» »

Razmerje oče in sin

Razmerje oče in sin

cekr ::

Tu govoriš o stvareh, ki se jih morata zmenit za štirimi stenami.
Pomisli: kaj bi bilo, če bi tole bral tvoj oče? Bi ti bilo mogoče nerodno? Ali pač ne...

Probleme delaš iz stvari, ki se dogajajo vsak dan. Če ti nekdo kaj dobronamerno, reče se ti pa zaviha surla.

Pa ne poslušaj, kaj ti kdo tu pravi. Lep pojdi do staršev in se zmenite kot ljudje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Invictus ::

OP, malo manj jamraj...

Fotr si pač ne bo pustil solit pameti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ZaphodBB ::

bobo smrade je izjavil:

Glede vase vage... Ura je bila 21:05, midva sva bila na montaži in še pol ure je bilo dela. Če bi bilo tisto treba popravit bi se zamudil eno uro. Če bi se stvar videla bi seveda tudi jaz hotel da se popravi. Razkuri me to, da oče po eni strani teži k popolnosti tistih stvari ki se ne vidijo, po drugi strani pa gre zmontirat kuhinjo in ne nastavi pantov, tako da je na nekih vratcih 5mm lufta, na drugih pa 2mm, tretja se sploh ne zapirajo, četrta pa se zadanejo ob druga vratca ko jih zapreš.

V eno kuhinjo sem slučajno prišel po 5ih letih odkar jo je zmontiral. Mene je blo sram. Ne najdem drugih besed. Seveda vzamem šravfciger in grem popravljat za njemu vratca. on je delal druge stvari, ko je zaključil mi pa reče da naj pustim na miru, da bom popravil drugič... kdaj že?

Montirava prav tako eno kuhinjo nekje drugje. NA koncu on pospravlja jaz pa nastavljam vratca. Ko pospravi pa reče saj je dobr pust..

Kaj ti pomaga potem naredit en izdelek v nulo tam kjer se ne vidi, če na koncu ne izpopolniš tega kar se vidi. Iz svojih napak sem se pa tudi jaz naučil kaj in sem jih videl. Naslednjič do njih ne bo več prišlo, Vseeno pa pove na provokativen način in me toliko časa draži da znorim. Sicer se zadržim ampak ja.. uniči mi cel dan.

Glede dreka...
Celo soboto je vozil gnoj, tako da je bilo itak na tistem delu asfalta vse umazano čeprav so počistili. Čez gnoj sem peljal ob 20:30, tako da je bila že tema. Gnoj je bil daleš od vrat, zato sem si mislil, da bom počistil jutri. In danes tudi sem.

Povozil si drek, ga razmazal po dvorišču in potem rekel "bom jutri pospravil"?


Ja.. Kaj naj bi po tvojem rekel ob 10ih zvečer? Ni bil problem v tem. Problem je nastal zato, ker nimam pojma kakšen odgovor je sploh hotel od mene? Lahko bi mi rekel da naj grem takoj pospravit če s tem odgovorom da bom jutri pospravil ni bil zadovoljen, tako pa je moral malo podrezati v osje gnezdo.

Ne
dvomim v to, da si dober voznik, vsi smo nadpovprečni vozniki in vsaj tako dobri kot Schumacher, ampak, če te opozarja na take stvari, potem morda vseeno nisi tako dober voznik in je pravilno, da te opozarja?


Vse stvari sem opazil jaz in zgodile so se namenoma oziroma sem se zavedal da so se zgodile. Nič nimam proti če kdaj kaj pripomni.. čez meje pa gre ko ti na vsaki vožnji komentira vsako stvar.. dneve.. mesece.. leta... Če bi hotel lahko tudi jaz komentiram njegovo vožnjo, vse njegove napake katerih stori 2x več v delavnici.. včasih tudi banalne in še marsi kaj drugega...

Ma da sem jaz tvoj fotr, ti jih naložim čez rit, da se nikoli več ne bi usedel nanjo.


To so mi jih v mladosti kar dostikrat naložili.. Sedaj na kaj takega ne upajo več pomisliti.. drugače pa upam, da nimaš otrok in niti da jih ne boš imel.

