» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
535 / 536
»»

matobeli ::

Uf ja, v resnic sem zajebal in sem mislil da sprašuje po SMB

riflex ::

MrStein je izjavil:

UPnP=DLNA


Gledam Samsung QE65S90CATXXH pa ne najdem da omogoča to. https://www.samsung.com/si/tvs/oled-tv/...

MrStein ::

Skoraj sigurno ima.

https://www.samsung.com/za/support/tv-a...

Poskusi v trgovini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

riflex ::

Odgovor od Samsunga je bil da že nekaj ket nimajo. Da lahko pa Plex... V trgovini tudi da nimajo. Baje imajo samo TV z androidom še DLNA

fpbs ::

andrej69 ::

sasoe ::

easyrider3:: 10. apr 2024, 17:41:52
Tista dva katera si poprej gledal in omenjal sta TV in potem prideš na dan z modelom Samsung CU8000 serijo katera je nekakšen jajc proti onima dvema in kako to,da si ta model TV ven prevleku na plano,ko imaš drugih veliko boljših.


Ja, vem :(
Ampak zaradi cene! 85" boljši TV-ji se začne nad 2000 eur.
TLC in Hisense nočem. Načeloma, ker zarečenega kruha se največ poje.
Če hočem SONYja, je vsaj 1000 eur več + še ubadanje z dobavo.
Za ta dnar pa imam veliko boljši sound, če že slika ne bo top. Bi bila pa vlka :)
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

sasoe ::

easyrider3

a bi se splačalo namesto 1300 eur za 85CU8072 raje stegnit cca 1700 eur za:
Samsung 85Q60 ali
Hisense 85U7K ???

A ima kdo Hisensa? Kako je motion? Ker to je nek rang TLC TV-jev, ti pa tukaj gor glih nimajo pozitivnih mnenj.
Je pa opcija, ker cena je vabljiva glede na specifikacije.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

polde66 ::

sasoe je izjavil:

easyrider3

a bi se splačalo namesto 1300 eur za 85CU8072 raje stegnit cca 1700 eur za:
Samsung 85Q60 ali
Hisense 85U7K ???

A ima kdo Hisensa? Kako je motion? Ker to je nek rang TLC TV-jev, ti pa tukaj gor glih nimajo pozitivnih mnenj.
Je pa opcija, ker cena je vabljiva glede na specifikacije.

Kdo pa nima pozitivnega mnenja, a mi ga lahko poimenuješ prosim.
polde

Amdforce ::

sasoe je izjavil:

easyrider3

a bi se splačalo namesto 1300 eur za 85CU8072 raje stegnit cca 1700 eur za:
Samsung 85Q60 ali
Hisense 85U7K ???

A ima kdo Hisensa? Kako je motion? Ker to je nek rang TLC TV-jev, ti pa tukaj gor glih nimajo pozitivnih mnenj.
Je pa opcija, ker cena je vabljiva glede na specifikacije.


Jaz imam 65u7kq, top stvarca, nobenih težav. Še v dnevni bom 65 oled zamenjal za 85 hisense mini led letošnji. Je oled boljsi ampak ne za toliko vec EUREUREUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

OldSkul ::

Ali se na teh Hisensih stranske noge lahko kaj dvigne, ali je fiksna višina?

ginekk ::

sasoe je izjavil:

easyrider3

a bi se splačalo namesto 1300 eur za 85CU8072 raje stegnit cca 1700 eur za:
Samsung 85Q60 ali
Hisense 85U7K ???

A ima kdo Hisensa? Kako je motion? Ker to je nek rang TLC TV-jev, ti pa tukaj gor glih nimajo pozitivnih mnenj.
Je pa opcija, ker cena je vabljiva glede na specifikacije.


Ne vem za u7k, jaz sem z veliko skepse nabavil u8k (prej imel OLED) in bi ga gladko nabavil še enkrat, best p/p.

Seba982 ::

Pozdravljeni.

Kaj mi svetujete za nakup 55' ali 65'.
Buđet: 600€
Namen:
- Filmi/risanke preko hdmi iz računalnika
- igranje iger preko konzole.

andrej69 ::

Seba982 je izjavil:

Pozdravljeni.

Kaj mi svetujete za nakup 55' ali 65'.
Buđet: 600€
Namen:
- Filmi/risanke preko hdmi iz računalnika
- igranje iger preko konzole.


