» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
191 / 192
»»

delavec44 ::

Saj na slo varčevalnih računih so obresti obdavčene. Samo na plačilnem TRR niso. Tako da ne vem o čem točno govoriš.

predi ::

@matobeli, pa kaj še nikoli nisi dobil letnega poročila z obračunom dohodkov za preteklo leto pri kateri od slovenskih bank? Tam bi ti moralo lepo pisati, da sodijo obresti na varčevalnem računu med obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v Sloveniji ter drugih državah, članicah EU. Seveda je treba vložit napoved za preteklo leto do 28. februarja, če seštevek obresti pri vseh tvojih bankah presega 1000€. Zato ti pri nas tudi pošiljajo takšna poročila. Vsaj NLB jih v mojem primeru.

V začetku naslednjega leta se bo treba prijavit v N26 webapp in dol potegnit Statement of Fees za 2024. Edino tam sem zaenkrat našel postavko Interest earned. Verjetno bo ta dokument dovolj tudi za FURS kot dokazilo.

mikhaair ::

V tujini dvignem 200 Eur, vzamam denar vse ok. Pogledam v app in čez tri minute je prišel refund 200 Eur.

buttcrack ::

Jest bi dvigal cel dan :)

Dennis88 ::

Iz SLO banke bi prenesel 50K na n26.

- je to preko sepa brezplačno ?
- se lahko pojavijo kakšni problemi ?

bsell ::

Dennis88 je izjavil:

Iz SLO banke bi prenesel 50K na n26.

- je to preko sepa brezplačno ?
- se lahko pojavijo kakšni problemi ?


Odvisno od tvoje banke.
Ce ni posebnega razloga, ni tezav.
Naslednji delovni dan bo gor vidno

Leo II ::

Nlb je instant. 49999 je 0,4€

111111111111 ::

Evo danes obresti od shranjevalnega računa. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nokken ::

111111111111 je izjavil:

Evo danes obresti od shranjevalnega računa. :D

NE mores verjet. Cisto zares???

111111111111 ::

nokken je izjavil:


NE mores verjet. Cisto zares???

Čisto, čisto, čisto zares.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Dennis88 ::

Leo II je izjavil:

Nlb je instant. 49999 je 0,4€


A več je pa druga tarifa ?

GupeM ::

Ja, je pa 5,30 eur iz NLB klika. Na okencu je še dražje.

CyberPunk ::

Dennis88 je izjavil:

Leo II je izjavil:

Nlb je instant. 49999 je 0,4€


A več je pa druga tarifa ?

Večina bank ima "magično mejo" za provizijo postavljeno na 50 000 EUR (verjetno takrat zalaufajo superračunalnik, da zmore to izvesti... :EvilGrin ), tako da ti je ceneje prenesti npr. 2x po 25 000.

solatjek ::

Pa je N26 toliko zaupanja vredna, da kar 50.000 preneseš gor. Nekaterim so brez razloga kar račune zaprli, kar je zaskrbljujoče.

GupeM ::

Ampak to so delali tudi na slovenskih bankah.

delavec44 ::

In seveda ti denar kar zasežejo, ko zaprejo račun :D

buttcrack ::

se mora pa na vsaki strani en skeptik najt ane :D

dev ::

Možno je sicer, da za nekaj časa ostaneš brez denarja, zato je dobro, da nimaš vseh jajc v isti košari :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Legon ::

Vse našteto neodvisno velja za katerokoli EU banko, pravila igre so za vse enaka.

Netrunner ::

Meni je največji minus te banke in največja ovira, da bi prenesel večjo koločino denarja gor ta, da moram imeti vse vezano na en telefon. Da bi lahko imel backup telefon in s katerim bi lahko blokiral prinarnega, če bi le tega izgubil ali če bi mi ga ukradli.

Vidim en kup težav in komplikacij, če izgubim telefon.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Legon ::

ja, take stvari so potem stvar osebnih preferenc in na srečo imamo možnost izbire.

Osebno sem imel bistveno več težav s slovensko banko kot z n26, ko se mi je pokvaril telefon. Pri n26 smo zadevo uredili v par dneh, pri slovenski banki pa sem bil skoraj pol leta brez dostopa, ker so zahtevali osebni obisk.

