» »

EK Water Blocks presents generation 2004!

EK Water Blocks presents generation 2004!

«
1
2 3 4

Eddy ::

2004 BLOKI :

Bloki 2004 ki sem jih poimenoval EK-5, EK-6 in EK-7 bloki so tako za AMD kot tudi za P4 procesorje. Samo trenutno so na slikah samo za AMD-je. Razlikujejo se samo po različnih luknjah v pleksiju. V načrtu imam izdelati enostaven CPU simulator za lažje testiranje blokov.

Kot se vidi sta EK-5 in EK-6 dosti podobna EK-4 bloku, EK-7 blok je pa hibrid EK-2 bloka. Bloka EK-6 in EK-7 sem razvil predvsem zaradi možnih mrtvih tokov v bloku EK-4. EK-7 pa še za izboljšanje enakomernega širjenja vode v vse smeri. Kateri od teh blokov se bo bolje odrezal bom pa videl po končanem testu.

Že naprej odgovarjam zakaj še ni tesnil in priključkov!? Zato, ker sem jih komaj naredil in na hitro poslikal. Sedaj jih imam v roki in so že končani samo si še ne lastim lastnega digitalca.

Lahko izvedemo glasovanje kateri od vseh blokov se bo bolje odrezal!!
Povejte svoje mnenje!!

Torej sedaj pa tisto, kar vi poleg primerjalnih testov najbolj želite :D SLIKE!!!!

EK-5 blok:










EK-6 blok:










In končno še EK-7 blok:
Da nebo nepotrebnih vprašanj vam povem kako deluje EK-7 blok. Voda gre v blok točno na sredini nad jedrom procesorja. Nakar se širi v vse strani hkrati (različno široki kanali zaradi različnih uporov in poti proti izhodu) proti izhodoma na levi in desni strani bloka. Ta dva se združita med zgornjim in spodnjim pleksijem kjer gre voda iz bloka... Upam da sem dovolj tehniško in po domače razložil.












No to je zaenkrat to! :D


Lep pozdrav! :))


Vprašanja pripombe...!?!?!?!?
www.ekwaterblocks.com
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

OceanMan ::

Zgleda super... Všeč mi je ker si plexi lepo obdelal pa lepa svetleča barva bakra:D

Sedaj čakam še na rezultate testiranja.... Drugače pa zelo lepo.
--Everything is in our hands--

morphling1 ::

Nice :)

ps. če boš rabil kako idejo glede cpu simulatorja se lahko slišiva, jaz enostavno nimam časa, ti pa vidim da si v polnem pogonu :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

UU, Eddy zelo lepo se vidi, da si v tem:D Meni je recimo EK 6 ful dober, vsec mi je tudi dizajn oz zasnova bloka. To bo res zanimivo videti teste, ko jih boš končal ;).

Eddy ::

Morph: Ja v polnem zagonu :)

Vidiš kaj naredi malo konkurence >:D Je gonilo razvoja! :D

Glede CPU simulatorja bi blo pa fajn vedt kva si ti pogruntov pa kako si si zamislu.
Se ti bom oglasu v ZS!

Ja pleksi sem lepo rezkal, samo ful obratov pa emulzija, pa je obdelava odlična.
Da bi mogu dat to lasersko rezat... ne hwala :P
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

Malecky ::

Uau Eddy, se bova zmenla za enga da ga dam na polico k so tko big fuckoff nice and shinny ones:)))

ali3n ::

respect...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

GUFY ::

Huda zadeva, škoda k že mam od Morfa blok na procu, drgač bi si zihr kej tacg umislu.:D

BaRtMaN ::

V pričakovanju testov... :D

DjTonic ::

Trenutno mam Zalmana 7000A, ki zeloo dobro hladi, ampak po taksni primerjavi si ne morem pomagat, da ne bi morda tudi jaz kaksnega kupil:D. Po novem letu si bom morda naredil vodni sistem hlajenja; saj ni potrebe samo vseeno ker je nekaj posebnega:D

boštjan ::

mene tudi h20 vedno bolj matra:D

Tic ::

Mogoče, če ni skrivnost, debelina dna?
persona civitas ;>

Eddy ::

Debelina dna bo odvisna od tega za kateri procesor bo namenjen...

