» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
531 / 537
»»

Kodrnusa ::

Za 2,7m 55 inchov. Ne bo ti zal

streki ::

Kodrnusa je izjavil:

Za 2,7m 55 inchov. Ne bo ti zal

+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

bigbada ::

Danes sem dobil odgovor od NTT servis da so naročili "matrico zaslona".

Kaj to pomeni? Kateri del se je pokvaril? In kako je to povezano z zvokom? Ker tudi zvok je "pokal" in "prekinjal". Je to lahko zaradi matrice zaslona?

lp

andrej69 ::

bigbada je izjavil:

Danes sem dobil odgovor od NTT servis da so naročili "matrico zaslona".

Kaj to pomeni? Kateri del se je pokvaril? In kako je to povezano z zvokom? Ker tudi zvok je "pokal" in "prekinjal". Je to lahko zaradi matrice zaslona?

lp


Gre za glavni del panela, ki ti ga bodo menjali. Kar pa se tiče zvoka nima nobene povezave s samim panelom.

Kristijan32 ::

Pozdravljeni!

Še povem jaz svojo zgodbo. Pred nekaj časa ,ca. 3 leta nazaj sem kupil Philips Led TV 58PUS8506/12 The one. Uh ne vem,televizor mi je bil zelo všeč. Moram priznat,da tudi njegove funkcije in kvaliteta slike. Tako še je tudi danes,čeprav je romal v otroško sobo in na njem se igrajo tudi igre PS5 pa je ok čeprav ni model 120HZ.
No in lansko leto marca,si za spodnjo dnevno sobo naročim LEd Tv Philips 65PUS8517/12. Res lep velik ekran in za moje potrebe vrhunska slika. vse funkcije katere potrebujem itd. No in v mesecu decembru 23, me otrok opozori ,da se je na ekranu spodaj pojavil dobesedno črn "flek", oziroma kot neka packa. Priznam , da jaz nisem opazil. No kontaktiram pooblaščen servis v MS ,kateri so mi povedali ,da se TV pošlje na generalni servis NTT v Velenje. Sam sem ugotovil,da je bil v panelu nek predmet,kaj pa vem kaj ....ko sem TV obrnil na levo je ta "flek" bil na levi strani in obratno. Drugače slika bila kot ponavadi vredu.
Na servisu je bila en teden in pol. Nazaj prišla popravljena z obrazložitvijo, da je panel bil menjan. Sedaj so pa na črni podlagi tako lepi svetli obrisi na robovih,katerih prej ni bilo. Saj ne da bi bili fejst moteči,ampak se pa včasih kar opazi. Na oni 58PUS... tega ni opaziti in zato sem siguren ,da tega prej ni bilo. Eh pustil bom tako,ker se mi neda reklamirat in potem ne bo nič boljše. Ni več črnega "fleka" ,je pa sedaj zato nekaj belih "flekov" na robovih.
Pa nisem rekel, da je Philips slab, verjetno se to dogaja tudi pri drugih znamkah. Lep pozdrav.

andrej69 ::

Te težave so pač posledica LED tehnologije, kakor tudi MINI LED.. Seveda na nekaterih televizorjih je ta težava nekoliko bolj izražena, na drugih nekoliko manj.

Enostavno mora danes kupec imeti kar nekaj sreče, kar se tiče samega panela in nasploh delovanja samega televizorja. Če se hoče kupec pač izognit LED/MINI LED težavam, je edina opcija OLED.

Pa še OLED ima določene težave. Enostavno danes ni na tržišču televizorja, ki ne bi imel določenih pomankljivosti:)

puginho ::

Če bereš malo forume vidiš da ima Philips ogromno težav, enemu ne dela zvok, enemu HDMI, težave z ekranom, software bugi... ne rečem da za ostale znamke ni nobenih problemov ampak če Philips prodaja le v Evropi je to nenormalno veliko težav. Tak da Philipsa kupit je loterija.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Če bereš malo forume vidiš da ima Philips ogromno težav, enemu ne dela zvok, enemu HDMI, težave z ekranom, software bugi... ne rečem da za ostale znamke ni nobenih problemov ampak če Philips prodaja le v Evropi je to nenormalno veliko težav. Tak da Philipsa kupit je loterija.


