» »

Katere zvočnike

Katere zvočnike

boštjan ::

creative 5300 ali logitech Z-640.(oboje za okol 25k,bulk verzija)
5300 sem vido da podpirajo EAX,tile logitech tudi? Zvočnike pa bom fural na abit NF7-s.
Torej kateri so zdaj boljši?Nisem pa audi freak, a vseeno bi rad mel dober zvok.

planetparty ::

Za skoraj isto ceno dobiš Creative 6700, ki so pa neprimerljivo boljši, pa še globokotonec je močnejši za nekaj W. Jaz sem pred kratkim kupil v Comtronu, kjer majo za 29000 SIT

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

Pa kako zvočno maš?Namreč jaz bi to na abit nf7-s priključo,nVidin soundstorm

nodes ::

>Za skoraj isto ceno dobiš Creative 6700, ki so pa neprimerljivo boljši

sam v kablih.

s5cougar ::

Jaz sem kupil Inspire 5300 za 20,5kSIT. Na NF7-S V2.0 špilajo fantastično. V isti trgovini so Inspire 6700 17,5kSIT, tak da nikakor ne morejo biti boljši.
Errare humanum est.

Oblivion ::

Skoraj nemogoce Inspire 6.1 6700 za tako malo. Jst sm dal za njih 1 mesec nazaj 29.000 pa mi igrajo vec kot odlicno na sound stormu. Jst ti to priporocam, pol pa kot zelis.

boštjan ::

me veseli da oboji dobro špilajo na abitki.mene pa zdaj zanima,s5cougar,kje si jih ti vido za 19k,ker je res smešno nizka cena.Pa še nekaj,a so ti 5300 oz 6700 retail ali OEM različica za tako ceno?

DjTonic ::

Jaz mam tudi tole Abitko NF7-S pa bom pomoje vzel kar Creative 5300 (5.1), 6700 pa so (6.1) in so tudi malo močnejši, a hkrati dražji.
Evo linke iz Creativa
Inspire 5.1 5300
Inspire™ 6.1 6700

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

sidd ::

Jaz se bom kr vrino v to temo, da ne odpiram nove....mam jaz tud isto plato(nf7-s)pa me samo to zanima, če gre gor sploh 6.1 sistem priklopit??men se zdi da ne, kolko sem po user manual od abita gledal:8) . jaz pa mislim kar inspire 5300 kupit pri comtromu.kaj pa te češ drugega.al ma kdo kaki bolši predlog?:D
lp
sidd
no idea for signature
signed
I

nodes ::

Razlika je par tisoč, tako da bi klub skoraj neuporabnem zadnjem centralcu vzel 6700.

251, 640, 5300, 6700 približno vse enako, sam vseen bi bilo potrebno preizkusiti koliko daleč na potencimetru je zvok še nepopačen in stem uporabne moči. Tale moči je za eno sobo dovolj, ni pa rezerve.

dunker ::

Nikakor ne 6700.
Baje so samo 5300 z dodanim enim zvočnikom in nekaj povečano voltažo zaradi enega zvočnika več ali nekaj takega... Skratka, nekomu (pomojem je celo s tega foruma) so dolgo delali same probleme...

sidd ::

ja..samoo globookotonec me samo zanima....ostalo lahko z stolpom nadomestim:)))samo vseeno, me res zanima, keri sistem je najbolši. bi blo treba test naredit. ko sn v trgovini nazadnje sprobaval moč, so me ven vrgli:)) .škoda, da si nisem zapomnil, keri sistem je bil, ker je po celi trgovini odmevalo>:D . bad jaz:)). mogli bi test naredit!!!!!
lp
sidd

boštjan ::

dunker,mogoče veš kake probleme?
kot kaže bo treba comp poleg v štacuno vzet in sprobat 5300 in 6700

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

s5cougar ::

boštjan:

Jaz sem to kupoval v Grazu (Peluga), kjer so Inspire 5300 87,45€, Inspire 6700 pa 74,90€. Cene vključujejo davek. Zvočniki so bili lepo zapakirani v sicer ne preveč lepo škatlo.
Errare humanum est.

nodes ::

Sam bas je tule kar Z-640. Saj so testi na netu.

s5cougar ::

Ne mi rečt, da sem se ognil boljših zvočnikov za nižjo ceno. Ravno berem test od Inspire 6700:

-One nice addition to the package was including a headphone connection on the Remote controller which should be quite useful for some.

-Design wise, its appearance is similar to those of previous Inspire systems, though both size and weight are greater than in the Inspire 5300’s.

-Thankfully enough the Bass level control is now located on the remote controller rather than on the rear of the Subwoofer along with all the other connections.

