» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
126 / 127
»»

easyrider3 ::

Vsi prikažejo in povedo drugače tako,da to težko sploh komu vse verjeti in lahko verjameš samo tistemu v čem se vsi isto strinjajo. Sigurno pa ne more nobeden reči to je najbolje in,da potem to vsem tudi uztreza,ker sigurno ne. Tudi verjamem da ,če postaviš 10.najboljših TV enega poleg drugega in potlej 20.različnih ljudi ,da izberejo kateri se mu najbolje dopade nikoli ne bodo vsi izbrali istega. Zato je tista najboljša izbira TV prav s svojimi očmi,ko ga lahko poprej vidiš kako prikaže sliko in vsi ti testi itd.....so lahko samo neka mala usmerjenost v katero smer moraš iti iskati TV.

easyrider3 ::

Evo zapisa iz Rtings glede upscalinga kjer je Samsung S90c dobil isto oceno kakor LG C3 ali G3 kar nikakor ni res saj Samsung je slabši pri upscalingu slabše ločljivosti. Vsi kateri primerjajo TV in jih tudi stestirajo so istega mnenja in za Samsung celo predlagajo,da je ena varianta,da si nabaviš Nvidia Shield ali Apple TV box za gledanje streaming vsebin slabše ločljivosti. zakaj potem Rtings je dal tako oceno za Samsung in LG.

 Samsung S90c  vs LG C3,G3 upscaling.

Samsung S90c vs LG C3,G3 upscaling.




Edino kar so točno zapisali je pa to,da Sony je še vedno najboljši pri upscalingu kar tudi vsi ti ljudje katere sem že omenil potrdijo.
Mogoče bi bilo zanimivo še Philips imeti zraven za primerjavo saj tudi on naj bi delal dober upscaling.


 Rtings--upscaling the best TV

Rtings--upscaling the best TV

mateii ::

Vprašam še tule (baje sem zgrešil temo):

ker končujem z adaptacijo hiše, sem se odločil da nabavim nov večji TV.
Karkololi razen OLED ne pride v poštev...trenutno sem na LG C1 55".

Razdalja od sedežne do TVja je nekje 3,6m.
Uporaba: TV, FILMI, PS5

Gledal sem tole:
Samsung S90C 65"
LG C3 65"
Philips ali sony ekvivalent...nevem...ne poznam

Zraven bi nabavil še tole: Samsung HW-Q990C soundbar

Rad bi nekaj futureproof (77" sem gledal...cene so malo visoke...se dejansko splača ali raje kak boljši 65")?

Hvala za predloge vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()

andrej69 ::

mateii je izjavil:

Vprašam še tule (baje sem zgrešil temo):

ker končujem z adaptacijo hiše, sem se odločil da nabavim nov večji TV.
Karkololi razen OLED ne pride v poštev...trenutno sem na LG C1 55".

Razdalja od sedežne do TVja je nekje 3,6m.
Uporaba: TV, FILMI, PS5

Gledal sem tole:
Samsung S90C 65"
LG C3 65"
Philips ali sony ekvivalent...nevem...ne poznam

Zraven bi nabavil še tole: Samsung HW-Q990C soundbar

Rad bi nekaj futureproof (77" sem gledal...cene so malo visoke...se dejansko splača ali raje kak boljši 65")?

Hvala za predloge vnaprej.


Najbolje, da pojdeš v Big Bang ali Harwey Norman in si v živo ogledaš določene OLED modele tudi Philipsa in Sonya.

Samo jih treba nastavit v Filmaker Mode, da bodo vsi nastavljeni nekje enako. Pa boš videl kateri OLED te najbolj prepriča kar se tiče kvalitete slike.

puginho ::

V ta rang spada še sony a80l ali a80k. Ali je vreden višje cene pa moraš sam presodit. Samsung ima najbolj saturirano in nenaravno sliko, naslabši os, sony najbolj realno sliko in najboljše procesiranje, lg pa je vmes.

ubermensch ::

Kakor sem gledal naj bi bil LG C3 ali G3 najboljši P/P. Ve kdo za kakšno akcijo?

fpbs ::

puginho je izjavil:

V ta rang spada še sony a80l ali a80k. Ali je vreden višje cene pa moraš sam presodit. Samsung ima najbolj saturirano in nenaravno sliko, naslabši os, sony najbolj realno sliko in najboljše procesiranje, lg pa je vmes.

