» »

izbira DVD-pekaca

izbira DVD-pekaca

PhotoBlaz ::

Takole: tele pekace imam na voljo:

1) DVR LG GSA-4040B 4x DVD+/- DVD-Ram bulk
2) DVR LiteOn LDW-451S DVD+/-R Retail
3) DVR NEC ND-1300A DVD+R/DVD-R bulk
4) DVR Pioneer DVR-106 4x DVD + u. - bulk
5) DVR Teac DV-W50D 4x DVD + u. - !! bulk
6) DVR Toshiba SD-R5112 4-fach DVD-R bulk

Zdaj pa ce mi jih lahko zberete po vrsti, od najboljsega do najslabsega.
Hvala!

iskra ::

V eni od tem, ki je bila odprta nedavno tega, so vsi prehvalili LiteOn mislim da LDW 811 oz. nekaj podobnega za 40.000 SIT. Pobrskaj - ni dolgo tega!

PhotoBlaz ::

A nobenden ne more niti enga izbrat iz te ponudbe?
Dejte please no!

polde66 ::

živjo, jest mam ASUS 0402 P/D, podpora obem formatom pa sem kar zadovoljen, prodaja ga pa JAE in sicer za 29.990 sit, in je znižan za cca. 10ksit, drugje pa njegovega stzarejšega brata še vedno dobiš za okol 50ksit. Mal sem teste pregledal prebral pa se mi zdi da je tam nekje v povprečju. Ni najhitrejši je pa zanesljiv tako pri peki cd kot dvd, to pa verjetn šteje. Pa izbirčen z mediji tudi ni. Sploh pa še z mediji Verbatim k jih dost pocen prodajajo v JAE-tu, DVD-RW v DVD plastični embalaži okol 780 sit. Mal pejd na forume, mal preglej kake revije npr. PC Chip hrvaška stvar s prejšnga mesca pa bo. Jst sem tud okleval med Liteonom 811 in 411 pa k sem vidu ceno tega sem se na hitr odloču. in mislm da sem prov naredu vsaj za moje potrebe. Pri presnemavanju uporabljam Clonedvd za ostalo pa nero 6. Dela brez problema

LP Andrej

JustVi ::

Jae ASUS 0402 P/D

osebno se mi že zdi 4x sedaj nepotreben nakup, če se res ne mudi. 17 min. pečenja je še dolga

WildTHink ::

@JustVi: Za 8x peko DVDjev se nism zasledil medijev. Ce pa so, so pa predragi za tistih 10 minut pecenja manj! Sicer pa ne pozabi da peces 4,5G podatkov na en medij.

Moj favorit je NEC-1300A in ga bom tud ta vikend nabavu, ce bo na zalogi.:D
So... are you red or blue?

Dr_M ::

men liteon cist povn dvd zapece pri 4x v cca 14min in 30-45 sec, kar se mi ne zdi veliko. ljudje pa porocajo da jim pri 8x povn dvd zapece v cca 9 minutah. men se ne zdi tok velka razlika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

polde66 ::

vse je ok samo niste prebral verjetn da nov asus stane 29.990 sit v JAE

LP Andrej

MEDENA ::

weeeeeeeeeeee

COMTRON ima na ceniku in upam kmalu na policah

DVD RW*8 LG GSA-4081B SuperMulti (+/-) 43.104,38 SIT

Jochaan ::

zdej je že 36.177,00 SIT

Olajuwon ::

Da ne odpiram nove teme.. Kaj pa menite o Dvd pekaču Sony DRU 530A, ki peče z 8 kratno hitrostjo v + in - formatu (ce poberes firmware iz interneta)? A menite, da je ta Sony pekac dober?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Dr_M ::

odvisno za kasno ceno. ce je nad 40k sit, vsekakor tega ni vreden, ce pa je mn, potem je pa dobra izbira.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Border ::

Lep pozdrav!


Kupujem DVD pekac... pa predvsem ciljam na TEAC-ka... sedaj imam TEAC CD-RW 548(8Mb) pa je suuuppperrr.... pa se v testih je bil naj naj... sedaj pa nameravam kupiti DVD pekac od TEACA ker sem z CDjem zlo zadovoljn? Kaj pravte na TEACa?

Uglavnem kok sm nahitr prebral so favoriti:
- ASUS
- LITE-ON
- LG

boštjan ::

v teacu maš pogon od lite-ona in načeloma bi moralo to dobro bit,a žal ni,to pa zarad slabega firmware,ki ga teac da not.raje kakšen lite-on 811 al pa LG

Wad@ ::

Ali je NEC ND2500A DVD±RW 8x(±)4x(+)12x 32x(Cdr) Black vreden 31k?

