» »

Kateri prenosnik je pravi zame?

Kateri prenosnik je pravi zame?

1
2
3

greentech ::

15,1" TFT SXGA Bildschirm (1400 x 1050
P4 2,66
512DDR
60GB
ATI Mobility Radeon 9000, 64 MB DDR-RAM
CD/CD-RW/DVD
paralleler Port, 3 x USB Port 2.0, serieller Port, Fast Infrarot Port, IEEE 1394 FireWire Port, TV-Out
16 Bit, 3D, Full Duplex, SPDIF Digital Audio Out (5.1 CH)
Diskettenlaufwerk 3,5" intern
Akku Li-IO (Garantie 6 Monate)
10/100 MBit Netzwerkkarte
56K V.90 Modem intern
329 x 275 x 36,5 mm, 3,3 kg (IPC MultiNote D5-410)
Bluetooth, wireless LAN
Tragetasche, Netzteil
------------------------------
1434 eur
- mwst.
-------------
1195.- eurov.

kje si videl to ponudbo, povej hitro...

R0K ::

Črtica

Ta prenosnik je vrjetn od Firme IPC, Gericom alpa kej podobnega, rajt? Ne rećem da to ni to, ampak ni vse v perfomansah! Mogoče zgleda 2.6mhz na papirju veliko, ampak ga centrino 1.6 rukne dol v vseh pogledih.

Moraš tudi vedeti, da je desktop proc, porabi veliko energije, grafična prov tako. Tak sistem bi bilo kul imet v desktop mašini ne pa prenosniku. Baterija ti bo zdržala maks uro in pol. Centrino drži okoli 5h, P4 M pa cca 3 ali neki zram.

Vsekakor ti priporočam da daš neki več za laptop... Boš vidu čez cajt, sploh če ga boš dost uporabljal da kvaliteten ekran, tipkovnica, drsna ploščica, dobra baterija pridejo zelo zelo prav.

Za tak denar kot si ga ti naštel dobš v nemčiji tudi acerja (s odobri - ti povem z prve roke), z radeon mobile 64MB, 512ddra, 15 col ekran (1400) in s centrinotom 1.3. Vrjetno je centrino 1.3 res počasnejši od P4 2.6 ampak ti bo zarad boljše podpore bolje deloval na prenosniku.

Drgač tazga acerja dobriš v nemčiji za cirka 1500evrov. Je pa bla tudi enkrat akcija v medimakrtu, ga je kupil od fotra sodelovc in sm že vidu zadevo in je res kul. prenosink dost lahek, batrija dobra, oblika ful ok.

perci ::

Mah, men pa tile acerji ne potegnejo. Ful nekvaliteten (nekompaktnost, slab lcd) mi deluje - sem pa tja kakega dobim pod roke.

Zame so bestbuy Compaq, Dell, HP

Mr.B ::

Joj 6mesecev garancije na baterijo ? Pri brendu dobiš vsaj eno leto! Da ne omenim čas popravila, ker so pri HP-ju lahko finančne posledice, če ni popravljeno v določenem roku.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

R0K ::

perci priznam da sem imel samo enega. Oz sem ga preizkusil. In zdej vem da ga hočem met :) ponuja dost za ugodno ceno...

Nekega high tech rač. pa itak ne rabim ker nisem neki prof. 3d dizajner, niti nek hardcore igralec ampak za vsak dan bilokje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

||_^_|| ::

greentech: METRO, avstrija

R0K: verjamem da je baterija sigurno bol v riti..ma kvajstvem..Maš kakšen link po nemških štacunah za prenosnike? (geizhals.at => primerljiv acer (samo da je 20GB diska manj in da ma 1,6 centrinota) stane 1950 eur, to je pa znatna razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

partysound ::

a kdo ve kaj je hitrejše pri obdelavi podatkov: CENTRINO ali mobilen p4 ali je bolš počakat na HYPER TREADING v prenosnikih??????
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Lik ::

Saj pa imaš že mobilne p4 z hyper treading!

partysound ::

Kaj bi bilo zame boljše: centrino ali P4 HT? delam pa lightshow z programom SUNLITE in rabm karseda hitr komp pr procesiranju...

