» »

Razmerje oče in sin

Razmerje oče in sin

next3steps ::

O lej ga, še en fašist.

Sin bi pa moral poklicati policijo, ker oče izvaja nasilje nad njim. Na žalost ste slovenceljni preveč zaplankani, da bi vaša palicija company in sudstvo d.o.o kaj storilo. Ker je pač za časa Tita to bilo v redu, je še sedaj.

D3m0r4l1z3d ::

Očeta prijavit, ker zganja mobing.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

next3steps ::

Bo težka, ko pa sin pri njem sploh ne dela. Vsaj tako je razvidno iz uradnih evidenc.

lambda ::

Preberi kar je napisal ZaphodBB, ignoriraj pa večino ostalih idiotizmov. Pričakovat v splošnem konstruktivno debato v taki temi na forumu je utopično. Sodelujočim se itak ne sanja kakšna je realna slika celotne zgodbe in se postavijo na eno ali drugo stran. Najbrž imajo nekateri najbolj pametni tukaj notri več težav v zasebnem življenju kot ti. Sploh je škoda izgubljati besede o kakih "odseli se in požgi mostove" nasvetih. Če so to naredili tisti, ki ti to svetujejo, še ne pomeni, da so srečni ali pa da boš ti tudi.

23 let je IMO še mladost in še preden jih boš imel 30 boš že precej drugačna osebnost. Kjerkoli boš živel/delal, vedno bodo neki minusi in težave. Isto je s partnerskimi odnosi, težave vedno so, vprašanje je ali jih znaš rešiti, ko se pojavijo, ali pa pred njimi zbežiš. Tudi v primeru planirane eventuelne odselitve ni škoda vlaganja truda v odnose, čas potem marsikaj popravi. In če dobri odnosi ostanejo za življenje, to precej pripomore k sreči vseh vpletenih.

next3steps ::

Nismo srečni, se je pa kvaliteta našega življenja zvišala.
Čakati do 30 leta je, oprosti mi, že SKRAJNA retardiranost. Osebnost se definira že davno pred 30. letom. Čakati dlje pomeni samo še več možnosti, da se bosta v naslednji generaciji zadeva in odnos ponovila.

Čas ne popravi ničesar, morda zavzameš le drugo stališče ali zorni kot. Vsekakor pa je neukrepanje največja neumnost, ki jo lahko sedaj stori. Kdorkoli mu to svetuje, je navaden slovenceljnski idiot, ki si zatiska oči pred slovenceljskim nasiljem v družinah.

PS Za dober odnost med dvema sta, lahko ugotavljate, potrebna dva.

Zgodovina sprememb…

otago ::

Kaj je ze tista povest, mogoce Josip Jurcic o medgeneracijskih odnosih (sin se pritozuje ocetu, ga tozi..... sin postane foter, njegov sin se enako pritozuje, zgodba napisana z strani advokata, ki je spremljal druzinsko tragedijo zacinjeno z alkoholom?).

Financna neodvisnost in odselitev z doma te pripravita, da zacnes videti drugi zorni kot in bolj razumes zakaj starsi pocnejo stvari, kot jih. Cetudi ti trenutno otezujejo tvoj nacin zivljenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Furbo ::

Med eni fotri in sini se stalno krešejo iskre, jaz imam to srečo, da sem vedno lahko odlično sodeloval z mojim.

Kot je razbrati iz tvoje zgodbe, se mu da kaj dopovedati (vožnja avta), sicer se tisti moment skregata, ampak očitno deluje na dolgi rok.
Probaj mu počasi dopovedati še za ostale reči, pa bo. Najbolje z mirnim tonom, morda kje v javnosti, da ne bo začel takoj skakat.

Drugače se ti bo en dan odfukalo, mi bomo pa brali o tem, kako je en s sekiro potolkel familijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Avenger ::

Jaz premalo vem o tem, da bi ti lahko dal nasvet, ki te bo usmeril na pravo pot. Zelo pa ti priporočam strokovno pomoč. To ne pomeni, da je s tabo karkoli narobe, ali da priznavaš, da gre za nekaj bolanega, ampak pomeni, da ti bo nekdo povedal oziroma te pripeljal do prave razrešitve. Če verjameš v karmo ali ne, so stvari, ki so nam postavljene na pot in to moraš razrešit, sicer se ti to v drugi obliki spet pojavi. To, da z očetom in mamo nekako shajaš in krotiš svoje razburjenje je potlačevanje, kar je praktično najslabše kar lahko narediš. Na uč bi rekel, da je dobra ideja staršem povedat vse kar ti leži, brez zadržkov. Ampak ne vem če je to res rešitev. Od strokovne pomoči bi pa predlagal life coacha in/ali "postavitev družine". Life coach ti pomaga spraviti odgovore, ki so globoko v tebi, na plano, postavitev družine deluje pa zelo metafizično, po izkušnjah iz druge roke je stvar kar neverjetna. Lahko na ZS vprašaš, če te kaj več zanima.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

crystal ::

tom telefon ali se bolje, da si kupis enga psihoterapevta.
sem vesel da vidis tezave in jih skusas resevat.

