» »

Ali mi proc počasi umira

Ali mi proc počasi umira

kalisto ::

Imam Palominota 1700 na Msi k7 t turbo, ki je bil navit na 1700 mhz 137x12.5 pri 1.85 V.
To je bil tudi max. kar sem lahko spravil iz njega. Ko sem za dalj časa odšel od doma ,sem
kišto izklopil in potegnil vtikač od napajalnika iz vtičnice.Od takrat dalje nič več ni delovalo kot bi moralo.Nenehno se mi je resetiral včasih že preden je prišel v bios.
Nato sem ga dal na privzete nastavitve 133x11-1460mhz 1.75V in stvar je spet delovala.
Po enem mesecu, so se spet pojavili isti problemi tako da mi proc sedaj deluje še samo na
133x5-665mhz z vodnim hlajenjem:)
Ali se mi obeta skorajšni pogreb?:'(

gamer ::

če mene prašaš ti bo platas hodila... men je že šla ena msi plata... probi procesor na kaki drugi plati pa povej kaj se zgodi...

OldSkul ::

Kalisto, jaz imam isto matično ploščo kot ti in sta mi že dve šle po gobe, tako da ti predlagam da zamenjaš plato in pozabiš na MSI.

kalisto ::

Odkril krivca!!:D
Sumil sem napajalnik, vendar je bil kriv rele ki mi z 12V vklopi 220voltno vodno črpalko.
Rele sem odklopil iz napajalnika tako, da sedaj črpalko vklopim ročno in kišta deluje brez problemov.

LP

the_unborn ::

kaj je rele pokuril prevec stroma in je napajalnik pesal?:D :D :D

Azrael ::

Si mogoče kaj pregledal kakšni so kondenzatorji okoli procesorja in RAMa? Ponavadi so napihnjeni kondenzatorji vzrok za take probleme, kot jih imaš.
Za rele pa, ali imaš vezano diodo vzporedno z tuljavico releja? Ker, če jo ni, ti rele s svojimi prenapetostnimi impulzi ob vklopu in izklopu počasi uničuje ostale komponente v škatli! Upam, da imaš rele, ki ima kontakte za napetost 250V, ker po tvojem opisu, imam občutek, da je problem, da prihaja en del izmenične omrežne napetosti na 12V linijo, kar se zelo lahko zgodi če za ta namen uporabiš rele za avtoelektriko.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

kalisto ::

Kondenzatorji so vsi videti o.k. tako da to nebi smel biti problem. Tudi diodo sem vezal vzporedno na tuljavo 12V.Uporabil sem led diodo z uporom. Ali je lahko to problem? Rele je ISKRA TRM 2903 12V -10A 250V Sedaj vklopim pumpo ročno in je vse o.k. vendar ni najbolj praktično. Lahko nastane problem, če kdaj pozabim vklopit stikalo pumpe , potem bo malo smrdelo.:O

Lp kalisto-elektronik po duši po znanju pa malo manj:)

Azrael ::

Če sem prav razumel, si ti LED diodo + upor vezal vzporedno z tuljavico, tako da LED sveti, ko ima tuljavica napetost. Če je tako, imaš samo indikacijo , da je tam napetost.
Za požiranje prenapetostnih konic pa moraš vezati navadno usmerniško diodo, kakšno 1N400x x = številka 1 - 7) obratno na tuljavico releja, tako da tisti del kjer je narisan obroček (katoda) pride tisti priključek tuljavice ki je priklopljen na plus pol, drug prikluček pa na minus pol tuljavice.
Če ne boš prepričan ali si diodo prav obrnil, veži v en pol napajanja releja avtomobilsko žarnico 12V 5 -10W in če si slučajno narobe zvezal, bo žarnica zasvetila s polno močjo in rele se ne bo vklopil, ker drugače lahko v primeru kratkega stika kaj uničiš. Če bo vse v redu žarnico brez skrbi odstrani.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

kalisto ::

Azrael hvala za pomoč:) imam pa še eno vprašanje. Ali lahko pustim led diodo kot indikacijo
napetosti in dodam še usmerniško diodo kot si opisal ,ali je bolje da led diodo odstranim?

LP Kalisto

Azrael ::

Ni problema, ti kar pustiš ledico, samo zaščitno diodo dodaj. Ena na drugo ,diodi nimata nobenega vpliva.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termoregulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104921 (4921) Azrael
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334265 (3525) DimmniBurek
»

Zakasnjen vklop z releji v ATX napajalniku ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172694 (2499) mazy
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242159 (1659) TESKAn
»

Vklop vodne pumpe

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191996 (1774) Kaboom

Več podobnih tem