ne bom veliko uporabljal dva programa skupaj ampak enega intenzivno... ne more sme nič mlet...

hud se mi zdi COMPAQ 1.5 centrino pomoje n7000x oznaka...
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

jcj ::

Imam ga že kakšen teden in sem ful zadovolje. dela ful hitro in sem zelo presenečen nad centrinotom. mislim da je trenutno najboljši notebook na trgu.
lp
lukk

partysound ::

a zj maš compaqa 7000? 1.5 centrino?

a se lahk primerja z mojmu domačmu P4 2.4 in 512mb rama 333? al je tak proc še zmeraj hitrejši od prenosnikovega?
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

R0K ::

Nekako isto hitra bota.

Reskiraj še neki denarja in uzam giga rama pa boš mel mir za precej cajta...

Drgač dones sm delal pri frendu na laptopu od njegovga fotra. Oznake si nism zapomnil, je bil pa 2.4 ghz P4 M, 512DDR, GF Go5600, 60GB disk, sxga, ful ful dober tučpad in vse sladke priključke ki jih rabiš. Cena sitnica. Kak mesec nazaj je dal zanj 600k sit. Ampak res šiba. Ampak cena...saaax. Zakaj more bit vsetok dober tok drag :))

Staycool ::

K smo glih pr prenosnikih... kupujem stvar okrog 300k težine... nekako sem izbiro zreduciral na tole dvoje:

HP nx9005
procesor AMD mobile Athlon 2400+ (1.8GHz) 512kb L2
- pomnilnik 256MB 266MHz - do 1024MB (1 slot prost)
- trdi disk: 40GB SMART ATA HDD 4200rpm
- DVD/CD-RW pogon (combo) vgrajen
- disketna enota 1.44Mb (vgrajena)
- grafična karica ATI Radeon IGP 4x AGP 16MB-64MB shared
- LCD zaslon 15.1'' TFT 1024*768 XGA
- modem 56k V.90, mrežna karta 10/100 UTP
- baterija High Capacity LiON 4.0
- operacijski sistem Windows XP Pro Edition ANG
- Vmesniki: 2 x USB 1.1, 1 x Parallel, 1 x modem RJ11, RJ45, VGA, 2 x Audio,
- S-Video TV-out, COM port
- dimenzije: 4.12 x 32.7 x 27.3
- teža: 3,29 kg
- garancija 1 leto

Cena: 320k

in druga varianta:

Acer TM290LCi
IntelŽ Centrino™ mobile technologies, Processor: IntelŽ PentiumŽ M processor at 1.3 GHz, incl. 1024 KB L2 cache; Enhanced Intel SpeedStepŽ technology; 400 MHz processor system bus,
• Chipset: IntelŽ 855GM, Wireless solution: Integrated IntelŽ PRO/Wireless 2100,
• standardno 256MB DDRAM pomnilnik , nadgradljiv na 2048MB,
• 15" TFT barvni zaslon z resolucijo 1024 x 768 pri 16.7Mio barvah,
• Grafika Dynamic Video Memory Technology (DVMT) and up to 64 MB of video memory,
• BREZ disketne enota 1.44MB (možnost zunanje USB enote),
• 8x DVD/24x(8/8/24) CDRW combo enota,
• 30GB 2,5" trdi disk ATA 100,
• I/O priključki: Three USB 2.0 ports, IEEE1394 port, Modem (RJ-11) port, Ethernet (RJ-45) port, Parallel port, External display (VGA) port, S-video TV-out port, Type II PCMCIA CardBus slot, Infrared (FIR) port, Headphone/speaker/line-out jack, Microphone/line-in jack, DC-in jack for AC adaptor,
• Teža 2.83 kg, baterija 63 Wh Li-ion, življenska doba do 5 ur, 1.5-hour rapid-charge, 3.5-hour ch

Cena: 300k če ga kupim v italijie. sicer pa slabih 400 tisočakov.

zanima me za kaj naj se odločim kr jst sam res ne vem. me bolj srbi acer (centrino & stuff), sam ne vem kako je s kvaliteto in zaneslivostjo le-tega. Če pa kdo ve za kšno boljšo stvar za tak denar bi prosu da kr pove.