Unknown_001 ::

otago je izjavil:

Kaj je ze tista povest, mogoce Josip Jurcic o medgeneracijskih odnosih (sin se pritozuje ocetu, ga tozi..... sin postane foter, njegov sin se enako pritozuje, zgodba napisana z strani advokata, ki je spremljal druzinsko tragedijo zacinjeno z alkoholom?).

Financna neodvisnost in odselitev z doma te pripravita, da zacnes videti drugi zorni kot in bolj razumes zakaj starsi pocnejo stvari, kot jih. Cetudi ti trenutno otezujejo tvoj nacin zivljenja.


Ti očeta čez prag, sin tebe čez prag.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

cekr je izjavil:

Bo šel od hiše in si nekje našel šiht?
Po dveh dneh bo pa že tu pisal, da ga šef grdo gleda.

Potrudi se urediti odnos z očetom oz. ga razumi, da ti noče nič slabega.
Samo naveličal se je gledat sina, ki dela preveč napak in ga prav nič ne upošteva.
Verjetno ima isti problem tudi z ostalima sinovoma.
Če posel dobro laufa, se ga samo drži in ne delaj problemov tam, kjer jih ni.
Čez leta si boš zelo želel, da te teme ne bi začel.


Sine, v Jugovojski je obstajal vojna pošta ŠTIP (kaj to pomeni, beri spodaj). Ti bil idealen kandidat zanjo. Do takrat, ko spet pogruntamo Jugovojsko pa se resnih tem o družinskem nasilju raje izogibaj, ker nimaš povedati nič koristnega.

[D]emon je izjavil:

@OP: Na dolgi rok kuhas zamero kot majhen otrok, namesto, da bi se z ocetom usedel, magari na pivu, da se pogovorita kot dva odrasla moska. To je tvoj glavni problem.


Nemogoče. Odrasel oče ne ravna tako z otroki. Še eden, ki s svojimi starši ob večerih igra človek ne jezi se, in največji konflikt, ki ga je videl v življenju je, ko nekdo goljufa pri monopoliju? To ti lahko zavidam, pametovanja o rečeh, o katerih nimaš blage, pa prav nič, ker kažejo, da ti nekaterih kapacitet precej manjka.

Unknown_001 je izjavil:

otago je izjavil:

Kaj je ze tista povest, mogoce Josip Jurcic o medgeneracijskih odnosih (sin se pritozuje ocetu, ga tozi..... sin postane foter, njegov sin se enako pritozuje, zgodba napisana z strani advokata, ki je spremljal druzinsko tragedijo zacinjeno z alkoholom?).

Financna neodvisnost in odselitev z doma te pripravita, da zacnes videti drugi zorni kot in bolj razumes zakaj starsi pocnejo stvari, kot jih. Cetudi ti trenutno otezujejo tvoj nacin zivljenja.


Ti očeta čez prag, sin tebe čez prag.


Brez zamere, vendar a) pregovora sploh ne razumeš in b) nisi dovolj pismen, da bi sploh razumel OPjevo pisanje in c) nimaš pojma o familiarnem psihičnem nasilju.

Je kje tema OPjevega očeta, da njega sin dnevno maltretira?

In še: stavim avto, da takega odnosa foter ni iz lufta potegnil, pač pa je le kopija odnosa njegovega očeta z njim. Takšnih vzorcev pa en mulc pri starem kozlu nima niti pretirane možnosti uspešno razreševati, niti niso njegova dolžnost (pa če je foter še tako nekriv zanje).

Hotel si povedati, da naj "mulc frdaman" lepo še naprej "Šuti, Trpi I Pati", in čaka, da se bo foter stegnil čez ene 50 let - kar pa je popolnoma napačno. Prosim, spokaj iz te teme, in pridi nazaj, ko boš odrastel.

OPju dam lahko samo nasvet: poišči si službo (ker si deloven človek, jo boš dobil brez težav) in spokaj na svoje. Če bo prehudo pa pejt takoj živet k punci (če jo imaš) ali k prijateljem.

gruntfürmich ::

točno tko. brezjajčni zlomljenčki itq samo svojo psihozo naprej furajo in tule prepričujejo op-ja da naj postane še ena propadla duša več. idealno za alkoholizem in družinsko nasilje. bravo fantje!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

tony1 je izjavil:


Brez zamere, vendar a) pregovora sploh ne razumeš in b) nisi dovolj pismen, da bi sploh razumel OPjevo pisanje in c) nimaš pojma o familiarnem psihičnem nasilju.

