» »

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti?

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti?

cash1970 ::

uspelo mi je potegnt security update programčke za xp-je,ko pa sem ponovil inštalacijo nortona 2003 PE se mi avtomatsko ugaša po parih sekundah....a so tu še kakšni drugi virusi poleg blastra??

cash1970 ::

a res ni nikjer junaka...

cash1970 ::

zhala za zaklepanje teme..caqka...vidim da nov nč s slo techom...samo nabijanje...hvala bom raje poiskal kakega hekerja...čao:'(

R33D3M33R ::

Jaz uporabljam samo Zone Alarm in XP pro SP1 brez teh popravkov pa Blasterja ni na spregled, ko pa izklopim firewall je pa hudo :D .
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Mr.B ::

Škoda ker ne poznaš windwosupdate.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

cash1970 ::

hvala.mr.b eni pač nimamo veliko izkušenj z računalnikom,še manj pa časa za pregledovanje linkov in preizkušanje neštetih programčkov...zato se poslužujemo slo-techa,kajti jaz razumem ta forum kot pomoč laikom,ne pa zafrkavanje nevednežev....aje tako...se pa lepo zahvaljujem posameznikom za pomoč,čeprav vem ,da nas imate že poln kufer,ker se spotikamo ob ene in iste stvari...

Mr.B ::

Sej zato pa je MS naredil da se ti bo os sam avtomatično povezal na windowsupade, da ne boš ime težav z blasterji podobnimi virusi....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jana ::

Meni pa nic nena gre!Si potegnem tale program dol-in ga zazenem pol pa mi dela nekaj casa in se kr naenkrat izkljuci!!!!!"zakaj pa?prosim pomoc?

cash1970 ::

Jana dobrodošla v realnem svetu,vsi so se naveličali že odgovarjati na taka vprašanja,sam link ti nalimajo pol pa išči v morju,kjer vsak svoje nabija a učinka ni nikjer....jaz sem najprej blokiral črva,update-al windowse naložil en programček za odstranitev črva,ki pa nideloval,nato sem naložil trial pando ki pa je kasneje nekaj našla,pol sem pa še naložil zone alarm,ki pa ga še ne štekam čist kako ga nastavt da bo ok....zdej je pa mer,sam ne vem če je to to...bomo vidli veliko sreče...

rekunius ::

No bom še jaz pristavil svoj lonček:
gledam malo po registru za vse te razširjene črveke, vendar nisem našel nič (no signs of blaster & company :D ) ampak
pojavlja se mi tisto, kar druži pisce topicov v tej temi, namreč dobivam opozorilo o izklopu RPCja, kar ni najhuje, vendar pa mi kot zvestemu uporabniku Pande 2004 le-ta nič ne najde. Poleg tega pa mi okna kot so Regedit in Ms config nekdo (bolje) nekaj zapira, to se zgodi po nekaj sekundah uporabe, zato me zanima kaj je narobe oz. kateri virus oz. nastavitev v winsih xp pro povzroča kaj takega?
Vendar to nista Blaster ali Velchia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rekunius ()

Gandalfar ::

rekunius: vklopi si firewall in zablokiraj vse incoming povezave...

rekunius ::

a to privzeti v windowsih xp ali strojnega? Ker za strojnega, ki je od LG Electronics, ta izdelek pa nima ničesar od firewalla zajetega v users manualu :\

Gandalfar ::

rekunius: druga moznost je, da si das vse windows update patche gor in bos kul...

BlackHole ::

A se da te update patche nekako downloadat? Jaz bi tudi doma rabil te popravke, vendar imam dial-up, medtem ko bi si v službi lahko preko ADSL-a potegnil vse dol in posnel na CD za v bodoče.

KTr1sk ::

Ja vsi windowsi se ne dajo updejtat (rožice), razen če so corporate, ker jz imam corporate verzijo in jih lahko updejtam oz. jih kr redno ko pridejo popravki naložim na računalnik. Lahko ročno izbiraš katere popravke si boš downloadu (če imaš dial-up) in si tako samo kritične popravke downloadaš.
lp

jsmith ::

Poglej če imaš morda Agobota, ki zapira okno od Windows Update. Program za iskanje in odstranjevanje Agobota je tukaj:

ftp://ftp.f-secure.com/anti-virus/tools/f-agobot.exe

Opis pa je tukaj:

http://www.europe.f-secure.com/v-descs/agobot_fo.shtml

jsmith ::

Popravke lahko snameš tudi tukaj:

http://www.microsoft.com/downloads/search.aspx?DisplayLang=en&CategoryID=7&ExpandTopList=true

Doma si skopiraj KB številke popravkov ki jih rabiš in jih v službi skopiraj na CD-ROM.

cegu ::

yo. sm mu enake probleme z dvema računalikoma. norton 2004 ga ni mogu odstrant, samo me je puslov na spetno stran op symathetica. tm sm dal dol "removal tool". pa zdj je vse v redu.

