» »

Nokia e 52 startup problem

Nokia e 52 startup problem

nokia6310 ::

Pozdravljeni, saj vem da sem za časom. Ampak osebno ne potrebujem (vsaj trenutno še ne) nič več. Bom napisal tako kot je bilo. Program ki mi omogoča branje zaslona po imenu Nuance talks v. 5.50 screen reader sem inštaliral na novo na zadnjo verzijo. Ta screen reader mi omogoča branje zaslona. Po tistem sem v telefon kopiral še neke fajle in ga resetiral. Za tem pa tema. Telefon se sicer prižge včasih zahteva pin. Večinoma je temen zaslon. Najpomembnejše je pa to, ker mam v pomnilniku telefona shranjenih nekaj sporočil in celoten imenik. Vprašanje je čisto kratko: Ali je možno brez formata telefona prit vsaj do sporočil in imenika ali ni? Med iskanjem po spletu sem našel tole: http://www.fixya.com/support/t14015468-...
Mogoče kdo ve kateri servis ali pa kdo v Sloveniji bi mi znal iz telefona dobit podatke? Nebi dal premoženja za to ker toliko pa niso vredni. Na uradnem servisu glede na to da je ta telefon star že skoraj 10 let dvomim da jih še popravljajo. Ampak meni je še vedno všeč. Majhen, praktičen, luškan za v žep. Tudi če mi pade po tleh se ni za bat da bi mi počlo steklo. Vseh možnih in nemožnih aplikacij itak ne rabim, pa še baterija mi zdrži relativno dolgo. Rad bi rešil to težavo samo ne vem na koga se naj obrnem. Nebi se rad obračal na deset servisov pa da mi bodo formatirali telefon in za to zaračunali ne vem koliko, ker to znam naredit verjetno tudi sam. Če že bi rad rešil podatke če se jih seveda še da.
Pc suite mi prepozna telefon.
Hvala vsem za odgovore.

win64 ::

PC suite torej zazna telefon. Kopiranje številk/SMS-ov preko pc suita pa vrne napako?

DeeCoy ::

Če se prižge bo verjetno nokia PC suite to prepoznal. Verjetno se da rešit te podatke.
Sicer pa je možno tudi, da je hardware fault, ampak najverjetneje bo kar software, glede na to, da si prej inštaliral programe.

nokia6310 ::

Pc suite ga prepozna kot s 60 phone. Čeprav potem v nadaljevanju piše da ta naprava ne deluje pravilno ker je prišlo do napake pri inštalaciji gonilnikov. Če sem bolj natančen: Imam samo en poskus. Ko je telefon ugasnjen ko ga priklopim na računalnik se prižge ampak je temen zaslon. Naprava pa se poveže z računalnikom. Nebi rad zapravljal denarja na servisu da mi bodo rekli da ga lahko formatirajo ker to mi ne reši problema. Pa tudi zasebnost mi nekaj pomeni. Nebi rad da vsak bere moja sporočila. Najboljše bo da začasno kupim nek poceni telefon dokler ne popravim tega. Ali pa druga varianta da vzamem nek pametni telefon pa se počasi navajam na njega. A majo na kateremkoli servisu v lj sploh tako opremo da bi to lahko rešili ne da bi telefon formatirali ali pa mi zaradi tega ni potrebno it na servis? Res ne vem kaj bi še lahko poskusil. Ampak hardware failt sigurno ni.

DeeCoy ::

Večina servisov ti tega ne bo odpravljala, ker se gre za specifično stvar in se tega ne splača delat. Ne gre se tu sploh za opremo ampak bolj za znanje kako z računalnikom to rešit (flasha ne bo šel noben dol devat in brat podatkov z njega na 10€ vrednem telefonu). A je telefon zaklenjen z geslom/pinom(ne vem, če to omogoča)? Če ni, potem so verjetno podatki odklenjeni, in bi se lahko kaj dobilo dol, če ne druga v kakšnem recovery modu (spet, če ga ima).

nokia6310 ::

Bral sem da ima recovery mode. Mam pa pin kodo za telefon ja. Saj vse skupaj ni dosti vredno. Ampak če ga resetiram pa definitivno zgubim vse podatke, ali se zbrišejo samo tisti za delovanje telefona sporočila pa imenik pa ostanejo? V najslabšem primeru če res ne bo šlo drugače probam pa vidim kaj se bo zgodilo.

