» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
190 / 192
»»

Leo II ::

CyberPunk je izjavil:

A kdo ve, če so spet dali 5 brezplačnih dvigov na mesec za standardni brezplačni račun? V appu in na webu (pod https://app.n26.com/account ) mi piše 5. Če grem na generičen prikaz, piše 3.

Pa naročnine za ostale račune so tudi nižje kot so prikazane, če nisi logiran: Smart 3.90 vs. 4.90, You 7.90 vs. 9.90, Metal 13.50 vs. 16.90 EUR.

Razen če je za "staroselce" tako...


Te nižje naročnine veljajo če plačaš eno leto v naprej. Će plačuješ mesečno so pa te višje.

nekdoo ::

Je že kdo uporabil instant savings na N26? Razmišljam, da odprem račun pri N26 in dam del prihrankov gor, da dobim obresti. Sem pa skeptičen, ker sem na Redditu bral zgodbe o zaprtju in zamrznitvi računov. N26 bi uporabljal le kot varčevalni račun, zaradi česar ne bi smeli imet razloga, da mi zaklenejo račun, ker ne bo sumljivih transakcij.

kixs ::

Meni ga po cca 6 letih se niso zaprli >:D

predi ::

Glede na to, da ni bilo nekih pritožb tule, smo verjetno vsi dobili prvo-aprilske obresti. Mislim, da so bile prve za vse nasploh, lahko pa, da se motim.

Preveč se koncentrirate na te "sumljive transakcije". Še vedno mislim, da je bilo več računov zaprtih zaradi neaktivnosti in neodzivnosti na takšne in drugačne pozive banke. Ni to nekaj kar odpreš in potem pozabiš.

111111111111 ::

POtrjujem, da sem dobil Marčevske obresti. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Veron ::

Kako hitro pošljejo Metal kartico po spremembi računa (če je že kdo spreminjal)?

predi ::

Vem za dva Metal primera v zadnjem času in je trajalo 2 delovna dneva (četrtek naročeno - ponedeljek dobljeno).

CyberPunk ::

Prvoaprilske obresti (za marec :) ) sem tudi jaz dobil. Nekaj sem celo support kontaktiral v zadnjem tednu ali dveh in se je zelo zelo hitro odzval (clovek, ki je sledil botu, ker me slednji ni sfolgal).

Sem pa vceraj skoraj n-ti doktorat iz nakazovanja iz slovenske banke naredil... koliko enih kolobocij, ko te ne spusti naprej zaradi nepravilnega sklica, presledka, naslova ipd.

BuDi79 je izjavil:

Jaz sem star uporabnik, piše v appu "Up to 3 withdrawals", pitem pa "5 free ATM withdrawals left" :D

Tako nekako ja. Sem mislil, da so pozabili spremenit, pa se spomnim, da je bilo enkrat vmes 3, ko dejansko nisem uporabljal oz. je bil racun bolj kot ne prazen.

Zgodovina sprememb…

gort ::

Pride metal v nekaj dnevih in stare prozorne kartice ni več po aktivaciji ali kaj? Obresti pripisane 1. v mesecu, ni težav z nakazili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Jakkob ::

gort je izjavil:

Pride metal v nekaj dnevih in stare prozorne kartice ni več po aktivaciji ali kaj? Obresti pripisane 1. v mesecu, ni težav z nakazili.


Uporabljas lahko obe kartici.

Leo II ::

Resno? Po aktivaciji Black imam v aplikaciji samo to. Stare ni več.

delfinus ::

Tako je, po aktivaciji nove black metal kartice se stara prozorna avtomaticno deaktivira in je tudi ni vec med karticami. Lahko si pa nastimas novo virtualno, ce jo ces.
lp, d.

matevz1337 ::

Fizično nisem šel probat če dela stara kartica po tem ko aktiviraš novo, ampak spletni nakupi s staro so nehal delat.

Jakkob ::

Ja mate prav. Zgleda mi je ni takoj odstranilo z app-a.
Torej stara gre v smeti.

gort ::

Pusti za predčasen downgrade...
:)

nekdoo ::

Naj delim mojo izkušnjo. Včeraj sem se končno odločil in sem želel odpreti račun na N26. Pomotoma sem odprl business račun namesto personal (sem dokaj prepričan, da sem odprl pravega ampak verjetno sem se jaz zmotil). Takoj sem kontaktiral support na mail. Danes so mi odgovorili, da bo treba račun zapret in znova odpret in naj kontaktiram chat. Takoj kontaktiram chat in mi bot ponudi, pogovor s pravim človekom. Ta se mi je javil na chat veliko prej, kot dobim support za npr. Telekom. Vodil me je skozi postopek in jutri mi bojo zaprli račun, nato ga znova odprem. Sem zelo pozitivno presenečen glede odzivnosti supporta, ker sem na Redditu bral marsikaj o slabem supportu in zapiranju računov. FURSU bom vendarle prijavil tudi ta račun, ko mi ga bojo zaprli.

