» »

kateri dvd writer ?

kateri dvd writer ?

1 2
3
»

Dr_M ::

ja se mal pa bo raid0 obvezen za pect male ploscke :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wox ::

Hja, verjetno resda. Meni pri 4x hitrosti disk že komaj dohaja pečko. Pa gre za novejša diska Maxtor Diamond max 9 in WD 800JB. Si sploh ne morem predstavlat kako bi zadeva izgledala na 12x hitrosti (16,62MB/s). Sicer pa bodo tak al tak začeli počasi tudi pri DVD pečkah švinglat in bo najvišjo hitrost dosegla le proti zunanjem obodu.

Freelancer ::

Torej se nikomur ne sanja za Ricohe?

Wox ::

Kaj je tako posebnega na tem Ricohu, da bi si ga človek zaželel?

TribesMan ::

Lepo vas prosim, če disk komaj dohaja 4*dvd writer potem maš definitivno nekaj narobe nastavljeno. Večina novih diskov je sposobnih transferjev čez 30MB/s pa ne rabiš met nevemkako defragmantirane particije. 16mb/s bo šlo za šalo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Večina novih diskov je sposobnih transferjev čez 30MB/s pa ne rabiš met nevemkako defragmantirane particije. 16mb/s bo šlo za šalo...

no jest nism tko preprican v to. za pecenje pri takih hitrostih bos mogu met zelo zelo urejen disk. pa tut miske ne bos smeu premaknit med pecenjem, da ne bos zajebu plate :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M takih prenosov so sposobni BP. Navsezadnje maš potem pa še burnproof protekcijo v primeru da gre kaj narobe... Če te zanima en lep primer. V službi pečem CD z 48* in to prek USB 2.0 vodila, ker mam zunanji writer, zraven špila WinAMP ali kak movie player zravn je še vsaj 20 oken v mozilli pa se mi še enkrat ni burn proof vklopil, kaj šele da bi zjebal plato.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

BaRtMaN ::

Od katerih sem v trgovinah videl le 4: LG, Pioneer, Sony in Teac. Pogrešam pa NECa in Plextorja.

Zgleda, da se LG 4040B dobro obnese, pa še poceni je. Ampak jaz vseeno navijam za Plextorja čez pol leta. :)

Alkoman ::

Ima kdo slucajno kake izkusnje z LITE-ON LDW-411 SV 03 DVD +/-, in ce se ga splaca kupit?
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

Xplicit ::

zdle okol novga leta mam namen nabavt dvd pecko, pa sm si zacel mal cene ogledovat pa me zanima
kje je fora pr takih razlikah v ceni, da je recimo plextor 102k, teac pa samo 39k 8-O, definitivno ni samo firma


DVDRW-----------------------------------no ddv--z ddv
LITE ON LDW-401S Retail DVD+RW----------26.900--32.280
LITE ON LDW-411S Retail DVD-+RW---------32.800--39.360
PLEXTOR PX-708A Retail DVD-+RW----------56.900--68.280
PLEXTOR PX-708UF/T3 Retail DVD-+RW------85.000--102.000
SONY DRU-510 DVD-+RW--------------------42.500--51.000
TEAC W50D IDE DVD-+RW oem---------------32.000--38.400
TEAC W50D IDE DVD-+RW črn oem-----------33.200--39.840


pa se to - a ima kdo tega TEAC-a, pa kak je, a so ksni problemi z njim
k sm prebral tale test peck k je 3 poste gor omenjen, pa se mi zdi da se kr
splaca nabavt TEAC-a DV-W50D (glede na ceno seveda)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

BaRtMaN ::

Plextor je 102k, ker je zunanja enot in se priključi preko FireWire/USB2.0. Interna enota je 68k, vendar se ga ne splača kupit, ima pa vse Plextorjeve dobrote - GigaRec, VariRec, Burn-Proof je itak povsod že...

Teac W50-D je pa zamaskiran Pioneer A06, ki pa je še kar sprejemljiv, še vedno pa je boljši LG GSA-4040B. Kot si lahko v temi že prebral, je dober nakup tudi LiteOn LDW-411S.

Tom's Hardware: 11 DVD Burners Reviewed
Tom's Hardware: Plextor PX-708A

CaqKa ::

poleg tega da je plextor 8x dvd pekač

BaRtMaN ::

Res je. pa si pripravljen za to tudi plačati skoraj 1x več? Verjteno se bo dalo flashati LiteOna 411 na 811, ki je prišel sedaj ven.

boštjan ::

tega LiteOna 411 se dobi tudi za 36k.