Je kje tema OPjevega očeta, da njega sin dnevno maltretira?

In še: stavim avto, da takega odnosa foter ni iz lufta potegnil, pač pa je le kopija odnosa njegovega očeta z njim. Takšnih vzorcev pa en mulc pri starem kozlu nima niti pretirane možnosti uspešno razreševati, niti niso njegova dolžnost (pa če je foter še tako nekriv zanje).

Hotel si povedati, da naj "mulc frdaman" lepo še naprej "Šuti, Trpi I Pati", in čaka, da se bo foter stegnil čez ene 50 let - kar pa je popolnoma napačno. Prosim, spokaj iz te teme, in pridi nazaj, ko boš odrastel.

OPju dam lahko samo nasvet: poišči si službo (ker si deloven človek, jo boš dobil brez težav) in spokaj na svoje. Če bo prehudo pa pejt takoj živet k punci (če jo imaš) ali k prijateljem.


O pa ti zamerim ker si si me izbral da me boš zajebaval ker imaš slučajno 5 minut preveč časa.

1. Pregovor mi je več kot dovolj jasen in ni se nanašal na avtorja teme, temveč na predhodnikov zapis ko je govoril o Jurčiču. Bila je zgolj asociacija.

2. Ne vem kako mi lahko očitaš nepismenost in nerazumevanje ko pa si več kot očitno prebral samo ta pregovor. Situacija mi je znana ker je naš "oča" podoben, le da ne jemljem teh stvari tako osebno in se z njim dobro zastopiva.

3. Spet bučke. Čustveno izsiljevanje, buzeriranje za bedarije in podobno ni nič posebnega. Se je že dogajalo pri hiši in vedno je zaradi tega prišlo do krega. In kaj naj? Travmiram kako je svet krivičen? Na koncu smo se še vedno zmenili, nikakor pa se nismo zmenili tako da bi mulo kuhali in se držali tiho kot rit. Ne špilaj se psihologa in ne pripisuj nekih diagnoz, če ne poznaš dejanske situacije pri njih doma. Nihče je ne zato pa tudi ne komentiram nič čez očeta ampak zgolj čez njegove zapise.


Tvoj končni sklep je pa tako neumen kot namen tvojega zapisa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Avenger ()

Okapi ::

Eni so res pametni, da je kar hudo. Model ima doma družinsko obrt in stanovanje in zdaj naj bi zato, ker mu fotr pravi, naj ne svinja z gnojem po dvorišču, šel od doma.

A ko mu bo šef v službi rekel, naj bolj naravnost zavari konzolo, bo pa službo menjal (ker je itak deloven in bo novo brez težav našel)? In ko mu bo lastnik najetega stanovanja rekel, naj ne svinja po dvorišču, bo pa novo stanovanje iskal (itak takoj dobiš dobrega in poceni, ne?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tony1 ::

Unknown_001 je izjavil:

tony1 je izjavil:


Brez zamere, vendar a) pregovora sploh ne razumeš in b) nisi dovolj pismen, da bi sploh razumel OPjevo pisanje in c) nimaš pojma o familiarnem psihičnem nasilju.

Je kje tema OPjevega očeta, da njega sin dnevno maltretira?

In še: stavim avto, da takega odnosa foter ni iz lufta potegnil, pač pa je le kopija odnosa njegovega očeta z njim. Takšnih vzorcev pa en mulc pri starem kozlu nima niti pretirane možnosti uspešno razreševati, niti niso njegova dolžnost (pa če je foter še tako nekriv zanje).

Hotel si povedati, da naj "mulc frdaman" lepo še naprej "Šuti, Trpi I Pati", in čaka, da se bo foter stegnil čez ene 50 let - kar pa je popolnoma napačno. Prosim, spokaj iz te teme, in pridi nazaj, ko boš odrastel.

OPju dam lahko samo nasvet: poišči si službo (ker si deloven človek, jo boš dobil brez težav) in spokaj na svoje. Če bo prehudo pa pejt takoj živet k punci (če jo imaš) ali k prijateljem.


O pa ti zamerim ker si si me izbral da me boš zajebaval ker imaš slučajno 5 minut preveč časa.

1. Pregovor mi je več kot dovolj jasen in ni se nanašal na avtorja teme, temveč na predhodnikov zapis ko je govoril o Jurčiču. Bila je zgolj asociacija.

2. Ne vem kako mi lahko očitaš nepismenost in nerazumevanje ko pa si več kot očitno prebral samo ta pregovor. Situacija mi je znana ker je naš "oča" podoben, le da ne jemljem teh stvari tako osebno in se z njim dobro zastopiva.