Sony zagotovo ni vreden višje cene. Je kar precej slabše ocenjen, kot C3:
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3-...
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

puginho je izjavil:

V ta rang spada še sony a80l ali a80k. Ali je vreden višje cene pa moraš sam presodit. Samsung ima najbolj saturirano in nenaravno sliko, naslabši os, sony najbolj realno sliko in najboljše procesiranje, lg pa je vmes.

Sony zagotovo ni vreden višje cene. Je kar precej slabše ocenjen, kot C3:
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3-...
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...


Med OLED televizorji nekje istega ranga so "zelo majhne" razlike, in ne preceješne kakor ti opisuješ..! Kot drugo pa so to meritve, ki jih ti v praksi ne boš zaznal:-)

Vsak OLED ima svoje pluse in minuse. Konkretna razlika je samo med OLED televizorji vstopnega/srednjega ranga in najvišjega ranga..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

andrej69 ima prav in ti fpbs ves čas samo Lg kuješ v zvezde a ljudje kateri so videli vse TV in kateri imajo doma ene in druge in vidijo razliko povedo pa drugače.
Zdaj 90% ljudi kateri primerjjo te vse TV po spletu vedno pravijo za gledanje tega je najboljša slika ta za nekaj drugega drugi itd..... Še vedno kar velja,da čista večina predlaga na prvo mesto Sony glede gledanja streaming vsebin sploh slabše ločljivosti in gledanje filmov za igranje iger potem predlagajo Samsung ali Lg in tako naprej.....
Sama cena TV je pa spet drugi faktor in nekateri se ne odločajo točno zaradi same cene kaj bodo kupili

Djole ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 ima prav in ti fpbs ves čas samo Lg kuješ v zvezde a ljudje kateri so videli vse TV in kateri imajo doma ene in druge in vidijo razliko povedo pa drugače.
Zdaj 90% ljudi kateri primerjjo te vse TV po spletu vedno pravijo za gledanje tega je najboljša slika ta za nekaj drugega drugi itd..... Še vedno kar velja,da čista večina predlaga na prvo mesto Sony glede gledanja streaming vsebin sploh slabše ločljivosti in gledanje filmov za igranje iger potem predlagajo Samsung ali Lg in tako naprej.....
Sama cena TV je pa spet drugi faktor in nekateri se ne odločajo točno zaradi same cene kaj bodo kupili

Katera večina?

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

andrej69 ima prav in ti fpbs ves čas samo Lg kuješ v zvezde a ljudje kateri so videli vse TV in kateri imajo doma ene in druge in vidijo razliko povedo pa drugače.
Zdaj 90% ljudi kateri primerjjo te vse TV po spletu vedno pravijo za gledanje tega je najboljša slika ta za nekaj drugega drugi itd..... Še vedno kar velja,da čista večina predlaga na prvo mesto Sony glede gledanja streaming vsebin sploh slabše ločljivosti in gledanje filmov za igranje iger potem predlagajo Samsung ali Lg in tako naprej.....
Sama cena TV je pa spet drugi faktor in nekateri se ne odločajo točno zaradi same cene kaj bodo kupili

Andrej, dobil si jakega zagovornika. Ali si kaj ponosen na njegove strokovne izjave?

polde66 ::

@darck si zasluži kak 50% popust pri filipsu.
polde

easyrider3 ::

polde66 je izjavil:

@darck si zasluži kak 50% popust pri filipsu.