Jaz mislim, da si postavljaš prava vprašanja in da je tvoj odnos na mestu. Menim tudi, da z očetom nimata tako slabega odnosa kot ti govorijo nekateri.

Pomembno je, da vzpostavita protokol pri katerem ti lahko oče pove kar misli - na način, da ga boš ti lahko poslušal. Ter, da boš ti lahko dal očetu vedeti, da njegove pomisleke jemlješ na znanje, da pa boš storil nekaj iz razlogov takih in takih.

Če se bosta iskreno pogovarjala se bosta lahko sporazumela.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

bobo smrade ::

cekr je izjavil:

Probleme delaš iz stvari, ki se dogajajo vsak dan. Če ti nekdo kaj dobronamerno, reče se ti pa zaviha surla.

Pa ne poslušaj, kaj ti kdo tu pravi. Lep pojdi do staršev in se zmenite kot ljudje.


vem, da reče dobronamerno. Čisto druga stvar bi bila če bi to povedal v drugačnem tonu ne pa da me potem še 3 minute lovi na besedah kje se boš zapletel..

Je pa tudi res, da velikokrat njegovih nasvetov iz zgornjega razloga nočem sprejeti.. nov dan, nov situacija, in spet ne bi naredila določene stvari enako in spet pride do neprimerno podanega nasveta.

DKirbi ::

23 si star. Pojdita skupaj na pivo izven delavnice in se pogovorita, kot kolega. Vprašaj ga o svojem dnevu, podaj zanimanje in on ga bo najbrž podal nazaj. Po dveh treh pivih bo vse teklo bolj sproščeno. Tudi sam sem kje ponavadi površen, če se kaj spravim sam naredit in mojega očeta to zelo moti. Mogoče to ni nič kaj slabega, fajn je dobit pozornost na določene napake, ki jih je treba izboljšat. Res je da sem tud sam malokdaj dobil kakšne posebne pohvale ampak me je pa to drugod naredilo veliko bolj natančnega.

fosil ::

Ponavadi se taki majhni brezvezni prepiri dogajajo takrat, ko je ozadju nek večji problem, ki ljudi zelo moti, ampak se tega ne želijo lotit (Elephant in the room).
In namesto tega se potem pričkaš o nepomembnih zadevah.
Tako je!

Unknown_001 ::

@bobo_smrade

Kakšen je bil vajin odnos pred začetkom dela v obrtni delavnici? Ko si še študiral, se šolal ... saj veš. Je bilo kaj drugače kot zdaj?
Še nekaj me zanima, koliko prispevaš zraven v skupno gospodinjstvo odkar služiš z očetovo delavnico?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[SkA] ::

Tvoj oče je očitno malo bolj pedanten, kot je tebe vzgojil. Iz tu očitno glavnina problema.

Saj ne rečem, nihče ni perfekten in verjetno (kot tudi sam ugotavljaš), se je tudi njemu že zgodilo, da kaj ni naredil najbolje in potem pustil, kot je bilo. Ampak očitno strmi k temu, da se to ne zgodi. Po drugi strani ti razmažeš drek po dvorišču in se ti zdi sprejemljivo to reševati naslednji dan / kasneje. Verjetno tudi ne bi popozdil, če bi bil ton tvoje razalge, zakaj je še vedno tam, bolj spravljiv (čeprav dvomim, da bi našel njemu sprejemljivo razlago, zakaj šele jutri). Tako je pa verjetno zaznal malo jebiveterski odnos do situacije in popizdil. Podobno v ostalih situacijah.

Enivej, če se ne želiš spremeniti, postani čim prej samostojen - v smislu, odseli se in zrihtaj si svojo delavnico. Takrat ne boš več z očetom v sporih zaradi različnega odnosa do dela/stvari in bosta oba malo bolj tolerantna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

gruntfürmich ::

vidim, da vsi kateri navijate za fotra, vas je na koncu koncev takšen foter tudi zlomil... postali ste podobni njemu, kot pravi slovenčki, in boste naprej jebali v glavo svoje sinove. brez panike, že stoletja je tako.

skratka, rešitev tega problema sigurno ni v pogovoru, kot želijo povedat takšni brezjajčni zlomljenčki, ampak če že ne moreš prekinit vse stike z njim pa omeji skupni čas na minimum.