3. Spet bučke. Čustveno izsiljevanje, buzeriranje za bedarije in podobno ni nič posebnega. Se je že dogajalo pri hiši in vedno je zaradi tega prišlo do krega. In kaj naj? Travmiram kako je svet krivičen? Na koncu smo se še vedno zmenili, nikakor pa se nismo zmenili tako da bi mulo kuhali in se držali tiho kot rit. Ne špilaj se psihologa in ne pripisuj nekih diagnoz, če ne poznaš dejanske situacije pri njih doma. Nihče je ne zato pa tudi ne komentiram nič čez očeta ampak zgolj čez njegove zapise.


Tvoj končni sklep je pa tako neumen kot namen tvojega zapisa.


1. Pregovor je brezvezna asociacija, ker OP ne zganja nasilja nad očetom, misliti, da bo postal nasilnež, če bo ponotranjil, da ni prav, da oče zganja nasilje nad njim, pa je neumno.

Še posebej neumno je cankarjansko vztrajati v situaciji, ki je ni dolžan (je ne sme!) prenašati noben odrasel človek.

2. Glej zgoraj.

Če nad teboj starši zganjajo psihično nasilje (obstajajo resne raziskave, ki trdijo, da ljudje v družinskem nasilju trpijo podobno kot ujetniki v koncentracijskih taboriščih), napokaj kufer, reci, da greš na morje in se ne vrni nazaj.

Ne glede na nalepljeni brezvezni pregovor to ne bo pomenilo, da se boš zato s starši na smrt skregal, ampak, prečudno, kljub Jurčičevi modrosti obstaja ene 50% možnosti, da se boste razumeli veliko bolje kot prej. Samo v 95% časa boste pač komunicirali po telefonu.

3. Glej točko 2. Odrasli ljudje svojih otrok (že odraslih ali še ne) ne trpinčijo.

Sklep je edina možna rešitev pametnega človeka. Sam se zaradi takega ravnanja s svojimi starši razumem povsem OK, in vidimo se vsakič, ko se kaj peljem mimo, kar je vsaj nekajkrat na leto.

Če bi poslušal Jurčiča, bi pa morda že bil v Slovenskih novicah. (In mimogrede, ker moj foter te modrosti ni imel, sta vse življenje trpela oba, on in njegov oče. Ta [moj stari oče] mi je pred smrtjo, pri 91 letih, tudi potožil, da ne more več, in da bo odšel v dom. Seveda ni odšel, ga je pa kmalu trpljenja le rešil osteosarkom.)

Pa mi povej še kaj pametnega, pametnjakovič 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

ginekk ::

Verjetno je on "samo" prenesel vzorce iz svoje familije. (na žalost)
Povabi ga na pogovor in mu odrkito razloži, da si ti odrasla in odgovorna oseba, ter z lepimi besedami vse kar ti gre na jetra v njegovem odnosu in da si dejansko v stresu, ker moraš to vsak dan prenašat. Ker če boš samo odšel brez besed, ni nujno da mu bo karkoli jasno, spet boš ti kriv. Pogovori se tudi z mamo, morda mu ona zna razložit oz. kdorkoli ima "dober" stik z očetom (stari starši, prijatelji?) in ga zares pozna. Nisi v njegovi lasti, naj bo sploh vesel, da si zdrav in nisi zabredel... :)
.
Če se izogiba pogovoru, ga pač nekako izsili, bo že poslušal.
Vsak konflikt je potrebno "dat na mizo", bolje kot pa se mu izogibat.

tony1 ::

Okapi je izjavil:

Eni so res pametni, da je kar hudo. Model ima doma družinsko obrt in stanovanje in zdaj naj bi zato, ker mu fotr pravi, naj ne svinja z gnojem po dvorišču, šel od doma.

A ko mu bo šef v službi rekel, naj bolj naravnost zavari konzolo, bo pa službo menjal (ker je itak deloven in bo novo brez težav našel)? In ko mu bo lastnik najetega stanovanja rekel, naj ne svinja po dvorišču, bo pa novo stanovanje iskal (itak takoj dobiš dobrega in poceni, ne?).


Okapi, nič slabega ne mislim, vendar si bil najbližje družinskim konfliktom, ki se ponavljajo iz dneva v dna, iz tedna v teden, iz meseca v (nadaljuj sam in prenehaj pri stoletjih) pri prepiru o tem, kdo goljufa pri štetju pik pri monopoliju.

Da OP pri umazanem dvorišču ni skočil pokonci in rekel: "O, jebenti, foter, nisem videl, kje imam že štrajfiks?!" je le simptom dolgotrajnega konflikta, ki nima konca.