St235 ::

Pocakaj ce bos lahko odprl nov osebni racun:) jaz sem hotel v obratnonm smer in so bi po tem ko sem zaprl osebni racun, zavrnili odpiranje poslovnega :)

nekdoo ::

Danes sem odprl osebni račun brez problema.

breskvicamb ::

Pozdravljeni
Želel sem odpreti račun in so mi ga brez pojasnila zavrnili. Tudi na support chetu ni bilo uspeha. Je že kdo imel takšno izkušnjo in kako bi lahko zadevo rešil.

k4vz0024 ::

A imaš brado in si podoben tenoristu:D? Sem rabil pol ure preden so bili zadovoljni s fotko v živo in tisto v passportu.

breskvicamb ::

Ne nimam brade. Nevem kaj imajo to za eno finto nočejo povedat zakaj.

Netrunner ::

nekdoo je izjavil:

Je že kdo uporabil instant savings na N26? Razmišljam, da odprem račun pri N26 in dam del prihrankov gor, da dobim obresti. Sem pa skeptičen, ker sem na Redditu bral zgodbe o zaprtju in zamrznitvi računov. N26 bi uporabljal le kot varčevalni račun, zaradi česar ne bi smeli imet razloga, da mi zaklenejo račun, ker ne bo sumljivih transakcij.

Jaz se tudi pripravljam za prenos večje vsote, vendar preden to naredim moram se pozanimati na koga se moram obrnit za dobit denar nazaj v primeru nekega slabega scenarija. Če se ne motim na centralno banko Slovenije preko katere potem lahko dobiš denar nazaj.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

delfinus ::

Banka Slovenije pac ne, saj je denar v DE. Vlozki do 100k so zavarovan preko German Deposit Protection Scheme https://n26.com/en-eu/blog/deposit-prot...
Preko tega mehanizma: https://edb-banken.de/
Tu si pa lahko vec preberes: https://bankenverband.de/en/about/organ...

lp, d.

Utk ::

breskvicamb je izjavil:

Ne nimam brade. Nevem kaj imajo to za eno finto nočejo povedat zakaj.

Low social score? Objavljaš kake bedarije na fb in podobnem?

nokken ::

N26 nima navade (niti obveze) razlagati zakaj so se odlocili da ti zavrnejo odprtje racuna. Miljon moznih razlogov (vkljucno z eni iz prve roke.... drzavljanstvo ene drzave s stalnim bivaliscem v drugi drzavi (obe znotraj EU)... pac se je nekdo na N26 odlocil da mu to ni vsec in ni dal kljukice). No pa saj obstaja se precej drugih opcij kot zgolj N26.

Veron ::

predi je izjavil:

Vem za dva Metal primera v zadnjem času in je trajalo 2 delovna dneva (četrtek naročeno - ponedeljek dobljeno).

Naročil 11.4. dopoldan, danes dobil kartico.

Netrunner ::

Kaj so spremenili obresti na varčevalnem računu? Če se ne motim je še par dni nazaj bilo 2.6 ali 2.8% za vse razen platinum, sedaj pa so napisali:


The interest rates are based on N26 Membership: 4% for Metal starting from 9 April, 2024, 2.26% p.a. for Smart and You, and 1.26% for Standard.. The interest rates are variable and can be subject to change in the future.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

predi ::

Niso spremenili. Verjetno imaš izbrano napačno regijo na njihovi spletni strani, ker si do tja prišel prek spletnega searcha. Nastavi si na Europe, ne na katero od specifičnih držav na voljo (med njimi ni Slovenije).

Netrunner ::

ah.. točno :) ok

Naročnino na kartico ti avtomatsko tržejo iz glavnega računa ali moraš sam poravnati? Verjetno si z naročnino ne moreš zbiti zaslužka od obresti ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

WaterBoy ::

Ima kdo gor večjo količino? Je varno? Sicer imam račun odprt že dolgo, samo ga uporabljam samo za plačevanje med potovanji, sedaj pa bi si zaradi 2,8% obresti nakazal gor okoli 10k

gort ::

Net, letno plačaš v naprej zaradi popusta iz glavnega računa, ne moreš si zbiti glede davka. Water, odvisno od pojmovanja količin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Thomxy ::

Danes sem zasledil, da uvajajo tudi vlaganje v delnice. Sprva le v Avstriji, kasneje v Nemčiji, nekoč morda tudi pri nas.
Cena zgleda zelo zanimiva: 0,9€ na transakcijo, brez drugih (skritih) stroškov. Ponujajo tudi frakcijske nakupe.
Bomo videli... če bomo čakali toliko kolikor čakamo na Google Pay...

CyberPunk ::

WaterBoy je izjavil:

Ima kdo gor večjo količino? Je varno? Sicer imam račun odprt že dolgo, samo ga uporabljam samo za plačevanje med potovanji, sedaj pa bi si zaradi 2,8% obresti nakazal gor okoli 10k

Varno do 100 000 EUR, kot vsaka druga banka v EU. Jaz sem dal gor "vecjo kolicino" prejsnji mesec in jih prebudil iz spanca (zdaj imam spet 5 bankomatskih dvigov namesto 3). Support pa v tem trenutku hitrejsi od vseh ostalih.

predi ::

Danes sem prvič plačeval UPNje prek Instant bank transfer. En mi je failal "due to a technical issue" in sem ga moral ponovit, v drugo je šlo. Pogost problem?