O ja potem bi takoj kupu kakšnega OLED 65" jaz itak vem,da ima Philips vsaj grafični procesor dober,da je slika kot se šika 8-) ne pa neki TCL,Hisense.....

mateii ::

Kaj bi naj bila pa slabost recimo samsunga s90c napram LGju ... če se iztegnem za 77" je samsung krepko cenejši kolikor vidim.

Vse kar jaz najdem je da nima dolby vision ampak hdr10+ ... koliko igra to vloge? (meni osebno malo...)

easyrider3 ::

Djole je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

andrej69 ima prav in ti fpbs ves čas samo Lg kuješ v zvezde a ljudje kateri so videli vse TV in kateri imajo doma ene in druge in vidijo razliko povedo pa drugače.
Zdaj 90% ljudi kateri primerjjo te vse TV po spletu vedno pravijo za gledanje tega je najboljša slika ta za nekaj drugega drugi itd..... Še vedno kar velja,da čista večina predlaga na prvo mesto Sony glede gledanja streaming vsebin sploh slabše ločljivosti in gledanje filmov za igranje iger potem predlagajo Samsung ali Lg in tako naprej.....
Sama cena TV je pa spet drugi faktor in nekateri se ne odločajo točno zaradi same cene kaj bodo kupili

Katera večina?




HDTV Test,Digital Trends,Stop the FOMO,B The Installer,Tech Steve,Classy Tech Calibrations,BRIAN'S TECH THERAPY,Tech With KG

easyrider3 ::

mateii je izjavil:

Kaj bi naj bila pa slabost recimo samsunga s90c napram LGju ... če se iztegnem za 77" je samsung krepko cenejši kolikor vidim.

Vse kar jaz najdem je da nima dolby vision ampak hdr10+ ... koliko igra to vloge? (meni osebno malo...)


Samsung ima veliko višjo svetilnost kakor LG C3 boljši prikaz barv saj ima QD-OLED panel seveda nima Dolby Vision vendar ima HDR10+ kateri super prikaže nič slabše kakor Dolby Vision in pa ta njihov sistem Tizen pač nekaterim sploh ni več tako dober in odziven celo nekako ga najbolj grajajo. Kot je bilo že rečeno,da na ta TV bi priključil Nvidia Shield Pro potem je to super mega TV in imel bi vse celo še boljši upscaling kakor večina najboljših TV.

Že tako v samem štartu je ta Samsung boljši in cenejši kakor LG C3 čeprav nekaterim to ni po godu ampak tako pač je.

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Potrošniku seveda je pogodu, da je Samsung cenejši. Težava je, da jih dosti vrača tale s90c v zameno za c3 zaradi motiona, nenaravnih barv, slabši build quality in napak (tv se ne nažge ipd.). Cena je pa kul.

Pinturicchio ::

Darck je prestopil iz desnih v leve.

fpbs ::

mgermo je izjavil:

Potrošniku seveda je pogodu, da je Samsung cenejši. Težava je, da jih dosti vrača tale s90c v zameno za c3 zaradi motiona, nenaravnih barv, slabši build quality in napak (tv se ne nažge ipd.). Cena je pa kul.

Pri Samsung OLEDu je še vedno precejšnja težava burn-in, tako, da se ga bi jaz izogibal. Pri letošnjih modelih bo pa prava zmešnjava. Samsung bo v iste TV modele vgrajeval že dobro preizkušene LG panele, in pa panele iz svoje proizvodnje. Tako, da bo nakup Samsung OLEDa prava tombola.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

mgermo je izjavil:

Potrošniku seveda je pogodu, da je Samsung cenejši. Težava je, da jih dosti vrača tale s90c v zameno za c3 zaradi motiona, nenaravnih barv, slabši build quality in napak (tv se ne nažge ipd.). Cena je pa kul.

Pri Samsung OLEDu je še vedno precejšnja težava burn-in, tako, da se ga bi jaz izogibal. Pri letošnjih modelih bo pa prava zmešnjava. Samsung bo v iste TV modele vgrajeval že dobro preizkušene LG panele, in pa panele iz svoje proizvodnje. Tako, da bo nakup Samsung OLEDa prava tombola.


