» »

Koliko dejansko "stane" otrok?

Koliko dejansko "stane" otrok?

Utk ::

Ni slaba država, kjer je vrtec 70 evrov in šolsko kosilo zastonj, za potovanja pa ostane 7 jurjev.

Vazelin ::

1 otrok = 1 avto na kredo cenovno
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

HappyPills ::

Utk je izjavil:

Ni slaba država, kjer je vrtec 70 evrov in šolsko kosilo zastonj, za potovanja pa ostane 7 jurjev.


Bil en tak "majster" pri men na ogledu za izdelavo kopalnice. Ko je gledal mi je razlagal, kako težko živi, da ima 4 otroke itd. No potem pa izda "predračun" res daleč najvišji od 5ih ponudb in zraven reče, to bi blo brez računa, ker nimam sp, ker je sp "predrag" in da bi lahk na vrsto pršu šele čez pol leta LOL. Keri majmun res. Vsi vrtci zastonj, otroški dodatki, vleče socialko, vmes pa seka hude projekte obnov vse na roko. sorry za intermezzo pač. Si me ravno spomnil.

Kodrnusa ::

Slovenija je socialna država. Če hočeš kapitalizem se preseli v USA. Pa glej kako nosečnice stiskajo trebuhe, da bo ura polnoč, da ne rabijo dodatnega dneva v bolnici plačevati...
Pri nas je vrtec premosorazmeren z dohodki družine.. Vprašaj se zakaj imamo samo 70EURvrtca? Kar imamo za luxuz je z druge strani pridobljeno.. Kreativno računovodstvo and that shit...
Edit

Nimam s.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

showsover ::

Kodrnusa je izjavil:

Vprašaj se zakaj imamo samo 70EURvrtca?

In your dreams, mi smo ze X let nazaj imeli ene 250, javni vrtec.

HappyPills je izjavil:

Bil en tak "majster" pri men na ogledu za izdelavo kopalnice. Ko je gledal mi je razlagal, kako težko živi, da ima 4 otroke itd. No potem pa izda "predračun" res daleč najvišji od 5ih ponudb in zraven reče, to bi blo brez računa, ker nimam sp, ker je sp "predrag" in da bi lahk na vrsto pršu šele čez pol leta LOL. Keri majmun res. Vsi vrtci zastonj, otroški dodatki, vleče socialko, vmes pa seka hude projekte obnov vse na roko. sorry za intermezzo pač. Si me ravno spomnil.

Zato pa se vzame vec ponudb, pravilno si ravnal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Kodrnusa ::

Javni vrtec.. Jaz sem zaposlen 4 ure, zena minimalc(razliko potni stroski), nobenih nepremicnin pisanih nase. 210EUR otroskih, 70EUR vrtca..
Drzavo je treba sisat, al pa ona tebe sisa.. tko me je fotr ucil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

showsover ::

Kodrnusa je izjavil:

Javni vrtec.. Jaz sem zaposlen 4 ure, zena minimalc(razliko potni stroski), nobenih nepremicnin pusanih nase. 210EUR otroskih, 70EUR vrtca..

Pojma nimam, ce mislis resno ali si sarkasticen, ali pa vsaj cinicen.

Utk ::

Kar imamo za luxuz je z druge strani pridobljeno.. Kreativno računovodstvo and that shit

V to nihče ne dvomi, da je z druge strani.

Kodrnusa ::

showsover je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Javni vrtec.. Jaz sem zaposlen 4 ure, zena minimalc(razliko potni stroski), nobenih nepremicnin pusanih nase. 210EUR otroskih, 70EUR vrtca..

Pojma nimam, ce mislis resno ali si sarkasticen, ali pa vsaj cinicen.


Ne lazem, tako je. Lahko si pa sami zracunate.
Državi plačujemo davek na davek na davek. Bencin he 24 centov, ostalo trošarine. Ko jih jebe, sam ropajo nas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

showsover ::

Kodrnusa je izjavil:

Ne lazem, tako je. Lahko si pa sami izracunate

Na osnovi tvojih podatkov lahko preverim samo tvoje trditve, pa se mi ne da, ti verjamem, niso to neke cifre za dol past.