na razna podjebavanja pa ali jih boš toleriral, kar pa bo verjetno zopet enkrat počlo in to očitno ni dobro, al pa ga začneš nazaj podjebavat, kar pa po mojem ne boš zmogel ker nisi tak tip in boš imeš še probleme sam pri sebi, ali pa kot že rečeno mu začneš nazaj odgovorjat kot si že omenil plus tega da ga zečneš zabijat nazaj (ne podjebavat!) v stilu odjebi, utihni težak, si najpametnejši v vesolju, sam crkni od dela ipd...

skratka navodil in idej imaš dovolj :)) ampak vedi pa to, da če se boš zlomil kot navaden beden slovenček ki jih tu gor kar mrgoli, pozabi na svoj lajf (ker boš živel lajf nekoga drugega) in je najbolje da še hitro postaneš alkoholik; te bo družba zares spoznala kot svojega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IL_DIAVOLO ::

A niso vsi fotri taki? Res si obcutljiv, kot stara baba :D

ohnowhy ::

Najboljše, da odj... fotra in biznis in stanovanje in vse skupaj, starši ti pa res ne morejo soliti pameti pri svojih 50 proti tvojih 23. Morda ti bo čez 10 let (ali prej) žal, ampak pač, drži se svojih prvih instinktov in vztrajaj na tem, da tebi, kot gruntuformich, pa ne bo nihče pameti solil. Nikakor se podrejat staršem in njihovemu gospodarjenju, kdo pa sploh mislijo, da so? Neki polpismeni bebci nesposobni, očitno.

IL_DIAVOLO ::

Mater, ti pa imas spostovanje do starejsih...svasta majka rodi.

ohnowhy ::

Očitno moraš še nekajkrat prebrati moj odgovor, da ga boš razumel.

IL_DIAVOLO ::

Mi ni treba...dokler te starsi prezivljajo, si lahko samo tiho.

ohnowhy ::

Eh, ne ljubi se mi izgubljat časa s tem Diavolom...
Naj mu nekdo razloži rdečo nit mojega sporočila.

IL_DIAVOLO ::

Se sam ne ves, kaj govoris, razen tega da si trmast in nisi pripravljen v noben kompromis.

OP ti pa kar lepo idi do oceta(samo enega imas) in se zmenita kot odrasla deda. Ne bodi uzaljena mona, kot uporabnik zgoraj.

Spxy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se sam ne ves, kaj govoris, razen tega da si trmast in nisi pripravljen v noben kompromis.

OP ti pa kar lepo idi do oceta(samo enega imas) in se zmenita kot odrasla deda. Ne bodi uzaljena mona, kot uporabnik zgoraj.


Mislim da je bil fartmanov post sarkazem. Ti je zdaj lažje pri srcu?

ohnowhy ::

Diavolo, živciraš me, kako ti je vse potrebno dobesedno razložit. Vplivu staršem se lahko OP v celoti odpove, vendar le, če je pripravljen nositi posledice. Če ne, mora najti nek dogovor. Če pa pričakuje resen odgovor od ljudi na forumu, ki ne poznajo ne njega, ne njegovega očeta, pa ne vem.

bobo smrade ::

Kakšen je bil vajin odnos pred začetkom dela v obrtni delavnici? Ko si še študiral, se šolal ... saj veš. Je bilo kaj drugače kot zdaj?
Še nekaj me zanima, koliko prispevaš zraven v skupno gospodinjstvo odkar služiš z očetovo delavnico?


hm.. delam že več kot 10 let v delavnici.. Zadnjih 5 let tudi sam načrtujem zahtevnejše projekte.. Da bi imela kdaj kakšne težke debate se ne spomnim. Nikoli. Večino časa je delal, jaz pa sem imel delo za šolo oziroma sem delal v delavnici. Kar sva se pogovarjala je bilo večinoma vezano na delo.

