves čas se samo vrtiš okrog Philipsa najbolje,da si ga kupiš.

majkthe ::

majkthe je izjavil:

Kopujem nizkocenovni tv za v kuhinjo. GledalI se bodo samo Telemahovi kabelski programi.
V ožjem izboru z enako ceno je:
-PHILIPS LED TV sprejemnik 43PFS5507/12
-HISENSE LED TV sprejemnik 43A6K
Kateri bo lepše prikazal kabelski program!?


Glede na to da Andrej ni izjavil da je Philips kvalitetnejši, odločitev za Hisense ni bila težka. Zavedam pa se da so ti
nizkocenovci eno in isto s.....

andrej69 ::

majkthe je izjavil:

majkthe je izjavil:

Kopujem nizkocenovni tv za v kuhinjo. GledalI se bodo samo Telemahovi kabelski programi.
V ožjem izboru z enako ceno je:
-PHILIPS LED TV sprejemnik 43PFS5507/12
-HISENSE LED TV sprejemnik 43A6K
Kateri bo lepše prikazal kabelski program!?


Glede na to da Andrej ni izjavil da je Philips kvalitetnejši, odločitev za Hisense ni bila težka. Zavedam pa se da so ti
nizkocenovci eno in isto s.....


Pravilno si se odločil. Hisense je 4K televizor, in je že zaradi tega boljša izbira.

MrStein ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Kaj so na servisu rekli?

Da so updatali firmver in se pri njih napaka ne pojavlja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bigbada ::

andrej69 je izjavil:

bigbada je izjavil:

Danes sem dobil odgovor od NTT servis da so naročili "matrico zaslona".

Kaj to pomeni? Kateri del se je pokvaril? In kako je to povezano z zvokom? Ker tudi zvok je "pokal" in "prekinjal". Je to lahko zaradi matrice zaslona?

lp


Gre za glavni del panela, ki ti ga bodo menjali. Kar pa se tiče zvoka nima nobene povezave s samim panelom.


Danes sem jih vprašal kako je stanje in so napisali:

"Pozdravljeni,

Trenutno ni na voljo rezervnega dela,zato dobite nov TV isti model.

Do nas naj bi prišel v četrtek 7.3.2024.

Nato ga prepošljemo do vas."

Kar novi TV bodo dali... to se jim splača?

lp

andrej69 ::

@bigbada

Če je strošek popravila predrag, ali ni mogoče zamenjat določenih elektronskih sklopov iz različnih razlogov se kupcu dodeli nov televizor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

bigbada ::

Ko prejmem ta novi TV je garancija potem dalje od tega dne ali od starega tvja?

lp

rtmktl ::

Ker bom zaradi težav s Hisense TV-jem (75u8kq) le tega vrnil nazaj sedaj iščem nekaj drugega v tem cenovnem rangu (mi ga je kar malo žal, ker je slika na njem res top za ta denar, a...).
Kaj mislite o tem TV-ju: LG 75QNED863RE. So LG-ji OK? Kaj pa kakšen Samsung? Morda kaj drugega? Min 75" in vsekakor ne čez 2k€.

andrej69 ::

bigbada je izjavil:

Ko prejmem ta novi TV je garancija potem dalje od tega dne ali od starega tvja?

lp


Morala bi veljat od dne, ko dobiš nov televizor. Boš videl kako se bodo odločili.

rtmktl je izjavil:

Ker bom zaradi težav s Hisense TV-jem (75u8kq) le tega vrnil nazaj sedaj iščem nekaj drugega v tem cenovnem rangu (mi ga je kar malo žal, ker je slika na njem res top za ta denar, a...).
Kaj mislite o tem TV-ju: LG 75QNED863RE. So LG-ji OK? Kaj pa kakšen Samsung? Morda kaj drugega? Min 75" in vsekakor ne čez 2k€.


Recimo ta Philips je sedaj odličen nakup.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

MrStein ::

bigbada je izjavil:

Ko prejmem ta novi TV je garancija potem dalje od tega dne ali od starega tvja?