Magic1 ::

To mi res ne gre v glavo. Lani za dopust porabil 6500€, žena na minimalcu ti pa 4 ure delaš, vsi skupaj uradno socialni primer?!? A to žlahta časti?
Magic

buttcrack ::

Če je samo pol od tega res, mi greš na kozlanje... Zaradi takih pa so potem davki na davke...
Kradeš se največ ti sam!

Kodrnusa ::

Tema je koliko stane otrok. Ostalo mi je zal da sem kaj napisal sploh...

Utk ::

Kodrnusa je izjavil:

Tema je koliko stane otrok. Ostalo mi je zal da sem kaj napisal sploh...

Ja, če nas goljufaš, stane malo.

keba ::

Premalo ljudi se zaveda da država smo mi vsi.

In tako po lepem zgledu naše vlade, bodisi leve ali desne, ki ne more speljati enega naročila brez korupcije, tudi mi okoli prinašamo vse kar se le da.

Ko kdo dobi kazen za prehitro vožnjo, ni prva misel ups zajebal sem, ali pa res sem šel prehitro naj mi bo to v opozorilo za naprej, ali pa kakšne posledice ima lahko prehitra vožnja, ne najprej pomislimo kako se izogniti kazni in jo ne plačati.

Ko je treba plačati davke(iz katerih se plačujejo javne storitve, ki jih vsi koristimo) najprej pomislimo kako bi se temu izognili.
Ko je kakšna možnost da ogoljufamo državo jo najprej izkoristimo pred vsemi drugimi možnostmi.

Na žalost živimo v takšni državi, in še zdaleč ni edini ali redek primer.

Zaradi takšne vlade in državljanov živimo v taki državi in s takim prepričanjem, na žalost.

Samo situacija se lahko kaj hitro obrne ali poslabša in moramo vedeti, da to ceno bodo plačevali naši otroci, na katerih se sedaj izvajajo razna goljufanja države in črpanja vseh možnih sredstev.

pirat ::

Fajn, da sta dve, tri zenski pred menoj napisali malo bolj realno koliko kaj stane. Resno, kdor misli, da otrok stane 100 EUR mesecno bodisi nima nobenega obcutka za denar, bodisi za njegovega otroka skrbi nekdo drug.
Pri punci 8 razred je cca 100 EUR mesecno samo poloznica za baje brezplacno osnovnosolstvo - malica, kosilo, 1\6 akontacije za solsko ekskurzijo v Nemcijo, prispevek za solski sklad, gledaliska predstava, potrebscine za likovni pouk...
Aja, vem, da nasi stari starsi pred 50 leti niso hodili v osnovni soli na ekskurzijo v Nemcijo. Boste tudi vi potem to razlozili svojim otrokom, ko bodo ostali doma.

Magic1 ::

Seveda stanejo, več kot zaslužiš dražji so. Point teme sem jaz dojel, da si ga kao ne moreš privoščit. Kar pa ni res. Če si revež, te lahko otrok zelo malo stane. Pa otrok pri nas sploh ni toliko depreviligiran zaradi tega(v primerjavi z preostalim svetom).
Magic

damirj79 ::

Seveda, saj je normalno, da si človek privošči stvari sorazmerno s svojim prihodkom. Narobe je pa samo to, da nekateri tudi otroka štejejo v to.

Utk ::

Narobe je pa samo to, da nekateri tudi otroka štejejo v to.

Točno to. Ne rečem, da jih bi moral imet vsak 5, ampak 2 si lahko privošči vsak, če ne drugače, s pomočjo države. Od tu naprej pa otrok ni "strošek", madona. V "problematičnih družinah" pa skoraj nikoli ni osnoven problem premalo denarja, lahko pa bogate neke stvari lažje prekrijejo.

FTad ::

Magic1 je izjavil:

Seveda stanejo, več kot zaslužiš dražji so. Point teme sem jaz dojel, da si ga kao ne moreš privoščit. Kar pa ni res. Če si revež, te lahko otrok zelo malo stane. Pa otrok pri nas sploh ni toliko depreviligiran zaradi tega(v primerjavi z preostalim svetom).