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

Če ga daš na tovarniške, bo vse skupaj izbrisano. Glede na to, da je telefon na pin, so pomoje podatki zaklenjeni in se jih da rešit samo tako, da je telefon odklenjen. Moral bi videt telefon in kaj se dejansko da v safe mode, ker je to res taka specifika, da človek težko kaj na pamet reče.

nokia6310 ::

Kako pa se pride v safe mode ne da bi izgubil podatke?

Ales ::

No, nima vrednost telefona blage veze s tem, ali bi servis šel flash kopirati s telefona in reševati podatke iz njega. Odloča le pripravljenost stranke, da storitev plača (in sposobnost servisa, da to sploh naredi, seveda).

nokia6310 ::

To je res. Pa tudi stroškovno je vprašljivo kakšni bi bili stroški takšnega posega. Čeprav vsi vemo, da tu ne gre za neko znanost in da bi če bi imel dovolj znanja to verjetno že sam znal naredit. Formatiram ga pa lahko. Kaj pa če mi vseeno skopirajo flesh? Kako se potem te podatke prebere?

DeeCoy ::

Glede na to, da je telefon pod passcodom, so verjetno podatki kriptirani s kombinacijo serijskih komponent in tvojega passcoda, tako da kopiranje flasha ne bo prav nič pomagalo. Telefon je treba softwarsko usposobit (nekako odstranit tisto aplikacijo).

win64 ::

DeeCoy je izjavil:

Glede na to, da je telefon pod passcodom, so verjetno podatki kriptirani s kombinacijo serijskih komponent in tvojega passcoda, tako da kopiranje flasha ne bo prav nič pomagalo. Telefon je treba softwarsko usposobit (nekako odstranit tisto aplikacijo).

Predvidevam da je PIN najbrž za odklep SIM kartice, ne za telefon.

DeeCoy ::

win64 je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Glede na to, da je telefon pod passcodom, so verjetno podatki kriptirani s kombinacijo serijskih komponent in tvojega passcoda, tako da kopiranje flasha ne bo prav nič pomagalo. Telefon je treba softwarsko usposobit (nekako odstranit tisto aplikacijo).

Predvidevam da je PIN najbrž za odklep SIM kartice, ne za telefon.

Jaz sem razumel, da ima telefon pin kodo in ne sim kartica, ki nima veze s telefonom.. Sicer pa ne vem, če ima kdo bralnik za ta flash v Sloveniji, nimam pojma kakšen je noter.. Verjetno se da rešit obstoječi sistem, če je samo sistemska napaka. Ponavadi se nand prestavi na drugo delujočo matično takrat, ko je obstoječa matična mrtva. To v tem primeru ni.

nokia6310 ::

Nažalost je zadeva rešena tako da smo naredili format telefona s čimer sem nažalost zgubil vse podatke. Ampak glavno je da telefon spet deluje. Tudi pc suite ni prepoznal telefona. Sicer bise s kakšnim Xbox-om zadevo verjetno dalo rešit. Ampak nobenega ne poznam ki bi ga mel pa tudi ta sporočila in imenik mi niso pomenila toliko da bi se s tem ukvarjal. Skratka nauk te zgodbe je: Dokler nekaj dela ne prkajte po softwerju!

Ales ::

Lahko bi se tudi reklo, da je nauk te zgodbe, da je potrebno imeti varnostne kopije vseh važnih podatkov.