Pat_MaGroin ::

Netrunner je izjavil:

Meni je največji minus te banke in največja ovira, da bi prenesel večjo koločino denarja gor ta, da moram imeti vse vezano na en telefon. Da bi lahko imel backup telefon in s katerim bi lahko blokiral prinarnega, če bi le tega izgubil ali če bi mi ga ukradli.

Vidim en kup težav in komplikacij, če izgubim telefon.


Jaz sem izgubil telefon, kupil novega, dobil novo sim kartico pri operaterju, narediti sem moral znova video verifikacijo in naslednji dan je N26 deloval.

Pa vi res mislite, da online banka ne predvidi scenarija, da menjaš telefon?! :)

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Jaz bi kvečjemu kot varnostni rizik videl, da bi jo lahko imel hkrati na 2 telefonih.

matobeli ::

A tako kot slovensko banko? Ali pa recimo Rekono račun?

Mimogrede, men pri menjavi telefona ni bilo treba nobenih verifikacij zganjat, pa tud odjavjal se nisem iz starega.

Netrunner ::

Se ne gre za to, da ne bi mogel priti več do svojega računa ampak en kup komplikacij je če se ti to zgodi ob neprimernem času. Pri domači banki lahko greš na najbližjo izpostavo in urediš karkoli. Aplikacije naših bank so bonus za upravljanje financ in ne edino sredstvo. Če izgubiš telefon pokličeš na banko in blokiraš transakcije, pri N26 pa se ne moreš niti prek spleta prijavit, da bi lahko karkoli uredil. Vse je vezano na telefon in to ni ok, pa kakorkoli obrneš.

Obvezno bi morali imeti možnost backup telefona ali kaj podobnega, da lahko dostopaš do računa četudi izgubiš telefon. Niti v spletno aplikacijo se ne moreš prijaviti brez telefona.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

dev ::

Pa je ob izgubi telefona do tistega časa ko si urediš novega in novo sim kartico N26 račun res v nevarnosti?
Predvidevam, da imaš gpay ali Apple pay zaščiten z biometriko, sam login v telefon oz. app pa tudi. Pa če že nekako nekdo pride v telefon in app, potem rabi še vedno tvoj PIN, preden lahko naredi kakšen SEPA transfer.
Mene bi bolj skrbela izguba fizične kartice.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

buttcrack ::

Najbolj varen je denar doma pod modrocem.

Legon ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Meni je največji minus te banke in največja ovira, da bi prenesel večjo koločino denarja gor ta, da moram imeti vse vezano na en telefon. Da bi lahko imel backup telefon in s katerim bi lahko blokiral prinarnega, če bi le tega izgubil ali če bi mi ga ukradli.

Vidim en kup težav in komplikacij, če izgubim telefon.


Jaz sem izgubil telefon, kupil novega, dobil novo sim kartico pri operaterju, narediti sem moral znova video verifikacijo in naslednji dan je N26 deloval.

Pa vi res mislite, da online banka ne predvidi scenarija, da menjaš telefon?! :)


Bil bi presenečen. Crkne telefon, kličem banko. Ja, v najbližjo poslovalnico bo treba. Aja, 7.000 kilometrov stran ste... hja pol imate pa problem.

Tako nekje je izgledal support pri slovenski banki.

Netrunner je izjavil:

Se ne gre za to, da ne bi mogel priti več do svojega računa ampak en kup komplikacij je če se ti to zgodi ob neprimernem času. Pri domači banki lahko greš na najbližjo izpostavo in urediš karkoli. Aplikacije naših bank so bonus za upravljanje financ in ne edino sredstvo. Če izgubiš telefon pokličeš na banko in blokiraš transakcije, pri N26 pa se ne moreš niti prek spleta prijavit, da bi lahko karkoli uredil. Vse je vezano na telefon in to ni ok, pa kakorkoli obrneš.

Obvezno bi morali imeti možnost backup telefona ali kaj podobnega, da lahko dostopaš do računa četudi izgubiš telefon. Niti v spletno aplikacijo se ne moreš prijaviti brez telefona.


Od kar je praktično vsako online tranzakcijo potrebno potrdit v app, to nikakor ne drži več.

IMO se je izkazalo, da je najboljša rešitev imet 2, ali celo tri banke. Tudi to, da je delovala visa, ne pa MC se mi je že zgodilo. Ali pa da ne govorim o primeru, ko so izpod pulta potegnil napravo za "ročno" odčitavanje bančne kartice...