Zakonska garancija (eno leto za tehnične izdelke, torej tudi TV) velja na novo, če je izdelek zamenjan. Torej imaš spet celo leto garancije.

To se nimajo kaj odločiti, ker je zakon takšen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

rtmktl ::

Ne vem, če me tale Philips 75pml9008 ravno prepriča :/ .
Morda kakšen drug predlog do 2000€ in 75"?

puginho ::

rtmktl je izjavil:

Ne vem, če me tale Philips 75pml9008 ravno prepriča :/ .
Morda kakšen drug predlog do 2000EUR in 75"?


Sony KD75X85LAEP oz še boljše 90L, v avstriji za 1.800 v mediamarktu
Samsung QN85 ali QN90

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

fpbs ::

rtmktl je izjavil:

Ne vem, če me tale Philips 75pml9008 ravno prepriča :/ .
Morda kakšen drug predlog do 2000€ in 75"?

To bi bil najslabši možni nakup.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

rtmktl je izjavil:

Ne vem, če me tale Philips 75pml9008 ravno prepriča :/ .
Morda kakšen drug predlog do 2000€ in 75"?

To bi bil najslabši možni nakup.


Pravi se oglaša..;(( Po resnici, a si sploh videl ta televizor v živo, ali ga preizkusil..??

Ker ti ga najbolj odsvetuješ, pa ga sploh še videl nisi kaj šele preizkusil v to sem 100% prepričan..

To je težava tega foruma, da se oglašate najbolj tisti, ki sploh nimate pojma o določenih televizorjih..!

fpbs ::

rtmktl je izjavil:

Ne vem, če me tale Philips 75pml9008 ravno prepriča :/ .
Morda kakšen drug predlog do 2000€ in 75"?

Predlagam ti sledeće modele:
https://www.bigbang.si/samsung-neo-qled...
https://www.ceneje.si/Izdelek/41666714/...
Tu imaš LGeja, ki si ga sam izbral cca 300€ ceneje: https://www.ceneje.si/Izdelek/44482990/...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

To je težava tega foruma, da se oglašate najbolj tisti, ki sploh nimate pojma o določenih televizorjih..!

Andrej, težava tega foruma si ti, ker vedno vsakogar posiljuješ s Philipsi. Ravno tako si bil težava na vseh yugo forumih, pa so te pa so te banali za vedno. Ne vem, kako da tu dovolijo prosto prodajo in zavajanje s Philipsi.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To je težava tega foruma, da se oglašate najbolj tisti, ki sploh nimate pojma o določenih televizorjih..!

Andrej, težava tega foruma si ti, ker vedno vsakogar posiljuješ s Philipsi. Ravno tako si bil težava na vseh yugo forumih, pa so te pa so te banali za vedno. Ne vem, kako da tu dovolijo prosto prodajo in zavajanje s Philipsi.


Saj ti tudi lahko priporočaš predvsem Lg-ja nihče ti ne brani:) Sicer pa mene ne moti, če priporočaš Lg-ja, ne moreš pa pljuvat po drugih znamkah v tem primeru Philipsa, če nimaš nobenih izkušenj s temi televizorji.

To je tvoja težava, da pljuvaš po Philipsu predvsem zaradi mene, ker pač jaz priporočam Philipsa. In pa seveda , ker se skoraj nihče več ne odloča za Lg-ja, kar je tako razumljivo..

Dokler jaz nisem prišel na ta forum, pa skyform in še kakšen drug si ti kraljeval na tem forumu in priporočal isto več ali manj samo Lg-ja..:D Sedaj pa so ti časi mimo..;)

Veš najlažje je doma iz kavča pametovat, kakor ti to počneš. Zato še ti zadnjič povem, da ne boš nič dosegel, če boš pljuval po Philipsu.

Ker kateri so pristaši Philipsa in "teh ni malo", bodo še tako naprej kupovali Philips televizorje, pa, če se ti še tako trudiš delat antireklamo za Philips.