Xplicit ::

kje se pa da dobit tega LG-ja k sm gledu mal po razlicnih cenikih, pa majo vecinoma sam teac-e, pioneerje in sony-je
LG-jev pa nikjer nism zasledil

sej kolk je pa kej cena tega GSA-4040B modela?

boštjan ::

comtron ga ma po 35k

TribesMan ::

Ja to je res. V rolanu, a ne? Sam to je daleč stran od mene. Pol je sranje če je treba kej garancije pa take zadeve. Jest bom najbrž kar 811 počakal, sej bo še ta teden.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

tribesman,ja rolan in od tam ga mislim tudi mogoče nabavit,po ugodni ceni kot je ta,če se bo dalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TribesMan ::

bostjan: l33t, jest bom vseeno počakal na 811, ker baje se 411 ne da flashat na 811, baje so neke spremembe v hardweru, ki tega ne dovoljujejo, vsaj za enkrat. 811, je pa (če je vse ostalo isto kot prej) boljši za 8* DVD+R (prej 4*) in za 4* DVD-RW (prej 2.4*). Živi bili pa videli.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Han ::

811 imajo v Harvey Normanu za okrog 42k, če sem prav videl.

Je pa ponudba DVDąR plošč naravnost katastrofalna, tudi cenovno. :(

TribesMan ::

Ma sej je blo tud s CDji na začetku ful problemov, šele po nekaj časa so se zadeve umirile. Itak če kupuješ dobre medije priznanih firem skoraj ne moreš falit... dočim z raznimi Baysiji pa nikoli ne veš.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

Traxdata so kar fejst mediji, kakor vidim po raznih testih. A kdo mogoče ve, kje bi se jih dalo kupiti?

CaqKa ::

jaz sem jih videl v comtronu...
sam pa kupujem sedaj princo 1-4x dvd-r, rad bi pa dobil kje tudi mmore dvd+r

morphling1 ::

Jaz sem včeraj vseeno podlegel skušnjavi in vzel Pioneerja DVR106 ki je enak A06 samo da je oem, pravkar pečem 4x na Verbatim DVD-R medij, potem bom pa zapis sprobal na Divx playerju. Za test sem si vzel sem tudi po en MMORE, MEMOREX DVD-R medij ter še TRAXDATA DVD-RW da ga sprobam, kasneje bom pa še VERBATIM ter TRAXDATA DVD+R medije tako da vidim kaj je dobro in se tega držim :)

ps. ni lepšega kot v 15 minutah spraznit 5 GB prostora na disku, ki mi ga je že močno zmanjkovalo :)
pps. evo končano brez težav, zdaj pa da vidim če dela.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MEDENA ::

811 imajo v Harvey Normanu za okrog 42k, če sem prav videl.


ma ja ??????????????????

kdaj mislijo že narest to spletno stran ?????????

[prosim brez kletja]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TribesMan ::

morphling:

Dej za foro probaj še Baysije... Me zanima kak se obnesejo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Pa Rhinote.
Po 390 SIT komad 4kratna hitrost. Ni nujno, da so sranje. Oz na Bolhi en za vecje kolicine hoce po 300 SIT na komad.

Se verjetno splaca probat.

Pa verjetno je spet malo tako-precej bo odvisno od firmwarov. Ce en pekac ne bo dobro pekel na nekaj se ne pomeni, da je medij sranje ampak morda tisti pekaci tistih medijev ne marajo. Kaki bojo pa po testih super, jih pa pekaci ne bojo marali..

Sam 390 SIT/komad pa ce dela :D

MEDENA ::

kje se dobijo te RHINOTI ?

morphling1 ::

Mmore in Verbatim se brez težav pečeta na 4x hitrosti na tem Pioneerju. DVDje mi brez težav bere tudi Liteon Divx player.
Baysije bom sprobal kmalu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Han ::

Je tale BOF akcija Pioneerja DVR-106D za 29k SIT veljala samo včeraj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Caligula ::

Tole je sicer malo tezka ker je cena za nad 50 kosov pa se brez DDVja je Bolha


Drugace pa pri Dvojki za 380Sit/komad z DDV za od enga komada naprej prodajajo na 031635 290
To je iz oglasa v racunalniskih novic.

morphling1 ::

Ja to je bila skupna Bof/Jokerjeva akcija za dan športnih iger in je veljala samo v soboto, skupaj s nekaj diski, se je prodajalo brez zaslužka.
Nekaj teh pioneerjev pa bo na voljo konec tedna, ko bodo prevzeti (do razprodaje) po še vedno zelo ugodnih 33990
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

lite on 811 ta 40k v rolanu.

