» »

Spet makete

Spet makete

1 2 3
4
»

siegmund ::

pol pa mogoče barva ni bila dobro premešana. sicer pa, če hočeš iz gloss premaza narediti mat, lahko enostavno čez prebarvaš mat lak.


in kje bi dobil mat lak
And now for something completely different...

ŽirC ::

>Zirc, a lahko kaj več poveš o njem (kakšen je, kje si ga nabavil, koliko je stal)..

Mam en cist osnoven zacetnisk kompresorcek od revella-GAMMA, kupu sem ga ene 3-4 leta nazaj, takat je bil okol 150€, max. 2,6 bar pritiska, 15l/min, 47 decibelov glasnosti je kr zlo glasen.


>ja cist prevec, se v puscavi ni tko hudo

mislen je blo kot staranje, sam nakonc je izpadel drugac, treba se se mal poglobit


Lp, ZirC

the_unborn ::

staranje bos dosegu s tehnikami barvanja ne s kredami:)

the_unborn ::

siegmund: lak dobis tam kjer dobis barve, je tudi od revella

zirc: en nasvet, dej probaj svoje poste malo lepse pisat, ker mas vcasih tolk napak, da je kar tezko prebrat:) pa ne tega vzet prevec osebno8-)

glede kompresorja, najboljse in najceneje je ce gres recimo u bau/haus/max pa kupis enga manjsega, adapter za tamalo cev pa ze kje izbrskas ali pa das naredit na struznico

Zgodovina sprememb…

siegmund ::

siegmund: lak dobis tam kjer dobis barve, je tudi od revella


zakaj mam občutek da tega ni v intersparu?
And now for something completely different...

the_unborn ::

ce je v mercatorju pol je tut v intersparu

siegmund ::

kul, gremo po nakupih
And now for something completely different...

username ::

lak se mogoče splača kupiti v kakšni trgovini za slikarje in ostale umetnike.
sicer te malo dražje pride zaradi večje embalaže, ampak "na kilo" je pa precej cenejši od Revell, ModelMaster in Humbrol barv (njihova prednost je, da so na voljo v tapravih odtenkih kamuflažnih barv.
za svetleč lak je pa itak najboljši kak italijanski Pronto Cera Pavimenti ali nemški (avstrijski?) Glänzer. oboje dobiš pri nas v supermarketih (gre za gospodinjske produkte)in je glede na količino smešno poceni v primerjavi z "maketarskimi" laki.

veliko maketarskih izdelkov/orodij je, ki so v specializiranih trgovinah zelo dragi, z malo iznajdljivosti pa se da ponucati marsikaj iz vsakdanje uporabe ali iz kakega Merkurja/Bauhausa.....
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

glede kompresorja, najboljse in najceneje je ce gres recimo u bau/haus/max pa kupis enga manjsega,
ja, sem že o tem razmišljal, pač daš gor še en regulator za manjši pritisk; ampak to so vseeno hude mašine - precej velike in nerodne. pa skrbi me, koliko so glasne..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

siegmund ::

Jemam problem. Lepilo Contacta pro. od Revella poznate. No, IGLA NA KONCU SE MI JE POSUŠILA!!
And now for something completely different...

the_unborn ::

uporabi sivanko

ŽirC ::

Jz sem zmeri odscipnu konec prec, pa je blo


Lp, ZirC

OwcA ::

Z vžigalnikom/nad plinom/ z varilnikom >:D stali lepilo v "klunčku".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

the_unborn ::

res, sam je treba hitro, da se vrocina ne razsiri po kljuncku navzdol in stali plastike

ŽirC ::

Prevec pa spet ne ce ne se ti igla raztali


Lp, ZirC

siegmund ::

sej iglo lahko snameš, the_unborn

OK, bom poskusil :D
And now for something completely different...

the_unborn ::

ja prov mas, pozabu sm:))

siegmund ::

Lepilo dela čudeže 8-O
And now for something completely different...

the_unborn ::

Tale debata se lahko preseli na maketarski forum, ki je trenutno/zacasno postavljen na the_unborn.sloweb.net
Za forum sva se odlocila z ZirC-em, ker se namo zdi, da nam manjka nekaj takega:)
Ce bo bog dal se bo forum preselil na makete.sloweb.net8-)

siegmund ::

Zanimivo, samo to debato lahko pustimo pri življenju še nekaj časa, če se najde še kak maketar na slo-techu. :D
And now for something completely different...

siegmund ::

Hvala Owca za nasvet z vžigalnikom.
And now for something completely different...

the_unborn ::

bog se nas je usmilil in sedaj se nam lahko pridruzite na makete.sloweb.net:)

ŽirC ::

Mal slik novega dela:






Seveda smo sele na pol poti.


Lp, ZirC


p.s. vabljeni

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Matev ::

vidm da vam mal na otročje gre (makete) hi hih

:D :D :O :P

ŽirC ::

Pac enim je hobi


Lp, ZirC

the_unborn ::

ma sploh niste resni fantje...makete, pha, to je za otroke...velike otroke:D

PARTyZAN ::





R/C Aircombat:) mi je to bolj zanimivo Klik!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sketch ()

siegmund ::

kje bi lahko kupil Hasegawo?
And now for something completely different...

siegmund ::

anyone?
And now for something completely different...

ŽirC ::

Upam da se niste na naju in najin maketarski forum pozabil, pocas nam gre dober trenutno nas je ze 40 vec ali manj aktivnih uporanikov, ki si vestno delimo nasvete in tudi kaksna kritikika nam ne uide >:D , zato ste vsi se maketarji in tudi tisti, ki boste vzljubili ta hobi vabljeni.