Pa tudi teh, kateri še niso pristaši Philipsa je vedno več.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ker kateri so pristaši Philipsa in "teh ni malo", bodo še tako naprej kupovali Philips televizorje, pa, če se ti še tako trudiš delat antireklamo za Philips.
Pa tudi teh, kateri še niso pristaši Philipsa je vedno več.

Ja saj jaz ti čisto verjamem. Ampak so pa eni zelo nesramni. Vedo, da Philips proda največ televizorjev, pa kar neke druge firme silijo v ospredje. Celo gredo tako daleč z njihovo antipropagando, da Philipsa sploh ne omenjajo:
https://www.avcaesar.com/news/5323/tv-m...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ker kateri so pristaši Philipsa in "teh ni malo", bodo še tako naprej kupovali Philips televizorje, pa, če se ti še tako trudiš delat antireklamo za Philips.
Pa tudi teh, kateri še niso pristaši Philipsa je vedno več.

Ja saj jaz ti čisto verjamem. Ampak so pa eni zelo nesramni. Vedo, da Philips proda največ televizorjev, pa kar neke druge firme silijo v ospredje. Celo gredo tako daleč z njihovo antipropagando, da Philipsa sploh ne omenjajo:
https://www.avcaesar.com/news/5323/tv-m...


Ta graf ne pomeni nič za kupce, razen za same proizvajalce:) Ker ta graf nima nič skupnega s kvaliteto samih televizorjev..

stiper7 ::

Zadeva je sledeča. Decembra sem kupil LG Oled c3 65'. Tv sem po večini uporabljal za pretočne vsebine hbo/netflix in nekaj malega na NEO-tu tekme v živo. Kvaliteta prenosa tekem v živo ni nevem kaj, tako da tu tv ne pride do izraza. Pri 4k vsebinah je zgodba seveda drugačna. Navdušen sem kako je črna dejansko črna. Če gledam podnevi ko dosti dnevne svetlobe, je opazno da svetilnost ni vrhunska, ampak mi ne predstavlja težave ker si tako ali tako zatemnim prostor. Primerjave z ne-oled tvji ne morem dati, ker nimam izkušešnj z le temi. Je pa res da glede, na prejšno tv ki sem si lastil, bi me navdušila prav vsaka.
'Težava' se pojavi pri tem da imam razdaljo do tv-ja 3m, ali pa še malenkost več in imam občutek da bi velikost 75' bolj ustrezala. Razmišljam, da bi ta tv prodal, in nabavil 75'. Ker je isti model, eno dimenzijo večji dražji za cca. 1000€, razmišljam da bi nabavil eno kvalitetno ne-oled tv (mini led, qled,...) v rangu 1500-2000€

Kako neumna je ta ideja? 65' oled ali 75' mini/q led? Vsak nasvet bo dobrodošel

polde66 ::

Hisense ima akcijo testiranja izdelka. Se pravi vzameš gledaš in če ti ni všeč vrneš pa dobiš denar nazaj. Vzemi en 75U8KQ ki je top mini led na testih in reviwih pa boš videl ali je to to ali ni.
https://www.bigbang.si/akcije-popusti/z...
https://www.bigbang.si/hisense-uled-4k-...
polde

stiper7 ::

Pametno. Edino z zalogo žal bolj slabo kaže.

Amdforce ::

rtmktl je izjavil:

Ker bom zaradi težav s Hisense TV-jem (75u8kq) le tega vrnil nazaj sedaj iščem nekaj drugega v tem cenovnem rangu (mi ga je kar malo žal, ker je slika na njem res top za ta denar, a...).
Kaj mislite o tem TV-ju: LG 75QNED863RE. So LG-ji OK? Kaj pa kakšen Samsung? Morda kaj drugega? Min 75" in vsekakor ne čez 2k€.


Kakšne težave pa si imel? Meni 65u7kq zelo dobro služi. Vprašam ker bi vzel še 85u8k?

polde66 ::

stiper7 je izjavil:

Pametno. Edino z zalogo žal bolj slabo kaže.