Ja, ce imas enega. Potem pa poslusamo v porocilih, kako druzina s petimi otroki fehta za donacije, da si bo lahko eden izmed otrok sel na morje, drugi da dobi nove cevlje itd.

damirj79 ::

Družina s 5 otroki dobi že toliko sredstev od države, da skoraj nimaš stroškov z nobenim... Govorim za normalne družine, ne tam, kjer denar od enega zaposlenega (pri 5 otrocih je lahko mama že v penziji) gre v luft za vse kar ni treba.

keba ::

Nevem zakaj potem vsak dan poslušamo da si družine ne morej privoščiti šolanja od doma ker nimajo internwta pa dostopa do računalnika pa še katerih stvari?

Utk ::

keba je izjavil:

Nevem zakaj potem vsak dan poslušamo da si družine ne morej privoščiti šolanja od doma ker nimajo internwta pa dostopa do računalnika pa še katerih stvari?

Moraš vedet, da nekateri živijo od teh zgodbic.
Kot tista družina, ki ji je poptv zrihtal hišo, vozijo se pa v x5...
40 giga pri HOT stane 10 evrov na mesec. Za šolanje preko glave dovolj za 12 otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

pirat ::

Utk je izjavil:

keba je izjavil:

Nevem zakaj potem vsak dan poslušamo da si družine ne morej privoščiti šolanja od doma ker nimajo internwta pa dostopa do računalnika pa še katerih stvari?

Moraš vedet, da nekateri živijo od teh zgodbic.
Kot tista družina, ki ji je poptv zrihtal hišo, vozijo se pa v x5...
40 giga pri HOT stane 10 evrov na mesec. Za šolanje preko glave dovolj za 12 otrok.

Mhm.
Rabis samo se wifi ruter, 12 racunalnikov, 12 stolov in pisalnih miz. Malenkost ne?
Pa ne zdaj, da lahko vsi sedijo v kuhinji. Vidim doma - ce se gremo solanje na daljavo resno potrebuje tudi vsak svojo sobo in mir da sodeluje na klicih, v miru naredi nalogo, pise teste, je vprasan za oceno....

Ne gre to tako, da je otrok vprasan za oceno (po moznosti taksno od katere je odvisna zakljucna ocena) v istem prostoru pa oce pospravlja posodo, mama pa gleda Pink TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

Utk ::

Ja, lahko izumljaš bedaste scenarije in jaz bedaste rešitve, lahko pa greš do posameznih družin in boš hitro videl kje je pravi problem. To drugo je težje.

Ne gre to tako, da je otrok vprasan za oceno (po moznosti taksno od katere je odvisna zakljucna ocena) v istem prostoru pa oce pospravlja posodo, mama pa gleda Pink TV

Ja, to bi bil en od osnovnih problemov, ki nimajo veze z denarjem in opremo...
Lahko jim daš 5 računalnikov in 5 jurjev na mesec, pa bo mama še zmeraj gledala pink tv in foter nekaj bluzil, otrok se pa v najboljšem primeru mučil s šolo, v bolj realnem, se mu bo pa fučkalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Eni pač niso zadel na "lotu" in če nočemo da otroci odrastejo v podobe svojih staršev je najlažja in najcenejša pot za državo in nas kot družbo da jim damo tistih nekaj leptopov, teden letovanja, kakšno streho zamenjamo...

Otroc so po dizajnu vedoželjni in želijo napredek. Če jim to omogočimo imamo vsaj šanso pretrgat krog v katerega jih bodo potegnili njihovi starši.

Utk ::

jim damo tistih nekaj leptopov, teden letovanja, kakšno streho zamenjamo...

Ja, ker to je najlažje in najcenejše, rezultati so pa...mešani. It v družino in naredit red je pa druga pesem...

WizzardOfOZ ::

keba je izjavil:

Nevem zakaj potem vsak dan poslušamo da si družine ne morej privoščiti šolanja od doma ker nimajo internwta pa dostopa do računalnika pa še katerih stvari?


Ker fotr vse zapije in zakarta!

m0LN4r ::

Tle se sele vidi, kako so doloceni starsi pridni potrosniki.