Hm.. letos sem prispeval 1040€. Oziroma toliko je njemu ostalo v žepu ko sem mu naredil izdelke, potem sva šla v montažo in je on obdržal del denarja. Nekaj od tega ga je tudi sam zaslužil (cca 300€) ampak lahko rečem, da je letos bil bolj malo v delavnici. Zadnja dva meseca praktično nič. Razen ko je prišel gledat oziroma komentirat kaj delam. Ta denar pa pač ni bil dan iz moje roke v njegovo in rekel: To je za "gospodinjstvo". Prejšnje leto je bila številka zagotovo 5 - mestna. Ampak nisem vodil evidence.

23 si star. Pojdita skupaj na pivo izven delavnice in se pogovorita, kot kolega.


Razmišljam o tem že eno uro.. in si nikakor ne morem predstavljati, da bi šla na pivo.. Nemogoče se mi zdi.. Imam prevelik odpor. Kot prvo so mi stalno pridigali o alkoholu, kot drugo pa nikoli nisva govorila.. zadnja leta pa poskuša še s pritiskom vzpostaviti komunikacijo z mano..

next3steps ::

ZaphodBB je izjavil:



Vajin konflikt je normalen in pričakovan.

Tako razmerje je normalno in pričakovano samo v glavah klasičnih alfa slovenceljnev, ki so v resnici navadni plebejci, ki se v prostem času radi igrajo aristokrate.
Samo zato ker si vzgojil otroka, ga preživljal ali pa si oče samo na papirju, še ne pomeni, da imaš kakršnokoli pravico za upravljanje njegovega življenja.

ohnowhy je izjavil:

Eh, ne ljubi se mi izgubljat časa s tem Diavolom...
Naj mu nekdo razloži rdečo nit mojega sporočila.

Kdo pa misliš, da bo starim menjaval plenice, če ne bodo spoštovali mladeža?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mater, ti pa imas spostovanje do starejsih...svasta majka rodi.

Starejši si morajo prislužiti spoštovanje. Nič ne pade avtomatsko

jype ::

bobo smrade> Razmišljam o tem že eno uro.. in si nikakor ne morem predstavljati, da bi šla na pivo.. Nemogoče se mi zdi.. Imam prevelik odpor. Kot prvo so mi stalno pridigali o alkoholu, kot drugo pa nikoli nisva govorila.. zadnja leta pa poskuša še s pritiskom vzpostaviti komunikacijo z mano..

Piva v resnici ne potrebuješ, samo načrt, kaj storiti, če se oče ne bo pustil prepričat, da te mora začet bolj spoštovat, če noče, da mu pobegneš.

harmony ::

jest10 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mater, ti pa imas spostovanje do starejsih...svasta majka rodi.

Starejši si morajo prislužiti spoštovanje. Nič ne pade avtomatsko

Tocno to.
Moj fotr je mene od mladosti psihicno maltretiral, zajebaval na vsakem koraku, me enkrat celo za vrat prijel, da bi me kao zadavil, mi pisal oziroma sem pa tja se danes napise, da me bo najdel in ubil...pa to je dejansko "dober dan" bil.

No pridejo pa dnevi, kjer napise po viberju "kje si sinek, kaj delas". Ocitno je clovek psihicno moten. Seveda sem mu to ze povedal, ampak pravi, da sem jaz tisti, ki sem moten.

Zdej ne vem ali ima OP taksne probleme, kot sem jih jaz imel, ampak ce ja, potem lepo sredincka in pojdi na svoje. Jaz sem sel na svoje pred 9 leti. Je bil fotr kar presenecen, da sem si to upal storiti. No sedaj jebe naprej matko in sestro, sicer ne tako kot je mene, ampak podobno.

Tako, da starsi si morajo zasluziti spostovanje. Jaz sem celo v vrtec sam hodil. Kje je se to mogoce, se sprasujem. Pri sestih letih sem se sam oblekel in odsel v vrtec, sicer je bil oddaljen 500m, ampak vseeno sem cutil v vrtcu zalost, ko so drugi starsi svoje otroke v vrtec pripeljali in jih poljubili.

ZaphodBB ::

Tako razmerje je normalno in pričakovano samo v glavah klasičnih alfa slovenceljnev, ki so v resnici navadni plebejci, ki se v prostem času radi igrajo aristokrate.
Samo zato ker si vzgojil otroka, ga preživljal ali pa si oče samo na papirju, še ne pomeni, da imaš kakršnokoli pravico za upravljanje njegovega življenja.