OP naj ob naslednji takšni priložnosti (gotovo se jih nekomu, ki ima opravka s konfliktnim človekom ponudi vsaj deset na dan) naredi eksperiment in uboga na besedo, prec in takoj. 90% ima možnosti, da bo kljub v nulo opranemu dvorišču poslušal, da je nato pa osvinjal še štrajfiks, ali pa sedaj čisto dvorišče konflikne osebe ne bo več zanimalo, bo pa težil še ves dan, da je zjutraj OP naredil svinjarijo (kljub že v nulo čistemu dvorišču!).

In, ne boš verjel, povprečen šef v povprečni službi vidi marsikaj, in mora, da bo ostal sprejemljiv šef, v ene 50% zamižati na eno oko. Kar bo moder šef rekel v tem primeru je: "Operi prikolico, zraven pa še dvorišče." In nikakor nič več.

Ker pa tako bolanih scen nisi vajen, mi poskušaj verjetni na besedo: če OP noče biti podoben svojemu očetu, morda oditi na svoje in vsi njegovi problemi bodo rešeni. Moja hudo (ne)strokovna ocena je, da je fant že navajen trdo delati, ker je pač delal v družinski delavnici že od malega, tvoji zaključki da je muhast in konflikten pa streljajo mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Unknown_001 ::

Tonček ti si zabit, oprosti.
1. Nepismen Tevček ki ni sposoben razbrati konteksta, ali pa se zajebavaš. Pregovor ni asociacija na OP-ovo stanje, ampak na predhodnikov zapis o Jurčiču.
2. Streljaš kozle. V familiji nimam nobenih tako hudih problemov, da bi jim moral obrnit hrbet.
3. Saj me nihče ne trpinči. Samo na posamezniku je kako osebno bo vse skupaj vzel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Avenger ()

tony1 ::

Predhodnikov zapis je glede na kontekst teme bebast in zlonameren.

Unknown_001 ::

tony1 je izjavil:

Kar bo moder šef rekel v tem primeru je: "Operi prikolico, zraven pa še dvorišče." In nikakor nič več.


Si ti mogoče pomislil da je samoumevno da se za seboj svinjarijo pospravi? Tist drek ki s prikolice leti na dvorišče se pospravi. To bi moralo biti samoumevno. Al je pr teb v navad da te srat prime, se ustavš, na sred placa userješ in greš dalje?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Avenger ()

r3dkv1c4 ::

bobo smrade je izjavil:

Kje sem napisal, da me nima rad? Pravim samo, da mi s svojimi nasveti dela bolj škodo kot kaj drugega. Vem da mi želi dobro ampak v teh letih niti slučajno nimam tega občutka.

Razumem, kaj želiš povedat ampak a se ti zdi, da je ignoranca primerna v odnosu do staršev v situaciji v kateri si?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

tony1 ::

Unknown_001 je izjavil:

tony1 je izjavil:

Kar bo moder šef rekel v tem primeru je: "Operi prikolico, zraven pa še dvorišče." In nikakor nič več.


Si ti mogoče pomislil da je samoumevno da se za seboj svinjarijo pospravi? Tist drek ki s prikolice leti na dvorišče se pospravi. To bi moralo biti samoumevno. Al je pr teb v navad da te srat prime, se ustavš, na sred placa userješ in greš dalje?


Bojim se, da tvoja (pretirana) zavrnitvena reakcija na moje zapise lahko pomeni Stockholmski sindrom. Pomagati ti drugače, kot z vsem, kar sem že napisal v tej temi ne morem, ti pa želim vse dobro.

bobby ::

@bobo smrade: samo en stavek in to je GET THE FUCK AWAY!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Unknown_001 ::

tony1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

tony1 je izjavil:

Kar bo moder šef rekel v tem primeru je: "Operi prikolico, zraven pa še dvorišče." In nikakor nič več.


Si ti mogoče pomislil da je samoumevno da se za seboj svinjarijo pospravi? Tist drek ki s prikolice leti na dvorišče se pospravi. To bi moralo biti samoumevno. Al je pr teb v navad da te srat prime, se ustavš, na sred placa userješ in greš dalje?


Bojim se, da tvoja (pretirana) zavrnitvena reakcija na moje zapise lahko pomeni Stockholmski sindrom. Pomagati ti drugače, kot z vsem, kar sem že napisal v tej temi ne morem, ti pa želim vse dobro.


Saj sam ne veš kaj blebečeš. Za take stvari je logičn da kdo popizdi če vid da človk ni sposobn sam vidt da bi bilo dobr pospravt. Al je treba vse rečt pa še narisat? Drugo so bedarije, zaradi katerih nastane kreg. Takrat pa ne rabim tebi jamrat ampak se sam zmenim in povem kaj mi ni prav. Ne rabiš se ti tu zraven mešat, ker nisi zmožen dojeti tega kar si si ti v glavo zabil. Ti si si vcepil neko prepričanje in na podlagi tega sodiš kako je drugje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tony1 ::

Kaj me briga drugje.

