» »

Outlook Express in funkcija compact folder

Outlook Express in funkcija compact folder

majk2000 ::

Ziv.

Jaz bi pa vprasal, ce je kdo probal uporabit v Outlook Expressu 6.0 funkcijo compat all folders. Meni File- Folder- Compact all folders.

Natancneje, zanima me, kako nazaj dobit prvotno stanje sporocil v mapi, skratka odpravit posledice tega ciscenja. Jaz sem uporabil to funkcijo misles, da mi bo malo zmanjsalo velikost dbx datoteke in bo OE posledicno hitreje delal. No OE res dela hitreje, samo se bojim da zato, ker je to zbrisalo vsebino vseh map:8)

Bral sem in bral pa ne najdem nic pametnega ne v help-u ne na forumih, zato sem se obrnil na vas, guruji.

Mi lahko kdo prosim pomaga, kako naj dobim nazaj prvotno stanje, oz. stara sporocila, ki so ocitno sla v vecna lovisca. Opozoril bi ostale uporabnike, ker je sramota, da M$ ne opozori uporabnika pri uporabi navidez tako nedolzne funkcije da si bo zbrisal vse maile.

lopov ::

Sporocil ne bos dobil nazaj. Ce imas backup, naredi restore --> to ti je edina sansa.

Ne vem, kaj je tu za opozarjati. Compact je pac "nadgradnja" ukaza Delete ... Najprej brises, ko pa si preprican, da stvari res ne bos vec potreboval, naredis "Compact" ...

Cokolesnik ::

S funkcijo Compact OE ne briše e-sporočil. Vsaj meni jih ni nikoli. Gre za to, da z boljšim razvrščanjem podatkov, ki jih ima zapisane v datotekah z e-pošto, prihrani prostor na disku in verjetno tudi pospeši branje (npr. pri iskanju kakšnega sporočila).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

majk2000 ::

Evo, ravno to je to. Takoj dva nasprotujoca si odgovora. To samo kaze, da nisem osamljen primer, ce recem da je ta funkcija zelo zavajujoca... saj se ime compact ki je precej "opisno" pove kaj naj bi funkcija postorila.

Cokolesnik... si kdaj probal dobiti stara sporocila nazaj, skratka da jih nekako un-compactas ?
Meni ne uspe, in vedno bolj mislim da je to res tisti dokoncni delete, ko nimas razen back-upa nobene moznosti vec :'(

Imagination ::

Zakaj hočete v dobi giga-procesorjev in giga-bytov vi compactat Outlookove mape?
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

DMouse ::

> Evo, ravno to je to. Takoj dva nasprotujoca si odgovora
In če se še tako čudno sliši, oba imata delno prav ;). Recimo da ti dobiš prek emaila nek smešen filmček ki zasede 5 mb, najprej se shrani v glavno datoteko z maili, pol je pa še ena datoteka kjer so recimo samo naslovi mailov ter lokacije mailov v glavni datoteki. Tko da, ko pobrišeš tist 5mb mail, se mail samo navidezno pobriše, v mali datoteki ga ni, v veliki je še. S compact folders pa dosežeš, da zares gre v večna lovišča.

Aja, v tvojem primeru je prišlo do napake in se ne da kej dost pomagat. Men se je to zgodlo 2x brez da bi kej compact stiskal, pol mi je pa prekipelo in sem šel iskat nov program...

pagat34 ::

HrabriMisek: si že najdu zamenjavo za oe? kaj ?
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

DMouse ::

Mozilla, uporabljam za brskanje, maile in usenet in sem navdušen.

sash ::

The Bat ! :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

pagat34 ::

HrabriMisek: Mozilla, uporabljam za brskanje, maile in usenet in sem navdušen.

je šla konverzija iz oe 6 okaj in v celoti (vse dbx, adrese) ?
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

DMouse ::

V OE nisem imel address liste, le maile, ki sem jih nekako exportiral in importiral, nevem čisto točno ker je že dolgo tega (ko je izšla Mozilla 1.0). Kot sem že rekel, Mozillo sedaj uporabljam za vse, tudi za dostop do elektronske banke z digitalnim certifikatom, le včasih se najde kaka stran, ki se ne prikaže pravilno. Takrat moram v Start meniju nekje zbrskat IE in stran odpreti v njem. To se zgodi vedno redkeje, mislim da so se webdesignerji že izučili, da vsi Javascripti, ki jih najdejo na internetu, niso ravno primerni za homepage.

Cokolesnik ::

>> HrabriMisek: podpira Mozilla tudi IMAP kot OE? Glede uporabe Java scriptov s strani oblikovalcev spletnih strani pa srčno upam, da je to res realnost. :)

Upam, da kdo ne misli, da Microsoft v naslednjo verzijo Oken ne bo dal poštnega programa. Kakršnegakoli pač.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

DMouse ::

Tudi IMAP podpira, seveda :)

pagat34 ::

Cokolesnik: Upam, da kdo ne misli, da Microsoft v naslednjo verzijo Oken ne bo dal poštnega programa. Kakršnegakoli pač.
--------------------------------
tud če ga ne da - nobene škode ne bo in nobene zajebancije z M$ šitom 8-O
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

domena in email

Oddelek: Izdelava spletišč
5926 (907) DMouse
»

Mozilla 1.5 Alpha

Oddelek: Novice / Brskalniki
72352 (2352) ragnarock
»

Kateri program za e-mail

Oddelek: Programska oprema
13949 (789) sash
»

Kater mail windows server

Oddelek: Izdelava spletišč
61050 (897) simbad
»

Kaj naredite po namestvi xp

Oddelek: Operacijski sistemi
131833 (1388) bojsi

Več podobnih tem