Ni ti treba vzet ravno v big bangu. Akcija je od hisense ne od big banga. Poglej kje imajo kake ugodne akcije ala merkur, merkator tehnika...
polde

youPlonker ::

Amdforce je izjavil:

rtmktl je izjavil:

Ker bom zaradi težav s Hisense TV-jem (75u8kq) le tega vrnil nazaj sedaj iščem nekaj drugega v tem cenovnem rangu (mi ga je kar malo žal, ker je slika na njem res top za ta denar, a...).
Kaj mislite o tem TV-ju: LG 75QNED863RE. So LG-ji OK? Kaj pa kakšen Samsung? Morda kaj drugega? Min 75" in vsekakor ne čez 2kEUR.


Kakšne težave pa si imel? Meni 65u7kq zelo dobro služi. Vprašam ker bi vzel še 85u8k?


Mene tudi zanima = kaksne tezave si imel s Hisense 75u8kq? Saj pa evropski model tudi ima IPS ADS Pro panel, ane?

Btw Sony X90L 75 inch je odlicna alternativa in pod 2k eur: https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

Sony se posebej dobra izbira ce gledas vsebino v slabsi kvaliteti na njem

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

youPlonker je izjavil:

Amdforce je izjavil:

rtmktl je izjavil:

Ker bom zaradi težav s Hisense TV-jem (75u8kq) le tega vrnil nazaj sedaj iščem nekaj drugega v tem cenovnem rangu (mi ga je kar malo žal, ker je slika na njem res top za ta denar, a...).
Kaj mislite o tem TV-ju: LG 75QNED863RE. So LG-ji OK? Kaj pa kakšen Samsung? Morda kaj drugega? Min 75" in vsekakor ne čez 2kEUR.


Kakšne težave pa si imel? Meni 65u7kq zelo dobro služi. Vprašam ker bi vzel še 85u8k?


Mene tudi zanima = kaksne tezave si imel s Hisense 75u8kq? Saj pa evropski model tudi ima IPS ADS Pro panel, ane?

Btw Sony X90L 75 inch je odlicna alternativa in pod 2k eur: https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

Sony se posebej dobra izbira ce gledas vsebino v slabsi kvaliteti na njem


Evropski model ima letos VA panel. Vendar ne pravi 10 bitni panel.

youPlonker ::

andrej69 je izjavil:

Evropski model ima letos VA panel. Vendar ne pravi 10 bitni panel.


Lahko vir do te info?

Jaz osebno kupujem TV za zelo svetlo dnevno sobo (budget okoli 1,5k eur +- 200eur) in moram reci, da me je po videnem Hisense 75U8K (+Q = evropski) zelo navdusil. Zdaj kateri model tocno sem gledal in s katerim panelom je bil, pa ne vem (TV je bil razstavljen v Harvey Normanu, gor se je rolal tovarniski demo). Bi pa rekel, da je bil IPS glede na sliko. Bolj kot raziskujem o Hisense televizorjih, bolj mi postaja jasno, da je nakup njihovega tv-ja malo loterija, baje imajo tezave s quality control... Na drugi strani sem za Sony X90L 100% preprican kaj dobim, OLED do 2k eur pa so baje se vedno pretemni za svetle sobe - je tako?

Imamo se kaksnega lastnika Hisense 75U8KQ tukaj? Kako ste zadovoljni?

fpbs ::

MrStein je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Kaj so na servisu rekli?

Da so updatali firmver in se pri njih napaka ne pojavlja.

A ti pa še kar tožariš:
https://slo-tech.com/forum/t498146/p812...

puginho ::

youPlonker je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Evropski model ima letos VA panel. Vendar ne pravi 10 bitni panel.


Lahko vir do te info?

Jaz osebno kupujem TV za zelo svetlo dnevno sobo (budget okoli 1,5k eur +- 200eur) in moram reci, da me je po videnem Hisense 75U8K (+Q = evropski) zelo navdusil. Zdaj kateri model tocno sem gledal in s katerim panelom je bil, pa ne vem (TV je bil razstavljen v Harvey Normanu, gor se je rolal tovarniski demo). Bi pa rekel, da je bil IPS glede na sliko. Bolj kot raziskujem o Hisense televizorjih, bolj mi postaja jasno, da je nakup njihovega tv-ja malo loterija, baje imajo tezave s quality control... Na drugi strani sem za Sony X90L 100% preprican kaj dobim, OLED do 2k eur pa so baje se vedno pretemni za svetle sobe - je tako?

