» »

Naključno in instantno ugašanje PC-ja

Naključno in instantno ugašanje PC-ja

11tomi12 ::

Pozdravljeni,

Že nekaj dni imam težave z računalnikom, in sicer:

Na čase se mi sam ugasne, in to tako, kot da bi držal power button, torej instantno. Nato se sam zopet prižge kot da bi bil resetiran.

Prvo sem imel v mislih, da je kaj pregrelo in se je zato ugasnil, vendar sem preveril vse temperature tudi tik preden se je ugasnil, in je blo vse normalno.

Prosil bi za pomoč, kje sploh iskati napako.

Napaka se je začela pojavljati po tem, ko sem začel igrati Runescape :D (verjetno to ne more bit krivo).

Imam pa tudi že nekaj časa težave z driverji od grafe, včasih ob start-upu ne oddaja signala in morem resetirat PC.

Specs:

Asrock pro BTC H81
I-5 4460
GTX 1070(gigabyte)
OS na SSD


Hvala za vaše odgovore!

Seljak ::

Napajalnik?

11tomi12 ::

Seljak je izjavil:

Napajalnik?


ZALMAN ZM-600-GT 600W ATX12V

hojnikb ::

Probaj z drugim
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

11tomi12 ::

Nimam drugega :S Obstaja kakša možnost, da bi v windowsu ugotovil, zakaj pride do shut downa?

mtosev ::

če windows ne javi errorja verjetno ne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

11tomi12 ::

Okej. Potemtakem je skoraj zagotovo kriv PSU?

hojnikb ::

dokler neboš testiral, neboš vedel
#brezpodpisa

mtosev ::

ja testirati boš rabil z drugim
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

11tomi12 ::

No, bom probal nekje dobit drugega pa sprobal. Hvala za info

konspirator ::

Furmark poženi, gpu+cpu stress test hkrati.
--

connel ::

Preveri še power gumb ;)

Furiosa ::

Mogoče je PSU, mogoče stik med GPU in PCIe, preveri Event Viewer za napake, naredi scan z antivirusnim prog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furiosa ()

11tomi12 ::

Sem zalaufal Furmark, pustil GPU in CPU stress za 10 min(je premalo?) in je zgledalo ok. CPU prišel do 70C, GPU pa na 72C.

Kaj bi preveril pri power buttonu?

Da bi šlo za kak stik med GPU in PCIe dvomim, saj je PC kišta nedotaknjena ves čas. Bom pa odprl gor in pogleda, mogoče kaj opazim.

Kaj točno naj preverim v Event viewerju? Edini log, ki se navezuje na moj problem je: "The previous system shutdown at 13:27:18 on ?2.?5.?2017 was unexpected." pod Windows Logs\System - What did I miss?

connel ::

Gumb se pač pokvari, ne bi bilo prvič, da se to zgodi(meni se je že). Odstraniš stikalo in vklopiš s stikom pinov na matični.

hojnikb ::

ali prevežeš na reset tipko
#brezpodpisa

11tomi12 ::

Ampak če bi bil kriv gumb, nebi pol ostal ugašen? Če bi pa bil reset button fauly, bi se PC takoj znova prižgal. Pri meni pa dejansko ostane ugašjen 3-5 sekund, preden se znova prižge (my bad da nisem prej omenil tega).

connel ::

Ne ne, se kar pridno prižiga in ugaša, če je pokvarjen gumb :D In to čisto naključno, lahko dela 10 ur bp, potem pa,... Random pač. Da to stestiraš ti vzame natanko 5s časa.

11tomi12 ::

Vredu, bom odklopo oba gumba od matične pa prižigal na kontakt :D Me prav zanima, če je slučajno to krivo

11tomi12 ::

Preden sem se česarkoli lotil sem poskusil nekaj neumnega: ker mi je vedno ugašal, ko sem imel odprt špil Runescape, sem danes za hec pustil PC prižgan samo z brskalnikom odprtim. Ni se ugasnil!