Paramedic ::

Menim, da je prvi mal boljši po zmogljivostih...

Kateri so kaj boljši pri podobnih frekv.: Athloni, P4m ali Centrino?
End transmission.

Tomi ::

Centrino. Če ne drugega, pa zaradi porabe energije (baterije).
metrodusa.blogspot.com

DeLonghi ::

Ker je nekdo prej spraseval za Gericome in firmo:

Pri Anniju se da zmeniti, da ti dajo laptop brez XPjev in ti odstejejo 15 tisoc stran (ni svoh :)) in seveda na obroke; maximum 6 obrokov in dodatnih 6 %
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Paramedic ::

Kake so kaj cene WLAN PCMCIA kart, seveda 11g standard, pa kje se jih da kupit. Sm na kfm.si vidu eno Asusovo za ene 15k, pa se mi zdi precej poceni...
End transmission.

Staycool ::

po zmogljivostih je ze HP malcek boljsi..sam nima IRja, ni pentium M, ne vem..mal bolj je oklescen... ni mi jasno zakaj je potem ACER tko poceni. Kr Centrino vseeno mal visje kotira na cenovni lestvici... upam da ni na racun kvalitete cena tko nizka...kr jst res nocem teh 300k vrect stran.

Paramedic ::

Se men zdi, da je acer tolk poceni na račun athlona, malo tud kvalitete, malo pa imena firme.
IR, pa če ga rabiš, za kak mobitel, si lahko kupiš za na USB, vendar je bolje že kar tak prenosnik kupit.
Ampak po moje je Athlon 1.8 kr dost hitrejši od Centrina v Acerju. Na račun porabe verjetno.
Pa ta COM port - takih prenosnikov bi se js izogibal. Sicer tudi disketnika, vendar bi ga mogoče nekaj časa še rabu.
End transmission.

R0K ::

Ne se hacet fantje no! Klobasate take da je amd xp2400 mobil, hitrejši od 1.3 centrinota! CEntrino 1.3 pospravi dol 2.2M P4 komot! 1.6 varjatna pa najhuješega 2.8M P4! Za AMD pa itak vemo, da še niso dorasli kvaliteti intelovih mobilnih procesorjev.

Sicer pa bi bila tukaj odločitev težka. Točno tega Acerjevega prenosnika ne poznam, ampak imam z njimi dobre izkušnje. prav tako ima kompak eno izmed največjih imen v tem biznisu.

Samo vseeno raje acer. Nenazadnje ga boš tudi bolje prodal, ker navadni mobilni p4 bodo šli po gobe ...

Paramedic ::

Sem mel vtis, da če so desktop Athloni boljši od P4, da so tud mobilni Athloni boljši od P4m. Ne govorim tle o porabi in ostalem, samo o hitrosti. A pol nimam prav sploh? Kako bi se blo najbolje odločit, če te zanima le hitrost? Za kateri proc?
Centrino mi nekako ni všeč, ker ima prepočasen wlan integriran, pa še drag je mal preveč, pa kur*evo grafično ima, če pa maš čip brez nje, pa postane prenosnik drag ko žafran, s tem da moraš pol še itak pcmcia wlan 11g kupit :D.
lahko bi se reklo, da sm mal zatežen s tem :)
End transmission.

u3p ::

Tud mene zanima tale HP nx9005.Pa tud cena
je kar ugodna. Sn gledu v sosednji Austriji
pa je cena kr enaka.Če ga nebi švercu celo
večja. Noben pa ni odgovoru kako se kaj obnesejo AMD mobilni procesorji a so vzdrzljivi...

jjohny ::

Tudi meni se zdi HP nx 9005 primeren nakup. Glede na ceno sumim, da ima kakšne cenene komponente. Prosim kakšnega lastnika ali pa poznavalca (serviserja, prodajalca...), da pove svoje mnenje.
Ima tudi COM port, kar je prava redkost danes, nima pa Infra Reda.