Kar se tiče velikosti 55˝, ti priporočam tale Philips MINI LED.

https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...

Kar pa se tiče velikosti 65˝, pa katerega od teh modelov.

https://www.bigbang.si/hisense-uled-4k-...
https://www.bigbang.si/philips-4k-serij...
https://www.bigbang.si/samsung-crystal-...
https://www.bigbang.si/tcl-65c645-tv-sp...

fpbs ::

Seba982 je izjavil:

Kaj mi svetujete za nakup 55' ali 65'. Buđet: 600₏ Namen:
- Filmi/risanke preko hdmi iz raĨunalnika
- igranje iger preko konzole.

Od 55" ti predlagam:
Samsung QLED: https://www.makspro.si/samsung-qled-tv-...
Hisense ULED, miniLED: https://www.makspro.si/hisense-55u7kq-l...
Od 65" pa:
TCL QLED: https://www.bigbang.si/tcl-65c645-tv-sp...
Hisense ULED, miniLED: https://www.bigbang.si/hisense-uled-4k-...

Seba982 ::

Hvala vama za predloge. Eno vprašanje:
Kaj je bolje mini LED ali QLED?

Hisense ne poznam? Dobra firma?

TCL imajo kolegi izredno slabe izkušnje, tako da se ga bom raje ognil.

andrej69 ::

Seba982 je izjavil:

Hvala vama za predloge. Eno vprašanje:
Kaj je bolje mini LED ali QLED?

Hisense ne poznam? Dobra firma?

TCL imajo kolegi izredno slabe izkušnje, tako da se ga bom raje ognil.


QLED je tako marketing, dočim je MINI LED naprednejša LED tehnologija. Tako, da je seveda MINI LED dejansko tehnologija z dodano vrednostjo.

Kar pa se tiče Hisense je podobna zgodba kakor z TCL televizorji. Predvsem je težava pri teh dveh proizvajalcih Softwer, in pa tudi sam Hardwer ravno ni kakšen presežek.

Saj veš koliko denarja toliko muzike..

fikus_ ::

Seba, andrej je prodajalec philipsov, zato njegove predloge jemlji z rezervo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

Seba, andrej je prodajalec philipsov, zato njegove predloge jemlji z rezervo.


Tudi drugi televizorji se pri nas prodajajo, ne samo Philipsi;-) Tako, da daleč od tega, da bi jaz bil prodajalec Philips televizorjev..

Če pa bi se prodajali samo Philips televizorji, potem pa bi bilo tako kot si napisal.

polde66 ::

@andrej69 je sponzoriran od philipsa. Hisense U7KQ je super tv, U8KQ še malo boljši, TCL bo delal toliko kot philips ali več. Je pa res da hisense, samsung, LG, (tudi philips določeni modeli) nimajo androidTV ali googleTV OS, kar pomeni da nakup dodatnega android TV boxa še kako pride v poštev. Če to na tak način narediš ne rabi tv imeti ne vem kako hudega hardwerja, softver je pa čisto ok povsod. Imam U7KQ, imam Qled hisense, imam oled lg zato lahko iz lastne izlušnje povem, da če imaš tv zato da gledaš vsebino ne diming, muving, pa ne vem kaj še kar določene doktorje moti na tem forumu, ko gledajo nodija je čisto vseeno kater tv vzameš. Osnova, ki jo je treba vedeti pa je ali potrebuješ VA panel ali pa ips zaradi kotov gledanja. Popolnega tv-ja ni, načeloma pa vsi zadostujejo.
polde

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Seba982 je izjavil:

Kaj je bolje mini LED ali QLED? Hisense ne poznam? Dobra firma? TCL imajo kolegi izredno slabe izkušnje, tako da se ga bom raje ognil.

QLED je tako marketing, dočim je MINI LED naprednejša LED tehnologija. Tako, da je seveda MINI LED dejansko tehnologija z dodano vrednostjo.
Kar pa se tiče Hisense je podobna zgodba kakor z TCL televizorji. Predvsem je težava pri teh dveh proizvajalcih Softwer, in pa tudi sam Hardwer ravno ni kakšen presežek.
Saj veš koliko denarja toliko muzike..