Vsi imajo enake težave nekje v enakih odstotkih.. Pa tudi Philips ne prodaja svojih televizorjev samo v Evropi..

Če gledamo samo v Sloveniji Philips nekje na % prodaje kotira zelo visoko.. Je eden izmed najboljših televizorjev:)

polde66 ::

"Philips

Televizorji Philips so na našem tržišču posebnost. V večini sveta namreč sploh niso prisotni, v Evropski uniji pa sicer so, vendar z veliko manjšim tržnim deležem, kot ga imajo v Sloveniji. V Sloveniji je namreč Philips najbolj prodajana blagovna znamka televizorjev. Mimogrede, proizvaja jih podjetje TP Vision, ki je od Philipsa že pred leti odkupilo ustrezne pravice in celotno razvojno ekipo."

Tole je iz revije monitor. Objavljeno: 29.8.2023
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

andrej69 ::

polde66 je izjavil:

"Philips

Televizorji Philips so na našem tržišču posebnost. V večini sveta namreč sploh niso prisotni, v Evropski uniji pa sicer so, vendar z veliko manjšim tržnim deležem, kot ga imajo v Sloveniji. V Sloveniji je namreč Philips najbolj prodajana blagovna znamka televizorjev. Mimogrede, proizvaja jih podjetje TP Vision, ki je od Philipsa že pred leti odkupilo ustrezne pravice in celotno razvojno ekipo."

Tole je iz revije monitor. Objavljeno: 29.8.2023


Seveda so skoraj na vseh celinah prisotni. Od Severne, Južne Amerike, Azije, Avstralije Evrope itd.. S tem, da v Severni Ameriki trži Philips televizorje podjetje Funai.

Ima pa TPV-Philips 13 tovarn po svetu, ena imed največjih je na Poljskem.. In dva velika razvojna centra. Eden je v Belgiji/Gent, drugi pa v Taiwanu/Taipei.

Sicer pa sem že nekajkrat napisal o sami proizvodnji Philips televizorjev.

darck ::

Nekako je tako,da tisti kateri izdeluje panele za TV on je krivec za nastalo napako ali problem ne pa sam proizvajalec TV. Kakor mi je znano Philips ne izdeluje panelov in edini kateri proizvajalci TV sami izdelujejo panele so LG,Samsung, TCL za te vem se pa najbrž še kakšen najde ko jaz ne vem. Zdaj,ko ste tako nekateri pametni na katerega se bi pa jaz lahko jezil, če bi na OLED Sony mi panel se okvaril a na Sony ali na proizvajalca panela LG.

Sam za vednost tud moj TCL je narejen in poslan iz Poljske pa je Kitajc .

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

polde66 je izjavil:

"Philips Televizorji Philips so na našem tržišču posebnost. V večini sveta namreč sploh niso prisotni, v Evropski uniji pa sicer so, vendar z veliko manjšim tržnim deležem, kot ga imajo v Sloveniji. V Sloveniji je namreč Philips najbolj prodajana blagovna znamka televizorjev. Mimogrede, proizvaja jih podjetje TP Vision, ki je od Philipsa že pred leti odkupilo ustrezne pravice in celotno razvojno ekipo."
Tole je iz revije monitor. Objavljeno: 29.8.2023

Seveda so skoraj na vseh celinah prisotni. Od Severne, Južne Amerike, Azije, Avstralije Evrope itd.. S tem, da v Severni Ameriki trži Philips televizorje podjetje Funai.
Ima pa TPV-Philips 13 tovarn po svetu, ena imed največjih je na Poljskem.. In dva velika razvojna centra. Eden je v Belgiji/Gent, drugi pa v Taiwanu/Taipei.
Sicer pa sem že nekajkrat napisal o sami proizvodnji Philips televizorjev.

