» »

odpiranje slik

odpiranje slik

alexv ::

Zanima me kako se napravi odpiranje slik ko se pojavi malo oko in ne kot celoten okvir brskalnika

Primer željenega odpiranja slik, klikni free tour zelen kvadratek pol pa so slike v vodoravni vrsti
Lep pozdrav ! Alex
  • spremenil: alexv ()

Cokolesnik ::

Na tvoji strani so to rešili z uporabo celic (frames). Zanje sta namenjena html ukaza frameset in frame src.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

alexv ::

A mi lahko daš napotek, kako napravim en primer, ker jaz uporabljam FrontPage in tu imam možnost da kliknem na sliko mi jo pomanjšain avtomatsko napravi povezavo iz male na veliko samo se mi odpere celotno okno in pol velika slika v tem oknu pri explorerju 6 jo na srečo priredi na velikost to fit ampak saj me razumeš kaj želim napravit. Vem da sem na čase malo tečen ampak si mi ži pomagal enkrat z stranskimi robovi pa bi te prosil, če mi lahko daš še kak napotek tukaj kako napravim lahko mi napraviš tud kak primer bi ti bil zelo hvaležen.

alexv ::

Mene zanima ne to kako so postavljene te male slike ampak tiste ki se odperejo v okni caa 10x 10 cm, kako se to napravi. Ne želim več, da se mi slike odperejo v celotnem oknu brskalnika.
Lep pozdrav ! Alex

darh ::

hint: javascript

window.open(...)

Parametre (in primere) za to funkcijo si pa poglej po netu...
Excuses are useless! Results are priceless!

alexv ::

Hvala za namig samo po pravici povedano si s tem ne vem kaj dosta počet. A mi lahko pokažeš samo en primer pol pa bom že sam v teh smeri tuhtal. Prosim pomagaj mi, ker bi res želel imeti takšno odpiranje slik.
Lep pozdrav ! Alex

darh ::

google -> javascript window open example
Excuses are useless! Results are priceless!

alexv ::

Mislim, da je to to, kar sem iskal, samo sedaj ne znam tega uporabit a mi lahko kdo pove kakšen je postopek da vstavim to kodo in da se mi bodo slike odpirale kot spodaj na primeru mač. !
Hvala

Primer mačk

Kot osnovo sem izdelal en html na strani http://users.volja.net/ptujdesign/ na katerem bi strokovnjaka za te reči prosil, da mi spremeni kodo in pokaže kako se to napravi.

prosim prosim naj se najde kdo !
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

pivmik ::

Za odpiranje takih oken se uporablja Javascript.
Javascript kodo lahko skopiraš kar iz tiste strani ki si nam jo napisal.
Javascript koda je zelo različna HTMLju, tako da se jo tako prepozna.

Tukaj imaš javascript popup window generator:
http://www.wizardscc.com/wizards/newwindow.asp

Namesto linka do slike pa napišeš tole:
pa vpišeš kodo ki ti jo je zgeneriral popup generator.



Če misliš biti web designer imaš še zelo DOOOOOOOLGO pot pred sabo.
Pa en dober link zate: http://validator.w3.org/
Da ne boš delal IE only spletnih strani.
LP, Gregor GRE^

alexv ::

Hallo PicNIK & xbite

Prosim poglejta Moj primer in mi popravita html, da bo zadeva delala (obe se odpreta obe sliki kot treba), ker ne vem kje delam napako, saj verjamem, da je easy ampak za tiste ki vedo kako je treba, meni lasje kar vem padajo ker ne najdem napake.

PS
Na strežniku (http://users.volja.net/ptujdesign/) je mapa images noter pa so picture:
amen.jpg
amensmall.jpg
barbara.jpg
barbarasmall.jpg
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

alexv ::

Sedaj mi je uspelo napravit odpiranje slik ampak pojavlja se mi problem pri odpiranju naslednjih slik. Če kliknem prvo eno sliko se mi ta odpere če pa kliknem sedaj drugo sliko pa mi se odpere okno strani ni mogoče prikazati. Vsaka od slik se mi odpere le. če predhodno sliko zaperem in potem odperem novo.

A ve kdo , kje bi lahko bila napaka na strani mojega primera?
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preusmeritev

Oddelek: Izdelava spletišč
51279 (1196) pepelopez
»

hosting + domena

Oddelek: Izdelava spletišč
101437 (1190) cicerooo
»

Ko ST-jevci brskalnik na ogled postavijo

Oddelek: Programska oprema
222230 (1459) njok
»

Webpage help

Oddelek: Izdelava spletišč
101244 (1105) Penny
»

Barva drsnika v FrontPage

Oddelek: Izdelava spletišč
121239 (1132) Cokolesnik

Več podobnih tem