Ja daleč od tega, da bi bil QLED marketing, samo Philips te tehnologije ne premore. MiniLED pa omogoča samo nekoliko višjo svetilnost, istočasno pa se vse slabe lastnosti LCDeja še nekoliko povečajo. Tako, da če TV ni res v zelo svetlem prostoru je bolje, če se vzame običajni LCD. MiniLED je tehnologija enodnevnica.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Seba982 je izjavil:

Kaj je bolje mini LED ali QLED? Hisense ne poznam? Dobra firma? TCL imajo kolegi izredno slabe izkušnje, tako da se ga bom raje ognil.

QLED je tako marketing, dočim je MINI LED naprednejša LED tehnologija. Tako, da je seveda MINI LED dejansko tehnologija z dodano vrednostjo.
Kar pa se tiče Hisense je podobna zgodba kakor z TCL televizorji. Predvsem je težava pri teh dveh proizvajalcih Softwer, in pa tudi sam Hardwer ravno ni kakšen presežek.
Saj veš koliko denarja toliko muzike..

Ja daleč od tega, da bi bil QLED marketing, samo Philips te tehnologije ne premore. MiniLED pa omogoča samo nekoliko višjo svetilnost, istočasno pa se vse slabe lastnosti LCDeja še nekoliko povečajo. Tako, da če TV ni res v zelo svetlem prostoru je bolje, če se vzame običajni LCD. MiniLED je tehnologija enodnevnica.


Kako ne premore, če pa ima ravno ta MINI LED QLED panel. In kot sem že napisal, je več ali manj to samo marketing..

In kako to, da recimo spada Panasonic v sam vrh televizorjev, kar se tiče samega prikaza barv predvsem natančnosti barv pa nima nobenega QLED panela in podobnih zadev..??

Lahko pa si tukaj malo prebereš, da boš bolje razumel. Pa še je kar nekaj podobnih zapisov.

https://www.hdtvtest.co.uk/n/BOE-unveil...

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

sasoe ::

polde66 je izjavil:

sasoe je izjavil:

easyrider3

a bi se splačalo namesto 1300 eur za 85CU8072 raje stegnit cca 1700 eur za:
Samsung 85Q60 ali
Hisense 85U7K ???

A ima kdo Hisensa? Kako je motion? Ker to je nek rang TLC TV-jev, ti pa tukaj gor glih nimajo pozitivnih mnenj.
Je pa opcija, ker cena je vabljiva glede na specifikacije.

Kdo pa nima pozitivnega mnenja, a mi ga lahko poimenuješ prosim.


drack ... TLC 75C805 je bil zelo visoko na mojem spisku, a me je drack "prestrašil" :))), ker gibanje slike mi je najbolj pomembna lastnost.
andrej69 ... ne priporoča, pravi koliko dnarja, toliko muzike (tukaj je sicer malo ironije, ker Philipsa 75PML9008 ali pa 75PUS8818 sta med ugodnejšimi 75" tvji)
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

darck ::

Muha enodnevnica MiniLed TV spet nekaj blebetanja iz strani fpbs,ko nič ne vidi kaj se dogaja in kako napreduje iz leta v leto MiniLed tehnologija. Nekje je zapisano,da je tudi upadla prodaja OLED TV in seveda
povečala se je pa MiniLed sploh tistih večjih zaslonov TV.

andrej69 ::

@sasoe

Seveda imata oba Philipsa sedaj zelo ugodno ceno, ker je sedaj razprodaja lanskih modelov, ker bodo počasi prispeli na police letošnji modeli..

Lani je bila cena obeh Philips modelov precej višja:)

darck ::

Dobra stvar Philipsa je ta,da vsaj cena pade nekaj dol od prvotne proti Sony katera je pa vedno kar visoka.

polde66 ::

sasoe je izjavil:

polde66 je izjavil:

sasoe je izjavil:

easyrider3

a bi se splačalo namesto 1300 eur za 85CU8072 raje stegnit cca 1700 eur za:
Samsung 85Q60 ali
Hisense 85U7K ???

A ima kdo Hisensa? Kako je motion? Ker to je nek rang TLC TV-jev, ti pa tukaj gor glih nimajo pozitivnih mnenj.
Je pa opcija, ker cena je vabljiva glede na specifikacije.