Škoda, da se je tako končalo, ampak kar je, je...

nokia6310 ::

Imel sem samo dve možnosti na izbiro. Ali 1. Da imam tak telefon ki bi bil neuporaben. 2. Da zgubim podatke pa da ga lahko uporabljam še naprej. Mi je pa zelo zanimivo to, da je security koda ostala ista. Prav tako je bil zvok tipk izklopljen kar pomeni da čisto vse pa ni šlo na default. Najbolj mi je škoda ker sem mel od enega keramičarja številko pa sebom moral kar namatrat preden ga bom spet našel, če ga bom sploh. Ne vem ne katera firma je, ne kako se piše. Vem pa kje (v katerem nadstropju) in približno kdaj je delal.

AštiriL ::

obstjajo programi za download cel flash preko kabla. Na nokii 6020 (zelo strarejsa) se da preko serijskega porta in 3rd party programa (se ne spomnim katerega) poleg flashanja na telefon tudi dumpati cel flash telefona. Ko sem updatal software na nokii 6020, sem najprej naredil dump in potem flashal. Res pa se ne spomnim programa, ker je ze dolgo nazaj in povrhu vsega imas ti drug model, vendar bi bilo mozno rocno iz tega flash dumpa dobiti telefonske.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

nokia6310 ::

AštiriL, zdaj je za to verjetno že prepozno. Edino če se da s kakšnimi programi kot je npr Recuva ali kaj podobnega dobiti še kaj nazaj. Zdaj mam drug problem ker mi ne rata naložit simbian hack. Tudi ko dam add to quarantine list označim vse in potem imam v mapi vse prazno. Naložim rom pacher pa mi napiše empty. Tko da ne vem točno kaj delam narobe.

AštiriL ::

tudi kaz glede tega pojma nimam. Meni je naprimer delala samo verzija 4.9 in nobena druga, drugace se pa na tvoj primer na zalost ne spoznam tako dobro
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

nokia6310 ::

AštiriL, ja pa je kaz? Verjetno predvidevam da si se zatipkal.

AštiriL ::

ja, prav imaš ;((, pisal sem na telefonu, mislil sem JAZ.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

nokia6310 ::

Pa res ni nobene variante da bi kakorkoli dobil nazaj stvari iz starega flesha? A ni tu podobno kot je pri računalnikih ko ostanejo stari podatki dokler se jih ne prepiše zapisani še nekje na disku?

DeeCoy ::

Ko si enkrat pobrisal na zaklenjenem telefonu so žal podatki izgubljeni. Podatke se rešuje brez reseta, v nasprotnem primeru je to praktično nemogoče, tudi zato, ker flash ni hdd in ker so podatki kriptirani in jih je potem nemogoče dekriptirat.

AštiriL ::

Podatki na starih nokiah (vsaj če nimajo kode je tako), NISO kriptirani. Dump flesha bi zelo verjetno pokazal številke in imenik, vendar pa, zaradi načina delovanja flash čipa, izbrisanih podatkov ni mogoče recoverat, saj se hitro uničijo. Če še nisi resetiral, lahko upaš, da ti uspe narediti dump flasha, notri so zelo verjetno številke.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

nokia6310 ::

Imam dobro novico. Uspelo mi je dobit tega vodovodarja in to zahvaljujoč horizontu. Spomnil sem se kdaj sem ga klical in ker hranijo do tri mesece številke za nazaj sem si jo lahko shranil. Prav tako mi je uspelo inštalirat simbian hack tako da zdaj zadeva spet deluje.

Zgodovina sprememb…

AštiriL ::

super! čestitke.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG Optimus 4X HD (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
43191771 (41707) dr.Akula
»

Nokia 5800 XpressMusic (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4041359296 (99952) WaterBoy
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402552 (1974) krneki0001
»

Nokia N900 novi FW!

Oddelek: Mobilne tehnologije
354670 (3922) koro13
»

Nokia E51

Oddelek: Mobilne tehnologije
344525 (2666) adinfinito

Več podobnih tem