Gill ::

V Metroju v Avstriji bodo imeli Liteon -a (po karakteristikah iz kataloga je verjetno 451S), za približno 23.000 SIT bruto oz. 19.000 SIT neto.

pingo76 ::

v teacu maš pogon od lite-ona in načeloma bi moralo to dobro bit,a žal ni,to pa zarad slabega firmware,ki ga teac da not.raje kakšen lite-on 811 al pa LG


Edino TEAC DV-W58G ima lite-on drobovje. Vsei ostali TEAC-i so "pobarvani" Pioneerji, in delajo kot bog zapove (3-je moji prijatelji ga imajo in snemajo na vse razen smartbuy)

Cosmo ::

po karakteristikah iz kataloga je verjetno 451S


Po karakteristikah je lahko tudi 411S.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Gill ::

Ampak glede na to, da starih 411S že nekaj časa ni na prodajnih policah, ne vem kje bi veletrgovina Metro pobrala zalogo starih 411S in ne 451S !!?

Cosmo ::

Ne boš verjel, ampak ravno danes sem v Big Bangu v Mb gledal 411ke.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

Pa dej clovek bozji daj malo poglej se druge teme, ki omenjajo DVD pekace.
Pol ne bos niti zgubljal besed s kakimi Teaci,..

Saj je ze vse napisano na forumu.

Dr_M ::

kot prvo, morte tocno vedt kaj boste pekl.za dvd-r/w je verjetno kr pioneer najboljsi, ker podpirajo ta standard in so tut od vsega zacetka pri njem. ostali pa podpirajo dvd+r zato tudi boljsa podpora temu standardu in slabsa dvd-r.
sploh pa so razni liteoni in neci zelo obcutljivi na medije slabse kvalitete. priporocljivi so ricoh, taiyo yuden, razni princoti in riteki pa se ne izkazejo najbolje na teh pogonih in so bolj primerni za pioneerje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

čaki malo,a pioneer po tem takem naj bi slabše pekel na dvd+r/rw medije?

Dr_M ::

boštjan: tega nism reku, ampak oni podpirajo dvd-. se grem pa stavit da ksn liteon bols zapece dvd+ kot pa katerkoli pioneer. seveda na kvaliteten medij.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Teac-i z pioneerjevimi drobovji so kar poštene pečke (vsaj tiste z drobovjem A06). Ni pa ga smiselno nabavit če stane isto (ali malo manj) kot pioneer pa pika.
Po testih ki sem jaz gledal tale NEC 2500 piše zelo dobro na večino medijev.

Vsekakor pa tace stran od TEAC-a DV-W58G... fuj inu fej. - Overcosted coaster maker deluxe! :\

zile ::

Ja pekač ma res probleme s pečenjem na dvd-r. Error, scsi command aborted. Prav tako jih je imel liteon 811s. Na dvd+r baje deluje, še nisem probal. Zdej pečem na dvd-r lepo preko firewire vmesnika. So far so good.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Šimpanz ::

Ravno včeraj smo dobili reklamo od Špara kjer prodajajo NEC-1300 za mislim 29.900 (mogoče 28.900), kar se mi zdi kar ugodno.

Border ::

Kr dost hvaljo NEC 2500 (38.000 SIT). Kkaj pravte?

TEAC 8x hitrost (38.000 SIT)... baje ima drobovje od pionirja... Prodajalec mi je priporocu TEACa... zdej pa ne vem no... hmm....

matjazb ::

Printer: 3 dni nazaj sem v JAE kupil tega pekača, pa me je stal cca 28500 SIT. Iz neta sem potegnil še patch, pa mi zdaj dela brez problemov.

Han ::

NEC je dober 2500A, vendar samo za DVD.

TEAC DV-W58D je Pioneer DVR-107 s spremenjenim firmwarom, kar pomeni, da bodo zanj posodobitve na voljo kasneje in vprašanje je, če se bo hekerjem dalo popečat RPC2 zaščito...

TEAC DV-W58G pa je Lite-On LDW-811S.

Kot rečeno zgoraj, je bolje imeti original, torej opremo, ki jo trži prizvajalec, saj je bolje podprta.

antonija ::

A so res tko hudi problemi s peko DVDjev? Tle se folk sam prtozuje da (skor) noben model pekaca ne zna normalno pect vseh plosckov (DVD+/-R(W), CD-R(W)...). A pol ce si bom jst omislu eno navadno pecico za DVDje bom tud mogu vsak tedn now firmware iskat da bo normaln delal?8-O
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

TEAC DV-W58D je Pioneer DVR-107 s spremenjenim firmwarom


ze 2 tedna lajamo kle, da je to liteon 811S teb pa se ni potegnil to??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

DR M mislim, da si malo prehitro potegnil pistolo. Ocitno tako Plextor kot tudi Teac sedaj narocila za svoje 8kratne pekace delita med NEC (Pioneer) in Liteon.