-Now from what I could notice during tests, the overall output of the sub was fairly decent and I would say, noticeably more powerful than the 5300’s, which I always felt was somewhat lacking in Bass punch...
Errare humanum est.

Oblivion ::

Problem pri vecini Inspire 5300 je v tem, da moras z pomocjo enega programa emulirat center zvocnik, ker ti drugace sploh ne dela. En par mojih frendov ima ta komplet, pa nobenemu ne dela center. Torej, v cem je fora nabavit sistem 5.1, ce imas 4.1? Razen, ce so sedaj nove verzije zunaj, kar zelo dvomim, saj je frend nabavil mogoce malce vec ku mesec nazaj te zvocnike in se tolce po glavi, ker mu center noce in noce. No, z tem emuliranjem pa naj bi to delalo samo v filmih, igre ne delajo z centrom. Je pa zanimivo, da ko testiras zvocnike ti vse prepozna (ima kartico Audigy 1) sam drugace ne dela. Z 6700 vsaj nimam teh problemov.

Hair_Y ::

Kaj pa je z Genius 5.1 lesenimi, ki pridejo 35.000 sit. Ali jih kdo poseduje
(ali kolega, ...). Videl sem jih v trgovini in so res ogromni :D ...

SonGoku ::

8-O Logitech-ovi Z-640 so boljši od creative 5.1 saj ima Z-640 močnejšega globokotonca sateliti pa ne ,,hrustajo,, pri visokih tonih kot se to rado zgodi.pa še kontroler za glasnost,base,... ma Z-640.kr tega vzami!

nove ti :D zrihtam za 22k če pa hočeš creative pa tudi za 22k.8-O

lp

boštjan ::

torej so z-640 boljši od inspire 6700?

liskawc ::

se strinjam s songokujem
sam imam logiteche-so krasni muzka spila lpo kt nikoli prej

Oblivion ::

Genius 5.1 se mi zdijo dosti boljsa varjanta kot Logitech Z-640 razlog je ta, da je neprakticno stelat glasnost in vse na cemter zvocniku. Ce se odlocas med temi dvemi modeli vsekakor Genius 5.1, dva frenda masta ta komplet in sta zelo zadovolna. Ko sm jih poslusal pa so imeli res zelo lep glas. Jst glede na to da poslusam tako zvrst glasbe kjer je sub se kako pomemben, mi 6700 igra celo prenaglas ko je na polovici. Res pa je, da ga nimam v neki dvorani, soba je 4x3 metre, tako da...!

boštjan ::

no saj prostor kjer mam rač.tudi ni velik (3,2mX3,2M),ampak je odprt in bi rad da se sliši še v dnevno,kuhno in kopalnico in na balkon :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Oblivion ::

Lepo, vidim da si isti ku jst. Ja ne vem, priporocam ti Geniuse, ki so lepo glasni. Pa se lesene skatle naredijo prou drugacen zvok, kot ta plastika od Creative al pa Logitech. Ma mislim da so tle na forumu ze eni ki imajo te Geniuse, ti bojo oni povedali. Meni se zdijo zelo uredu.

boštjan ::

malo me muči cena za te Geniuse-sicer niso 35k,ampak 32k pri kadarkoli.com, creative inspire 6700 pa 28k.oboje pa dobim v MB,poznam kolega ,ki jih tudi ma in zadeva tudi seka.
Ve kdo mogoče dolžine kablov satelitov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

cof_3 ::

Torej dolžine za 6700:

2x prednja satelita - 2m kabla
1x centralni prednji - 2m kabla
2x sateliti zadnji - 5m kabla
1x centralni zadnji - 7m kabla

boštjan ::

jaz za 6700 bi šlo ven,hvala cof 3

boštjan ::

spet mam eno vprašanje glede zvočnikov in sicer kaj pomenijo kratice P.M.P.O.?Recimo gledal sem zvočnike SoundX 5.1 Home Theater 3000W v comtronu in majo tega P.M.P.O. 3000W , medtem ko ti genius kar 3600W P.M.P.O.
Kolko pa je pri creative 5300,6700 in logitech Z-640?
Aja pozna kdo tole firmo soundX?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

nodes ::

tisti podatek je smo zavajanje (neresnih firm), kaže na trenutno moč, ki jo sistem še prenese.

bosstjann ::

boštja dobro poglej še enkrat v comtronu nimajo lesenih ampak navadne plastične zato taka cena in moč (le slikca je za zavajanje

bosstjann ::

ta lesna različica ima v originalu moči 45 Wrms globolotonec in 5*15Wrms sateliti

tuki je pa 30w+5*6w krneki levga

pojdi jih rajš pogledat lahko da je napaka samo na Inetstrani

BaRtMaN ::

Pozdrav.