Ja Andrej, si že nekajkrat napisal, pa vedno pozabiš napisat, da ima TPV Philips 7 tovarn na Kitajskem, in da je tista na Poljskem samo odskočna deska za Evropo, kjer se samo pakira in lepi nalepke, da se s tem izogne plačilu davkov.

edi45 ::

Me prav zanima, koliko Philips televizorjev Andrej proda v svojem prostem času pod "freelance" na tem forumu?:))

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

polde66 je izjavil:

"Philips Televizorji Philips so na našem tržišču posebnost. V večini sveta namreč sploh niso prisotni, v Evropski uniji pa sicer so, vendar z veliko manjšim tržnim deležem, kot ga imajo v Sloveniji. V Sloveniji je namreč Philips najbolj prodajana blagovna znamka televizorjev. Mimogrede, proizvaja jih podjetje TP Vision, ki je od Philipsa že pred leti odkupilo ustrezne pravice in celotno razvojno ekipo."
Tole je iz revije monitor. Objavljeno: 29.8.2023

Seveda so skoraj na vseh celinah prisotni. Od Severne, Južne Amerike, Azije, Avstralije Evrope itd.. S tem, da v Severni Ameriki trži Philips televizorje podjetje Funai.
Ima pa TPV-Philips 13 tovarn po svetu, ena imed največjih je na Poljskem.. In dva velika razvojna centra. Eden je v Belgiji/Gent, drugi pa v Taiwanu/Taipei.
Sicer pa sem že nekajkrat napisal o sami proizvodnji Philips televizorjev.

Ja Andrej, si že nekajkrat napisal, pa vedno pozabiš napisat, da ima TPV Philips 7 tovarn na Kitajskem, in da je tista na Poljskem samo odskočna deska za Evropo, kjer se samo pakira in lepi nalepke, da se s tem izogne plačilu davkov.



Daleč od tega, da bi se tukaj samo pakiralo in lepilo nalepke.. Seveda pa vsak išče določene olajšave, to velja tudi za vse ostale prizvajalce, ki imajo svoje tovarne v Evropi..

http://www.tpvpolska.pl/en/menu/18/abou...

Kristijan32 ::

Da ne bo pomote. Na tem Philipsu 65Pus8517 je še vedno lepa slika in tv deluje brez težav. Te bele lise na robovih se redko vidi, morda le če veš za njih in jih striktno opazuješ. In neglede , da je tv bil na servisu, še bi vedno kupil Philips če bi mi bil všeč. Je pa res, da bi kupil tudi druge znamke če bi me prepričale. Še sreča, da obstaja več znamk in modelov, da se sploh imamo kaj pogovarjat. Tudi najboljši modeli se pokvarijo ali pa najslabši delujejo veliko, veliko let. Lp

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

puginho je izjavil:

Če bereš malo forume vidiš da ima Philips ogromno težav, enemu ne dela zvok, enemu HDMI, težave z ekranom, software bugi... ne rečem da za ostale znamke ni nobenih problemov ampak če Philips prodaja le v Evropi je to nenormalno veliko težav. Tak da Philipsa kupit je loterija.

Ja, zagotovo je nakup Philipsa najdražji in najbolj tvegan. Samo v tej temi, stran, dve nazaj so najmanj dve, tri pritožbe o težavah s Philipsom. Primer "bigbada" je bil že ob nakupu jasen, da s tem Philipsom nekaj ni v redu.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

puginho je izjavil:

Če bereš malo forume vidiš da ima Philips ogromno težav, enemu ne dela zvok, enemu HDMI, težave z ekranom, software bugi... ne rečem da za ostale znamke ni nobenih problemov ampak če Philips prodaja le v Evropi je to nenormalno veliko težav. Tak da Philipsa kupit je loterija.

Ja, zagotovo je nakup Philipsa najdražji in najbolj tvegan. Samo v tej temi, stran, dve nazaj so najmanj dve, tri pritožbe o težavah s Philipsom. Primer "bigbada" je bil že ob nakupu jasen, da s tem Philipsom nekaj ni v redu.


