» »

Prvo prestavljen izid Half-Life 2 ... zdaj pa še DOOM 3 ;(

Prvo prestavljen izid Half-Life 2 ... zdaj pa še DOOM 3 ;(

«
1
2

MATiCEK ::

Doom 3 naj nebi izšel v letu 2003, ampak je prestavljen na Q1 2004 ;( Več o tem tukaj

To se pa splača pogledat, glede Half-Life 2
lol :)

Prvo HL2 prestavljen, zdaj pa še Doom 3 ... božič,ko pa je res najboljši čas za igre in zgleda da letos nebo nix ;((
  • spremenil: darh ()

Vesoljc ::

heh, trg še ni pripravljen :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Ahiles ::

Glede doom3 si preber doom3 temo ki je na vrhu glede hl2 pa naj bi bli nacrti da bo game gold 13.9 izid pa 30.9 in to so pred kratkim potrdil da je se vedno planiran takrat vendar se lahko kej zalomi in bi lohka zamudil ksn mesec sam vrjetno ne bo.

PS. Doom3 pricakuj okol decembra 2003 (vec se bo vedlo ce bo spil 2003 game na quakeconu ki no od 14-17.8)

Tr0n ::

Exacto mundo.

MATiCEK ::

wtf, kaj mislite da to drži (za HALF-LIFE2) ???

EU RELEASE:14-Nov-2003 | US RELEASE: 13-Nov-2003 | STATUS

http://www.tothegame.com/game.asp?ID=224


Upajmo da nebo tak ... :)


Poleg HTML taga B, ki ga tako pridno uporabljaš, obstaja tudi tag za povezavo. Use it well. --- moderator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

BaRtMaN ::

So what? En dan razlike.

MATiCEK ::

lol BaRtMaN ... drugič rajši nix ne napiši, če neveš kaj mislim ! Half-Life 2 bi naj izšel 30 septembra ... so what? 1 dan razlike? nebi reko ... :)

BaRtMaN ::

Ja prov, no... Sem mislil, da te moti, če v Evropi špil izide dan kasneje kot v ZDA.
Komentar se je nanašal na tole: EU RELEASE:14-Nov-2003 | US RELEASE: 13-Nov-2003

AtaStrumf ::

Čist sveže:

For those of you into hardware and stuff like that, AnandTech has a brief article about HL2 performance. Here's two of the key points:
ATI is the clear performance leader under Half-Life 2 with the Radeon 9800 Pro hitting around 60 fps at 10x7. The 5900 ultra is noticeably slower with the special codepath and is horrendously slower under the default dx9 codepath;
ATI didn't need these special optimizations to perform well and Valve insists that they have not optimized the game specifically for any vendor.
It should also be noted that some form of Half-Life 2 will be bundled with select upcoming ATI cards and that HL2 was shown at ATI's booth at E3. More details on the ATI\Valve partnership should be revealed September 30th, as that's when an ATI-sponsored HL2 press event is scheduled to be held at Alcatraz in San Francisco.

BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA, BRUHAHAHAHA,... In your face nvidia fans!!!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Highlag ::

Boga Nvidia. :\

Dobro, da imam Radeona :D

Mr.B ::

Še epilog od theinquirer.
Še Dr.Tom.
Še CinemaFx a nebo konca?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuglvinkl ::

Moderator: verjetno potrebujemo uradno temo o HL2?
Your focus determines your reallity

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

HM AquaMark 3, sedaj mi je vedno bolj jasno, zakaj Doom3 tako zaostaja. Mogoče je so ugotovili, da če optimizirajo igro za NV, potem sploh nebo laufal na drugih grafičnih, no mogoče emulatorjih Nivide? Sklepam pa, da bodo počakali do izida NV40, ki bo končno Dx9 kartica in ne konkreten emulator le tega?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AtaStrumf ::

Še slabo uro in pol in ga bomo lahko downloadal. Me prav zanima če je kaj pametnega. Kolikor sem prebral ni pravi DX9 benchmark ker lahko uporablja tudi PS1.0 do 1.4, tako da se ve da nVidia tu ne bo imela težav, pa še AquaNox je uporabila za predstavitev svojih DX8 zmožnosti, tako da ta bench ne bo tolk zanimiv. Kakor vidim po review-jih sta si ATi in nVidia tu zelo izenačena, tako da bo mogoče tale testek uporaben za primerjanje sistemov tako kot je sedaj 3D Mark. Gre sigurno za zelo sposoben benchmark program, tako da se bo v prihodnje sigurno široko uporabljal.