Skratka HAN ima prav.

Loci se ju ze na zunaj. NECov je precej daljsi.
Liteon pa je zelo kratek in kompakten.

pingo76 ::

TEAC DV-W58D je Pioneer DVR-107 s spremenjenim firmwarom

ze 2 tedna lajamo kle, da je to liteon 811S teb pa se ni potegnil to??


Err...
TEAC DV-W58D JE Pioneer DVR-107!
TEAC DV-W58G je pa Lite-on 811S

Tako da ne bo pomot. Sicer pa sem že to napisal... :\

Dr_M ::

kje pa pise, da ga ne morejo dat v vecje ohisje?? sej ohisje useen lohk sami nardijo, kupijo lahko samo logiko, mehaniko ali laser, lohk use skupi, pa zapakirajo po svoje.

edit: pingo76 pa je res...nism biu cist pozoren na zadnjo crko :8)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

To je res DR M samo to se redko dogaja, ker grejo vsi preprodajalci prou na hard core-vcasih se shipajo v svoje disttribucijske centre direkt iz original tovarn brez da bi pipnl izdelke. Dejansko ze proizvajalc gor mece Firmware zanje,..

Tko je najcenej. Dejansko nocjo niti furat zdev v kake svoje proizzvodne hale,..

Oni narocijo proizvajalcu vse in ta jih ze pakira kot izdelke kupca. Tisto o prepakiranju mogoce predirektno jemljete.

Ti lahk Liteonu narocis 1000 kosov pa ti lahk gor tvoj logo tvoje riti stempla pa jih da v skatle na katerih pise DR M rullz recmo.

Skratka verjetn pac delijo narocila med oba. Mal zarad kapacitet mal zarad manjse obcutljivosti, ce recmo enmu zmanjka komponent, pogori kaka hala,...

Dr_M ::

Juras: sej ti cena plextorja use pove, za tak dnar ga lohk zelo dobr zamaskirajo.

edit: edina sansa je da plextor sam dela lastne pogone z istimi lastnostmi kot so liteonove, ker nihce drug ne dela takih pogonov s takimi specifikacijami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

pingo76 ::

edit: pingo76 pa je res...nism biu cist pozoren na zadnjo crko


Ena sama črka zajebe stvar. Si misliš koliko navadnih smrtniko se lahko lepo zaj... Da ne govorimo o prodajalcih ki jih niti ne ločijo med sabo...
Garant se bo kdo nateg... brez vazelina. :\

Border ::

A lohka zdejle kdo brez zadrskov napove kter DVD PEKAC je najboljsi na trgu?

Pa kter je bil najboljsi po revijah po testih?

Caligula ::

Border, zdejle sem nekaj snemal pa se ne naredi na RWju verifikacije. Bom probal se z drugimi ampak ni vse cisto tako super na tem NECu kot se zdi.

Je pa takole, noben ni najboljsi v vsem.
Trenutno pa res ne mores drasticno mimo usekat z NECom, Liteonom, LGjem ali Pioneerjem.

So vsi nekako OK samo vzames pac tistega, ki je poceni. Hardwersko so vsi dobri samo podpora, firmwari,... so tisto kar na koncu kaj pomeni.
Skratka, ker je NEC najcenejsi, ti ga priporocam. O Liteonih smo napisali veliko dobrega,..

Border ::

Dej sporoci mi kva si pretestiru...


Jaz ima doma CD-RW teac 548... in do sedaj v enem letu se me ni niti enkrat pustil na cedilu in za njega lohka trdim da je nejboljsi pekac CDjev... pa se 8MB predpomnilinka ima... kaj se pa tice DVD-RW pa nimam pojma... ko tukile mal berem so vsi v klincu... zdej pa ne vem kaj kupiti...

Caligula ::

Kuoi NECa, ker je najcenejsi in enakovreden Liteonu.
DVDje prece dobro le DVD RWjev ne smes met ful spraskanih. Drugace jih pece odlicno.

Po testih sodec ima najbolj kvalitetno peko medijev.

Za 30k ga dobis v JAE v beli alicrni barvi. Garancije je 1 leto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912956 (8277) Caligula
»

Kateri DVD pekač naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
231696 (1411) Caligula
»

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

Oddelek: Strojna oprema
493574 (2353) EiYou
»

DVD-RW TEAC DV-W58G ?

Oddelek: Kaj kupiti
321583 (1353) Caligula
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625577 (4364) TribesMan

Več podobnih tem