Na lanskih modelih ni bilo kakšnih večjih težav, kar se tiče burn-ina.. Predvsem zaradi nekoliko boljšega panela, ki uporablja hiper-učinkovit elektroluminiscentni material.

Zato je sam panel tudi svetlejši, zaneslivejši in energetsko učinkovitejši. Je pa res, da je še vedno nekoliko več težav kakor na Lg panelih.

polde66 ::

easyrider3 je izjavil:

polde66 je izjavil:

@darck si zasluži kak 50% popust pri filipsu.


O ja potem bi takoj kupu kakšnega OLED 65" jaz itak vem,da ima Philips vsaj grafični procesor dober,da je slika kot se šika 8-) ne pa neki TCL,Hisense.....

Ko boš kupil TCL ali Hisense za jurja pa pol bo tudi slika na obeh ok. Če boš kupil filips za 500 eur pa tudi slika ne bo ok. Tebi možgani ne delujejo ravno najbolje, ker zmeraj pozabljaš, da imajo firme tv-je nižjega, srednjega in višjega cenovnega razreda. Pa zato ni kriv ne filips ne hisense in ne tcl ampak potrošnik, ki se za tak model odloči. Največja bedarija pri tebi je, da kupuješ nižje kakovosti modele in jih potem pljuvaš in primerjaš z modeli višjega razreda. To si naredil s svojim sonyem, z hisensejem in sedaj še z TCL-jem. Človek, nekaj je hudo narobe s tabo. Verjetno bi pa za 50% kupon pri filipsu tudi dušo prodal. Bi bil pa nor tisti, ki bi ti kupon dal, ker glede na izkušnje s tabo nikoli ne boš zadovoljen.
polde

ubermensch ::

Kaj je sploh razlika med tema dvema televizorjema? Hisense 65A9H in Hisense 65A85H.

Edit: pa med tema dvema LG OLED65C31LA in LG OLED65C32?

Zgodovina sprememb…

b_bobika ::

ubermensch je izjavil:

Kaj je sploh razlika med tema dvema televizorjema? Hisense 65A9H in Hisense 65A85H.

Edit: pa med tema dvema LG OLED65C31LA in LG OLED65C32?


Na tej strani si preberite razlike med c31 c32 in še drugimi modeli.
https://www.zambullo.de/fernseher/unter...


Sam sem kupil oled55c39la v avstriji. Stojalo LG C39 je mogoče vrteti.

fpbs ::

Verjetno gre za pomoto? Kje je tukaj Philips?:
https://www.avcaesar.com/news/5422/prem...

o0o0o0o0o0 ::

Te statistike niso delali prof. To je samo marketing.
Počakajmo na andreja on ima prave številke

undertacker ::

Kaj pravite lg C4 55" za 1900€, gledam na Amazonu?

mgermo ::

C2-C4 so praktično isti tvji. Minimalna razlika. Vzami, kar je ceneje.

andrej69 ::

undertacker je izjavil:

Kaj pravite lg C4 55" za 1900€, gledam na Amazonu?


Se ne splača.. Ker za manj denarja, dobiš že konkretno boljša OLED modela z MLA panelom..

https://www.bigbang.si/philips-oled-4k-...

https://www.bigbang.si/lg-oled-4k-serij...

easyrider3 ::

undertacker je izjavil:

Kaj pravite lg C4 55" za 1900€, gledam na Amazonu?


Ni vreden tega denarja in če že hočeš prav C4 potem počakaj do konec leta ko cene dol padejo

fpbs ::

undertacker je izjavil:

Kaj pravite lg C4 55" za 1900€, gledam na Amazonu?