Tako da one size fits all rešitve ni in si pač vsak najde optimalno rešitev, ki ustreza njegovim potrebam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

gort ::

V bistvu je zanima tema - tole odpravi večino pomislekov?

Legon ::

V bistvu ne, sicer čisto korekten povzetek kako ravnat (na splošno) če ti ukradejo telefon, nima pa kaj dosti s temo, torej bankami in potencialnimi zapleti ko obstaneš brez telefona na katerem je mobilna banka.

Netrunner ::

@dev => Saj načeloma ni take grozne panike če ga izgubiš, saj je treba vdreti prvo v telefon in nato še v aplikacijo in še pin pogruntat. Izguba kartice ni problem, saj jo kontroliraš prek aplikacije.

Kolegu je zaradi nerodnosti in vetra padel telefon iz trajekta ko se je vračal iz dopusta in načeloma je relativno hitro uredil zadeve ko je prišel domov vendar posledično je zamudil par položnic. Problem bi bil če bi iz nekega razloga nujno potreboval denar in ga ne bi imel na razpolago.

@Legon => Nevem pri kateri banki si ti, vendar jaz blokiral kartico preko telefona, samo svoje geslo moraš poznati, kateraga si definiral pri odprtju računa. Drugače pa če greš daleč od doma pa moraš poskrbeti za backupe takšne in drugačne.

gort je izjavil:

V bistvu je zanima tema - tole odpravi večino pomislekov?


Na tisti strani ne piše prav nič pametnega :) samo splošni nasveti. Sploh kako naj menjam geslo aplikacijam ipd. če ne morem se prijaviti v n26 brez telefona !!

Morali bi imeti možnost da pošlješ en email z neko kodo s katero za določen čas blokiraš vse supaj ali kaj podobnega.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Legon ::

Nevem pri kateri banki si ti, vendar jaz blokiral kartico preko telefona, samo svoje geslo moraš poznati, kateraga si definiral pri odprtju računa.

Zakaj bi blokiral kartico, če mi je telefon crknil? Kar sem jaz rabil od banke je, da postavim mobilno banko na novem telefonu. Pri n26 ni bilo problema, s slovensko banko ni šlo.

Drugače pa če greš daleč od doma pa moraš poskrbeti za backupe takšne in drugačne.

Hvala za nasvet, mi znaš na praktičnem primeru razložit kako naj to naredim za naslednjič? Ker bančne aplikacije se žal ne da prenašat med napravmi, vsaj jaz ne poznam načina.

gort ::

Legon je izjavil:

IMO se je izkazalo, da je najboljša rešitev imet 2, ali celo tri banke. Tudi to, da je delovala visa, ne pa MC se mi je že zgodilo. Ali pa da ne govorim o primeru, ko so izpod pulta potegnil napravo za "ročno" odčitavanje bančne kartice...

Ja, s prvima točkama se strinjam... Tretjega še nisem doživel v X letih - sem verjetno preveč zapečkarski... (?)

delavec44 ::

matobeli je izjavil:

Mimogrede, men pri menjavi telefona ni bilo treba nobenih verifikacij zganjat, pa tud odjavjal se nisem iz starega.


Če imaš fizično kartico ja. Novi računi z virtualno pa morajo ponovno verificirati.

Legon ::

gort je izjavil:

Legon je izjavil:

IMO se je izkazalo, da je najboljša rešitev imet 2, ali celo tri banke. Tudi to, da je delovala visa, ne pa MC se mi je že zgodilo. Ali pa da ne govorim o primeru, ko so izpod pulta potegnil napravo za "ročno" odčitavanje bančne kartice...

Ja, s prvima točkama se strinjam... Tretjega še nisem doživel v X letih - sem verjetno preveč zapečkarski... (?)


jaz sem jo nazadnje tri leta nazaj, nekje na Blue Ridge Mountain Trail in to za plačilo neke uradne pristojbine. Pač ni interneta in veselo dalje drgnejo kartice "na roke". Moram reč, da sem tudi jaz kar poblendal ko sem to videl. Ampak pač spet en čist praktičen (in izjemno redkek) primer, kjer bi pa samo z neo banko precej tanko piskal.