Tudi jaz se odločam za nakup surround sistema, pa sem se nekako omejil na Creative Labs 5300 ali 6700. Rade volje bi kupil 5300, pa mi kontrola basa in vtič za slušalke pri 6700 ne dajo miru.

Zanima me, če lahko 6.1 6700 deluje kot 5.1 sistem, torej brez zadnjega centra.

Hvala že vnaprej!

Gizm0 ::

6700 imajo zadaj stikal, kjer lahko pretvarjaš 6.1/5.1 ali 5.1->6.1

Problem pri teh zvočnikih je, da je imela ena serija serijsko napako. Problem je bil pri napajanju, kar je povzročalo, da so se zvočniki ugasnili in takoj prižgali nazaj - posledica tega pa je bil pok. Vendar ti bojo zvočnike zamenjali, če boš naletel na to napako.

boštjan ::

A mogoče kdo ve kaj o zvočnikih by logitech X-620, 70W RMS, 6.1.Ima možnost šaltanja med 6.1, 5.1 in 4

xabre ::

Za to ceno nimaš kej razmišljat, samo kupi ker 70 RMS ni tako malo saj imajo moji Z-640 41RMS in znajo bit fajn glasni. Globokotonec mam pa lesen, tako da, bi ga ta model tudi moral imeti.
Ko je en prijatelj slišu 640 pri men se je odločil za nakup, pa je kar zahteven glede kvalitete zvoka. Samo zdi se mi, da je pa 6 satelitov že malo preveč. Jaz sem dal nekaj časa nazaj 32000 za 640-ke pa mi ni žal. Takrat sem prav tako kolebal med raznimi drugimi firmami, in prebral nešteto testov, a prepričal me je pa globokotonec, saj se je med vsemi izkazal najbolje v tem cenovnem razredu.
Kaj pa Logitech 560 ki imajo okrog 200RMS za okrog 70000 sit in morajo biti svinjsko glasni, čeprav je 4.1 sistem.

boštjan ::

560 sem slišo in rez razturajo samo 70k pa je že too much.zdaj pa res ne vem,lesene geniuse ali tele X-620, 70W RMS, 6.1.?

jest10 ::

Sam še RMS gledate. Pozabljate pa na občutljivost.
Zvočnik z visoko občutljivostjo lahko na 5W igra glasneje kot manj občutljiv na 100W.
Tako da ne glejte samo koliko W RMS da ven kak ojačevalec ampak tudi odzivnost zvočnikou

xabre ::

Kakšna je pa oznak za odzivnost, pa kakšne so kaj vrednosti?

glinik ::

Oznaka je dB.Klasični stereo zvočniki imajo vrednost CA. 90 dB.So pa izjeme,od 84 dB ali pa do 110 dB :D

Lp

sidd ::

ok, torej, kaj je bolše, če ma več, al majn dB?
nisem za čisto sledil:D

glinik ::

Ja menda več.Bol ko je zvočnik občutljiv,več dB ima in manjši ojač. potrbuješ :)Cene zočnikov nad 100 dB se začnejo pri zelo visokih cifrah $$$$ :( (kvalitetni seveda,ne Cerwin Vega!!!)

Lp

[MYTiX] ::

No, jst tudi premislajm o zvocnikih in me zanima ce so genius boljsi od logitech 640.

glinik ::

Pred kratkim sem bil glih pri kolegu,ki ima zdaj Logitechove Z-680.Prej pa je imel Genius SW Home ... (v glavnem 45W-bas).Citiram:Genius je za k...,sateliti so sicer iz iverice,a kaj ko se bodo glih zdaj sesuli!!!Skratka,z geniusi je bil zelo razočaran ;(

LP

boštjan ::

Moje mnenje je da z-680 in te genius lesene ne moreš primerjat,saj 680 zvočniki enostavno sekajo,tudi z-560 majo neverjeten zvok. Lahko jih primerjaš z creative 5300,6700 in z-640 in tu se ti leseni geniusi dobro izkažejo.

Marjan ::

A se da kje dobit Z-680 samo dva zvočnika ?!

boštjan ::

sta ti dol padla?:D

Marjan ::

Ne, samo dva bi rad kupil.

boštjan ::

ta pa bo težka,ker se zvočniki prodajajo v kompletu.mogoče jih majo na kakem servisu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Oddelek: Kaj kupiti
282465 (1727) Tic
»

5.1 ali 6.1 ali 7.1

Oddelek: Zvok in slika
192989 (2677) sash
»

nakup zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
131017 (812) glinik
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332704 (2014) partysound
»

nakup zvocnikov

Oddelek: Zvok in slika
181633 (1324) LunKi

Več podobnih tem