www.symantec.com

cegu ::

kle je URL. poiši "blaster worm"..

http://securityresponse.symantec.com/av...

nuclear ::

cegu ti si papak..

za druge pa prawm d ma tle vmešave not tut dosagobot.h .. k sm meu za blasterja removale vse p g ni najdl.. največkrat pa začne odštevat, k grete na kake antivirus strani al pa kak antivirus zaženete.. v tem prmeru ga tut avtomatsko zapre:> tko da blaster + agobot neuničljivo.. no jst sm ju uniču;P
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Preseren ::

No, moj problem....
MS Blast ustimal, komp se ne vgasuje sam vech. Kljub temu mi ga je Norton se ene parkrat sam nasel, mi valda fajl zbrisal. Delal proceduro "dvigni v safe mode, spremeni register itd", stvar ne stima v registru ni nic. poleg tega da mam kr neke od cudnih procesov ves cas zalaufanih, mi norton ne dela vec (se ne zazene), poleg tega mi virus al koj k* ze je zapira dolocene programe (npr. slovar DZS) po nekaj minutah. Aja, torej norton ne dela, drugi programi nic ne najdemo. Mam pa gor Adware in CObra (nisem ziher ce se mu tak rece, se ne spomnim).
Any idea? Aja, kompa nebi formatiral pa postavljal na novo, razen ce pop* in grem na linux. ker mam g. Gatesa polno potovalko.

P.

Svasko ::

A kdo ve kaj pomen ta napaka (restarta mi PC brez odštevanja):
Datoteke:
c:\windows\minidump\mini042604-01. Dmp
c:\docume~1\user\locals~1\temp\wer8. Tmp. Dir00\sysdata. Xml
podpis napake:
bccode : a bcp1 : 01050ff4 bcp2 : 02 bcp3 : 0
bcp4 : 804efb56 osver : 5_1_2600 sp : 1_0 product : 256_1
:O >:D

Xgeneration ::

isass.exe link hitr plis

Xgeneration ::

kr naprej se mi ugaša plis

r5r ::

Xgeneration: jst mam enak problem, ki se je pojavil danes na 1. maj;((

Evo slikca:


Sumim Blaster, vendar ga ne najdem ....lastim WinXP SP1... s popravki za blasterja ;(
And it makes me wonder.

Xgeneration ::

Zdej se mi pa zdi, da sem ga popravo.
Noben blaster remover mi ga ni našel, pač pa sem instaliral Microsoftov popravek, ki sem ga snel z neta že, ko se je moj računalnik prvič okužil z Blasterjem. Ta popravek pa očitno prime.

Poskusi ponovno namestit popravek.
Ti že iščem link.

r5r ::

Plus tega se mi zazene ob zagonu datoteka avserve2.exe, velikosti 16kB in danasnjega datuma. Kljub izbrisu datoteke, se ponovno pojavi nova. Uporabljam NAV 2004, definicje virusov 30.4.2004.

Posledica lsass.exe:
And it makes me wonder.

Xgeneration ::

Spodaj link za popravek od Microsofta, ki pa je velik 1,2MB - z navadnim modemom verjetno ne bo šlo.

KLIK KLIK KLIK KLIK KLIK

Bom še pogledal za kak manjši odstranjevalnik.

delfinus ::

Tule je natancnejsi odgovor za kaksno stvar gre in kako se odpravi.


Your computer is infected with a new Sasser worm exploiting the LSASS Buffer
Overrun Vulnerability.

To clean your system:

NOTE: If your system keeps restarting, you can abort the system shut down
by:
Click Start, click Run and type "shutdown -a" (without quotations),
then click OK.

1. Download and install the critical update IMMEDIATELY from
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS04-011.mspx


2. Press Ctrl + Alt + Delete to bring up the Task Manager and terminate the
"avserve.exe" process, then delete the avserve.exe from C:\Windows and
restart your computer.

Pri meni je bil Avserv2.exe lociran v windows direktoriju. Prav tako se zadeva nahaja v registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Xgeneration ::

Ja to deluje.
Hvala delfinček.

r5r ::

Skoda, ka meni ne prime :'(. No ugasa se ne, ampak un fajl 16kB ni mogoce zbirasat :(
And it makes me wonder.

dela ::

glede RPC problemov... ne povzroča jih samo Blaster, marveč še veliko drugih črvov, tak da ne poizkušat samo z namenskimi orodji narejenimi izključno za blasterja... tud update men ni nič pomagal.... Men je vse rešo panda antivirus titanium (11MB)... res najbolši antivirus po mojem mnenju..(samo ga treba updatat... update fajli so mali.. okol 1 mb pri pandi).. našel mi je 8 (!) istih wormov... w32.gaobot al nekaj takiga pa še par trojancov zravn...
P.S. men je restartalo tud ko nism bil povezan na net.

r5r ::

Ok, zdej mi je zacel delovati bolje :D
Hvala vsem :)
And it makes me wonder.

