» »

Matična plošča za strežnik

Matična plošča za strežnik

segi ::

Zdravo!

Zanima me vaše mnenje in izkušnje. Se splača kupit plato z integrirano grafično ploščo (jemlje pomnilnik) ali je bolje kupit nekega Geforca2 ali kakšno starino.

Zadeva bo imela nameščene WIN2k in bo služila kot server (ne spletni), na njem pa se ne bo poganjalo nič iger. V bistvu nam gre samo za 1024x768 resolucijo.

Vesel bi tudi bil, če bi mi nanizali kakšne modele plošč, vendar se zavedajmo, da je prioriteta stabilnost.

Hvala:8)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

ELan_Belisarius ::

Kaksen procesor (oz. koliko) pa mislis uporabljat?
Kaksen streznik bo to? Datotecni streznik, Exchange, RAS, tiskalniski streznik, Terminal streznik, aplikacijski streznik,...?
BTW, zakaj ti na strezniku rabi locljivost 1024x768?

pingo76 ::

Poseži po intelovih osnovnih ploščah. Integrirana grafika te ne bo ovirala. Glede na to da je plošč navoljo kar precej pa si sam izberi primernejšo.
Osebno bi gledal Bayfield model aka D865GBF (FSB 400/533/800, Dual channel, int. grafika, 10/100 Intel Pro NIC, 2x PATA, 2xSATA,) - 3 Leta grancije

segi ::

Bo datotečni strežnik tekel pa bo na AMDjevem procesorju.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

DjTonic ::

Pomoje je bolje če kupiš neko staro/rabljeno grafično za mali denar. Recimo kak Voodoo. Kupi veliko rama in dober procesor pa mora laufat brezhibno.;)

asPeteR ::

Za streznisko plato je normalno, da ima integrirano grafiko, ce je pa ni pa tudi ni nic narobe. Tako, da ce imas moznos dobiti plato za streznik z integrirano grafiko, kupi pac to.
http://blog.stegnar.com

pingo76 ::

Še malo sarkazma. A nisi rekel, da mora biti stabilno?8-):D

Brane2 ::

Osebno mi je pri takih zadevah integrirana grafika všeč, ker pač ni treba extra kartice, ki samo jemlje plac in otežuje hlajenje.

Če je pa že ni, pa je dobrodošla predvsem kaka AGP varianta. Ne zaradi hitrosti, ampak zato da ne zavzema dragocene PCI slote, ki jih rabiš za mrežne in mogoče kako razširitveno IDE kartico.

Prej sem mel za natanko isto stvar navadnega Tualatina 1.3@1.6GHz, teden dni nazaj pa sem zabrisal plato ven in dal not Dual Pentiuma P3@1.0Ghz-tastaro varianto s 256 Kb cacheja. Resda je sam CPU počasnejši, a ker sta dva, full lepo delata.

Na kratko o mašini:

Plata Gigabytka, za dual P3-nothing fancy (no soundblaster, graphics, Ethernet)
-Dvakrat P3-1.0GHz with 256 kb cache
-1.5 Gb SDRAM
- 4x 180 Gb HDD= 720 Gb
-tri mrežne 10/100 Realtek 8139 (prevezane, da lahko delajo kot router z navadnim mrežnim kablom-ne rabim crossover)
-1 Promise Ultra 100 Tx2 (extra 2x IDE UDMA100 vmesnik na PCI)
-1 nVidia GF4MX400 cheap crap (najcenejpa nVidia, ki sem jo dobil, pa še vedno primerna z grafično delo, če bo treba)
-4 x CDRW TEAC enote s 40x pisanjem

Stvar uporabljam:
- za priklop na ADSL/stroj dela NAT za vse ostale stroje v mreži
-kot firewall/router
- kot podatkovni strežnik (Samba, v kratkem še ostalo)
-v navezi z Epsonovimi printerji za tiskanje nalepk za CDje.

V kratkem bom še instaliral http strežnik, fto strežnik etc.

Na kratko bi reku o stroju takole; če tako zadevo misliš uporabljat samo kot fileserver, potem je kakršnakoli stvar dobra, ki jo je toliko skupaj, da bi jo imel brez pomislekov v pisarni. Kot na primer prej omenjeni Celeron.

Če pa misliš hkrati početi z zadevo več stvari, in so nekatere od njih časovno kritične (npr. pečenje CDjev), potem si je pametno ubost dual CPu plato. Pri tem se mogoče Athloni bolje obnesejo od P3k, a s svojimi mašinami sem full zadovoljen. Delajo in ne vidim, kako bi lahko delale še bistveno hitreje.
O.K., mogoče moj server ne spravi skupaj celotnega bandwitha 100 Mbitne kartice v vseh pogojih a za tisti megabit gor ali dol- se ne sekiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljane home serverja

Oddelek: Kaj kupiti
329708 (8544) Dami
»

Najcenejši računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
746831 (5093) jinzo
»

Zmogljivejši NAS RAID server

Oddelek: Kaj kupiti
142147 (1814) Brane2
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214132 (3552) M@73Y
»

Strežniki

Oddelek: Operacijski sistemi
101598 (1250) urkoland

Več podobnih tem