Ahiles ::

Doom3 uporabla opengl in nima nobene veze z DX9 prav tako bo min za doom3 GF1 seveda bo slika toliko grsa ce pa mislte da je hl2 nevem kako optimiziran se pa tud motite z dx7 karticami bo hl2 zlgedu tko kot hl1 to so avtorji sami rekl.

undefined ::

Doom3 uporablja DX le za zvok, dajte si to že v glavo vbit. ;)

Zheegec ::

Govori se, da je ATI dal Valvu $8 milijonov za HL2.
Seveda na The Inquirer :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

> Govori se, da je ATI dal Valvu $8 milijonov za HL2.

Če verjameš v svizca, ki zavija čokolado v folijo. Itak so to natvezili nVidia fanatiki, če ni prišlo iz ust kar od NV PR samega. :)

Mr.B ::

No upam da se pri openGL-u ne da prestaviti preklapljanje med 32bitnim in 16bitnim načinom. No upam?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Fury ::

seveda da se da.. zato pa ma tut GF tako prednost.. ker carmack s pridom iskorisca 12 in 16 biten nacin tam kjer vec ni potrebno.. ati pa vse v 24bitih dela.

undefined ::

> ker carmack s pridom iskorisca 12 in 16 biten nacin tam kjer vec ni potrebno.. ati pa vse v 24bitih dela.

Kaj pa si ti zdaj prisolil?

Barve so povsod 32-bit, v HL2 in Doom3. 12-bitne pa še nikjer niso bile v zgodovini. :)

Ahiles ::

"12, 16, 24 and 32-bit floating point" je drugo kot 16/32bitna izbira ki jo mate v spilih za teksture in barve.

undefined ::

Ahiles, kokr jest vem, se je 3dfx že s prvimi voodooji hvalu, da ma 32-bit floating point. :)

Senitel ::

Ja, za interpolatorje teksturirnih koordinat... :\

Fury ::

iceman sam ti si totaln nesposobnez. res. nimas pojma o cem se gre pa pametujes.

12 in 16 bit FLOATING POINT PIXEL (za vertex ne vem kako je s tem) SHADER PRECISION. ce tako hoces. u bistvu bi mogu rect fragment shader ce govorimo o opengl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

undefined ::

No Fury, potemtakem se gre le za večjo preciznost shaderja, kar pa ATI kartice očitno bolje obvladajo, kot sam priznaš. V čem je zdaj problem? Žalost, ker NV kartice tega ne zmorejo na enaki ravni? :)

Fury ::

hehe, mam doma radeona tko da ne skrbi.. nisem NV fan.. ne ATI fan.. ceprov se bl k ATI nagibam .. samo ti si pa totalno samo in le na ATI :\ v tem je problem da pol prides in tuki cimhitrej neki prbijes ne da bi prej razmislu... primer nekaj poste zgoraj

undefined ::

> samo ti si pa totalno samo in le na ATI

Nisem. Sploh nimam njihove kartice doma.

> v tem je problem da pol prides in tuki cimhitrej neki prbijes ne da bi prej razmislu... primer nekaj poste zgoraj

Ne, problem je v tem, ko posameznik piše v nedoločnikih. Tud jest lahk recimo rečem, da sem včeraj kupil 5 kil. 5 kil česa? Krompirja? Fižola? Pomaranč? Jabolk? Tega se pa ne ve in se lahko le ugiba. :)

Fury ::

se opravicujem ker sem te obtozil za ATI fana.. zgleda se nekaj zasral. sorry.

ne da se mi vec s tabo ker skos sam slamo klatis... ze v postu zgoraj...

undefined ::

> ne da se mi vec s tabo ker skos sam slamo klatis... ze v postu zgoraj...

Vsak najbolj ve kar dela sam in potem po sebi sodi druge. ;)

Tr0n ::

Doom3 pa DirectX zvok? Si ziher? Mas dokaze oz. izvorno kodo?

Ne pozabit, zadevo portajo na Linux in Mac.

undefined ::

> Doom3 pa DirectX zvok?

Tako kot je tudi Q3 uporabljal Direct Sound za zvok. V Linuxu pa ga pač ni, ane. :)

Fury ::

lahko pa majo OpenAL? :D

Tr0n ::

Dokaze prosim. Ce ne bom moral sam Q2 source pogledat :).

undefined ::

> Dokaze prosim.

Žal jih trenutno nimam pri roki.

Fury ::

q2 ma 100% DirectSound za doom3 pa ne vem... pomoje bo openal...

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

undefined ::

Dajte pisuni tole objavit v novici: http://www20.tomshardware.com/graphic/20030918/index.html (razen, če ni že bilo objavljeno). :)

MrX ::

i hate nlamia >:D fuckin cheaters ;(

BaRtMaN ::

Ti, ki govoriš, da je nVidia lame, mi pa povej, kdo ti je zdizajniral čipset na matični plošči.

Razmišljaj malo s svojo glavo.