Imamo se kaksnega lastnika Hisense 75U8KQ tukaj? Kako ste zadovoljni?


Jaz hisense nebi kupil že zaradi njihovega os, ki ga tišijo v tv-je v eu. Marsikateri testi govorijo o software bugih, tv se ponastavlja, ni stabilen... Da ne govorim da na rtings vzdržljivostnem testu po nekem času ni delalo pol osvetlitve. Ne moreš imeti dober quality control s kvalitetnimi komponentami za takšno ceno, ker preprosto ne moreš. Tudi kitajski tv mora bit izdelan v eu ker drugače ni računice, plače pa vemo da so precej nad kitajskimi.

andrej69 ::

Sem že nekaj napisal o Hisense televizorjih. Posebej kar se tiče MINI LED modelov, ki imajo res smešno ceno. To pa seveda na račun slabših LED čipov, Softwer tudi ni nek presežek kakor tudi ne Hardwer itd..

Kvaliteten MINI LED panel stane v povprečju nekje 450-500€ za velikost 55˝. še nekoliko več kakor OLED panel.. Kje je še vse ostalo od samega čhipseta, samega slikovnega procesorja, ki je tudi eden

večjih stroškov pri televizorju. In pa ostale elektronike od krmilnika panela, osnovne plošče, napajalne plošče itd.. In ko vse skupaj to izračunaš, si skoraj že preko prodajne cene:)

Saj ista zgodba je pri TCL televizorjih, ki so še nekoliko slabši od Hisense. Koliko denarja toliko muzike pravi pregovor. Sedaj bodo zopet določeni demantirali moje pisanje, vendar takšna je resnica.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Sem že nekaj napisal o Hisense televizorjih. Posebej kar se tiče MINI LED modelov, ki imajo res smešno ceno. To pa seveda na račun slabših LED čipov, Softwer tudi ni nek presežek kakor tudi ne Hardwer itd..Kvaliteten MINI LED panel stane v povprečju nekje 450-500€ za velikost 55˝. še nekoliko več kakor OLED panel.. Kje je še vse ostalo od samega čhipseta, samega slikovnega procesorja, ki je tudi eden večjih stroškov pri televizorju. In pa ostale elektronike od krmilnika panela, osnovne plošče, napajalne plošče itd.. In ko vse skupaj to izračunaš, si skoraj že preko prodajne cene:)Saj ista zgodba je pri TCL televizorjih, ki so še nekoliko slabši od Hisense. Koliko denarja toliko muzike pravi pregovor. Sedaj bodo zopet določeni demantirali moje pisanje, vendar takšna je resnica.

Ja Andrej, ampak Hisense je še vedno boljši od Philipsa, pa še cenejši je.

youPlonker ::

puginho je izjavil:


Jaz hisense nebi kupil že zaradi njihovega os, ki ga tišijo v tv-je v eu. Marsikateri testi govorijo o software bugih, tv se ponastavlja, ni stabilen... Da ne govorim da na rtings vzdržljivostnem testu po nekem času ni delalo pol osvetlitve..


https://www.rtings.com/tv/reviews/hisen...

Software bugs - ja, najbrz na evropskih modelih se tolk bolj, ker niso Google TV. Sej zato sprasujem tukaj na forumu, ce ima kdo iz prve roke informacije. Glede failanega vzdrzljivostnega testa si pa najbrz mislil en drug model od Hisense?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Sem že nekaj napisal o Hisense televizorjih. Posebej kar se tiče MINI LED modelov, ki imajo res smešno ceno. To pa seveda na račun slabših LED čipov, Softwer tudi ni nek presežek kakor tudi ne Hardwer itd..Kvaliteten MINI LED panel stane v povprečju nekje 450-500€ za velikost 55˝. še nekoliko več kakor OLED panel.. Kje je še vse ostalo od samega čhipseta, samega slikovnega procesorja, ki je tudi eden večjih stroškov pri televizorju. In pa ostale elektronike od krmilnika panela, osnovne plošče, napajalne plošče itd.. In ko vse skupaj to izračunaš, si skoraj že preko prodajne cene:)Saj ista zgodba je pri TCL televizorjih, ki so še nekoliko slabši od Hisense. Koliko denarja toliko muzike pravi pregovor. Sedaj bodo zopet določeni demantirali moje pisanje, vendar takšna je resnica.