Kdo pa nima pozitivnega mnenja, a mi ga lahko poimenuješ prosim.


drack ... TLC 75C805 je bil zelo visoko na mojem spisku, a me je drack "prestrašil" :))), ker gibanje slike mi je najbolj pomembna lastnost.
andrej69 ... ne priporoča, pravi koliko dnarja, toliko muzike (tukaj je sicer malo ironije, ker Philipsa 75PML9008 ali pa 75PUS8818 sta med ugodnejšimi 75" tvji)

@darck in @easyrider3 je ista oseba:)) Od @andrej69 pa drugega ne boš dobil kot philipsa.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

sasoe ::

polde66 je izjavil:

@andrej69 je sponzoriran od philipsa. Hisense U7KQ je super tv, U8KQ še malo boljši, TCL bo delal toliko kot philips ali več. Je pa res da hisense, samsung, LG, (tudi philips določeni modeli) nimajo androidTV ali googleTV OS, kar pomeni da nakup dodatnega android TV boxa še kako pride v poštev. Če to na tak način narediš ne rabi tv imeti ne vem kako hudega hardwerja, softver je pa čisto ok povsod. Imam U7KQ, imam Qled hisense, imam oled lg zato lahko iz lastne izlušnje povem, da če imaš tv zato da gledaš vsebino ne diming, muving, pa ne vem kaj še kar določene doktorje moti na tem forumu, ko gledajo nodija je čisto vseeno kater tv vzameš. Osnova, ki jo je treba vedeti pa je ali potrebuješ VA panel ali pa ips zaradi kotov gledanja. Popolnega tv-ja ni, načeloma pa vsi zadostujejo.


1.
A na Hisensu deluje HDR, kar priklopiš preko HDMI? Recimo PS5? NvidiaShield???
Enkrat sem gledal nek test (ga ne najdem več), ki je omenjal to kot nerazumljivo pomanjkljivost.
A če danes gledam rewieve na youtube, je v game vrstici vidna informacija, ali si na HDR ali ne. Nihče ne omeni, da ne deluje.

2.
obstaja neka fama glede kontrasta oz. črnine, da je bolje VA, kot IPS. Zato me 85U7K VA bolj mika, kot U8K IPS-ADS. Pa še cenejši je oz. ponudbe za 85U8K niti ne najdem.
Kaj meniš? Vidni kot mi ni tako pomemben. Kot gledanja bo skoraj vedno naravnost. 85" je itak tako velik, da sega čez celoten kavč :)

3.
in, a je pametno počakat na nove modele Hisensa 2024? Cena na začetku zna bit kr višja?
85U7K najceneje najdem za 1625 eur brez dostave in cca 1700 eur z dostavo.

HVALA, LP
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

sasoe ::

fpbs:: danes, 08:14:11
Ja daleč od tega, da bi bil QLED marketing, samo Philips te tehnologije ne premore. MiniLED pa omogoča samo nekoliko višjo svetilnost, istočasno pa se vse slabe lastnosti LCDeja še nekoliko povečajo. Tako, da če TV ni res v zelo svetlem prostoru je bolje, če se vzame običajni LCD. MiniLED je tehnologija enodnevnica.


Malo več pa je, kot enodnevnica ... Sony je pred časom objavil modele 2024. Tudi naslednik X90L bo sedaj miniled. Še višji razred pa tudi. Tudi Hisense, TCL, ... bodo v 2024 ostali na tej tehnologiji. Ali ne?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

sasoe ::

Seba982 je izjavil:

Hvala vama za predloge. Eno vprašanje:
Kaj je bolje mini LED ali QLED?

Hisense ne poznam? Dobra firma?

TCL imajo kolegi izredno slabe izkušnje, tako da se ga bom raje ognil.



Polde, aja ups, @darck ... moj bad :)
in še en komentar, ki TCL ne dela glih reklame.

Tudi jaz sem ga lani priporočal sestri moje žene, sem že pozabil kateri model,
pred letom dni 55" za cca 600 eur in ni zadovoljna. Slika ji ni všeč. Se ji zdi umetna.
Koliko sem ga jaz uspel videt, se mi ni zdela slaba.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

andrej69 ::

sasoe je izjavil:

fpbs:: danes, 08:14:11
Ja daleč od tega, da bi bil QLED marketing, samo Philips te tehnologije ne premore. MiniLED pa omogoča samo nekoliko višjo svetilnost, istočasno pa se vse slabe lastnosti LCDeja še nekoliko povečajo. Tako, da če TV ni res v zelo svetlem prostoru je bolje, če se vzame običajni LCD. MiniLED je tehnologija enodnevnica.