A samo dve pritožbi, če upoštevamo, da ima na tem forumu saj 100 uporabnikov Philips televizore.. Še vedno je precej več pozitivnih komentarjev kot pa negativnih..!

Quagmire ::

Zbiram 55'' in, sicer se odločam med:

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

in

https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

Ta Hisense je v akciji, in sicer pride 450 EUR.

Je kaj boljšega za to ceno? Predvsem gledam šport in občasno kakšen film, programe. Nisem zahteven kar se tiče OS-jev in gaminga.

RedMiner ::

Živjo,
eno vprašanje - ali philipsov oled 818 podpira Telemachovo smart tv aplikacijo in pa Telekomovo Neo tv? Na seznamu podprtih naprav ni nobenega philipsa iz 2023. OS je pa Google TV.

andrej69 ::

RedMiner je izjavil:

Živjo,
eno vprašanje - ali philipsov oled 818 podpira Telemachovo smart tv aplikacijo in pa Telekomovo Neo tv? Na seznamu podprtih naprav ni nobenega philipsa iz 2023. OS je pa Google TV.


Omogoča tako EON, NEO,T-2, Voyo itd..

andrej69 ::

Quagmire je izjavil:

Zbiram 55'' in, sicer se odločam med:

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

in

https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

Ta Hisense je v akciji, in sicer pride 450 EUR.

Je kaj boljšega za to ceno? Predvsem gledam šport in občasno kakšen film, programe. Nisem zahteven kar se tiče OS-jev in gaminga.


Za gledanje športa ni nobeden posebej primeren, za gledanje filmov pa sta si podobna. Hisense ima nekoliko boljši kontrast, Philips ima nekoliko svetlejšo sliko in boljšo ostrino slike. Procesiranje slike je podobno na obeh modelih.

fpbs ::

RedMiner je izjavil:

eno vprašanje - ali philipsov oled 818 podpira Telemachovo smart tv aplikacijo in pa Telekomovo Neo tv? Na seznamu podprtih naprav ni nobenega philipsa iz 2023. OS je pa Google TV.

Ali te težave s Philipsom 9507 niso nič izočile?

RedMiner ::

Izučile*
Ne, niso. Sicer imam pa dober razlog za takšno odločitev.

fpbs ::

RedMiner je izjavil:

Izučile*Ne, niso. Sicer imam pa dober razlog za takšno odločitev.

Ja sem zapazil, da sem nepravilno zapisal, samo se mi ni zdelo vredno popravljat.In kakšen imaš razlog za tako odločitev?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

RedMiner je izjavil:

Izučile*Ne, niso. Sicer imam pa dober razlog za takšno odločitev.

Ja sem zapazil, da sem nepravilno zapisal, samo se mi ni zdelo vredno popravljat.In kakšen imaš razlog za tako odločitev?


Kaj ti si sedaj zaposlen že na policiji, da zaslišuješ ljudi..?? Saj človek več ne more verjet, v kakšne zadeve se že vse spuščaš..8-O

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

RedMiner je izjavil:

Izučile*Ne, niso. Sicer imam pa dober razlog za takšno odločitev.

Ja sem zapazil, da sem nepravilno zapisal, samo se mi ni zdelo vredno popravljat.In kakšen imaš razlog za tako odločitev?

Kaj ti si sedaj zaposlen že na policiji, da zaslišuješ ljudi..?? Saj človek več ne more verjet, v kakšne zadeve se že vse spuščaš..8-O

Ja, Andrej, RedMiner je še eden, ki si ga ti prepričal, da je šel v slab nakup Philipsa. Star pregovor pravi, da osel gre samo enkrat na led. On bo šel verjetno dvakrat.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

RedMiner je izjavil:

Izučile*Ne, niso. Sicer imam pa dober razlog za takšno odločitev.

