» »

Vrednost bližine delovnega mesta

Vrednost bližine delovnega mesta

1 2
3
4

hipertija ::

Se pravi v LJubljani same super službe, da se pol SLo vozi tja.
Kulj

-valvoline- ::

hipertija je izjavil:

Se pravi v LJubljani same super službe, da se pol SLo vozi tja.
Kulj

Zal taksno je dejansko stanje. Poznam enega zaposlenega v slo. filharmoniji, ne delajo dobesedno nic. Placa 2k plus 800e za prevoz. Taksen parazitski siht lahko sanjas v mb.

LeQuack ::

hipertija je izjavil:

Se pravi v LJubljani same super službe, da se pol SLo vozi tja.
Kulj


Ubistvu je revščina, napram Avtriji, Nemčiji in ostalim. Dobiš ravno toliko da pokriješ stroške stanovanja, avta in podobnega.
Quack !

2dark ::

LeQuack je izjavil:

hipertija je izjavil:

Se pravi v LJubljani same super službe, da se pol SLo vozi tja.
Kulj


Ubistvu je revščina, napram Avtriji, Nemčiji in ostalim. Dobiš ravno toliko da pokriješ stroške stanovanja, avta in podobnega.



No, no. Diplomirana medicinska sestra na onkološkem dobi 1700€. Ne pravljic blebetat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

hipertija je izjavil:

Se pravi v LJubljani same super službe, da se pol SLo vozi tja.
Kulj


Ubistvu je revščina, napram Avtriji, Nemčiji in ostalim. Dobiš ravno toliko da pokriješ stroške stanovanja, avta in podobnega.

Zakaj pa potem vsi rinejo v službo v LJ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Reycis ::

Dostop do službe manj kot kilometer je v povprečju vreden cca 300€.
Diversity is our greatest strength

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

LeQuack je izjavil:

hipertija je izjavil:

Se pravi v LJubljani same super službe, da se pol SLo vozi tja.
Kulj


Ubistvu je revščina, napram Avtriji, Nemčiji in ostalim. Dobiš ravno toliko da pokriješ stroške stanovanja, avta in podobnega.

Zakaj pa potem vsi rinejo v službo v LJ?

Ker je tam skoncentrirano 95% drzavnoparazitskih delovnih mest.

Invictus ::

Popolnjene s Štajerci in Dolenjci >:D...

Dajte odpoved, pa jih ne bo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

belidihur - S koliko leti službe in koliko nedeljami, nočnimi,.... dobi 1700€?
Sosed je bil kirug urolog v celjski bolnišnici je imel osnovno plačo 1300€ bruto, ven je dobival okoli 2k€ s tremi dežurstvi, dvemi nedeljami in prevozom LJ - CE.
Sedaj je tri leta v Franciji, lansko leto je imel 150k€ neto.
Delo krepa človeka

-valvoline- ::

solatko je izjavil:

belidihur - S koliko leti službe in koliko nedeljami, nočnimi,.... dobi 1700EUR?
Sosed je bil kirug urolog v celjski bolnišnici je imel osnovno plačo 1300EUR bruto, ven je dobival okoli 2kEUR s tremi dežurstvi, dvemi nedeljami in prevozom LJ - CE.
Sedaj je tri leta v Franciji, lansko leto je imel 150kEUR neto.

Kolk bi v franciji zasluzila armada stotisoce fdvjevcev v JS? A bi jih sploh vzeli za pometanje cest?

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Če nekdo reče da dobi toliko, se to gleda na plačo brez vseh dodatkov in nadur. Drugače je to kar nekaj. Pa še tako je treba gledati bruto bruto. Kaj jaz vem, lahko da vzdržuje deset držinskih članov in ima zelo slabo plačo na primer, pa dobi 1700 € na račun komot.

"A bi jih sploh vzeli za pometanje cest?"
Bi, sam so oni prefini za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Invictus ::

Glede na finančno pismenost Slovencev, je palča tisato kar dobiš na račun.

Kar pobere država, so pa davki...

