» »

Enostavno tiskanje v VB.NET

Enostavno tiskanje v VB.NET

cekr ::

Po dolgem oklevanju sem se spravil programirat v VB.NET pa sem se ustavil pri nekem problemu, ki se mi zdi malo čuden;

V VB5 je bilo tiskanje zelo enostavno npr.:

printer.print "123456" + ostale pritekline,

zanima me, kako se na najbolj enostaven način to naredi v VB.net
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

skorc_norc ::

Ekola:

In Visual Basic 6.0, the Printer object was used for printing; it supported various graphics methods such as Print, Line, and PaintPicture to control what was printed.

In Visual Basic .NET, the PrintDocument component replaces the Printer object. Equivalent graphics methods include the DrawString, DrawLine, and DrawImage methods of the Graphics class.

----
To print text

Add a PrintDocument component to your form.
Right-click your form and choose View Code.
In the PrintPage event handler, use the Graphics property of the PrintPageEventArgs class to instruct the printer on what kind of text to print.
In the example below, the event handler is used to print the string "SampleText" in black in the Arial font beginning at the point 150, 125.

' Visual Basic
Private Sub PrintDocument1_PrintPage(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Drawing.Printing.PrintPageEventArgs) Handles PrintDocument1.PrintPage
e.Graphics.DrawString("SampleText", New Font("Arial", 80, FontStyle.Bold), Brushes.Black, 150, 125)
End Sub


Upam, da je kaj pomagalo.

cekr ::

Hvala, je pomagalo.

Sicer sem sam tudi to že videl, samo trapasto se mi je zdelo, kako so vso stvar zakomplicirali, ko pa je bila prejšnja rešitev čisto vredu.
Dobro, se bom že navadil.

Še enkrat, hvala.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

skorc_norc ::

Ma ja tale VB.NET ma pouhn dobrih stvari po eni strani, po drugi pa komplicirajo po nepotrebnem ... ah kaj mores ... Microsoft pac :\

cekr ::

Do neke mere sem se ga že navadil. Z marsikatero stvarjo je precej manj dela, kot ga je bilo prej, samo na novo je potrebno vse naštudirati.
Se pa zelo pribljižuje C#, tako da sploh ne vem, zakaj sploh razvijajo dva izdelka, če bi ju lahko enostavno združili.
Od nekdanjega MS Basica je ostalo še zelo malo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

skorc_norc ::

Meni je všeč, ker sem prej delal samo z Delphijem in se mu je dosti približal po načinu pisanja kode.

Počasi bom začel tudi v VB .NET ... ali mi priporočaš kakšno knjigo .. npr. Mastering VB .NET sm gledu v .pdf formatu in se mi zdi kar vredu. (ps. pri nas je 16000 s popustom že vštetim:\ pri pasadeni na amazon.com je cca 7300 + shipping)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Basic

Oddelek: Programiranje
313246 (2272) cekr
»

c# tiho tiskanje slik.

Oddelek: Programiranje
101863 (1534) OmegaM
»

Vb 2005 - TextBox - Izračun števila vrstic?

Oddelek: Izdelava spletišč
81530 (1405) smash
»

Visual Basic.NET - za začetnika ?

Oddelek: Programiranje
304639 (3758) mHook
»

[VB] Open

Oddelek: Programiranje
71463 (1302) Monster

Več podobnih tem