Malo več pa je, kot enodnevnica ... Sony je pred časom objavil modele 2024. Tudi naslednik X90L bo sedaj miniled. Še višji razred pa tudi. Tudi Hisense, TCL, ... bodo v 2024 ostali na tej tehnologiji. Ali ne?


Kar se tiče MINI LED tehnologije bo dosegel vrhunec 2025, potem pa bi naj začela proizvodnja MINI LED tehnologije strmo upadat. In bi naj nekje leta 2026-2027 povsem prenehali s proizvodnjo te tehnologije.

easyrider3 ::

Lahko ste tukaj pametni zaradi mene vsi po vrsti ampak jaz lahko vidim realno sliko med svojimi TV in povem svoje mnenje glede tega. Kaj nekateri sploh nekaj govorite,ko sploh še videli niste določen model TV.
Če bom imel čas bom šel celo v to zadevo,da bom skupaj postavil dva TV in istočasno pokazal isto predvajano vsebino,da točno vidite kakšna je razlika.

Sigurno pa ne mislim nikoli it kupiti neki LG TV in to v največji meri sploh zaradi enega tukaj uporabnika fpbs in 100-krat raje bom vzel Philipsa:).

fpbs ::

sasoe je izjavil:

fpbs:: danes, 08:14:11 Ja daleč od tega, da bi bil QLED marketing, samo Philips te tehnologije ne premore. MiniLED pa omogoča samo nekoliko višjo svetilnost, istočasno pa se vse slabe lastnosti LCDeja še nekoliko povečajo. Tako, da če TV ni res v zelo svetlem prostoru je bolje, če se vzame običajni LCD. MiniLED je tehnologija enodnevnica.
Malo več pa je, kot enodnevnica ... Sony je pred časom objavil modele 2024. Tudi naslednik X90L bo sedaj miniled. Še višji razred pa tudi. Tudi Hisense, TCL, ... bodo v 2024 ostali na tej tehnologiji. Ali ne?

Zelo malo več. Vse je odvisno od tega, kako bodo padale cene OLEDov. Mogoče se bodo obdržali še leto, dve, največ tri.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Seba, andrej je prodajalec philipsov, zato njegove predloge jemlji z rezervo.

Tudi drugi televizorji se pri nas prodajajo, ne samo Philipsi;-) Tako, da daleč od tega, da bi jaz bil prodajalec Philips televizorjev..
Če pa bi se prodajali samo Philips televizorji, potem pa bi bilo tako kot si napisal.

Ja, tudi drugi televizorji se prodajajo, samo malo drugače:
https://slo-tech.com/forum/t698783/p817...

puginho ::

andrej69 je izjavil:

sasoe je izjavil:

fpbs:: danes, 08:14:11
Ja daleč od tega, da bi bil QLED marketing, samo Philips te tehnologije ne premore. MiniLED pa omogoča samo nekoliko višjo svetilnost, istočasno pa se vse slabe lastnosti LCDeja še nekoliko povečajo. Tako, da če TV ni res v zelo svetlem prostoru je bolje, če se vzame običajni LCD. MiniLED je tehnologija enodnevnica.


Malo več pa je, kot enodnevnica ... Sony je pred časom objavil modele 2024. Tudi naslednik X90L bo sedaj miniled. Še višji razred pa tudi. Tudi Hisense, TCL, ... bodo v 2024 ostali na tej tehnologiji. Ali ne?


Kar se tiče MINI LED tehnologije bo dosegel vrhunec 2025, potem pa bi naj začela proizvodnja MINI LED tehnologije strmo upadat. In bi naj nekje leta 2026-2027 povsem prenehali s proizvodnjo te tehnologije.


hahah to si pa zaj lepo iz riti ven potegnil, zakaj bi ukinili proizvodnjo mini led ki bo v letošnjem letu flagship pri marsikaterem prodajalcu. Sicer pride micro led ampak mini led bo definitivno ostal

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Seba, andrej je prodajalec philipsov, zato njegove predloge jemlji z rezervo.

Tudi drugi televizorji se pri nas prodajajo, ne samo Philipsi;-) Tako, da daleč od tega, da bi jaz bil prodajalec Philips televizorjev..
Če pa bi se prodajali samo Philips televizorji, potem pa bi bilo tako kot si napisal.

Ja, tudi drugi televizorji se prodajajo, samo malo drugače:
https://slo-tech.com/forum/t698783/p817...


