» »

hladilnik ne hladi kot bi moral

hladilnik ne hladi kot bi moral

koli99 ::

Oj.
Včeraj sem kupil hladlnik Zalman CNPS 5100-AlCu. Namestil sem ga na procesor AMD Athlon xp 2000+. Naredil sem vse tako kot piše, umaknil stari hladilnik,očistil staro termalno pasto, namesto nje dal Arctic Silver III in gor dal hladilnik. Pri prejšnjem hladilniku je bila temperatura procesorja pri polni obremenitvi 60 stopinj, zdaj pa je 53. Glede na to da je novi hladilnik dosti močnejsi od starega, sem pričakoval da bo temperatura procesorja pod 40 stopinj. Namestil sem ga pravilno in zato ne vem zakaj je temperatura tako visoka?
Hvala za odgovore.

Jok3r ::

Če nimaš dosti porepiha v kišti ti ne bo nov hladilnik cisto nic nucal. Ker topel zrak piha na rebra in s tem segreva hladilnik.

frenk ::

tale hledilnik ni kej preveč dober, sploh pa ker je alcu...to je dokaj normalna temperatura za navadna neprezračena ohišja...če boš pa ohišje fajn prezraču pa loh pričakuješ tud do 10°C nižje temperature:)

pele-on ::

da bo temperatura procesorja pod 40 stopinj
Kaj se hecaš

koli99 ::

To pomeni da moram novo ohišje nabavt. Katera ohišja so dobra?

mISOk ::

Zdravo!

Jaz imam enak hladilnik kot ti (moj je sicer 5005, ampak je to skor isti q....), le da je moj cisti AL (se slabsi kot tvoj) in moj trenutna temp. je 35°C pri full obremenitvi pa 40°C (zdaj ko je malo bolj hladno, poleti je bilo + 5°C ).

Imam pa 1800+@2400+ in 4 ventilatorje (2 not 2 ven pihajo) tako, da ce si zrihtas boljsi pretok zraka ti bo temperatura sigurno padla za 10°C!

p.s. dober hladilnik imas!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mISOk ()

Dr_M ::

ma razrez ma to ohisje ki ga imas. sigurno ma ze ksno lukno zadi za ventilator. drugac se pa znajdi...razn ce mas prevec kesa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

koli99 ::

Lukne zadi za ventilator nima ker zasede matična tričetrt ohišja. Desno je disk, dvd in rw, nad maticno pa je napajalnik. Prostora je 5x10cm. Dovolj za dva ventilatorja?

Dr_M ::

a mas comp v skatlici od sibic?>:D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bboyspin ::

Pa se Artic Silver III rabi do 200 ur, da zacne pravilno delovati. (delovanja rac. mislm)
Pa upam, da nisi s prstom nanasu Artic Silver :) No ce bo vse cool, ti bo ze pasta dala do -5c ko bo zacela delovat...

pa odpri ohisje pa pozen racunalnik pa poglej temp., tolk bos prblizn prdobu z prezracevanjem ohisja (ene 4 fene) :)

bboy Spin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474674 (2816) kitara8
»

Hladilnik za Bartona

Oddelek: Kaj kupiti
171541 (1301) Jan987
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222178 (1492) xenon74
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017713 (5503) the_unborn
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442444 (1371) Cuoresportivo

Več podobnih tem