Kot že rečeno, one size fits all rešitev ni in dobro, da imamo nebroj možnosti, da si prilagodimo storitve glede na individualne potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

gort ::

Hmm, tega nisem vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Netrunner ::

Legon je izjavil:

Zakaj bi blokiral kartico, če mi je telefon crknil? Kar sem jaz rabil od banke je, da postavim mobilno banko na novem telefonu. Pri n26 ni bilo problema, s slovensko banko ni šlo.

Jaz sem samo izpostavil moj primer in sicer da se da marsikaj rešit preko telefona. Nevem pa če bi s to kodo lahko kaj naredil v tvojem primeru.

Legon je izjavil:


Hvala za nasvet, mi znaš na praktičnem primeru razložit kako naj to naredim za naslednjič? Ker bančne aplikacije se žal ne da prenašat med napravmi, vsaj jaz ne poznam načina.

Moj nasvet je, da imaš backup plačilnih sredstev, da nisi vezan na eno napravo. Jaz ko grem potovat imam bančno primarno kartico, za backup imam n26 in nexo ter seveda gotovino.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

solatjek ::

Če izgubiš/ukradejo telefon, si brez appa in brez telefonske. Da sploh lahko kaj urediš pri N26, moraš najprej urediti z mobilnim operaterjem, da dobiš novo SIM z isto telefonsko. Potem pa upaj, da prejmeš SMS s strani N26, ko želiš aktivirati app na drugem telefonu. Osebno kar nekajkrat po 1 mesec ali več nobenega SMS-a s strani N26 nisem prejel, enostavno ga ni bilo. Tudi drugi uporabniki so poročali o tej težavi. Njihov odgovor - obrni se na opraterja. V glavnem obup. Tudi hitrega chat supporta ne moreš uporabiti brez appa. Pri mail supportu pa za eno mojo zadevo cel mesec niso trznili, šele po četrtem mailu smo rešili. V glavnem, hitro se ti lahko zakomplicira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

OrkAA ::

Ja, to je kar problem vseh teh SMS avtentikacij. Če ti telefon ukradejo med daljšim potovanjem v tujini, lahko kar pozabiš na N26 in podobne. Je fino imet backup. Ker ne vem kako boš operaterja prepričal, da ti pošlje sim kartico na drug konec sveta. Morda eSIM kaj pomaga tu, nisem pa prepričan.

Legon ::

Enako kot lahko pozabis na lokalno banko, da ne bo imel kdo kaksnih utopicnih idej.

Netrunner ::

Legon je izjavil:

Enako kot lahko pozabis na lokalno banko, da ne bo imel kdo kaksnih utopicnih idej.

Na lokalno banko lahko greš osebno, kjer se indentificiraš z dokumentom in lahko rešiš marsikaj kar preko telefona / emaila ni mogoče. Če greš na dopust lahko pred tem pooblastiš nekoga ki ti lahko uredi kakšni zagato, če si na potovanju ipd... Kakorkoli obrneš, poslovalnice imajo svojo prednost.

O kakšnih utopičnih idejah govoriš pa nimam pojma.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

delavec44 ::

Govor je bil kaj lahko rešiš med potovanjem v tujini in ima kar prav. Ne moreš pooblastiti nekoga, da ureja preklic in nove posle v tvojem imenu osebno na lokalni banki.

Legon ::

Netrunner je izjavil:

Legon je izjavil:

Enako kot lahko pozabis na lokalno banko, da ne bo imel kdo kaksnih utopicnih idej.

Na lokalno banko lahko greš osebno, kjer se indentificiraš z dokumentom in lahko rešiš marsikaj kar preko telefona / emaila ni mogoče. Če greš na dopust lahko pred tem pooblastiš nekoga ki ti lahko uredi kakšni zagato, če si na potovanju ipd... Kakorkoli obrneš, poslovalnice imajo svojo prednost.

O kakšnih utopičnih idejah govoriš pa nimam pojma.


Zakaj se moras spuscat debato na osebni nivo? Manjko pametnih argumentov?

Govora je bilo o tem, da ostanes brez sim kartice v tujini. In v takem primeru ne z neo banko, ne z navadno banko me bos nic resil, ce bo zadeva odvisna od tega da prejmes SMS. Kaj tocno se lahko in se ne more urejat s pooblastili, pa je dobro preverit z banko. Ker pooblastila v obsegu kot si ga ti predstavljas ne poznam.