Za AMD 2 mm.
za P4 s Heat Spreaderjem pa dober mm.
www.ekwaterblocks.com

Tic ::

Pametno ;)

Se cestitam za lepo izvedbo, razultate bo pokazal čas :)
persona civitas ;>

nikonezna ::

Eddy a ti za pridet do optimalne rešitve tudi kaj preračunaš ali se zanašaš sam na dobre lastne izkušnje in napake? Kako si na primer prišel do tega da mora bit 2mm?
brez podpisa

Eddy ::

Malo iz izkušenj, malo iz tehničnega znanja kako se širi toplota in malo z računanjem...
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Ti si car, dobesedno 8-O Ceprav dvomim v hladilno moc teh center shot blokov. S kolegom VASkOm sva poskusila njegov blok od H20BLOKa, ki je star ze tri leta in mojega MK4 od Morphlinga in v temperaturi ni bistvene razlike, kvecjemu 1°C.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

P.S.: Je ze kdo razmisljal o dvonadstropnem bloku? O taksnem, kakrsnega uporabljamo pri direct die hlajenju s fazno spremembo? Sam imam neke ideje za taksen vodni blok.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tic ::

Seveda da so razlike minimalne. To vemo že od začetka, pa vendar, stopinja na stopinjo - boljši OC ;)
persona civitas ;>

Keyser Soze ::

Hi, Hi. :D

A cene tud tolk fajn zgledajo al te bl na rit vržejo???

Kaj pa kakšno peskanje? Si kdaj pomislil na to?
OM, F, G!

frenk ::

večnadstropni blok nebi pri vodnem hlajenju nič pomagal

Spajky ::

Edi ni kaj, če Morph dela najboljše bloke, delaš pa ti sigurno najlepše ... klap klap ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Eddy ::

Vprašte Morpha kdaj je naredil zadnji blok :)
Pa če jih sploh še kj dela...

Očitno se boste mogli zadovoljiti z najlepšimi in prav tako odličnimi bloki...

Peskanje?! Ne hwala, sem prepričan da je nepeskan blok boljši...

LP!
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Frenk, meni se pa zdi, da bi, saj bi konec koncev bila vecja hladilna povrsina. Nevem, bo treba preizkusiti...:D
Aja, pa da ne bom sral z novo temo, bom kar tukaj nalimal nacrt mojega zracnega R9800 kulerja, ki je sel v cetrtek v izdelavo (upam, da bo do ponedeljka ze fertik):

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

frenk ::

ja površina je večja, ampak še vseno mislm, da bi bila voda toplejša, kot pa 2. nadstorpje tega vodnega bloka in bi voda segrevala ta zgornji del bloka, ne pa hladila...bi se pa sigurno bolje obnesel pri večjih močeh toplote:)

tiborrr ::

To imas pa tudi prav. Nevem, moral bi nekje stakniti programski simulator takih zadev. P.S.: Kaj pravis na R9800 airblock?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

za airblock zna bit tole zelo vredu:)...samo izdelava zna bit pa zajebana...seveda odvisno od tehnologije izdelave...ampak bi blo pa bol, če bi temu airblocku dodal še stranice in streho in ga tako spremenil v vodni blok:)) ...ali pa celo phase change evap>:D

tiborrr ::

Frenk, nocem vec vodnega sistema se z 100W energije zasipati, ker zdaj uzivam v nizkih temperaturah, podkrepljenih z lado. Itak ze northbridge hladim. Bo tudi to super, vsaj zaenkrat. Rezano pa bo na racunalniskem CNCju. Veze, vem ja :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

nared chiller al pa dodaj še en ladin radiator:)

glede blokov: upam da boste čimprej naredil test:)

morphling1 ::

No ja, vsake svete kvatre še naredim kak blok :)
tiborrr, sej ne da bi kaj govoril protu drugemu, samo vem kak je bil un H2O blok, ker sem včasih tudi sam delal podobne, samo razlika je definitivno dosti več kot 1°C če vse štima s pretokom. Sicer pa meritve na platah vse od 8k3a/palomino nimajo pomena, saj so senzorji čisto zmešani, bolje je če se zanašaš na overclock prej/potem.
Cpu simulator only way to go, samo zadeva ni tako enostavna kot si eni predstavljajo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tiborrr ::

Ok, zdaj pa mi nekaj razjasnite. Ko prvic prizgem kisto (ki je v podpisu navedena) imam full load temperaturo okoli 35°C, ko jo enkrat resetiram pa tam do 42°C. Nato jo lahko resetiram miljon krat, pa bo se vedno maksimalno slo do 42°C. To nekaj ne stima, pa ne vem kaj. Morda se mosfeti ob resetu tako segrejejo, da oddajajo vrocino do socketa in diode? Hec je, da je pri 42°C na otip blok cisto mlacen, radiator pa skoraj mrzel.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tarzan ::

Updejtal BIOS ali kaj podobnega?