Sodim le o pisanju OPja, in obsojam predloge, da naj le še počaka ene 50 let, pa bo imel rešene vse probleme. To je narobe.

D3m ::

Saj sploh nima problemov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

tony1 je izjavil:

Ker pa tako bolanih scen nisi vajen, mi poskušaj verjetni na besedo: če OP noče biti podoben svojemu očetu, morda oditi na svoje in vsi njegovi problemi bodo rešeni.

Na besedo ti ne bom nič verjel. OP je opisal čisto običajne družinske zadeve - z gnojem je posvinjal dvorišče in mu je fotr rekel, naj pospravi. Konzolo je postrani montiral in mu je fotr rekel, naj jo naravna. Vozil je tako, da je robo po kombiju premetavalo, in mu je fotr rekel, naj malo pazi. Če se tebi zdijo to "bolane scene", potem si ti tisti, ki je odraščal zavit v vato, in si kot princeska na zrnu graha.

Glede tvojega genialnega nasveta pa - ja, če gre na svoje, bodo njegovi trenutni problemi rešeni, na glavo pa si bo nakopal en kup novih, še precej hujših. Ampak kaj tebe to briga, ane, saj se bo moral on ukvarjati z njimi.>:D

next3steps ::

Oh, lej ga. Še en, ki je ostal v Titoslaviji.

D3m ::

O lej ga še en rojen po Titoslaviji.

Bunch of pussys.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

tony1 ::

Okapi je izjavil:

Glede tvojega genialnega nasveta pa - ja, če gre na svoje, bodo njegovi trenutni problemi rešeni, na glavo pa si bo nakopal en kup novih, še precej hujših. Ampak kaj tebe to briga, ane, saj se bo moral on ukvarjati z njimi.>:D


V tujini malo dlje stran od našega mediteranskega okolja pa mislijo malo drugače, tam to, da si mlad človek sam poišče službo in stanovanje pomeni normalno življenje. Kakšen kup še precej hujših težav neki, vse to so reči, ki jih povprečen 23 letnik reši z levo roko, če je navajen trdo delati pa še toliko lažje.

Med hujše težave pa lahko uvrstimo, kako starega kozla spraviti k pameti, da ga bo lahko še kdo kdaj sploh prenašal pri tako banalni stvari kot je narediti 8 ur šihta. Pravzaprav nemogoče, da bi to rešil, potrebuje OP znanje hipnotizerja. Drugega rešitve se težko spomnim*.

(*Aja, sorry, lahko jo najde v neomejenih količinah alkohola, ja. Potem mu bo vseeno, kaj se z njim dogaja v življenju. Naš nacionalni šport bo to.)

gruntfürmich ::

predlagati pogovor pri narodu ki se nikoli ni mogel o ničemer zmeniti je tudi totalno brezjajčno in seveda zlomljeno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Pretiravate.

OP nima problema!

OP je flegma.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

tony1 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Glede tvojega genialnega nasveta pa - ja, če gre na svoje, bodo njegovi trenutni problemi rešeni, na glavo pa si bo nakopal en kup novih, še precej hujših. Ampak kaj tebe to briga, ane, saj se bo moral on ukvarjati z njimi.>:D


V tujini malo dlje stran od našega mediteranskega okolja pa mislijo malo drugače, tam to, da si mlad človek sam poišče službo in stanovanje pomeni normalno življenje.
Če misliš, da v tujini nimajo malih družinskih podjetij in obrti, kjer je fotr sinov šef v službi, potem nimaš pojma. V resnici jih imajo več kot pri nas.

tony1 ::

Naj jih imajo. Samo tole v OPjevi družini ne funkcionira kot bi bilo treba, če se že 3 strani prepiramo o njem. :D

Nekaj ne štima s tem narodom, z nami Slovenci, če se še za enega mulca tle ne znamo zmenit, da je že odrasel fant, in naj gre probat srečo v svet.

Če mu nikakor ne bo všeč, lahko še vedno pride nazaj v familiarno firmo in prenaša podjebavanje na dnevni bazi. Družinska firma bo ob briljantnem pater familiasu že brez težav preživela nekaj let tudi brez sina :))

konspirator ::

OP
Starega osla ne boš naučil novih trikov, tako da bo pogovor v 90% verjetnostjo kot bob ob steno.
Če fotr 23 let dela tako s tabo, bo delal tako do konca, ker po njegovo si zanj v rangu hlapca Jerneja.

1. opcija
Se odseliš (živiš nekje stran skupaj s punco), delaš še naprej 8 ur v dosedanji "službi" in se potem vsakič umakneš na svoje.

2. opcija
Se odseliš in najdeš drugo službo, prideš 1-2x na leto na obisk.