ECB je namignil, da bo verjetno junija začel zniževati obrestno mero. Predvidevam, da to sčasoma vpliva na produkte, kot je N26 Instant Savings?

Master_Yoda ::

Jap, isto Trade Republic - ECB da bankam 4% za nalozen denar in tele neobanke ti dajo celih 4%. Zdaj pa racunaj koliko slovenske banke sluzijo ce dobijo od ECBja 4%, tebi dajo 1%, vecina folka pa ima seveda tukaj racun in denar.

In seveda banke ne rabijo placat nazaj denar ki smo jim ga 2008 dali drzavljani sedaj ko imajo rekordne profite ...
Dovie'andi se tovya sagain.

breskvicamb ::

Utk je izjavil:

breskvicamb je izjavil:

Ne nimam brade. Nevem kaj imajo to za eno finto nočejo povedat zakaj.

Low social score? Objavljaš kake bedarije na fb in podobnem?


Nimam fb niti nič podobega tako, da mi ni jasno kaj jih moti

darkolord ::

Žal ne boš nikoli izvedel - odločili so se, da s teboj ne bodo poslovali.

delavec44 ::

breskvicamb je izjavil:

Utk je izjavil:

breskvicamb je izjavil:

Ne nimam brade. Nevem kaj imajo to za eno finto nočejo povedat zakaj.

Low social score? Objavljaš kake bedarije na fb in podobnem?


Nimam fb niti nič podobega tako, da mi ni jasno kaj jih moti


Mogoče jih pa moti ravno to :D

Netrunner ::

Sem brak to temo na redditu in eden je omenil da je 2.8% bruto ? in da moraš plačati še 30% davka na to? Nevem na kakšno državo se nanaša vendar sklepam da je pri nas 2.8% letna obrestna mera na vsoto ki jo imaš s tem da na vse kar je preko 1.000€ / leto plačaš pri nas če se ne motim 25% davka ?

Od kod mu 1.96% pa mi ni jasno...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BuDi79 ::

Netrunner je izjavil:

Sem bral to ....in eden je omenil da je 2.8% bruto ? in da moraš plačati še 30% davka na to? Nevem na kakšno državo se nanaša vendar... ?

Od kod mu 1.96% pa mi ni jasno...
Zakaj sploh omenjaš nekoga za katerega ti ni jasno kaj piše in za koga velja kar piše?

Netrunner ::

@BuDi79 => Če ne znaš nič pametnega napisat ne odgovarjaj z bedastimi vprašanji.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

estons ::

Netrunner, če ne znaš nič pametnega napisat ne piši. Sklepam po imenu subredddita, da gre za Belgijo. A živiš v Belgiji al v Sloveniji?

Netrunner ::

Se pravi ta forum ni namenjen debati in postavljanju kakšnih vprašanj o katerih nisi prepričan in pridobiti kakšno mnenje? Raje se piše nerelevantne poste in smeti teme kot pa da bi podal nekaj dejansko uporabnega. Tipično slo-techovsko, vse teme so isti k...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

delavec44 ::

Saj si pridobil mnenje, po tem ko si zasmetil z nerelevantnimi podatki. Tvoj odgovor je pa neprimeren.

predi ::

Dobljene obresti nad 1000€ so pri nas obdavčene s 25%, seštevajo se vse obresti vseh bank.

Do 1,96% je tisti prišel takole:

x * 0,028 - x * 0,028 * 0,3 = y
x * 0,028 * (1 - 0,3) = y
x * 0,028 * 0,7 = y
x * 0,0196 = y

solatjek ::

Nekoč sem imel N26 in razmišljam o ponovnem odprtju računa.

Imam tri vprašanja:
- ali se da z androidom plačevati v Sloveniji, če imaš na telefonu kartico N26?
- obresti so avtomatske, mesečne, kakor hitro je denar na N26 ali je potrebno odpreti kašen podračun in tja postaviti sredstva?
- kako je s temi obrestmi, kako to prijavljaš (letno verjetno, se da preko e-davkov?) in ali je sploh potrebno, saj ne gre za obresti na vezane vloge, ampak za obresti na stanje na TRR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

matobeli ::

-ne (še)
-savings account
-pogoji kot za varčevalni račun (ni treba)

DamijanD ::

Glede prve točke: zakaj pa to ne dela? Jaz sem s tako kombinacijo - samo revolut namesto n26 komot plačal...

delavec44 ::

matobeli je izjavil:

-ne (še)
-savings account
-pogoji kot za varčevalni račun (ni treba)


Če v temi za TR vsi pravijo, da so obresti nad 1000€ obdavčene, zakaj potem na N26 ne bi bile?

matobeli ::

DamijanD je izjavil:

zakaj pa to ne dela?


Ker N26 še ni podprla googlepay v sloveniji.

delavec44 je izjavil:


Če v temi za TR vsi pravijo, da so obresti nad 1000€ obdavčene

A ni to pol tko kot na varčevalnem računu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
««
190 / 192
»»