Mr. Wally DJ ::

ha ha ha... fantje v racunalnc v soli jih mamo tut pa mormo zdej najt informacije o tem blast-u :D :D

Xgeneration ::

To je Sasser.

sofoiks ::

Za vse ki se jim ugasa tako da ne morejo downloadat patch ali remover kakorkoli. Pojdite v dos "winxp in win2000 pritisni windows tipko ter zraven se r in vpisi v okencek cmd naslednji ukaz SHUTDOWN -A to ustavi odstevanje in lahko nadaljujete"

LP, edis

detroit ::

ej sorry maybe je ze kdo odgovoru sm se mi ne da brat ...to je sasser ce ni blaster je ta edini k je men to počeu:)
jst sm z www.symantec.com zloudu dol pa ga je zbrisal....pol si pa nujn se updati winse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Dragi ::

Ma klele sploh nism bral vsega tega k je preveč branja.Da se blasterja hitro rešite pejte na microsoftovo domačo stran in si pod iskalnik vpište blaster. tam vas bo prpelal do enga bulletina nekej k se konča z -026 in si tistu naložte pa še removal tool more bt tud tam nekje.Če vam vmes kej teži kakšnu odštevanje ene minute sam pejte do start menija in run, nato tam vtipkejte "shutdown -a".To vam bo dalo mir za nekej cajta.Pol k vam bo tistu nasnelu si inštalirajte(najprej removal tool) vse stvari in restartirajte pc.Zdej nej ga neb mel več mel.Po tem je nujnu inštalirat še zone alarm, ker brez njega dandanes več ne gre, kar pa se tiče antivirusnika vam priporočam nortona(karkoli od 2003 naprej),sm mu tud pando, pa mi ni nč najdla.Fajn bi blu tud,če bi mel ad-aware gor in bi ga redno laufal in ga posodabljal,kar pa se tiče tega govora, da vam blaster in podobni ponovno zaganjajo pc, to ni res.Blaster vam samo sproži določeno zaščiti v windowsih in potem windowsi samo restartirajo pc.Tu se da izklopt nekaku v nadzorni plošči, ampk sm že pozabu.Poglejte si tud še za kakšne patche za sasserja.Priporočam iz lastnih izkušenj!:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

||_^_|| ::

houston, we have a situation:)

Ena masina k po opisu ni niti blaster niti sasser, ampak se resetira (klasika, odsteva 60 sekund). Zadeva sploh ne pusti namestit MS patcha (not valin win32 program. Probu safe mode, isto. Kaksni predlogi?

boštjan ::

tudi norton je ne zazna?

||_^_|| ::

Norton veselo goni svoje da je vse ok.

Taras_Bulba ::

amm tud jst mam ena jajca naseljena na compu. Evo kaj se dogaja: v explorerju ne dela desni klik-open in new window, ne odpre start-search-for files... iz start menija ne odpre windows update, linkov v mailih ne odpira, linkov v msn-messengerju ne odpira, windows update ne deluje, oz nič ne downloada. Kar obstane in se celo večnost pripravlja na download. NOD32 ne javi nič, razni removal tooli za zadnje črve ne javijo nič. Imam pa XP-PRO + SP1

Mr.B ::

Nortona je primeren samo za smeti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

martinsm3 ::

Za spucat nesnago je najbolje uporabit STINGER , ki zna odstranit kar nekaj teh smeti .

Najboljšpa je pa seveda preventiva WU:D

dëych ::

Hellow...imam težavo in to veliko.:( Dobil sem nek črv BloodHound.W32 in ga nikakor ne morm zbrisat. Mogoče Kdo ve kje bi najdu kakšn fix, ker sm že obupal nad iskanjem:'( . Še večja težava je pa ta, da je računalnik v Nemčiji in nujno rabm nek fix, da povem oziroma pošlem očetu, kaj mora nardit. Res lepo bi prosil, če kdo ve kaj o tem.:8)

Najlepša hvala.

Lp
dean

Dragi ::

Mal si klele poglej,pa drugič se mal na google ozri

dëych ::

hvala.;)

Dragi ::

Sam de dela.

Pyr0Beast ::

Sygatov firewall blokira vse.

Grem na net brez firewalla, system shutdown ....

Inštaliram firewall, nato blaster mi blaster zažene samo takrat ko je izključen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avserv.exe (novi blaster worm ?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101908 (1522) zvitorepec
»

Zakaj se mi računalnik sam od sebe resetira?

Oddelek: Operacijski sistemi
71270 (1209) JIM22
»

Problemi virus ali??

Oddelek: Pomoč in nasveti
7929 (839) DeLuX
»

Tokrat bo črv napadel... Črva!

Oddelek: Novice / Varnost
142358 (2358) undefined
»

Po dnevu zatišja -- Microsoft in RPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
656487 (6487) undefined

Več podobnih tem