Najbolj me fascinira, kako eni dobesedno za ISTE stvari, potrosite 3-4x vec kot drugi, ker mora biti vse novo, hip hop, boljse od sosedovega malega, lepse, trendi, za vsako priloznost 4 razlicne pare suhov, hujs kot kake keshpicke.

Bo pa iz teh otrok vsaj spet dober potrosnik, kar je dobro za biznis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Se mi zdi, da smo zašli. Jaz sem temo razumel, kot problem finančno shajat z otrokom za normalnega človeka, ki ima zelo različne prihodke. Jaz sem mnenja, da država zelo dobro poskrbi, da je večina otrok normalnih družin dosti enakopravno obravnavanih neglede na premožno stanje staršev. Pustimo obrobne primere bolanih ljudi, kjer se ne da kaj dosti naredit. Potem imaš še lep del prebivalstva, ki ima zelo nizek IQ, ki tudi niso sposobni operirat s financami(pa še s čem) in so temu primerni reveži. Tudi tukaj ne moreš narediti kaj več, kot je že narejeno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

pirat ::

m0LN4r je izjavil:

Tle se sele vidi, kako so doloceni starsi pridni potrosniki.

Najbolj me fascinira, kako eni dobesedno za ISTE stvari, potrosite 3-4x vec kot drugi, ker mora biti vse novo, hip hop, boljse od sosedovega malega, lepse, trendi, za vsako priloznost 4 razlicne pare suhov, hujs kot kake keshpicke.

Bo pa iz teh otrok vsaj spet dober potrosnik, kar je dobro za biznis.

Ne, vsaj zame ni to tema oz. težava, da bi eni za dobesedno iste stvari potrošili 3-4x več kot drugi. Obstajajo tudi takšni, seveda, a so vendarle v manjšini. Tema je, da pri ocenjevanju tega, koliko "stane" otrok, posamezniki ki nimajo otrok krepko sekajo mimo oz. podcenijo te stroške, ker pač na misel pridejo samo čevlji, obleka in za nekaj EUR zelenjave na mesec.. Realnost je drugačna, spoznaš jo šele potem ko dejansko imaš otroka (pa ne samo do starosti nekaj let, ampak do njegove polnoletnosti).

ginekk ::

m0LN4r je izjavil:

Tle se sele vidi, kako so doloceni starsi pridni potrosniki.

Najbolj me fascinira, kako eni dobesedno za ISTE stvari, potrosite 3-4x vec kot drugi, ker mora biti vse novo, hip hop, boljse od sosedovega malega, lepse, trendi, za vsako priloznost 4 razlicne pare suhov, hujs kot kake keshpicke.

Bo pa iz teh otrok vsaj spet dober potrosnik, kar je dobro za biznis.


Glej če nihče ne bi kupoval novega, tudi rabljenih stvari ne bi bilo. Kaj bi potem imel?

Ne verjamem, da se večina ozira na trende, vsaj pri malih otrocih ne (ker večji sami že gledajo na to in to niti ni odvisno od staršev). Bolj je to da večina staršev nima časa da bi za vsako stvar študirali kaj je optimalno in ceneje. A zdaj bom za vsake izgubljene čevlje ali strgane copate v šoli, ki jih rabi naslednji dan, študiral po spletu in delal študije? Otroci pa stalno rastejo - ne samo prvi dve leti kot je nekdo napisal.

novaa ::

Imam 4 in 1 leto stara sinova....
Iz prve roke torej:
deca so jama brez dna. Lahko te stanejo 1000€ na mesec lahko pa 100€
Odvisno kak si iznajdljiv, kaki standard želiš furat......

showsover ::

novaa je izjavil:

Lahko te stanejo 1000€ na mesec lahko pa 100€ Odvisno kak si iznajdljiv, kaki standard želiš furat......

Z drugimi besedami, kako si kot navaden clovek iznajdljiv pri utaji davkov?

juroz ::

najbolj glasni nekateri ki nimajo otrok :))

damirj79 ::

Alayne je izjavil:

Da še najino situacijo opišem iz ženske perspektive. Mislim, da večinoma moški odgovarjajo in nekako ne opišejo vsega. Sva trenutno v pričakovanju, otrok pride naslednji mesec. Pomembna informacija: živiva zelo varčno. Sva med prvimi v drużini in med prijatelji ( kar je pomembno, ker ne dobiva nič rabljenega zastonj!)