Si kot mali otrok.;(( Eden nekaj napiše, in še to za 20 let nazaj in ti sedaj v eno objavljaš tale komentar.. A novega ni nič..??

puginho ::

sasoe je izjavil:

polde66 je izjavil:

@andrej69 je sponzoriran od philipsa. Hisense U7KQ je super tv, U8KQ še malo boljši, TCL bo delal toliko kot philips ali več. Je pa res da hisense, samsung, LG, (tudi philips določeni modeli) nimajo androidTV ali googleTV OS, kar pomeni da nakup dodatnega android TV boxa še kako pride v poštev. Če to na tak način narediš ne rabi tv imeti ne vem kako hudega hardwerja, softver je pa čisto ok povsod. Imam U7KQ, imam Qled hisense, imam oled lg zato lahko iz lastne izlušnje povem, da če imaš tv zato da gledaš vsebino ne diming, muving, pa ne vem kaj še kar določene doktorje moti na tem forumu, ko gledajo nodija je čisto vseeno kater tv vzameš. Osnova, ki jo je treba vedeti pa je ali potrebuješ VA panel ali pa ips zaradi kotov gledanja. Popolnega tv-ja ni, načeloma pa vsi zadostujejo.


1.
A na Hisensu deluje HDR, kar priklopiš preko HDMI? Recimo PS5? NvidiaShield???
Enkrat sem gledal nek test (ga ne najdem več), ki je omenjal to kot nerazumljivo pomanjkljivost.
A če danes gledam rewieve na youtube, je v game vrstici vidna informacija, ali si na HDR ali ne. Nihče ne omeni, da ne deluje.

2.
obstaja neka fama glede kontrasta oz. črnine, da je bolje VA, kot IPS. Zato me 85U7K VA bolj mika, kot U8K IPS-ADS. Pa še cenejši je oz. ponudbe za 85U8K niti ne najdem.
Kaj meniš? Vidni kot mi ni tako pomemben. Kot gledanja bo skoraj vedno naravnost. 85" je itak tako velik, da sega čez celoten kavč :)

3.
in, a je pametno počakat na nove modele Hisensa 2024? Cena na začetku zna bit kr višja?
85U7K najceneje najdem za 1625 eur brez dostave in cca 1700 eur z dostavo.

HVALA, LP


Ne vem no, 1800 za tv za katerega ne veš če dela hdr :D To je problem hisensa in tlc, software poln bugov, pa veliko vprašanje kako bo tv deloval čez nekaj let, ker so že testi pokazali da kvaliteta ni na zavidljivem nivoju

andrej69 ::

puginho je izjavil:

andrej69 je izjavil:

sasoe je izjavil:

fpbs:: danes, 08:14:11
Ja daleč od tega, da bi bil QLED marketing, samo Philips te tehnologije ne premore. MiniLED pa omogoča samo nekoliko višjo svetilnost, istočasno pa se vse slabe lastnosti LCDeja še nekoliko povečajo. Tako, da če TV ni res v zelo svetlem prostoru je bolje, če se vzame običajni LCD. MiniLED je tehnologija enodnevnica.


Malo več pa je, kot enodnevnica ... Sony je pred časom objavil modele 2024. Tudi naslednik X90L bo sedaj miniled. Še višji razred pa tudi. Tudi Hisense, TCL, ... bodo v 2024 ostali na tej tehnologiji. Ali ne?


Kar se tiče MINI LED tehnologije bo dosegel vrhunec 2025, potem pa bi naj začela proizvodnja MINI LED tehnologije strmo upadat. In bi naj nekje leta 2026-2027 povsem prenehali s proizvodnjo te tehnologije.


hahah to si pa zaj lepo iz riti ven potegnil, zakaj bi ukinili proizvodnjo mini led ki bo v letošnjem letu flagship pri marsikaterem prodajalcu. Sicer pride micro led ampak mini led bo definitivno ostal


Kot prvo zaradi predrage proizvodnje MINI LED panelov, drugič zaradi padca OLED tehnologije, in kot tretje zaradi Mikro LED tehnologije, ki bo na voljo v kakšnih 3-4 letih za širšo populacijo..