Če otroka ne naučiš komunikacije, potem ne smeš biti presenečen, če imata konflikte katerih ne znata rešit, ker se ne pogovarjata. To ni tako redko kot se nekateri tukaj sprenevedajo. In v taki situaciji lahko tudi otrok izobrazi starša. Ker, da se. Je pa težko in zna trajat. Se pa splača.

Tele blodnje so pa samo v tvoji glavi. Alfa plebejski kvaziaristokrat.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

Dejstvo je, da je foter boljši obrtnik od sina. Dober obrtnik dobro naredi tudi stvari, ki se ne vidijo. In popravi napake, ki jih edino on opazi.
Povprečen obrtnik pa reče, ah, saj ne bo nihče opazil, in gre.;)

bobo smrade ::

Okapi preberi kar sem napisal ob 14:08

IL_DIAVOLO ::

jest10 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mater, ti pa imas spostovanje do starejsih...svasta majka rodi.

Starejši si morajo prislužiti spoštovanje. Nič ne pade avtomatsko


Oz. obratno...pol je ze povrsen, da ga non stop popravlja.

Okapi ::

V glavnem, družinska podjetja obstajajo že tisočletja, ogromno sinov je imelo in ima enake (in tudi precej hujše) težave s fotri (oziroma fotri s sinovi). Najbolj naravna stvar pod soncem. Nasveti so, kot običajno, bolj ali manj odveč. Malo zaradi tega, ker ne poznamo dejanskega stanja, malo pa zaradi starega reka, ki pravi, da je dajanje nasvetov nesmiselno - pametni jih ne potrebujejo, neumni jih pa ne upoštevajo;)

mihec87 ::

Okapi je izjavil:

Dejstvo je, da je foter boljši obrtnik od sina. Dober obrtnik dobro naredi tudi stvari, ki se ne vidijo. In popravi napake, ki jih edino on opazi.
Povprečen obrtnik pa reče, ah, saj ne bo nihče opazil, in gre.;)


Če so vrata omaric kot bi jih negdo nastreljal gor, pa fotr reče saj je dobro, je to slab obrtnik in nič več...sin se zaveda da tako na dolgi rok ne bo šlo(noben ne bo plačal montaže, potem pa pante sam nastavljal-preseneča me da ni reklamacij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

r3dkv1c4 ::

ZaphodBB je izjavil:

sam ni sposoben vsega skupaj spravit kar je oče

Govori sam zase. Jaz iz napisanega ocenjujem, da je fant čisto sposoben. Moti ga edino, da mu oče ne pusti zraka, da bi se določene stvari naučil sam, postopoma.

Eno bistvenih temeljev učenja je, da moraš učencu pustiti, da nekaj stori najprej sam - slabo. Drugače ne gre. In ljudje, ki desetletja pilijo neko veščino res težko ocenijo kako težko je nekaj za začetnika.

Fant ima 100 problemov in ne enega, kot je začel opisovat na začetku.
Žalostno je, da on vidi enega , oče in ostali del familije pa ostalih 99.
Tu pa nastopi težava.....in OP skoči na ST in opljuva očeta, ker ga je filal cel lajf od spredaj in zadaj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

bobo smrade ::

Pomagaj mi spredviditi vse te probleme?

r3dkv1c4 ::

bobo smrade je izjavil:

Pomagaj mi spredviditi vse te probleme?

LOL
Če jih ni do danes zaradi trme....potem mu ni pomoči.

Bo pa kasneje, ko bo postal starš, videl vse drugače in na koncu bo ugotovil, da mi niso želeli škodit.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

PrihajaNodi ::

r3dkv1c4 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

sam ni sposoben vsega skupaj spravit kar je oče

Govori sam zase. Jaz iz napisanega ocenjujem, da je fant čisto sposoben. Moti ga edino, da mu oče ne pusti zraka, da bi se določene stvari naučil sam, postopoma.

Eno bistvenih temeljev učenja je, da moraš učencu pustiti, da nekaj stori najprej sam - slabo. Drugače ne gre. In ljudje, ki desetletja pilijo neko veščino res težko ocenijo kako težko je nekaj za začetnika.