Ja Andrej, ampak Hisense je še vedno boljši od Philipsa, pa še cenejši je.



Če ti tako rečeš, potem bo že tako..:D

edi45 ::

Iz lastnih izkušenj 3 znamke s katerimi nočem več upravka:
1. Philips
2. Hisense
3. Samsung

edi45 ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

markxxxslo ::

Pred enim mescem sem kupil Hisense 65 u8kq za 1200eur in ga danes nesem nazaj v big bang.Razlog so mrtvi pixli na ekranu....uveljavljal bom stvarno napako in bom vzel lg ali pa samsung.Hisense nikoli vec!!!

edi45 ::

markxxxslo je izjavil:

Pred enim mescem sem kupil Hisense 65 u8kq za 1200eur in ga danes nesem nazaj v big bang.Razlog so mrtvi pixli na ekranu....uveljavljal bom stvarno napako in bom vzel lg ali pa samsung.Hisense nikoli vec!!!


To lahko imaš na vseh znamkah..meni se je to zgodilo na Sonyu, ampak pazi. Znajo komplicirati! Večja diagonala kot je, več mrtvih pikslov je potrebnih za uveljavljanje garancije. Jaz sem imel samo en mrtev piksel ampak so mi šli na roko in so ga vseeno menjali.

markxxxslo ::

Imam enega poznanega v big bangu in sem mu pokazal sliko in je rekel da bo to slo pod stvarno napako.Je pa na ekranu priblizno 1cm dolgo crtica


edi45 je izjavil:

markxxxslo je izjavil:

Pred enim mescem sem kupil Hisense 65 u8kq za 1200eur in ga danes nesem nazaj v big bang.Razlog so mrtvi pixli na ekranu....uveljavljal bom stvarno napako in bom vzel lg ali pa samsung.Hisense nikoli vec!!!


To lahko imaš na vseh znamkah..meni se je to zgodilo na Sonyu, ampak pazi. Znajo komplicirati! Večja diagonala kot je, več mrtvih pikslov je potrebnih za uveljavljanje garancije. Jaz sem imel samo en mrtev piksel ampak so mi šli na roko in so ga vseeno menjali.


Aja pa nocem ga menjati...ampak hocem kupnino nazaj oziroma drug tv....ker ce je to po enem mescu kaj sele bo po 2 letih.prej sem mel samsunga in se danes dela ko prvu dan.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

markxxxslo je izjavil:

Pred enim mescem sem kupil Hisense 65 u8kq za 1200eur in ga danes nesem nazaj v big bang.Razlog so mrtvi pixli na ekranu....uveljavljal bom stvarno napako in bom vzel lg ali pa samsung.Hisense nikoli vec!!!


Res je, da si imel nekaj smole, je pa res, da Hisense in TCL ravno ne spadata med kvalitetne proizvajalce televizorjev:)

Sicer pa sem napisal na prejšni strani, nekaj o Hisense televizorjih posebej kar se tiče MINI LED modelov.

torres8 ::

zdravo, za starše iščem tv. med omarami imajo 140 cm dolžine prostora tako da na žalost 65 ne gre noter.
Sedaj gledam za 55 inch tv.
Nič zahtevnega ker večina so poročila ter kak film tja pa sem. Kar bi želel je en dober glasovni ukaz v slovenskem jeziku, naprimer da mati reče kuharski receti na yt da dobi kar želi, ne da more use angleško govoriti.
Imate kak priporočila.
Budget okoli 400€
««
532 / 536
»»