Fury ::

hhahahhaha, čist ga je zatru :) way to go bartman :)

ps: nism NV fan da ne bo kdo mislu.. sem takoimenovani drifter :)

MrX ::

lol, itak da je nforce najboljši čipset, ampah tuki se zdej pogovarjamo o grafičnih kartah :\

kako lohk še vedno zagovarjate nvidio, če se pa jasno vidi da so cheaterji!! če tega še niste opazili pol jim je uspelo, da so vas spet nategnil!

btw: nism noben ATi fanatic. če bojo pri NV nardil dobro in ne drago karto, boljšo od atija v istem rangu jo bom kupil.

BaRtMaN ::

Da ne bi slučajno mislil, da sem nek hud privrženec nVidie. Jo pa imam raje kot ATi. Res je, da so bile (in bodo) nekatere njihove poteze podle, ampak če miliš, da je ATi čist kot solza se močno motiš.

Jaz bom vedno kupil nek (grafični) proizvod, ki bo imel best bang for buck in to je bila nedolgo nazaj GF4 Ti4200. Ki je sekala nad ATijem in ob splavitvi GF4 so se vsi smejali ATijašem. Danes je pa ravno obratno, ker je nVidia zasrala z FXi. A vidiš, kako hitro se vse obrača? Zato podjetja včasih posegajo tudi po manj fer manevrih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

MrX ::

Res je, da so bile (in bodo) nekatere njihove poteze podle, ampak če miliš, da je ATi čist kot solza se močno motiš.

ATi je veliko mnogo bolj čist kot nvidia!

Jaz bom vedno kupil nek (grafični) proizvod, ki bo imel best bang for buck in to je bila nedolgo nazaj GF4 Ti4200. Ki je sekala nad ATijem in ob splavitvi GF4 so se vsi smejali ATijašem. Danes je pa ravno obratno, ker je nVidia zasrala z FXi. A vidiš, kako hitro se vse obrača? Zato podjetja včasih posegajo tudi po manj fer manevrih.

enako sm reku jst, zato je breezveze da še enkrat isto napišeš.

sam tele " manj fer manevre" je pa treba križat!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

BaRtMaN ::

Tako je. Nenazadnje se z njimi okorišča le konkurenca s prebežniki.

morphling1 ::

Čist si lahko takrat, ko imaš boljši hardware. Sej je vsem (tudi Nvidii) jasno da ima FX serija probleme s shader zmogljivostmi in zato probajo njihove performanse izboljševati na vse možne načine, to bodo počeli toliko časa dokler ne pride naslednjik NV40 (predvidoma februarja) ko se bo videlo če jim je uspelo (pomoje jim bo). Meanwhile tudi Ati ima svoje probleme z naslednjikom, za tiste ki ne veste R400 je bil prekinjen, ker jim ga ne bi uspelo narediti v danem času zato je R400 team začel delat na projektu R500, ki pa naj bi prišel ven šele Q4 2004. Vmesni čas bo ATi zafilal z R420, ki bo v bistvu močno potweakan R3XX, prihod 1H 2004 verjetno pa kar Q1 2004.
Aja pa ves krik ki ga zganjate o Nvidii je več ali manj posledica parih demo testov. Kartica je za vse trenutne igre zelo hitra, IQ je na nivoju ATi-ja, prav tako tudi hitrost. Res pa je da bo njihova vrednost začela padati, ko bo več in več DX9 naslovov. Samo eni še vedno ne dojamejo, da je DX9 zaenkrat še vedno bolj modna muha, tudi HL2 ne uporablja PS2 po celotnih scenah in v akciji boš res težko opazil razliko med DX8 in DX9 (ok razen Icemana), ko sem testiral cenene grafične kartice, je recimo tudi ena stara ATi 7500 ali pa MX440 lahko poganjala Splinter Cell in edina razlika, ki sem jo opazil je bila pač lepše renderirana voda DX8 kartic v primerjavi z DX7, razlika med DX8 in DX9 bo pa še dosti manjša razen parih malo bolj svetlečih detaljev. Tako da še lep čas bo minil, da bo zunaj malo več konkretnih iger, ki bodo res izkoristile DX9 za hitrost in lepoto, takrat pa lahko računate da bo tudi Nvidia imela konkurenčno kartico, če ne se ji pač slabo piše.

In glede na to da se HL2 bliža, bom tudi jaz (kot že parkrat do sedaj R100, R200) vmesni čas do S.T.A.L.K.E.R. ter Dooma3 zafilal z enim ATijem >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Dobro povedano. Dezerter. >:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradite mi grafiko na mojem starem Celeronu :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
724685 (3882) jest10
»

grafična v cenovnem razredu okrog 20k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504502 (3876) sid911
»

Radeon sploh ni vreden denarja!!!

Oddelek: Navijanje
452172 (1195) Corpse
»

ATi v Half-Life 2 pomete z nVidio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
837712 (7712) norvalk

Več podobnih tem