Fant ima 100 problemov in ne enega, kot je začel opisovat na začetku.
Žalostno je, da on vidi enega , oče in ostali del familije pa ostalih 99.
Tu pa nastopi težava.....in OP skoči na ST in opljuva očeta, ker ga je filal cel lajf od spredaj in zadaj.



Se strinjam s tem postom. 45% mladih v Sloveniji je nezaposljivih on pa tarna ker ma ocka, ki je malo siten. Jaz te posljem od doma pa zivi sam, naredi firmo in bodi moz! Ne pa pizdit tu kako te ocka nima rad...đezus.

gruntfürmich ::

no, tu se lepo vidi hlapčevski in zlomljeni del naroda.
bi v ameriki to sin toleriral? jok brate, na gobec bi fotra in šel po svoje. in takšni so nardili najmočnejšo državo na svetu.
tu pa mu vsi pravijo da naj še malo potrpi, da jutri bo morda pa bolje, pa naj se pobota, pa naj se pogovori, milo ga prosi... :)) to seveda v sloveniji, propadli vukojebini kjer sposobni bežijo, ostaja pa zapit ološ.
kr tako dalje ;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobo smrade ::

Kje sem napisal, da me nima rad? Pravim samo, da mi s svojimi nasveti dela bolj škodo kot kaj drugega. Vem da mi želi dobro ampak v teh letih niti slučajno nimam tega občutka.

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

no, tu se lepo vidi hlapčevski in zlomljeni del naroda.
bi v ameriki to sin toleriral? jok brate, na gobec bi fotra in šel po svoje. in takšni so nardili najmočnejšo državo na svetu.

Lepo se vidi samo to, da si en od mnogih, ki malikujejo tujino, čeprav v resnici nimajo pojma, kako je tam.

next3steps ::

Okapi je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

no, tu se lepo vidi hlapčevski in zlomljeni del naroda.
bi v ameriki to sin toleriral? jok brate, na gobec bi fotra in šel po svoje. in takšni so nardili najmočnejšo državo na svetu.

Lepo se vidi samo to, da si en od mnogih, ki malikujejo tujino, čeprav v resnici nimajo pojma, kako je tam.

Saj Jure lepo pravi, da kaj dosti pri narodu, kjer en drugega do smrti sredi travnika pretepe, pač ne gre pričakovati. Tale fašistično titoistična vzgoja še dandanes dela škodo naši mladini.

tony1 ::

Invictus je izjavil:

Odseli se in prekini stike.


To je edina rešitev, OP.

Ker je očitno, da si navajen veliko in kakovostno delati, je jasno, da zate noben šiht ne bo problem. Samo spokaj in to čim prej.

[D]emon ::

@OP: Na dolgi rok kuhas zamero kot majhen otrok, namesto, da bi se z ocetom usedel, magari na pivu, da se pogovorita kot dva odrasla moska. To je tvoj glavni problem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

cekr ::

Bo šel od hiše in si nekje našel šiht?
Po dveh dneh bo pa že tu pisal, da ga šef grdo gleda.

Potrudi se urediti odnos z očetom oz. ga razumi, da ti noče nič slabega.
Samo naveličal se je gledat sina, ki dela preveč napak in ga prav nič ne upošteva.
Verjetno ima isti problem tudi z ostalima sinovoma.
Če posel dobro laufa, se ga samo drži in ne delaj problemov tam, kjer jih ni.
Čez leta si boš zelo želel, da te teme ne bi začel.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrihajaNodi ::

cekr je izjavil:

Bo šel od hiše in si nekje našel šiht?
Po dveh dneh bo pa že tu pisal, da ga šef grdo gleda.

Potrudi se urediti odnos z očetom oz. ga razumi, da ti noče nič slabega.
Samo naveličal se je gledat sina, ki dela preveč napak in ga prav nič ne upošteva.
Verjetno ima isti problem tudi z ostalima sinovoma.
Če posel dobro laufa, se ga samo drži in ne delaj problemov tam, kjer jih ni.
Čez leta si boš zelo želel, da te teme ne bi začel.


Ja, še posebno ko bo na plačilni 700 neto. Potem pa bo zopet oče kriv.

next3steps ::

Fašistoidi ste še dalje na delu. Je morda doma zaposlen?