Sedaj se kupujejo lanski modeli. Ugodno ceno letošnjih modelov pričakuj čez pol leta.

easyrider3 ::

Namesto,da bi sedaj odštel 1900 EUR za LG 55C4 je stokrat bolje vzeti večjega LG 65C3 za 300Eur ceneje in si zmagal.

undertacker ::

Hvala vsem odgovore, kaj pa lanski g3 55" se splača kupit,

easyrider3 ::

undertacker je izjavil:

Hvala vsem odgovore, kaj pa lanski g3 55" se splača kupit,


Splača se ga kupiti,če je po dobri ceni vendar še vedno je nabrž dosti višja kakor nižji model C3. Malo si poglej primerjave in komentarje uporabnikov pa se sam odloči ali se ti splača.
Nekateri verjetno tudi ne opazijo razlike kakor drugi zato tudi podajo svoje mnenje kot ta spodaj v zapisu.


 G3 vs C3

G3 vs C3






Seveda imaš pa prave primerjave kako naj bi boljše izgledal LG G3 zato tisit kateri omenjajo,da ni neke razlike spet ne vidijo ali nimajo TV pravilno nastavvljen.
Še bolj zanimivo je to,ko tipson pravi,da ima oba C3 in G3 skalibrirana a ne vidi neke bistvene razlike kar je nekakšna sama žalost ,če tega ne vidiš. Na spodnjem primerjalnem posnetku je dosti očitna razlika in v živo je še večja in kako sedaj nekdo tega ne vidi je res čudno.




LG OLED G3 je sigurno kar očitno dosti boljši kakor C3 in je eden najboljših TV

Zgodovina sprememb…

undertacker ::

Hvala, ker sedaj imam lg c1 pa bi rad nadgradil TV, bo pa predvsem za ps5 pa za filme, kaj pa od sony modeli v primerjavi z G3 oz C3.

mateii ::

Jaz osebno sem se odločil za Samsung s90c 77" ... dobil sem ga za slabih 2400EUR.
Glede na vse reviewe pa vse kar sem prebral in za to kar jaz rabim...bo prek zadosti.
Raje večji TV kot pa manjši in oh in ah funkcij. Sem gledal primerjavo slik v harveyju...pretehtala velikost :)

Sedaj sem pa na LG CX 55" pa ga bom dal otrokoma.

Dostavo dobim sredi aprila :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()

puginho ::

undertacker je izjavil:

Kaj pravite lg C4 55" za 1900€, gledam na Amazonu?


Ne bodi nor, c4 je malenkost boljši kot c3 vendar ne 700 eur boljši. Vzami raje g3, c3. Sony moraš gledat a90k model v tem rangu.

easyrider3 ::

Sony QD-OLED so predragi in njih kupujejo tisti kateri hočejo prav Sony kao najboljši TV,čeprav zelo veliko je zadovoljnih kupcev tudi z Sony A80L.
Ves čas se pa najbolj vrti pri TV kateri ima najvišjo svetilnost in prav zaradi tega potem vsi norijo za temi modeli čeprav ogromno uporabnikov starejših OLED TV čisto zadovolno gledajo te starejše OLED TV z nižjo svetilnostjo.
Zdaj za tiste kateri sploh ne bodo gledali kaj HDR vsebin potem sama višja svetilnost TV sploh ne pride do izraza pa tudi vsak TV drugače prikazuje,porazdeli svetilnost čez panel saj so prikazani primeri med recimo svetlejšim LG C3 in Sony A80L kjer Sony prikaže svetlejši isti prikazani prizor.
Za tiste kateri gledajo pa TV samo preko Slovenskih ponudnikov TV storitev potem pa ti je stran vržen denar,če greš kupiti tak TV z ekstra visoko svetilnostjo.

Tsunamii ::

mateii je izjavil:

Jaz osebno sem se odločil za Samsung s90c 77" ... dobil sem ga za slabih 2400EUR.
Glede na vse reviewe pa vse kar sem prebral in za to kar jaz rabim...bo prek zadosti.
Raje večji TV kot pa manjši in oh in ah funkcij. Sem gledal primerjavo slik v harveyju...pretehtala velikost :)

Sedaj sem pa na LG CX 55" pa ga bom dal otrokoma.