Vprašanje je, če sem imel samo butasto srečo, da se ni ugasnil, ali je res kriv špil. Bom poskušal še dalje :D

BorutK-73 ::

Pusti furmark eno uro in spremljaj temperature. Če se vmes ugasne in so temp ok, potem je verjetno problem napajalnik.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Riff ::

11tomi12 je izjavil:

Sem zalaufal Furmark, pustil GPU in CPU stress za 10 min(je premalo?) in je zgledalo ok. CPU prišel do 70C, GPU pa na 72C.

Kaj bi preveril pri power buttonu?

Da bi šlo za kak stik med GPU in PCIe dvomim, saj je PC kišta nedotaknjena ves čas. Bom pa odprl gor in pogleda, mogoče kaj opazim.

Kaj točno naj preverim v Event viewerju? Edini log, ki se navezuje na moj problem je: "The previous system shutdown at 13:27:18 on ?2.?5.?2017 was unexpected." pod Windows Logs\System - What did I miss?


malo visoka temperatura za CPU ?? ali se pač jaz motim

Seljak ::

11tomi12 je izjavil:

Preden sem se česarkoli lotil sem poskusil nekaj neumnega: ker mi je vedno ugašal, ko sem imel odprt špil Runescape, sem danes za hec pustil PC prižgan samo z brskalnikom odprtim. Ni se ugasnil!

Vprašanje je, če sem imel samo butasto srečo, da se ni ugasnil, ali je res kriv špil. Bom poskušal še dalje :D


Lahko,da je na PSU šla samo ena linija in, ko pride do preobremenitve se ugasne. Testiraj tako kot so ti naročili, pa potem poročaj.

Riff je izjavil:

11tomi12 je izjavil:

Sem zalaufal Furmark, pustil GPU in CPU stress za 10 min(je premalo?) in je zgledalo ok. CPU prišel do 70C, GPU pa na 72C.

Kaj bi preveril pri power buttonu?

Da bi šlo za kak stik med GPU in PCIe dvomim, saj je PC kišta nedotaknjena ves čas. Bom pa odprl gor in pogleda, mogoče kaj opazim.

Kaj točno naj preverim v Event viewerju? Edini log, ki se navezuje na moj problem je: "The previous system shutdown at 13:27:18 on ?2.?5.?2017 was unexpected." pod Windows Logs\System - What did I miss?


malo visoka temperatura za CPU ?? ali se pač jaz motim


Pri obremenitvi, če ima gor navaden tovarniški box hladilnik je to normalna temperatura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

11tomi12 ::

Riff je izjavil:

11tomi12 je izjavil:

Sem zalaufal Furmark, pustil GPU in CPU stress za 10 min(je premalo?) in je zgledalo ok. CPU prišel do 70C, GPU pa na 72C.

Kaj bi preveril pri power buttonu?

Da bi šlo za kak stik med GPU in PCIe dvomim, saj je PC kišta nedotaknjena ves čas. Bom pa odprl gor in pogleda, mogoče kaj opazim.

Kaj točno naj preverim v Event viewerju? Edini log, ki se navezuje na moj problem je: "The previous system shutdown at 13:27:18 on ?2.?5.?2017 was unexpected." pod Windows Logs\System - What did I miss?


malo visoka temperatura za CPU ?? ali se pač jaz motim


Glede na to, da mam stock cooler mislim, da je okol 70C ok.

Sicer pa je očitno res kriv špil z nekega razloga. Do zdaj se mi ni nveč ugašal, sem pa pol ure nazaj šel afk za 30min in pozabil špil zapret, zdaj je comp spet restartal. What in the hell is going on?

Seljak ::

Si testiral z furmark??

11tomi12 ::

Seljak je izjavil:

Si testiral z furmark??


Sem že tisti dan, pustil stress test za CPU in GPU za nekaj časa, in je blo vse ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WHEA UNCORRECTABLE ERROR (ntoskrnl.exe)

Oddelek: Pomoč in nasveti
241683 (1264) filip007
»

Random freeze računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161480 (1219) Venoox
»

PC reset, ko je GPU zaseden

Oddelek: Navijanje
111864 (1626) ales85
»

Čuden takojšni izklop PC-ja

Oddelek: Igre
10783 (560) Sami
»

Izklapljanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
382088 (1560) Geozadetek

Več podobnih tem