Maketarski forum


Lp, ZirC


p.s. ce bo zanimanje, se vam obeta tudi stran :D

sketch ::

Dragi maketarski navdušenci - pomoč!

In sicer, kje v LJ bi se dalo kupiti maskirno folijo za airbrush? Če pa to nihče ne ve, potem pa vsaj izdajte katera je najbolje založena maketarska/modelarska trgovina v LJ?

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Barakuda1 ::

Maskirne folije, ki bi bila neposredno uporabna ne vrjamem da boš dobil.
Z malce iznajdljivosti pa se da tud ta problem rešiti s kakšno zadevco, ki je sicer namenjena za kakšne druge zadeve (pri večjih modelih bo to lažje rešljivo)

Definitivno pa je najbolje založena štacuna Mladi tehnik. (vsaj po mojih izkušnjah)

jamiroq ::

hm, jaz za maskiranje uporabljam kar tesa trak in se kar dobro obnese... moraš bit pa malo previden, ko ga jemlješ dol, da ti ne pobere še barve zraven (sicer, če je maketa pred barvanjem oprana in če trak zmočiš preden ga odlepiš z makete je ok).

ŽirC ::

men se pa se nikoli ni zgodil da bi z tesa trakom pobral se barvo dol


Lp, ZirC
aks.rula.org

fRiK0 ::

www.makete.net Splača se pogledat ;)
Hvala

LP Tadej

username ::

Poglej na internetu, v spletnih maketarskih trgovinah (npr. www.hannants.co.uk ali www.squadron.com). Išči pojme "frisket paper" "airbrush mask" in podobno. Ali pa kar "Tamiya tape", je menda zelo dober (še nisem preizkusil).

Sicer pa, za kaj natančno pa rabiš? Pomagaš si lahko kar z lepilnimi trakovi (selotejp). Zelo fajn zadeva je selotejp Scotch, bi morali imeti v vsaki papirnici, pa tudi v večjih Intersparih in podobno. V zeleni škatlici je matiran, pa manj se oprime spodnjega sloja barve (manj nevarnosti, da ga odtrga). V modri škatlici je pa prozoren, z gladko zgornjo površino.

Če želiš imeti ostre črte med dvema barvama, uporabi oster selotejp (Scotch ali kaj drugega) za razmejitev, ostalo površino pa lahko zaščitiš s kakšnimi "papirnimi" lepilnimi trakovi, ki jih dobiš v raznih Bau-hausih ipd..

Povej kaj natančno barvaš ter s kskšnimi barvami ter kakšen učinek želiš, pa lahko povem kaj bolj natančno.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

OwcA ::

Ličarski trak je bolj ali manj temu namenjen, dobi se ga pa v vsaki Mavrici in podobnem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sketch ::

Fantje, ste mi ze odgovorili.... maskirno folijo bi rabil zato, ker je prozorna in vidim kaj je spodaj narejeno in tocno kje morajo it naslednji rezi. Poleg tega pa so linije krive in povrisne velike (poslikava ohisja) in bi moral lepiti malarski trak v trakovih, pa se ne bi videl skozi. Scotcha v 2cm trakovih pa ne bom lepil :P
Se vedno je sansa delat z rigidno masko (karton, tanek pleksi) ampak to... je pa ful dela za rezat :(

Torej, ideje...?

lp
s.
Adapt and overcome.

jamiroq ::

probaj s folijo za zavijanje zvezkov... sem jo uporabil za maskiranje enega canopyja in se je kar dobro obneslo; ne vem pa kako močno je lepilo, moja je bila stara ene 6-7 let in se je brez problema odlepila še iz časopisnega papirja...

sketch ::

Samo da boste vedeli - Mladi Tehnik zdaj tudi uradno rocks. Prodajalka sicer našpičena ko' hudir, ampak maskirno folijo za airbrush so pa le imeli... ukradel sem jim zadnjo rolo :3

lp
s.
Adapt and overcome.

ŽirC ::

ko bo pa mt skala ratu, bom pa jz po tapravmu tigru plesu, se prav da tega se en lep cas ne bo.


Lp, ZirC
aks.rula.org

ŽirC ::

Moja najnovejsa mojstrovina :D








Lp, ZirC
aks.rula.org

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

STASI ::

A kdo dela modele ladijc? Delam neki od billing boats pa ker je vse iz lesa me zanima če je kdo kaj delal na lesenih maketah in kako je majhne luknje delal. s kakim svedrom al kako drugače?

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Barakuda1 ::

STASI :)

Tko majhen sveder (kot ga potrebuješ) boš težko dobil.

Pomgaš si lahko takole.

Vzame šivanko primerne debeline in jo preprosto "odlomi".
Na zlomljenem delu se običajno naredi ostrina, ki ti omogoča vrtanje majhnih luknjic. (zadeva je primerna tudi pri izdelavi plastičnih maket)

p.s.
Če ti ne rata v prvo, še poskus. Prej al slej ti bo ratalo :)

ŽirC ::

Khm na tekmovanjihh en tip zmeraj prodaja svedre, ni mus da ne bi imel takega zate. Ce hoces ti dam lahk cifro.

Sicer pa lahko prasas tukaj, ziher kdo dela ladjice.


Lp, ZirC
aks.rula.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ŽirC ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft A.K.Š.

Oddelek: Loža
414366 (3348) marnit
»

Tiger vs. T-34 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18310699 (8539) ŽirC
»

Canon A70

Oddelek: Strojna oprema
9962 (903) ali3n
»

America's Army Slovenski Klan

Oddelek: Igre
394653 (4156) mohha53
»

Makete

Oddelek: Loža
212754 (2377) ŽirC

Več podobnih tem