Dostavo dobim sredi aprila :)

NAjs :D povej kdaj pridem pogledat 77' v zivo :D

mgermo ::

fpbs je izjavil:

Sedaj se kupujejo lanski modeli. Ugodno ceno letošnjih modelov pričakuj čez pol leta.

Kako bo slabša prodaja oledov vplivala na padec cen? Sedaj se za 3.230€ da dobit 77G3 pri južnih sosedih. Bo čez pol leta že taka cena g4?

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Sony QD-OLED so predragi in njih kupujejo tisti kateri hočejo prav Sony kao najboljši TV,čeprav zelo veliko je zadovoljnih kupcev tudi z Sony A80L.
Ves čas se pa najbolj vrti pri TV kateri ima najvišjo svetilnost in prav zaradi tega potem vsi norijo za temi modeli čeprav ogromno uporabnikov starejših OLED TV čisto zadovolno gledajo te starejše OLED TV z nižjo svetilnostjo.
Zdaj za tiste kateri sploh ne bodo gledali kaj HDR vsebin potem sama višja svetilnost TV sploh ne pride do izraza pa tudi vsak TV drugače prikazuje,porazdeli svetilnost čez panel saj so prikazani primeri med recimo svetlejšim LG C3 in Sony A80L kjer Sony prikaže svetlejši isti prikazani prizor.
Za tiste kateri gledajo pa TV samo preko Slovenskih ponudnikov TV storitev potem pa ti je stran vržen denar,če greš kupiti tak TV z ekstra visoko svetilnostjo.


Odvisno kako določen televizor obravnava bele tone.. Recimo eden prikazuje večjo svetilnost na manjših odsekih panela, drugi na celotnem panelu. Recimo tukaj na tej tabeli so izmerjene vrednosti določenih modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

mgermo je izjavil:

fpbs je izjavil:

Sedaj se kupujejo lanski modeli. Ugodno ceno letošnjih modelov pričakuj čez pol leta.

Kako bo slabša prodaja oledov vplivala na padec cen? Sedaj se za 3.230€ da dobit 77G3 pri južnih sosedih. Bo čez pol leta že taka cena g4?


Ma sigurno ne bo cena v pol leta tako dol padla sploh za ta G4 model.

fpbs ::

mgermo je izjavil:

fpbs je izjavil:

Sedaj se kupujejo lanski modeli. Ugodno ceno letošnjih modelov pričakuj čez pol leta.

Kako bo slabša prodaja oledov vplivala na padec cen? Sedaj se za 3.230€ da dobit 77G3 pri južnih sosedih. Bo čez pol leta že taka cena g4?

Ja, od prilike računaj minus 40%. Začetne cene novih modelov so zato tako visoke, ker se mora prodati zaloga modelov starejšega letnika.
Začetna cena 77G3 je bila 5500€. Koncem novembra, to je čez pol leta, mu je bila cena 3300€. Sedaj ga dobiš že malo izpod 3000€, kar je 45% nižje od začetne cene, tako, da mu cena ne bo več kaj dosti padla.

fpbs ::

mgermo je izjavil:

fpbs je izjavil:

Sedaj se kupujejo lanski modeli. Ugodno ceno letošnjih modelov pričakuj čez pol leta.

Kako bo slabša prodaja oledov vplivala na padec cen? Sedaj se za 3.230€ da dobit 77G3 pri južnih sosedih. Bo čez pol leta že taka cena g4?

Tu si poglej cene: https://geizhals.eu/lg-oled77g3-a287177...

eurasier ::

Je kdo kupoval tukaj https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-g...

2000EUR za 65 G3 se mi zdi ugodna cena.

Škoda, da pri nas ni 300EUR cashbacka, tako kot v Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eurasier ()

neocodexx ::

Philips oled je že od začetka leta po 2.400€, kar je skoraj 1.000€ manj od začetne cene? Se glede na pretekle sezone pričakuje še kaj pocenitev ob lansiranju letošnjih modelov (909, 3.500€?), ali je to to, 2.400€ dober deal?