Seveda pa ti teh zadev ne poznaš toliko, ker se pač ne giblješ v krogu ljudi, ki te zadeve poznajo. Zato Philips že pospešeno razvija MIKRO LED tehnologijo.

puginho ::

Daj nehaj s tvojimi philips strokovnjaki. Sony je letos naredil velik preboj z miniled. In ja tudi mi kaj vemo o tv-jih.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Daj nehaj s tvojimi philips strokovnjaki. Sony je letos naredil velik preboj z miniled. In ja tudi mi kaj vemo o tv-jih.


Seveda je naredil, vendar si pogledal malo cene..? Za takšen denar dobiš že top OLED televizor z MLA panelom:)

In nisem nikjer napisal, da nič ne veš o televizorjih, vendar jaz vem malo bolje od tebe določene zadeve..

polde66 ::

andrej69 je izjavil:

puginho je izjavil:

Daj nehaj s tvojimi philips strokovnjaki. Sony je letos naredil velik preboj z miniled. In ja tudi mi kaj vemo o tv-jih.


Seveda je naredil, vendar si pogledal malo cene..? Za takšen denar dobiš že top OLED televizor z MLA panelom:)

In nisem nikjer napisal, da nič ne veš o televizorjih, vendar jaz vem malo bolje od tebe določene zadeve..

Mogoče jih res bolje poznaš kot večina, vendar si tako zelo pristranski do določene znamke da s tem zgubiš kredibilnost. Ali po domače, kar z rokami narediš z ritjo podreš:)
polde

easyrider3 ::

Zdaj pa a bo lahko Micro Led konkuriral s ceno proti Mini Led?
Zaenkrat so sposobni narediti samo velikanske zaslone in bomo vidli,če bodo lahko prišli na manjše velikosti 55",65",75"......in kakšna bo njihova cena saj kakor sedaj zgleda so trenutno Micro Led TV samo za milijonarje in ne za običnega človeka.
A bodo zmožni narediti Micro led TV za isto ceno kakor Mini Led?

V končni fazi pa za koga pa je res potrebno iti v take skrajnosti a za osnovno populacijo ljudi?
Zdaj,če pogledaš neki nižji rang OLED TV Philips 718 je to že orenk višek za osnovno populacijo ljudi in zame bi verjetno že to bil TV čisto za popolno mero vsaj tak je bil prvi vtis ,ko ga vidiš v prodajalni. Kaj bi potem hotel še nekaj kar ti enostavno več ni že potrebe in zakaj toliko več denarja zapraviti

Zgodovina sprememb…

Floxi ::

Če bi usi razmišljali na tak način kot ti, sedaj nebi imeli televizij. Ko je prišel tv so govorili, kaj ti bo, saj imamo radijo. Proizvajalci morajo razvijati nove stvari, da imajo kaj za prodajat.

andrej69 ::

Kar se tiče MIKRO LED tehnologije, bo seveda čez nekaj let povsem konkurenčna OLED in MINI LED tehnologiji.

Zato pa bo Philips s prodajo še počakal kakšne 3 ali 4 leta, da bodo ti televizorji cenovno dostopni širši populaciji in ne samo eliti:)

polde66 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

puginho je izjavil:

Daj nehaj s tvojimi philips strokovnjaki. Sony je letos naredil velik preboj z miniled. In ja tudi mi kaj vemo o tv-jih.


Seveda je naredil, vendar si pogledal malo cene..? Za takšen denar dobiš že top OLED televizor z MLA panelom:)

In nisem nikjer napisal, da nič ne veš o televizorjih, vendar jaz vem malo bolje od tebe določene zadeve..

Mogoče jih res bolje poznaš kot večina, vendar si tako zelo pristranski do določene znamke da s tem zgubiš kredibilnost. Ali po domače, kar z rokami narediš z ritjo podreš:)


Torej enako kot pri uprabniku @fpbs..:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

sasoe ::

big bang ima glih akcijo - 10%, pomeni 1610 eur za 85U7K.
to je pa že ne za 77S90C 2400 eur - 1610 eur = 800 eur = cca soundbar Q990C.
kakovost slike slabša, a 8" več in boljši sound.

je pa res, da še cca +200 eur, 100 za podaljšano garancijo in 100 za nek zunanji android/google box, če se bo to pokazalo za neizbežno potrebno?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

polde66 ::

sasoe je izjavil:

big bang ima glih akcijo - 10%, pomeni 1610 eur za 85U7K.
to je pa že ne za 77S90C 2400 eur - 1610 eur = 800 eur = cca soundbar Q990C.
kakovost slike slabša, a 8" več in boljši sound.

je pa res, da še cca +200 eur, 100 za podaljšano garancijo in 100 za nek zunanji android/google box, če se bo to pokazalo za neizbežno potrebno?