lp, jani:D 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jjohny ()

||_^_|| ::

vglavnem jst sm kupu tistga gor omenjenga in zadeva sploh ni slaba (za ta keš je pa zmagovalna!) baterija mi je prvič zdržala mal manj kot 3h s tem da sm winse nove gor dal pa driverje pa ta sranje štimu. ma pa vse bombončke kar ti jih srček poželi.

jjohny ::

Kje si ga pa kupil in koliko si nakazal, če ni skrivnost??

lp, jani

||_^_|| ::

sm že gor napisu: Cena je bla 1434 eur (z mwst.) v METROju v Celovcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

jk ::

Bi mi lahko kdo svetoval kateri prenosnik za 300.000 Sit (odstopanje 20-30k sit) bi lahko kupil v Sloveniji. Gledal sem HP nx9005 pa glede na cene drugih nisem prevec preprican ce bi bil ta pravi. Gericom ne pride v postev razen ce me kdo preprica da le niso tako slabi kot slisim.:))

jjohny ::

Zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z prenosnikom Fujitsu-Siemens LifeBook C1020?
Stane okrog 420 000 SIT. Pa tudi rabljenih je kar nekaj v prodaji. Ima procesor Pentium4 M ali Mobile Celeron. Chipset je VIA. Ima tudi COM port.

LP. jani

u3p ::

Kaj pa:Toshiba Satellite
Model:A30-504
Procesor:Intel Celeron processor, 2.60 GHz, 400 MHz Front Side Bus, 128 KB 2nd level cache
Zaslon:15.0” TFT activna matrika
Ločlivost in barve:Max. baru: 16.7 milion, ločlivost: 1,024 x 768
Trdi disk: 40 GB, S.M.A.R.T .
Spomin:256 MB, razširljiv do: 2,048 MB, tehnologija: DDR RAM
Optična enota:Combo CD-RW-DVD-rom
Disketna enota - Ni vgrajena
Grafična kartica: IntelŽ 852GM, do 64 MB DDR RAM (UMA)
za 310
Ima kdo kaj izkušenj s tem notesnikom??

||_^_|| ::

ni disketarja (kokr za koga:), vsaj še 256 rama, pa grafična uporablja sistem memory.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

cahahopie ::

A je Gericom v vrednosti od 230-250 jurjev dober nakup.
Recimo Gericom WebShox 15 1,8 za 255 000 brez OS ali pa cenejši brat Gericom WebGine 1800+ za 235 000 brez OS. Specifikacije obeh so kar dobre, zadovoljive, res da je integrirana grafika. A za tako ceno dobiš precej veliko reči. Sem gledo dražje firme, pa ga za tako ceno ne dobiš. Če pa, je pa dosti slabši po hitrosti komponent.

A je ta Gericom dober nakup. Ne nameravam ga imeti za hardcore game station ampak za programiranje, photoshop, muzko, kak film in internet. Pa morda še za kako staro frp klasiko. Pa tud ravno zdržljivost baterije me tolk ne skrbi.

Paramedic ::

A pozna kdo prenosnike Geo, ki jih majo v KezCom? Kaki so kaj, pa kaka se vam zdi cena zanje? Je treba pred ankupom vse vedet :).
End transmission.

ematej ::

Mene zanima, kakšna bi bila vaša odločitev, če bi imeli na voljo ti dve možnosti? Predvsem bi rad vedel, na podlagi česa se naj odločim za enega ali drugega.

ACER Travel Mate 800LCI
Intel Pentium M Centrino da 1,3 GHz - HD 40 Gb
RAM 512 Mb - combo - 15'' TFT - Windows XP Professional
FireWire - Wireless LAN - TV Out - ATI Mobility Radeon 9000 64 Mb

1449 euro

FUJITSU-SIEMENS Amilo D60121
Intel Pentium 4 da 2,80 GHz - HD 40 Gb
RAM 512 Mb - DVD/R/RW
15'' TFT - Windows XP H.E.- LAN 10/100
ATI Mobility Radeon 9000 64 MB

1549 euro

Lik ::

Definitivno za Acerja! Cena, ki jo navajas (1449€) je za ta model zares neverjetno nizka. Nam lahko zaupaš, kje ga je možno kupit po taki ceni?