10% verjetnostjo je možnost, da si kraljična na zrnu graha in bo odkrit pogovor pripomogel k normalizaciji odnosa.
--

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Najboljši nasvet avtorju te teme: Odjavi se s Slo-tech foruma.
Za tvoje zdravje in prihodnost bo to najboljše.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

D3m ::

Top komentar.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Šmorn ::

Tako iz konspiratorjeve 1. in 2. opcije ponavadi pride to, da se na koncu bolje razumeš s starši, kot si se kdaj koli prej. Vsaj pri meni je tako. Pa nisem 1-2x na leto na obisku ampak 1-2x na teden. Na začetku sicer nekoliko manj, potem pa malo urediš zadeve sam pri sebi, malo se pa potrudijo še starši pa je to to. Gledam šefa in njegovega sina. Ista situacija. Nikoli nič ni dovolj dobro. Že išče stanovanje. Pa lastnika in sina še ene druge firme. Na začetku je bilo isto, sedaj pa že lep čas normalno delata skupaj, po kakem letu od odselitve.

Kenpachi ::

Sounds like a case of "Nova tragedija: Ustrelil sina, zeno, nato se sebe."
Zaraki Kenpachi.

ohnowhy ::

Ni slabo, vsekakor gre v tej temi za vrhunske analitične sposobnosti, da iz enega opisa sklepate na vse vpletene osebe, po možnosti tudi na sogovornike in njihovo politično opredeljenost. No, ko boste starejši in odgovorni zase in za druge, boste verjetno tudi vi "zlomljenega" duha :-)

r3dkv1c4 ::

tony1 je izjavil:

Kaj me briga drugje.

Sodim le o pisanju OPja, in obsojam predloge, da naj le še počaka ene 50 let, pa bo imel rešene vse probleme. To je narobe.

Eh tonček balonček...tipično slovensko kljuse, ki sodi vse okoli sebe.....žal pa sebe ne vidiš.

Kdo pa si ti, da lahko obsojaš in sodiš na podlagi enega posta razvajenega mulca?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

D3m ::

Ker je sam žrtev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Avenger ::

Presenečen sem, da nekateri ne dojamejo napačnega ravnanja staršev v OPjevi družini. Glede na okolje in posledično način razmišljanja, stopnjo empatije in lucidnosti so nekateri bolj trpežni, ne samo da prenašajo mobing, ampak ga tudi upravičujejo češ - saj sem res slabo naredil in si zaslužim kritiko in zdaj ko sem to popravil, si zaslužim še kako brco v rit, saj sem tratil čas in res da je stvar zdaj popravljena, ne pa že v štartu narejena kot bi bilo treba, tako da si bom zapomnil za drugič, pa upam, da me bo potem še večkrat spomnil na ta dogodek, da res ne bom pozabil. Kulči. Res. Eni se totalno palijo na mazohizem in imajo 0 empatije za ljudi, ki v tem trpijo.

Eno je opozarjanje na napake v dobrohoti želji po odpravi le-teh, drugo je pa sistematično rušenje otrokovih izbir, ker njegovo življenje ne gre 100% po starševih pričakovanjih (izbral mestno punco, ki ne zna za noben deu prijet, dela samo 12 ur na dan, namesto cel dan, zapravlja čas za otročarije, sprehode s psom, rolanje, fuzbal, sobote pa nedelje bi bil kar frej, nikoli ne pospravi za sabo, zmerom vse šlampasto naredi, razmetava z denarjem, namesto da bi šparal). To ni nekaj, kar bi rekel, da je otrok pomehkužen, ker se pritožuje, rekel bi da je normalen, ker se zaveda da to ni prav in da tega ne potlačuje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

D3m ::

OPa bi morali poslati v Afriko.

Straši pač ne znajo skrbeti za njega.

V Afriki bi prosperiral.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: next3steps ()

r3dkv1c4 ::

Avenger je izjavil:

Presenečen sem, da nekateri ne dojamejo napačnega ravnanja staršev v OPjevi družini. Glede na okolje in posledično način razmišljanja, stopnjo empatije in lucidnosti so nekateri bolj trpežni, ne samo da prenašajo mobing, ampak ga tudi upravičujejo češ - saj sem res slabo naredil in si zaslužim kritiko in zdaj ko sem to popravil, si zaslužim še kako brco v rit, saj sem tratil čas in res da je stvar zdaj popravljena, ne pa že v štartu narejena kot bi bilo treba, tako da si bom zapomnil za drugič, pa upam, da me bo potem še večkrat spomnil na ta dogodek, da res ne bom pozabil. Kulči. Res. Eni se totalno palijo na mazohizem in imajo 0 empatije za ljudi, ki v tem trpijo.