Pri neandroid tv-jih (googletv androidtv) je dodatni android box skoraj obvezen. Seveda če si le malo filmofila. Sam sistem Vidaa ne omogoča kar nekaj aplikacij (hbo, skyshowtime.. ) dočim na zunanjo škatlo lahko naložiš veliko več. Imaš bolj proste roke in nalagaš lahko tudi aplikacije, ki niso ravno za androidTV, recimo t2go.
polde

o0o0o0o0o0 ::

easyrider3 je izjavil:

Zdaj pa a bo lahko Micro Led konkuriral s ceno proti Mini Led?
Zaenkrat so sposobni narediti samo velikanske zaslone in bomo vidli,če bodo lahko prišli na manjše velikosti 55",65",75"......in kakšna bo njihova cena saj kakor sedaj zgleda so trenutno Micro Led TV samo za milijonarje in ne za običnega človeka.
A bodo zmožni narediti Micro led TV za isto ceno kakor Mini Led?

V končni fazi pa za koga pa je res potrebno iti v take skrajnosti a za osnovno populacijo ljudi?
Zdaj,če pogledaš neki nižji rang OLED TV Philips 718 je to že orenk višek za osnovno populacijo ljudi in zame bi verjetno že to bil TV čisto za popolno mero vsaj tak je bil prvi vtis ,ko ga vidiš v prodajalni. Kaj bi potem hotel še nekaj kar ti enostavno več ni že potrebe in zakaj toliko več denarja zapraviti


Niso še razvili tehnologije, ki bi tebe zadovoljila. Pa tudi dvomim da jo bodo

Hikari ::

Kateri TV do 400 eur (čim večji). Pa da ni Philips?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hikari ()

easyrider3 ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Zdaj pa a bo lahko Micro Led konkuriral s ceno proti Mini Led?
Zaenkrat so sposobni narediti samo velikanske zaslone in bomo vidli,če bodo lahko prišli na manjše velikosti 55",65",75"......in kakšna bo njihova cena saj kakor sedaj zgleda so trenutno Micro Led TV samo za milijonarje in ne za običnega človeka.
A bodo zmožni narediti Micro led TV za isto ceno kakor Mini Led?

V končni fazi pa za koga pa je res potrebno iti v take skrajnosti a za osnovno populacijo ljudi?
Zdaj,če pogledaš neki nižji rang OLED TV Philips 718 je to že orenk višek za osnovno populacijo ljudi in zame bi verjetno že to bil TV čisto za popolno mero vsaj tak je bil prvi vtis ,ko ga vidiš v prodajalni. Kaj bi potem hotel še nekaj kar ti enostavno več ni že potrebe in zakaj toliko več denarja zapraviti


Niso še razvili tehnologije, ki bi tebe zadovoljila. Pa tudi dvomim da jo bodo


Ha ha ha spet ena brihtna buča :)) Imam kar dosti stvari na katere sem zadovoljen in na nekatere manj in so pa tudi takšne na katere nisem sploh kaj veliko zadovoljen.

sasoe ::

polde66
HVALA

mislim, da bom danes naročil, do 00h imam cajt:
link = rtings.com sony-x90l-x90cl-vs-hisense-u7k-u7-u75k
SONY, kateri je moja velika želja, link = stane 2666 eur, dobrih 1000 eur več, 1000!
Pa še čez mejo bi moral po njega!
U7K mu je po ocenah zelo blizu. In dostavljen domov :)
Tako da verjetno pade še soundbar Q990C :)
ali pa še en 75U7K, je glih dobrega jurja :)))) TVjev ni nikoli preveč, še posebaj v famili of 6.

Kar se tiče zaupanja v znamko? Bom doplačal 100 eur in imel 7 let garancije.
Sicer je 85" garo težko vračat oz. vozit na servis, ampak to bi bila težava z vsakim 85" TV.

Ga grem danes še nekam malo v živo prečekirat in potem bitialinebiti oz. pixlialinepixli :)
Edino, kar me matra je, kmalu pride 7UN, kateri bo imel kr 1/3 boljšo svetilnost in več con ??? Bo pa cena verjetno 500 eur višja, vsaj letos?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()
««
535 / 536
»»