Lp

||_^_|| ::

Za Acerja. Je cena z davkom?

ematej ::

Tale cena je v Media World-u ( ne Mediamarktu) v Trstu. V ceno je IVA - torej davek- že vključen.

Noben pa ne reče, zakaj se je odloču za Acerja. A je faktor zgolj centrino? A ni 1.3 Ghz centrino počasnejši kot P IV 2.8? Ali izbira o nakupu Acerja sloni na kakšnem druem kriteriju?

||_^_|| ::

faktor je zgolj centrino (za hitrost nevem, sam baterija pa baje več zdrži)

u3p ::

Dajte kako mnenje kateri nakup bi bil boljš?|O

Toshiba satelliteA30-504 Procesor:IntelŽ CeleronŽ processor, 2.60 GHz, 400 MHz Front Side Bus, 128 KB 2nd level cache
Zaslon:15.0” TFT activna matrika
Ločlivost in barve:Max. baru: 16.7 milion, ločlivost: 1,024 x 768
Trdi disk: 40 GB, S.M.A.R.T .
Spomin:256 MB, razširljiv do: 2,048 MB, tehnologija: DDR RAM
Optična enota:Combo CD-RW-DVD-rom
Disketna enota - Ni vgrajena
Grafična kartica: IntelŽ 852GM, do 64 MB DDR RAM (UMA)
Garancija: 2-leti mednarodne garancije
cena:309

HP Compaq nx9005 A2400+
Procesor AMD mobile Athlon 2400+ (1.8GHz) 512kb L2
Pomnilnik 256MB 266MHz - do 1024MB(1 slot prost)
40.0GB SMART ATA HDD 4200rpm
DVD/CD-RW pogon (combo) vgrajen
Disketna enota 1.44Mb (vgrajena)
Grafična karica ATI Radeon IGP 4x AGP 16MB-64MB shared
Zaslon 15.1'' TFT 1024*768 XGA
Garancija 1 leto
cena:318

A uporablja kdo katerega od teh (mnenje)?!8-O

indijanc ::

Lejte tkole bom reku...kot vecina 'znanih' znamk je tudo Compaq kompatibilen samo sam sabo in boste imeli velike probleme z dodatnimi stvarmi...beri: ali drago ali pa ne pase skupaj...svoje case sem izbiralmed NEC Verso M300 in Compaq N1015 pa se na svojo zalost izbral Compaq (saj pravijo: kdor izbira ta izbirek dobi).
Sem ga imel ze veckrat na servisu pri DISSu..hvalabogu da mi je kolikor toliko blizu! Potem se dobr da sm Winse zraven dubu, ker ce das 'vsesplosne' gor izgubis dolocene tipke, proc. AMD 2000 je laufu samo na 533MHz.....tako da lahko nalozis oz. restoras samo prilozene Winse.
Sveda to je moje in samo moje mnenje! 8-)

lp

[MYTiX] ::

Thinkpad Ibm R40 PIVM 2GHz - 256Mb DDR - 30Gb - Masterizzatore e Dvd 24x10x24x8 - Modem - Ethernet 10/100mbps - Lcd 14.1" 1024x768 - Win XP Pro.

Kolko bi stala ta masina?
Jst jo lahko samo danes dobim po cni 450€.
Kaj pravte?

R0K ::

Brž kupi! Čene pa men povej kje bi lohk to dubo :)

Tak prenosnik lohk prodaš naprej za 200jurjev komot, ali pa ga valda sam uporabljaš.

Če ni kej zlaman, baterija, tipkovnica, ekran fuč, je zlo zlo pocen nakup.

cahahopie ::

Mene pa zanima če se splača kupit "sestavljene" notesnike oz. te, ki jih trgovine sestavljajo same.
Pri SebaNET-u, ki meni ni ne vem kaj trgovina, mi ponujajo
15" TFT 1024x786
P4 1,4 (FSB 400) Centrino tehnologija (torej Intel čipset in Wireless)
256 MB DDR RAM 200pin
40 UATA 100 5200rpm
krenki grafična (oz sem pozabu) s 64MB shared rama
DVD/CDRW Combo enota

Za: 355.000 SIT
Se splača? Ker če ne, bi raje vzel HP nx9005...sam ma pa Athlon Mobile...kar pa ni Centrino.