In to je za povprečnega Janeza in Micko svetinja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

hipertija je izjavil:

Zanimivo, kako določeni posamezniki gledajo na to, da se vozijo daleč na način: "sej imam itak plačano kilometrino" - in dejansko nekako na stvar gledajo samo z vidika stroškov, ki pa dejansko ne zajemajo samo gorivo in to nekateri kar pozabijo...

a) čas: si kdo kdaj poračuna, koliko časa se preživi v avtomobilu? Če sediš za službene zadeve seveda, npr. 2 uri dnevno, kot nekateri, je to 10 ur tedensko, 40 ur mesečno... to je po eni strani izgubljen čas, ki ti ga nihče ne vrne, ne poplača. Krajši potovalni čas pomeni več časa ukvarjati se z družino, hobijem ali kar koli druga, česar določenim kronično primanjkuje.
Čas lahko pomeni tudi denar ali uslugo, popoldanski s.p., "fuš", delo zase, kolege. Za nekoga, ki pa potrebuje v službo 10 minut, to na tedenski bazi ni niti ena ura, na mesečni pa pičle 4 ure... Teden vs. mesec... moraš res imeti dober razlog voziti se tako daleč. Ne pozabimo na prometne nesreče - zaprte avtoceste itd. ki ti podaljša čas.

b) amortizacija: vsi računajo samo gorivo, kaj pa amortizacija avtomobila? Laično, če se voziš 160km dnevno, nekdo pa 3km dnevno Večja obraba gum, olja, vse ostale potrošne robe. Če se voziš 160km dnevno moraš razmišljati o novem avtomobilu in ga zvoziti, vzdrževati in na koncu menjati. Če se voziš 3km, kupiš rabljenega bencinarja, ki ima nižje stroške vzdrževanja, furaš ga še nekaj let in kupiš spet nekaj rabljenega...

c) statistično gledano večja možnost za nesrečo, kazni...: 1000km tedensko vs. 15km tedensko, na AC stacionarni radarji, na ostalih pa jih tudi mrgoli, lahko je "nedolžen" telefon ali par km preveč. V okolici doma imaš osvojene radarje, kontrole in poznaš "cake". Možnosti, da ti crkne avto so večje (glej točko b), da ne rečem kje na AC, kjer so stroški še večji. Še ena hujša stvar, 1000km vs. 15km - možnosti za nesrečo (tudi hujšo) so neprimerno večje, če toliko preživiš v avtu.

Ampak določeni bojo še vedno "sej imam plačano kilometrino in na račun tega lepo plačo". Gledam električarja, vzdrževalca. Zjutraj ob 6-14 dela za cca. 1000EUR plače, pelje se par km domov s solidnim bencinarjem in je ob 14.15 doma, vse ostalo je njegovo - ima popoldanca in si zasluži še za eno slabo plačo zraven, garač - lahko bi pa tudi ležal in še vedno živel spodobno. Po drugi strani se soseda za 1500EUR vozi v Ljubljano, štarta ob 7.00, doma je ob 5-6 zvečer, da lahko reče da ima lepo plačo... pa nobenga lajfa.

Ko bi le bilo vse tako crno-belo, da bi vsi ziveli in delali v dzungli betona ali pa doma za mizico, pa se jeba je ce kljub vsemu temu, se rad vozis.
Jaz razumem, da je nekaterim lepo v bloku, v mestu zraven glavne ceste in se fijakat naokoli z 1000eur rabljeno garo, ce je nujno. Ni pa to za vse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gtx970op ::

Meni se niti ne zdi velika razlika med 25 min do službe z avtom ali pa 10 min. Največja razlika je ko lahko greš peš v službo in rabiš 1 avto manj na družino.

Nisem se še spravil računat koliko več bi rabil zaslužit da bi se mi splačalo vzet šiht za katerega bi rabil še en avtomobil.

Folk vzame potne stroške kot da je to dodatna plača, ko odšteje stroške za bencin. To pa da mora na vsake x let menjat avtomobil pa ne vračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

m0LN4r ::

hipertija je izjavil:

kakor koli obrneš in kar koli delaš, so vse tri točke dejstva. Za vožnjo nekam daleč si moraš poračunati okviren strošek bencina, predviden strošek vzdrževanja vozila in njegovo amortizacijo, poračunati čas in možne statistične nesreče (verjetno sem še pozabil kako slabost, npr. parkingi v mestu, ali pa prestop in vožnja s trolo...) - 2000EUR plače za vožnjo nekam daleč npr. 100-200km dnevno morda na koncu le ni tako optimalna izbira.

Očitno eni za strošek smatrate samo gorivo, oz. tisto kar je sproti, vse ostalo je pa zanemarljivo. Podobno kot da v skladiščih ne bi upošteval skladiščnega kala, ali pa amortizacije viličarjev itd.

Jah, ampak se vedno je 2000eur in voznja dalec za nekatere edina opcija, saj blizje nicesar ni. Odpovedati se udobju, ko imas enkrat hisico z vrtom na mirni lokaciji, kjer se otroci lahko igrajo doma na vrtu, pol se bi pa naj preselil v nek blok, tudi ni.