Ja sem zapazil, da sem nepravilno zapisal, samo se mi ni zdelo vredno popravljat.In kakšen imaš razlog za tako odločitev?

Kaj ti si sedaj zaposlen že na policiji, da zaslišuješ ljudi..?? Saj človek več ne more verjet, v kakšne zadeve se že vse spuščaš..8-O

Ja, Andrej, RedMiner je še eden, ki si ga ti prepričal, da je šel v slab nakup Philipsa. Star pregovor pravi, da osel gre samo enkrat na led. On bo šel verjetno dvakrat.


Ker zaupa tej znamki..;) Kakor tudi večina drugih kupcev..!

edi45 ::

Če si nezahteven uporabnik ali penzionist, ti je še Tesla, JVC, Vox itd čisto super.. Če si zahteven uporabnik, pa imaš od Philipsa samo sesalec in kakšno zobno ščetko:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

puginho ::

Eno vprašanje za Andreja, glede na to da je letos EP v fuzbalu ali se predvideva kakšne konkretne akcije tam maja, junija? Ponavadi so bile pred temi prvenstvi

darck ::

Samo akcije zadnje čase imajo bolj kakor ne Hisense in TCL saj vedno je eden od njih sponzor prvenstva. Isto se nekako dogaja v Ameriki pri njihovem nogometnem prvenstvu.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Eno vprašanje za Andreja, glede na to da je letos EP v fuzbalu ali se predvideva kakšne konkretne akcije tam maja, junija? Ponavadi so bile pred temi prvenstvi


Seveda bodo. Koliko % pa je sedaj še prehitro govoriti. Seveda pa kakšne res velike popuste, ni za pričakovat. V tujini bodo ti popusti vsekakor večji.

krco77 ::

Lep pozdrav,

Mam problem z TV-jem Sony KD-55XH9096 po slabih 3 letih se je začel delat DSE okol ekrana in je orenk moteče. Mam big bang garancijo 5 let plus. Sem že klicu na big bang zavarovanje, ki ga imajo z Alianz. So ga poslal prek pošte v maribor na servis KRON-IT. Zdej me zanima če kdo pozna ta servis? Pa če se sploh splača menjat PANEL-EKRAN? Ali sm upravičen do dobropisa ali novega tv-ja? Še slika kako zgleda... Hvala za pomoč in odgovore!

https://postimg.cc/qgWwTThD/bae59055

sasoe ::

Ker želim najmanj 75" oz. želja je 85", a čez 1500 eur mi tako ni dat za TV
(bi raje investiral v eksterno ozvočenje, Hisensa ali TLCja ne vem če bi?, Sony je pa predrag),
razmišljam o, ker sta si cenovno blizu, cca 1200 eur
in tudi po specifikacijah, +120 HZ panel, -8bit+frc, ... prednosti +, slabosti -:
PHILIPS 75PUS8818 = (+Directled, +VA?-IPS?, +USB3.0, +činč za slušalke, +dolbyvison, +boljše zvočnike in DTS, -2x HDMI 2.1, +ambilight, +Google)
SAMSUNG QE75Q70C = (-Edgeled, +VA, +4x hdmi 2.1, +blu 5.2, -Tizen)

https://www.displayspecifications.com/e...

85" sta pa že bistveno bistveno več, 1900-2000 eur. Drek.
oz. za tak dnar bi potem šel raje po Sonyja v Avstrijo, ali pa 98"???

Andrej, Philips 75PUS8818, a ima VA panel? 85" bi naj imel, za 75" pa ne vem več?
Pa še eno pitanje, glede teh Qled Tvjev. Samsung, TLC, Hisense imajo Qled, Sony Triluminus, LG Qned, ... kaj ima pa Philips podobnega?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

easyrider3 ::

Philips nima nič podobnega zapisanega s paneli kakor Qled,Triluminus,Qned vendar nekako vseeno dosegajo visoki spekter barv. Saj ta zasnova s temi Qled in podobnimi paneli je nič drugega kakor možen prikaz višjega spektra barv in nič drugega.
--Philips PUS8808 dosega Wide Color Gamut 90% DCI/P3
--Samsung Q70C pa dosega Wide Color Gamut blizu 100% DCI/P3

andrej69 ::

@sasoe

Model 8818 ima IPS panel v velikosti 75˝. Kar pa se tiče QLED panelov pa sem že napisal, da je več ali manj marketing.