PrihajaNodi ::

next3steps je izjavil:

Fašistoidi ste še dalje na delu. Je morda doma zaposlen?


Ker smo imeli vsi to sanso? Naj gre in poskusi.

JH84 ::

ups

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JH84 ()

next3steps ::

PrihajaNodi je izjavil:

next3steps je izjavil:

Fašistoidi ste še dalje na delu. Je morda doma zaposlen?


Ker smo imeli vsi to sanso? Naj gre in poskusi.

Naj gre in še dalje doma dela na črno ?

tikitoki ::

Se mi zdi, da veliko folka kle ne dojema, da so problemi v komunikaciji v vecjem delu krivda starsev. Razen, ce nekateri mongoloidi resnicno verjamejo, da je naloga otroka, da starsa nauci pravilne in konstruktivne komunikacije. Tak olos od starsev pa bo tko al tko otroka krivil za svojo nesposobnost pri vzgoji.
Tezenje za vsako malenkost ne kaze na osebo, ki je sposbna pravilne komunikacije. Taksen pristop pri vsakomur vzbudi odpor in zamero.

sift ::

bod vesel da očeta sploh maš.. eni ga na žalost nimamo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

next3steps ::

"Bodi vesel, da noč in dan slišiš obstreljavanje nasprotujočih si sil nasproti ulice, v kateri živiš. Eni nažalost nimamo te možnosti." said no1 fucking ever in war.
Etiga. Sam zaradi tega, ker tebe muči žalost, ne rabiš podpirati nesmislov.

tikitoki ::

sift je izjavil:

bod vesel da očeta sploh maš.. eni ga na žalost nimamo.


Res, vsi, ki so delezni psihicne, fizicne in se kere druge vrste zlorabe, leto za letom, si zelijo, da bi to trajalo cimdlje, potem pa je treba se postaviti kip starsu heroju, ker je znal nategnt kero al pa mami herojki, k je dala noge narazen. Res je dosezek biti stars.
Kar se mene tice, si stars zasluzi spostovanje, ce je otroka pripravil na zivljenej v zelo kompetitivnem svetu in mu omogocil moznost, da izkoristi svoej potenciale, drugace pa res ne vem zakaj bi si stars avtomaticno zasluzil spostovanje.

nekikr ::

Ne
dvomim v to, da si dober voznik, vsi smo nadpovprečni vozniki in vsaj tako dobri kot Schumacher, ampak, če te opozarja na take stvari, potem morda vseeno nisi tako dober voznik in je pravilno, da te opozarja?


Vse stvari sem opazil jaz in zgodile so se namenoma oziroma sem se zavedal da so se zgodile. Nič nimam proti če kdaj kaj pripomni.. čez meje pa gre ko ti na vsaki vožnji komentira vsako stvar.. dneve.. mesece.. leta... Če bi hotel lahko tudi jaz komentiram njegovo vožnjo, vse njegove napake katerih stori 2x več v delavnici.. včasih tudi banalne in še marsi kaj drugega...


Če povzamem: veš, da voziš prehitro, razmetavaš robo po kombiju, se ljudem limaš za rit, celo namerno to počneš! In ko oče, zlodej, "teži", da pri 23 letih vozi tako, da ne ogrožaš drugih in ne uničuješ robe v kombiju, si seveda užaljen, ker je hotel predreti tvoj udobni milni mehurček? Oče bi moral poklicati policijo, da ti vzamejo izpit, če to namerno počneš dneve, mesece, leta.
Take stvari kar dobro povedo kakšen karakter si (poleg šlamparije in tistega dreka). Užaljen za prazen nič, ker ti nekdo, na svoj način, hoče dobro. Na tvoj način ti ne more, ker ne zna, starejši je in vzgojen drugače. Ti si pa milenijec. Poseben in unikaten od rojstva naprej, z vsem kar ti srce poželi. In pri teh letih najbrž res nima potrpljenja in potem tako govori, ker se ne more sprijazniti, da je njegov 23 let star sin na nekje isti stopnji kot 10 let nazaj, ko je bil še dejansko otrok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741756 (35777) St235

Več podobnih tem