Torej?

u3p ::

A bi bil pol DELL Inspiron 1100
dober nakup?
- Procesor Intel Celeron 2.2Ghz / 400Mhz z 128k predpomnilnika
- 15" TFT XGA aktivna matrika 1024x756
- 1x 256 MB DDR RAM pomnilnika
- Intel Extreme grafična kartica z 64MB deljenega pomnilnika
- 40GB Ultra ATA 100 trdi disk 5400 obratov
- DVD + CDRW combo
- Vgrajen 56k V.92 modem + 10/100 NIC UTP - mrežna kartica

jjohny ::

A to ni Mobile Celeron? Mobilni imajo 256 k predpomnilnika.
Drugače pa je konfiguracija kar v redu. Upam, da ni cena veliko preko 350 000 SIT.

jani

u3p ::

Cena za dell Inspiron 1100 je 300.

Toshiba satelllite Model
A30-504
Procesor Intel Celeron processor, 2.60 GHz, 400 MHz Front Side Bus, 128 KB 2nd level cache
Zaslon 15.0” TFT active matrix colour display
Interni video prikaz Maximum number of colours: 16.7 million, resolution: 1,024 x 768
Trdi disk
40 GB, S.M.A.R.T .
Delovni pomnilnik
256 MB, maximum expandability: 2,048 MB, technology: DDR RAM
CD-ROM, DVD-ROM, CD-RW/DVD-ROM
Grafični adapter IntelŽ 852GM, up to 64 MB DDR RAM (UMA)....
cena 309 in 2 leti garancije!
1 več kot dell
kaj bi bilo bolje nabavit?:\

MAX34216 ::

A si kdo lasti kakšnega IPC-ja? Je dobra firma to, so notebooki ok?
Se splača kupit IPC?

lP

jjohny ::

u3p,
a si te cene navedel z ali brez ddv?
Meni se zdi, da je to brez ddv, v nasprotnem primeru so zelo ugodne. A lahko poveš od kje so te cene (a morda iz tujine)?

jani

u3p ::

Enih par naslovov do cenikov:
Za Toshibo:
http://www.fenix-trade.si/index.php?p=d...
http://www.nakupi.net/
Za Dell:
http://www.fmc.si/
http://www.enaa.com/product.asp?dept%5F...

Noben pa se ni odgovoru za katerga se odlocit:\

cahahopie ::

Dojadile so mi obljube prodajalcev računalniških trgovin, da bodo dobili ono in drugo in zato sem ves razjarjen kupil v Bing Bang-u v Europarku v Mariboru....
HP Compaq nx9010 P4 2,66 za zasoljenih 391.000 SIT (kolikor sem opazil potem v neki računalniški trgovini, da kar za 15 jurjev preveč... TEAL Laško... nekj čez 370 jurjev).
Torej a sem kupil dobro?? Sem se dal nategnit? Tip mi je rekel da je disk hitrosti 7200 rpm.. je to res? Se da kje to preverit? Pisalo je da je 256RAMA... v sistemu pa piše samo 192. Wtf?

Skratka... je ta prenosnik OK? Vidim, da bi dobil že eno dobro Toshibo za to ceno... pa so Toshibe enako dobre kot HPji oz. obratno?

Paramedic ::

Kakšen se vam zdi Dell Latitude D600? A mu sploh kaj manjka? A se men sam zdi da je popoln? Pač odvisno koliko si pripravljen dati zanj.:))
Specifikacije na FMC.si.
End transmission.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik Centrino 1.4 vs P4 2.8

Oddelek: Kaj kupiti
151465 (1183) antonija
»

Kateri prenosnik izmed nastetih je najboljsi?'

Oddelek: Kaj kupiti
73181 (3058) SoNgOkO
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517446 (9622) Utk
»

nakup prenosnika nekje do 400kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
61555 (1401) dejvidlj
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222814 (2347) Arthur

Več podobnih tem