Takšne vrste panelov imajo samo bolj nasičene barve, kateremu je to všeč. Sicer pa imata oba nekje enak barvni razpon okoli 93% DCI/P3. Gleda se tudi kakšno DELTA E odstopanje ima določen televizor.

easyrider3 ::

Vsepovsod med primerjavo Samsunga Q60C proti Q70C je videno in rečeno,da Q60C bolje prikaže barve in ima boljši kontrast a Q70C ima višjo svetilnost in seveda 120Hz panel.

fpbs ::

sasoe je izjavil:

Ker želim najmanj 75" oz. želja je 85", a čez 1500 eur mi tako ni dat za TV(bi raje investiral v eksterno ozvočenje, Hisensa ali TLCja ne vem če bi?, Sony je pa predrag),razmišljam o, ker sta si cenovno blizu, cca 1200 eur
in tudi po specifikacijah, +120 HZ panel, -8bit+frc, ... prednosti +, slabosti -:
PHILIPS 75PUS8818 = (+Directled, +VA?-IPS?, +USB3.0, +činč za slušalke, +dolbyvison, +boljše zvočnike in DTS, -2x HDMI 2.1, +ambilight, +Google)
SAMSUNG QE75Q70C = (-Edgeled, +VA, +4x hdmi 2.1, +blu 5.2, -Tizen)
https://www.displayspecifications.com/e...
85" sta pa že bistveno bistveno več, 1900-2000 eur. Drek.
oz. za tak dnar bi potem šel raje po Sonyja v Avstrijo, ali pa 98"???
Andrej, Philips 75PUS8818, a ima VA panel? 85" bi naj imel, za 75" pa ne vem več?
Pa še eno pitanje, glede teh Qled Tvjev. Samsung, TLC, Hisense imajo Qled, Sony Triluminus, LG Qned, ... kaj ima pa Philips podobnega?

Ne Philips nima nič podobnega, ima še zastarelo tehnologijo. Te pluse si ti malo čudno postavil: DirectLED, brez con in dimminga, to je najslabše, kar je lahko, nižje ne gre. Dolby Vision pri TVeju s takimi lastnostmi ni noben plus, Google, če te ne moti, da nekdo nekje beleži kaj gledaš.
Jaz bi ti predlagal sledeče modele:
Hisense ULED, miniLED, FALD, VRR 40-140Hz...: https://www.ceneje.si/Izdelek/42305514/...
TCL QLED, miniLED, FALD, VRR 40-140Hz.:https://esvet.com/izdelek/tcl-75c745-ql...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

easyrider3 ::

Zakaj vedno znova in znova omenjate Direct Led kot slabost ,ko pa je boljše kakor Edge Led ko ima osvetlitev samo ob robu panela. Pa vsakemu že sama logika bi morala biti jasna,da je lažje razporediti svetilnost panela z Direct Led ko imaš ledice čez ves panel od zadaj kakor ledice ob strani kot Edge Led. Kako pa imajo Mini Led TV osvetlitev ja Direct Led.

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Zakaj vedno znova in znova omenjate Direct Led kot slabost ,ko pa je boljše kakor Edge Led ko ima osvetlitev samo ob robu panela. Pa vsakemu že sama logika bi morala biti jasna,da je lažje razporediti svetilnost panela z Direct Led ko imaš ledice čez ves panel od zadaj kakor ledice ob strani kot Edge Led. Kako pa imajo Mini Led TV osvetlitev ja Direct Led.