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Philips oled je že od začetka leta po 2.400€, kar je skoraj 1.000€ manj od začetne cene? Se glede na pretekle sezone pričakuje še kaj pocenitev ob lansiranju letošnjih modelov (909, 3.500€?), ali je to to, 2.400€ dober deal?


Za tak denar že dober TV dobiš, ne pa Philipsa:))

neocodexx ::

Ima tudi Philips svoje prednosti, ki so mi všeč. Predvsem Natural Reality SDR>HDR upscaling, ki ga na LG C2 ni. Za novejše modele ne vem, še nisem slišal da bi kdo to izpostavil.

Če kdo ve, da po novem LG omogoča SDR>HDR upscaling, kar na dan z besedo in še bolje - z demonstracijo. Philips že na 2020 modelih omogoča 6 različnih načinov tega upscalinga, in to tehnologijo s vsakim naslednjim modelom še dodatno izpopolnuje. To na mojem C2 vsekakor zelo pogrešam.

Tudi kar se tiče gaming funkcij, ki so v preteklosti pri Philipsu zaostajali, imajo sedaj vse kar si bi lahko želel (vključno z njihovo izvedbo FTDA... mislim da to imajo sedaj, moral bi še enkrat predstavitev pogledat).

Imam doma Philipsa in LGja, in za glavni TV je Philips z Ambilight+Hue integracijo še vedno najbolj unikatna zadeva. Vendar kombinacija z Hue žal ne na novih modelih, bom tokrat moral dokupiti Hue Sync Box... Ampak je preveč luštno, ko so vse lučke v sobi sinhronizirane s sliko na tvju..

Edino kar me na Philips (2020) modelu moti je agresiven black crush in zakomplicirani meniji, ki pa - roko na srce - niso idealni niti na LGju (poleg tega je WebOS še počasnejši), vendar me uporabniška izkušnja pri Philpsu še dodatno posebej živcira, veliko stvari je izredno nadležnih kot npr. opozorila za prazne baterije ki se nenehno prižiga čim zazna da so baterije malo švoh, a držali bi še par mesecev.. To je samo ena od mnogih takih neumnosti, še bi lahko našteval. Sem pa videl na Philips modelih 2023/2024 na področju menijev kar precej izboljšav, korak v pravo smer, tako da imam namen ostati pri njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

easyrider3 ::

Kaj majčkeno bi moral še Philips spustiti ceno TV in potem bi bil dokaj konkurenčen tako pa je kar nekaj dražji kakor LG.

sasoe ::

mateii je izjavil:

Jaz osebno sem se odločil za Samsung s90c 77" ... dobil sem ga za slabih 2400EUR.
Glede na vse reviewe pa vse kar sem prebral in za to kar jaz rabim...bo prek zadosti.
Raje večji TV kot pa manjši in oh in ah funkcij. Sem gledal primerjavo slik v harveyju...pretehtala velikost :)

Sedaj sem pa na LG CX 55" pa ga bom dal otrokoma.

Dostavo dobim sredi aprila :)


poročaj vtis, ko bo možno ... TV je tudi na mojem širšem spisku.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

mateii ::

sasoe je izjavil:

mateii je izjavil:

Jaz osebno sem se odločil za Samsung s90c 77" ... dobil sem ga za slabih 2400EUR.
Glede na vse reviewe pa vse kar sem prebral in za to kar jaz rabim...bo prek zadosti.
Raje večji TV kot pa manjši in oh in ah funkcij. Sem gledal primerjavo slik v harveyju...pretehtala velikost :)

Sedaj sem pa na LG CX 55" pa ga bom dal otrokoma.

Dostavo dobim sredi aprila :)


poročaj vtis, ko bo možno ... TV je tudi na mojem širšem spisku.
Tv in soundbar sem že dobil...ampak ga še dober teden nebom priklopil ker sem v zaključni fazi adaptacija (barvanje in tla...).
Upam da mi uspe naslednji vikend priklopit in javim ;)
««
126 / 127
»»