Eno je opozarjanje na napake v dobrohoti želji po odpravi le-teh, drugo je pa sistematično rušenje otrokovih izbir, ker njegovo življenje ne gre 100% po starševih pričakovanjih (izbral mestno punco, ki ne zna za noben deu prijet, dela samo 12 ur na dan, namesto cel dan, zapravlja čas za otročarije, sprehode s psom, rolanje, fuzbal, sobote pa nedelje bi bil kar frej, nikoli ne pospravi za sabo, zmerom vse šlampasto naredi, razmetava z denarjem, namesto da bi šparal). To ni nekaj, kar bi rekel, da je otrok pomehkužen, ker se pritožuje, rekel bi da je normalen, ker se zaveda da to ni prav in da tega ne potlačuje.

Jaz sem pa presenečen, da se vedno najdejo tiči, kot ti, ki sodijo na podlagi jokanja ene strani.
Odebeljen text je pa cvetka za v anale.

Nikjer v celi temi nisem zasledil tega, kar ti poudarjaš.....

OP na napačen način izkorišča starše in sistematično ruši njihovo dobro voljo in pomoč.

Nikjer nisem zasledil, da bi bil OP vesel in hvaležen za vse, kar so mu starši pomagali in hkrati omogočili, da dela , kot sp.

D3m je izjavil:

OPa bi morali poslati v Afriko.

Straši pač ne znajo skrbeti za njega.

V Afriki bi prosperiral.

Še boljše pa, da gre na goa party v indijo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Avenger ::

^^Iz prvega posta je jasno, da se oče vtika v vse, za vsako stvar poda svoje mnenje, jasno izrazi kaj je (po njegovem) prav in kaj ni, kar sem dal za primer je ekstrapolirano, lahko bi ti pa šel citirat iz prvega posta na katere odločitve poskuša nasilno vplivat.

Kakorkoli že, če je OP v stiski, potrebuje pomoč, če imaš pa ti na njegovo stisko čustven in agresivno negativen odgovor je pa to spet nek pokazatelj na tvojo bistveno drugačno izkušnjo in moram reč, da sem zelo vesel, da ne delim tvojega mnenja. Tvoj nasvet je naj ne bo nehvaležno ščene in naj ima jajca pa naj ne jokca po forumih itd. saj se nima kaj za pritoževat. To je enako, kot bi živčnemu človeku rekel, pomir se, žalostnemu, daj bodi vesel, pijanemu, dej strezni se in mrtvemu, daj oživi no.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Unknown_001 ::

Stiska? Jesus fockin christ. 23 je star, ni to najstnik. Dela z očetovim orodjem v očetovih prostorih in služi denar s tem. Fotr verjetno noče obrti spustit kar tako iz rok in je očitno vajen nekega svojega reda - ima filozofijo kako vodit firmo. Zdaj je prišel tamlad ki itak vse ve in bi delal po svoje zapovrh pa ga noče poslušat. Enako kokr je gluh za očetove pridige je oče gluh za njegove probleme. Je tečno, ja ampak delovna oprema se tudi ne najde za vsakim vogalom, delovni prostori tudi. Tisto s kombijem... ne vem no ampak marsikomu se sploh ne sanja kaj pomeni vozit z občutkom. Večina ljudi ki se pohvalijo "ja sj vozm kombi" letijo s temi potujočimi boksi ko kamikaze. Ne rečem če bi bil prazen ampak tudi takrat ni ravno zdravo na polno vozit, ker se vozi čisto drugače kot avtomobil. Leta pri izpitu pa tudi niso ravno vredostojen podatek. Nekdo ki od prvega dne izpita misli, da vse ve se zagotovo ne bo kaj dosti spremenil po voznih navadah.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

- ima filozofijo kako vodit firmo.

Seveda ima. Za vodenje firme je najel strokovnjake. Ah ne, se pardoniram, ni. Njegov sin dela na črno. Vrhunska vizija za v prihodnost!

Leta pri izpitu pa tudi niso ravno vredostojen podatek

Se strinjam. Nekdo, ki ima že 30 let vozniški izpit ni nujno boljši voznik. Me preseneča, da si znal tudi tako razmisliti. Pohvale!

Jesus fockin christ. 23 je star, ni to najstnik

Da ni najstnik, je dejstvo. Najstniki so vsi ljudje, katere starost se konča na -NAJST.
Triindvajsetnajst nekako ne gre v uho.

Stiska?

In ne mor, ne pleš mi tle okol! Fali ti sine auuu kilometrina, da bi ti nas z bine gledu dol.

Okapi ::

next3steps je izjavil:

- ima filozofijo kako vodit firmo.

Seveda ima. Za vodenje firme je najel strokovnjake. Ah ne, se pardoniram, ni. Njegov sin dela na črno. Vrhunska vizija za v prihodnost!
O kakšnem delu na črno bluziš? Če nimaš pojma, je bolje, da ne deliš nasvetov, ker samo škodo delaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741756 (35777) St235

Več podobnih tem