Ta tvoja logika bi popolnoma držala, če nebi Edge LED TVeji imeli vgrajena svetlobna vodila, ki osvetljijo panel po celotni površini enako. Starejši Edge LED TVeji so imeli ta vodila plastična, novejši Edge LED TVeji pa imajo vgrajena vodila iz posebnega stekla, kar omogoča višjo svetilnost in zelo tanek panel, samo malo debelejši od OLEDa.

easyrider3 ::

Sploh se ne gre za neko estetiko kateri je tanjši ali debelejši tudi tista nekaj višja svetilnost ni tako izrazitega pomena proti tem,da kar veliko je tarnanja od uporabnikov Samsung TV kjer vidijo probleme z osvetlitvijo okrog panela saj poročajo,da svetloba kar uhaja.
To kar ti ves čas pišeš in kritiziraš recimo Philips TV,da imajo najslabši še star sistem Direct Led osvetlitev panelov je totalna bedarija,ker to ni nič kaj stara ali slaba osvetlitev. Vsi MiniLed TV so DIRECT LED,vsi FALD TV so DIRECT LED in kaj je tukaj kaj slabega??????????
Druge stvari so,če TV nima 120Hz panel ali FALD panela.......

andrej69 ::

Da se ne boste kregali.

Direct LED vs Edge LED - Pros and Cons

The main advantage of direct LED lies in the fact that it can provide higher brightness, as well as better backlight and black uniformity.

However, displays that utilize this type of backlight tend to be bulkier and more power-hungry compared to those that use edge LED. Moreover, the contrast is usually not as good with direct LED displays, and blacks typically appear as dark shades of gray.

Edge LED, as we have mentioned above, only has LEDs along the edges of the screen. As you might have guessed, this is more power-efficient and allows for thinner, sleeker, and better-looking TVs and monitors.

On the downside, however, Edge LED is more likely to suffer from clouding and backlight bleed issues, particularly around the edges.

Edge Lit LED TVs are TVs with LED lighting that surrounds the perimeter of the TV. These types of TVs are thinner, cool off more easily, and they are cheaper to manufacture.

Direct Lit LED TVs are televisions that have LED lighting located directly in back of the LCD panel. With the amount of coverage this execution has, overall all brightness and contrast is better than Edge Lit LED TVs. Direct Lit LED TVs are generally thicker and more expensive to produce.
Which type of television is better, Edge Lit LED or Direct Lit LED?

There isn't a direct answer to this, as it really depends on the purpose of the TV. For example, the best professional monitors use Direct Lit LEDs, since overall image quality is better. However, for those who want a slim-profile TV, Edge lit is the way to go.

polde66 ::

@darck se je preimenoval v @easyrider3. Nova modrost v drugem nicku.
polde

Pinturicchio ::

Darck je že bil v startu easyrider3, pa se je preimenoval v Darcka. :D

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Sploh se ne gre za neko estetiko kateri je tanjši ali debelejši tudi tista nekaj višja svetilnost ni tako izrazitega pomena proti tem,da kar veliko je tarnanja od uporabnikov Samsung TV kjer vidijo probleme z osvetlitvijo okrog panela saj poročajo,da svetloba kar uhaja.
To kar ti ves čas pišeš in kritiziraš recimo Philips TV,da imajo najslabši še star sistem Direct Led osvetlitev panelov je totalna bedarija,ker to ni nič kaj stara ali slaba osvetlitev. Vsi MiniLed TV so DIRECT LED,vsi FALD TV so DIRECT LED in kaj je tukaj kaj slabega??????????
Druge stvari so,če TV nima 120Hz panel ali FALD panela.......

Seveda gre tudi za estetiko. Direct LED ima debelino cca 10 cm, EdgeLED je pa občutno, občutno tanjši.
Ali lahko posreduješ stran nekoga, ki tarna, da mu pri Samsungovem TVeju osvetljitev okrog panela kar uhaja?
Povej mi, kaj lahko še narediš pri Philipsovem Direct LED TVeju, da bi še zmanjšal stroške proizvodnje, pa da bi TV še deloval?
Ja, imaš prav, vsi FALDi in miniLEDi imajo DirectLED osvetljavo, ampak tisto kar jim občutno zboljša kvaliteto slike, in tudi precej poviša stroške proizvodnje, pa je razdelitev na cone z ustreznim dimmingom, poleg QD nanosa, višje frekvence osveževanja....