GUFY ::

tiborrr: Isto se zgodi tudi meni, sam da je pri men ma najprej full load temperaturo okoli 37, ko enkrat resetiram računalnik pa tam do 45°C. Imam pa najnovejšo različico BIOS-a.

Moj sistem:
ABIT NF7 rev.1.2
Tbred 1700+ -> 2500MHz
Chiftec 420W napajalc
FX 5900
2 x 256 MB Kingston HyperX 3500 C2
Voda na NB, grafi in procu.

andrejg ::

Opa!8-O Ni kaj! Upam samo da kolk so lepi, da so tudi dobri. Če bo test dober nimam kaj več za premišljevat, ampak samo kupit pa montirat. Zanima pa me predvsem test med EK-6 in EK-7

boštjan ::

tiborrr in gufy,glede T pri prvem vžigu in resetiranju je na moji abitki čisto isto,pa mam zadnji 19 bios.kot kaže nf7-s problem.aja,mam pa zračno hlajenje
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

tiborrr ::

Shit, pa sem si rekel, da bom pocakal se mesec dni (april 2003) do KT600 - ne, pa nisem, sem sel butasto nForce2 kupit;((. Jebat ga, zdaj je tu... Tudi sam imam bios st. 19, pa ni nic bolje. Vse skupaj pa je le mlacno... Ocitno bom moral kupit neodvisni termometer. Samo, kako ga pa namestiti?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Fury ::

porines ga pod blok cisto do jedra.. to je najvec kar bos lahko naredu :)

tiborrr ::

Se pravi, do jedra in ne na jedro?:\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tic ::

Če boš dal na jedro boš zdobil terometer in skuril CPU. Is that really what you want ;)
persona civitas ;>

Fury ::

tocno tko :) lahko ga se mal s termalno pasto namazes ce mas neprevodno.. da ne bos kksnih uporov na procesorju zvezu skp ponesrec :)

tiborrr ::

Artic Silver 2 prevaja strom? Glede na to, da je srebrna... Drek, bloka se niso izrezkali, so problemi z pini, razrezanimi na 1mm, najmanj je 2mm. No ja, saj bo tudi tak kul :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

tiborr: točno to sem imel v mislih:D...sicer bi se tud 1mm dalo ampak se jim verjetno ne da preveč zajbavat:\

tiborrr ::

Lenuhi. Sicer pa, dokler delajo zastonj, naj jim bo...8-)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

No dovolj off-topic debat...

Danes zvečer dobite rezultate testov blokov:
EK-4, EK-5, EK-6 in EK-7!

Delni rezultati so že znani, vendar so še neuradni, tako da bom počakal na uredne >:D

LP!
www.ekwaterblocks.com

BaRtMaN ::

Kaj pa kakšna primerjava z drugimi, konkurenčnimi bloki? ;)

Eddy ::

Hja sej sem reku Gizmotu pa je vse tiho...
www.ekwaterblocks.com

ali3n ::

Edi - samo informativno - kaj je pa s simulatorjem? se kaj dela na tem?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kuglvinkl ::

Zgolj v vednost: CPU die simulator.

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Eddy ::

Ja sem že vidu tale članek in ta simulator...

Morm rečt da bo moj oz najin z Morphom velik boljši kot tale...
Saj bo krmiljen z PID regulatorjem, tako da se bo lahko iz meritev izračunala tudi toplotna moč bloka...
Ta test je/bo pa narejen na pravem procesorju...
www.ekwaterblocks.com

kuglvinkl ::

Ta link sem dal zato, da forumaši vidijo, o čem je govora. IIRC industrijska rešitev? je pa v uporabi na FrostyTech.

Temu se reče prava metodologija!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432992 (1739) alesr
»

CPU - simulator by EK Water Blocks

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352326 (1532) OwcA
»

Najboljsi vodni blok za CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
625105 (4120) Phoebus
»

"SRANJE" iz trgovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614001 (2737) tiborrr
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915986 (3707) Fury

Več podobnih tem