Poslovalnice seveda imajo prednosti, tega nihce ne zanika. Tako kot imajo prednosti neobanke. Tako da res ne vem kaj tocno bi rad dokazal, razen svoje pristranskosti in preferiranja resitve, ki tebi osebno najbolj ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Netrunner ::

Legon je izjavil:

Zakaj se moras spuscat debato na osebni nivo? Manjko pametnih argumentov?

uf, kako smo občutljivi. Nič ne spuščam debate na osebni nivo, lahko pa podam osebno izkušnjo v zvezi z bankami ali ne?

Legon je izjavil:


Govora je bilo o tem, da ostanes brez sim kartice v tujini. In v takem primeru ne z neo banko, ne z navadno banko me bos nic resil, ce bo zadeva odvisna od tega da prejmes SMS. Kaj tocno se lahko in se ne more urejat s pooblastili, pa je dobro preverit z banko. Ker pooblastila v obsegu kot si ga ti predstavljas ne poznam.

Brat je šel na večmesečno delo na ladjo in je mene pooblastil za urejanje njegovih financ. V njegovem imenu sem opravljal dvige, plačeval račune in odpru varčevalni račun, kamor sem prenakazoval plačo. Nevem če bi lahko reševal izgube telefona ipd, kar teče tema trenutno vendar se da z ustreznimi pooblastili marsikaj rešit. To je bilo sicer pred leti na abanki, kako je sedaj nevem.

Legon je izjavil:


Poslovalnice seveda imajo prednosti, tega nihce ne zanika. Tako kot imajo prednosti neobanke. Tako da res ne vem kaj tocno bi rad dokazal, razen svoje pristranskosti in preferiranja resitve, ki tebi osebno najbolj ustreza.

Kje si razbral iz mojih postov, da hočem kaj dokazovati? Moje pristranskosti :) ... Mimogrede, sem v fazi prehoda iz nkbm na n26 saj v roku par mesecev bom uporabljal n26 kot mojo primarno banko.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

matobeli ::

Netrunner je izjavil:


Brat je šel na večmesečno delo na ladjo in je mene pooblastil za urejanje njegovih financ.


Kako majo pa urejen internet na teh večjih ladjah? Se to za posadko da dobit sred oceana al bolj ne?

velikBrokoli ::

Začneš uporabljati esim, če v takem primeru izgubiš telefon, lahko esim online prekličeš in dobiš novo digitalno kodo za aktivacijo. V takšnem primeru lahko N26 relativno hitro zrihtaš preko visitor chat supporta, če izgubiš samo telefon, ker imaš še vedno dostop do svoje telefonske številke.

Omejitev na en telefon je pa zaradi varnosti. Danes je izgubiti telefon res boleče zaradi 2FA, jebat ga. Fajn je, da mate vse backupe 2FA zrihtane, da ni potrebno totalno vsega resetirati in supportu težit...

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

matobeli je izjavil:

Kako majo pa urejen internet na teh večjih ladjah? Se to za posadko da dobit sred oceana al bolj ne?

On je bil na tovorni ladji in internet je imel samo preko mobitela, kateri je sem pa tja deloval samo v bližini obale. Sredi oceana ne boš nikogar dobil razen če nima satelitskega telefona. Meni je dal urnik, kdaj bo v katerem kraju tako da sem imel neko časovno okno kdaj ga lahko dobim.

To je bilo že precej časa nazaj, tako da nevem če se e kaj spremenilo v zadnjih letih.

@velikBrokoli => Ja esim je pametna izbira za take primere vendar vseeno nek backup bi prišel prav. Pa recimo da če uporabiš backup se blokira primarni ali kaj podobnega, da varnost ni ogrožena. Marsikaj bi se dalo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

velikBrokoli ::

Verjetno je tudi kaj povezano z regulacijo, banke imajo kar striktne zahteve glede tega. Tudi jaz bi rad videl, da bi lahko preko spleta dostopal preko običnega 2FA ali pa s certifikatom, pa da se lahko vsaj dokoplješ do supporta preko tega, niti ne da upravljaš z accountom.

Dennis88 ::

Mesečne obresti se prepisujejo na osnovni račun ?

Preko pc-ja se tudi dobi popust na letno naročnino ?

Kako poteka preverjanje identitete? Treba poslat sliko, video, v živo ?

Jakkob ::

Na varcevalni.

Vse je isto kot mobile app. Samo dostop je drug.

Video klic leta nazaj. Kako je zdaj ne vem. Najbrž enako.
««
191 / 192
»»