AudioVideo ::

Vprašanje kaj želiš, velikost ali kvaliteto.

75 palcnega TV spodobne kvalitete ne dobis nikjer pod 2500 EUR.

easyrider3 ::

Sem še zmeraj pri temu da je Direct led boljši kakor Edge Led sem imel eno in drugo pa sem videl razliko. Samsung,Sony,Philips in Hisens vse to imel in vidim razlike. Pa še nekaj tisti nacenejši Hisensi totalno zmrzenjo,če se jih malo obremeni samo vstavi USb ključ in predvajaj 1080p kontent in previj naprej in pa ustavi in previja naprej in potem si končal z vsem skupaj saj druge pomoči kakor izklopi TV iz električne napeljave ni druga rešitev saj nobena tipka na daljincu ali TV nič ne funkcionira. Televizor je mrtev.

AudioVideo je izjavil:

Vprašanje kaj želiš, velikost ali kvaliteto.

75 palcnega TV spodobne kvalitete ne dobis nikjer pod 2500 EUR.


To imaš tudi kar PRAVILNO povedano

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Američani nakupujejo čedalje več MiniLed TV in OLED prodaja upada s primerjavo z leti nazaj. Vsi hočejo čedalje večje TV in čedalje več je takih Mini Led TV sajj OLED jih niti ne izdelujejo v tistih največjih veikosti in pa v tistih katere obstajajo so pa toliko dražji,da spet večina posega po Mini Led TV. Spet se širijo govorice,da OLED bo pristal kot plazma saj večina se bo raje odločila za Mini Led TV.

mgermo ::

AudioVideo je izjavil:



75 palcnega TV spodobne kvalitete ne dobis nikjer pod 2500 EUR.


Dobiš 77s90c za 2450€ pri Makspro

majkthe ::

Kopujem nizkocenovni tv za v kuhinjo. GledalI se bodo samo Telemahovi kabelski programi.
V ožjem izboru z enako ceno je:
-PHILIPS LED TV sprejemnik 43PFS5507/12
-HISENSE LED TV sprejemnik 43A6K
Kateri bo lepše prikazal kabelski program!?

polde66 ::

easyrider3 je izjavil:

Sem še zmeraj pri temu da je Direct led boljši kakor Edge Led sem imel eno in drugo pa sem videl razliko. Samsung,Sony,Philips in Hisens vse to imel in vidim razlike. Pa še nekaj tisti nacenejši Hisensi totalno zmrzenjo,če se jih malo obremeni samo vstavi USb ključ in predvajaj 1080p kontent in previj naprej in pa ustavi in previja naprej in potem si končal z vsem skupaj saj druge pomoči kakor izklopi TV iz električne napeljave ni druga rešitev saj nobena tipka na daljincu ali TV nič ne funkcionira. Televizor je mrtev.

AudioVideo je izjavil:

Vprašanje kaj želiš, velikost ali kvaliteto.

75 palcnega TV spodobne kvalitete ne dobis nikjer pod 2500 EUR.


To imaš tudi kar PRAVILNO povedano

Sem že večkrat napisal da je zraven smart tv-jev pametno uporabljat android tv box. Ne samo zaradi takih problemov temveč večje možnosti izbire aplikacij in boljšega delovanja, ker je box namenski, tv osnovni pa za gledanje tv programov. Če pa hočeš zapravit minimalno denarja pa pričauješ da bo vse špilalo kot na nvidi potem živiš v zmoti. Pa s tv-jem ni nič narobe samo ti ga hočeš preforsorati. Ali da razložim po tvoje da boš lažje razumel. Kupiš fičota in želiš na avtocesti vozit 200 km/h.
polde
««
531 / 537
»»