Stanovanja, avta nisma menjala. Imava ene 55m s teraso in starega cliota, ravno toliko, da ima nastavek za isofix.

Gre za rizično nosečnost potrebni so redni pregledi v ambulanti za rizično nosečnost. Prevoz obala -LJ vsaj enkrat na dva tedna. Test nuhalne svetline in DHT je bil okoli 120eur. Dodatnih UZ ne plačujeva. Da ti natisnejo sliko je vsaj 10 eur.

Nosečniška oblačila: 15 eur (nosim moževe majice, kupila belly band za podaljšanje majic in obstoječih hlač), kolegica zapravila več kot 200 eur...še za razna nosečniška slikanja etc.

Nakup poporodne nege za mati in dojenčka: 150 eur ( intimna nega, mazila za bradavice, hladilno mazilo, otroški termometer, otroški puder, šampon...)

Oprema za dojenčka: 480 eur rabljen a zelo kvaliteten vozicek z nastavki iz bolhe.
Previjala ga boma na obstoječi mizi, spal bo na predelanem (zagrajenem ) dodatnem leziscu. Dodatno: podloga, tetra plenice, cuclji, steklenicke, steriliztor (rabljen), loncki za mleko, prsna crpalka, dude, plenice, vlazilni robcki, banjica (imava samo tus), etc zaenkrat okoli 300 eur

Oblačila: kupila nekaj lusnih za gušt novih H&M in veliko iz bolhe. Za 150 eur imava kolekcijo za prvo leto. Priznam za ene 50 eur je nabavila tudi bodoča babica, ker se veseli.

Rekla bi, da je začetni vložek ene 1000 eur. Ampak upam, da bo pokrilo večino večjih nakupov čez nekaj mesecev. Pri tem, da upam, da bom lahko vsaj 6 mesecev dojila. Glede na dohodke (normiran sp) nekih olajšav pri možu ne bo. Meni se je pogodba v tujini iztekla, porodniska mi ne pripada ( dobim starsevski dodatek + otroske). Za vrtec bo po trenutnih izračunih stalo 380 eur. Dokler ne najdem nove sluzbe, bom pac pazila jaz nanj.

Se bo nekako izšlo upam z 250eur/ mesec v prvem letu, če ne bo vsak teden novih igrač :) Tu pa predvsem moža težko ustavit pri nabavi :)


No na tole se da tudi kaj pokomentirat. Pozabila napisati, da boste ob rojstvu dobili kup (ne)uporabnih stvari za otroka, za oblečt, obut, plenice in ostala oprema, denar itd. Nekaj denarja za novorojenčka doda tudi občina, odvisno kje živiš je ta znesek lahko zelo različen, npr pri nas Nova Gorica 500€, sosednja Renče-Vogrsko 1000€, drugje je lahko pa tudi samo 100 ali 200€.

Nadalje smo dali tudi mi rizično nosečnost skozi in cene pregledov zelo varirajo. Zakaj morata ravno v LJ ne vem, ampak ni potrebe, nuhalna je marsikje drugje na poti od obale do LJ le pol cene, natisk je tudi zastonj. Pač znajdi se. Zakaj moraš ravno v LJ silit mi res nikoli ne bo jasno. Voziček dobiš nov zelo dober za takšno ceno 3v1 itd... skratka ni vse črno-belo kot si napisala.

ubermensch ::

damirj79 je izjavil:


No na tole se da tudi kaj pokomentirat. Pozabila napisati, da boste ob rojstvu dobili kup (ne)uporabnih stvari za otroka, za oblečt, obut, plenice in ostala oprema, denar itd. Nekaj denarja za novorojenčka doda tudi občina, odvisno kje živiš je ta znesek lahko zelo različen, npr pri nas Nova Gorica 500€, sosednja Renče-Vogrsko 1000€, drugje je lahko pa tudi samo 100 ali 200€.