MEDENA ::

sorry glede kletvic boštjan :)

PC DVD zapisovalnik LITEON LDW811 S02 DVD-/+RW notranji
45.482,50
10,00 %
4.548,25
40.934,25 SIT

thanks boštjan za info :)

super cena !!!

a se raje splača vzeti PIONEERja 106D kaj pomeni ta D ?

Caligula ::

To se splaca. V Italiji ni nic cenejsi.

Popeye ::

Men se zmeri ni jasn, kerga od naslednjih se najbolj splaca kupit:
LITEON LDW811 S02 DVD-/+RW
PIONEER DVR-106
LG DVD RW*4 GSA-4040B SuperMulti (+/-) ???

Tko da bi blo lepo, ce bi mal svetoval pri nakupu....:D

lp:)

CaqKa ::

ja tak kolko imena izražajo je liteon 8kratnik lg pa 4kratnik.. 8x se ziher bolj splača.. mediji že bojo ko bojo.. glavno da si ti z writerom pripravljen.

Popeye ::

Ja se strinjam, da je hitrost pomembna. Sam vprasanje je, ce so tud tok kvalitetni kokr so hitri. Glede na to, da so dokaj cenovno ugodni.......:\

Dr_M ::

tole z 8 kratniki je bl jalovo... dokler ne bodo CLV 8x + in - R in 4x + in -RW bo bl bogo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Liteona so v testih zelo hvalili.

Cena je predvsem posledica velikih proizvodnih kolicin in pozicioniranja na trgu.
Politika skratka.

Liteon je bestbuy se zato, ker najhitreje in po testih IZVRSTNO pece CDje in lahko se staro pecko prodas pa ti je nakup malo blizje,..

Drugace je Pioneer verjetno dober samo je pocasen pri peki CDjev.
LG pa baje tudi lepo dela ampak Liteon je verjetno najboljsa opcija.

Tudi unofficial firmwarov bo zanje najvec.

Caligula ::

Po testih na CD freaks je LG rahlo vprasljiv lri kvaliteti zapisa kdaj pa kdaj, Liteon pa ne.
A06 pa je OK samo pocaasen pri CDjih.

Liteon je se vedno bestbuy

BC3 ::

kje se da liteona LDW-811S dobit v Ljubljani?
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

TribesMan ::

Baje ga majo pri Normanu... to sem enkrat slišal čist tko By The Mim. Pa baje se je u BOFu ena akcija pripravljala, sam ni še nič slišat... Drgač pa pokliči recimo Avtero (uvoznik)pa ti bodo povedal, kam so jih poslal in kdo bi jih mogu met.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

@ljash ::

kdaj bo dj nasproti "kinoteke" navoljo Liteon 811S?

Popeye ::

V Harvey Normanu se da dobit Liteona LDW-811S. Cena je pa mislm da okol 43 k.

lp:)

seat ::

Lep pozdrav vsem sem novinec na tem forumu in me nekaj zanima danes sem kupil novi LG GSA-4081B dvd snemalnik pa sem si za poskušino presnel nekaj domačih filmov sedaj pa me zanima ko hočem presneti en film 2F2F mi javi nekje na 30% CRC napako kaj naj to pomeni za ripanje pa uporabljam dvdshrink in pa dvdclon sicer oprostite ker sem začel z teme samo ker je tema ravno o dvd pekačih sem kr tukaj vprašal.Hvala za odgovore
LP SEAT

Dr_M ::

1. slab medij
2. slab pekac

neki od tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

r0Kk ::

Naj povem, da so novi diski čisto dovolj sposobni prenašat take hitrosti kot 16MB/s, ker meni Nero pri merjenju hitrosti trdih diskov na WD 80GB 8MBcache izmeri več kot 42MB/s, tako da to res ni problem. Res je pa da imam Diskeeper (defrag) vklopljen na automatic fragmentation.

Caligula ::

Meni Nero pokaze 56Mb/s na Hitachiju 0:)
Pa vecji problem je kvaliteta medijev.
Jz bi biu bolj veseu 8kratnih RWjev kot 6 kratnih -R jev.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389925 (7078) reber
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009196 (6820) AtaStrumf
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412359 (1577) Caligula
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625583 (4370) TribesMan
»

DVD pekac

Oddelek: Kaj kupiti
282419 (1703) Lime

Več podobnih tem