Nadalje smo dali tudi mi rizično nosečnost skozi in cene pregledov zelo varirajo. Zakaj morata ravno v LJ ne vem, ampak ni potrebe, nuhalna je marsikje drugje na poti od obale do LJ le pol cene, natisk je tudi zastonj. Pač znajdi se. Zakaj moraš ravno v LJ silit mi res nikoli ne bo jasno. Voziček dobiš nov zelo dober za takšno ceno 3v1 itd... skratka ni vse črno-belo kot si napisala.


Zanimivo, tega nisem vedel. Kje se da videti podatke, koliko določena občina izplača ob rojstvu otroka?

Drugače voziček se dobi lahko celo zastonj na bolhi (ljudje podarjajo) ali pa kupiš 3 v 1 iz aliexpressa za 1/10 cene v Sloveniji. Treba je bit iznajdljiv in si zmanjšat svoj ego, ni treba da je vse novo in najboljše. Samo moje mnenje.

damirj79 ::

Ne vem za takšen seznam, preveri na svoji upravni enoti.

https://www.nova-gorica.si/za-obcane/po...

pirat ::

Glede zastonj vozickov, ki jih ljudje podarjajo na bolhi - drzi, res se najdejo oglasi.
Oglasite pa se ponovno v tej temi potem ko boste partnerki v 9 mesecu nosecnosti to dejansko predlagali, prav? Vecina vas bo takrat nacevljanih :-)

ubermensch ::

pirat je izjavil:

Glede zastonj vozickov, ki jih ljudje podarjajo na bolhi - drzi, res se najdejo oglasi.
Oglasite pa se ponovno v tej temi potem ko boste partnerki v 9 mesecu nosecnosti to dejansko predlagali, prav? Vecina vas bo takrat nacevljanih :-)


Sva se s punco pogovarjala o tej opicji in je 100% za, prav tako je za tkane plenice, ki se jih da oprati, da se privarčuje malo premoženje na "pampersih". Oblačila vsa rabljena iz bolhe ali pa od prijateljev/sorodnikov, dokler je otroku za njih vseeno (tam do 2. trimestra osnovne šole). Ne vem kje je tvoj point. Treba je znati svoje razmišljanje punci razložiti in če ima ženska malo podjetniške/varčevalne žilice se bo s pametnimi odločitvami strinjala. Res pa je, da ima večina punc (pa da ne bo zgledalo da napadam punce, nasploh večina ljudi ima to težavo) previsok ego in mislijo, da so boginje in da morajo vsi skakati okoli nje, ker je pač rodila. Visok ego in nizek iq je najslabša možna kombinacija za dobre finančno stanje. Večina ljudi je pač takih.

Zgodovina sprememb…

novaa ::

showsover je izjavil:

novaa je izjavil:

Lahko te stanejo 1000€ na mesec lahko pa 100€ Odvisno kak si iznajdljiv, kaki standard želiš furat......

Z drugimi besedami, kako si kot navaden clovek iznajdljiv pri utaji davkov?


ne.

Otrok hitro rase. Če mu boš kupoval hugo boss trenerke za igranje zunaj - ni problem če ti standard omogoča. lahko pa v Pepco kupiš trenerko za 3€ in podobno opravlja nalogo.
Če ne uspe v tem času trenerke uničit jo ima lahko še ta drugi. Luknje na kolenih se dajo zakrpat in za kotanje po gruntu bo dalje ok.
Kolo lahko kupiš novo za 400€ ali pa iščeš in najdeš skoraj novo za 80€.

Ni da ni....

Utk ::

prav tako je za tkane plenice, ki se jih da oprati, da se privarčuje malo premoženje na "pampersih"

Tu ni prihranka...

showsover ::

novaa je izjavil:

showsover je izjavil:

novaa je izjavil:

Lahko te stanejo 1000EUR na mesec lahko pa 100EUR Odvisno kak si iznajdljiv, kaki standard želiš furat......

Z drugimi besedami, kako si kot navaden clovek iznajdljiv pri utaji davkov?


ne.

kaj ne? ce so malo nadpovprecni druzinski prihodki na osebo, avtomatsko pades v visoko stopnje placevanje razreda, ki so ze same po sebi 200-300 eur...
ma o cem vi tule pisete potem, 100 eur na mesec, tole se ni dovolj niti za to, da reces vzgojiteljici dobro jutro?
en od nas zivi v od realnosti detachanem svetu, pa mislim, da nisem jaz.
navajate pa tudi taksne ekstreme, da se clovek kar za glavo prime.
no, upam, da boste kdaj z vrtcevskimi otroki delezni 'bogataskega privilegija' biti nadpovprecno placan v sloveniji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Sparkxl ::

En pomemben faktor še ni bil tu izpostavljen, ki zelo vpliva na to, koliko otrok stane: slike za FB in IG. Za tja redno objavljat rabiš vedno najnovejše in najdražje.

ubermensch ::

Utk je izjavil:

prav tako je za tkane plenice, ki se jih da oprati, da se privarčuje malo premoženje na "pampersih"

Tu ni prihranka...


Ni res. Preračunaj si kumulativno ceno plenic za vsakega otroka proti enkratni investiciji 50 eur (dobiš 50 plenic, ki se jih da prati na aliexpressu) + ročno pranje s hladno vodo.

Sparkxl je izjavil:

En pomemben faktor še ni bil tu izpostavljen, ki zelo vpliva na to, koliko otrok stane: slike za FB in IG. Za tja redno objavljat rabiš vedno najnovejše in najdražje.


Tako je. Kot sem dejal, nizek iq in visok ego je najslabša možna kombinacija za finančno stanje in uspeh v življenju.

keba ::

Utk je izjavil:

prav tako je za tkane plenice, ki se jih da oprati, da se privarčuje malo premoženje na "pampersih"

Tu ni prihranka...



Seveda da tu ni nobenega prihranka. Pri pralnih plenicah upoštevaš samo nakup teh plenic, kje je pa še ves denar za elektriko in vodo, ter detergent ko te plenice pereš pa pozimi v sušilcu sušiš? Pa rudi časovno ni nobenih prihrankov. So izračuni in ni prihranka verjemimi mi.

Je pa bolj naravno pa ekološko to pa.

Utk ::

Ni res. Preračunaj si kumulativno ceno plenic za vsakega otroka proti enkratni investiciji 50 eur (dobiš 50 plenic, ki se jih da prati na aliexpressu) + ročno pranje s hladno vodo.

Kupi še 50 paketov navadnih plenic na aliexpressu, pa bomo potem videli razliko. In prat in sušit ni treba samo plenic, ampak tudi ostale obleke in posteljnino, ker te plenice ne ravno dihtajo.
Ročno pranje s hladno vodo pa itak škoda komentirat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

damirj79 ::

Ja kr eni mislijo, da bojo plenico polno dreka oprali s 30st vodo :D Bo treba kr lepo na 90st. Samo stroške kupovanja plenic bojo preložili na račun za elektriko in vodo.

pirat ::

Utk je izjavil:

Ni res. Preračunaj si kumulativno ceno plenic za vsakega otroka proti enkratni investiciji 50 eur (dobiš 50 plenic, ki se jih da prati na aliexpressu) + ročno pranje s hladno vodo.

Kupi še 50 paketov navadnih plenic na aliexpressu, pa bomo potem videli razliko. In prat in sušit ni treba samo plenic, ampak tudi ostale obleke in posteljnino, ker te plenice ne ravno dihtajo.
Ročno pranje s hladno vodo pa itak škoda komentirat...

Ni veliko mladih mamic, ki bodo dovolile 1 mesec staremu dojenčku dati na rit plenice iz aliexpresa. Verjetno upravičeno, boste potem reševali vnetja in težave s kolki...
Res bi bilo fajn, da tisti ki nimate otrok vsaj v osnovni šoli, prenehate na netu iskati najbolj poceni ponudbe ter teoretizirati.

Utk ::

Zakaj mene citiraš, z aliexpressom je začel nekdo drug. Če kupuje gor pralne plenice, je pa čisto vseeno če bi še navadne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15631072 (24840) krneki0001
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241393 (22031) bambam20
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741701 (35722) St235

Več podobnih tem