Tako je ce gledas na stvari izkljucno iz financne plati, polek financne je pa se en kup drugih. Jaz vec ne grem v blok pa naj bo nevem kaj, pa tudi ce bi bil v bloku, se nebi vozil naokoli z rabljeno sajtrgo.

PS:
Da pa imata oba v isti smeri sluzbo, da je na poti se vrtec, pa moras res imeti sreco. Ker ce pa ne pa si lahko blizu sihta, pa se moras vseen vozt sem pa tja prej al slej.
Najhujs je ko moras razvazat otroke na druge konce po mestu, in se prebijati cez mesto. Recimo jaz imam do sihta 20km in to prevozim v istem casu kot nekateri iz enga konca mesta na drugega.

En tak pametnjakovic je tut meni to razlagal, kak bo njemu v mestu lepo. Zdaj pa ima kljub temu dva avta in sanja o vrtu za otroke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Rok Woot ::

Delo od doma?
Šest urni (ali manj) delavnik tudi pomaga. Namesto, da se zmeniš za povišico, se raje zmeni za krajši delavnik. Čas je denar, na žalost v drugo smer ne gre.

solatko ::

-valvoline- - Tam dobiš plačano, če kaj znaš in to tudi uspešno delaš. Sama diploma ne pomeni nič - 0, tudi medicinska ali matematična!
V Franciji kirurg nima svojih pacientov, samo operira bolnike, ki mu jih pošljejo urologi, ki pa niso kirurgi. Imajo malo drugačni sistem kot mi, A, I, D,...
Delo krepa človeka

Zimonem ::

m0LN4r je izjavil:

hipertija je izjavil:

kakor koli obrneš in kar koli delaš, so vse tri točke dejstva. Za vožnjo nekam daleč si moraš poračunati okviren strošek bencina, predviden strošek vzdrževanja vozila in njegovo amortizacijo, poračunati čas in možne statistične nesreče (verjetno sem še pozabil kako slabost, npr. parkingi v mestu, ali pa prestop in vožnja s trolo...) - 2000EUR plače za vožnjo nekam daleč npr. 100-200km dnevno morda na koncu le ni tako optimalna izbira.

Očitno eni za strošek smatrate samo gorivo, oz. tisto kar je sproti, vse ostalo je pa zanemarljivo. Podobno kot da v skladiščih ne bi upošteval skladiščnega kala, ali pa amortizacije viličarjev itd.

Jah, ampak se vedno je 2000eur in voznja dalec za nekatere edina opcija, saj blizje nicesar ni. Odpovedati se udobju, ko imas enkrat hisico z vrtom na mirni lokaciji, kjer se otroci lahko igrajo doma na vrtu, pol se bi pa naj preselil v nek blok, tudi ni.

Tako je ce gledas na stvari izkljucno iz financne plati, polek financne je pa se en kup drugih. Jaz vec ne grem v blok pa naj bo nevem kaj, pa tudi ce bi bil v bloku, se nebi vozil naokoli z rabljeno sajtrgo.

PS:
Da pa imata oba v isti smeri sluzbo, da je na poti se vrtec, pa moras res imeti sreco. Ker ce pa ne pa si lahko blizu sihta, pa se moras vseen vozt sem pa tja prej al slej.
Najhujs je ko moras razvazat otroke na druge konce po mestu, in se prebijati cez mesto. Recimo jaz imam do sihta 20km in to prevozim v istem casu kot nekateri iz enga konca mesta na drugega.

En tak pametnjakovic je tut meni to razlagal, kak bo njemu v mestu lepo. Zdaj pa ima kljub temu dva avta in sanja o vrtu za otroke.



Ti ne kdo drug pa. Pa brez zamere. Odvisno od prioritet , same službe(niso vse po osem ur), ali se lahko ogneš prometnim konicam,.. tega je precej. Se pa z leti gravitacija iz mesta seli v predmestja, vasi. Ampak to bolj, ko ni treba iti na vsak koncert ampak po pamže v šolo in na govorilne ure. Gre pa en kup časa v luft za to da sediš v avtu.

miki2019 ::

LeQuack je izjavil:

Vožnja v službo je zastarel koncept ki mora čim prej umreti. Prihodnost je samo delo na daljavo.


Jaz delam na daljavo, včeraj v Mariboru, danes na Jesenicah ponedeljek NG žal z mojo fizično prisotnostjo jaz virtualno servisov ne morem delat. Sanjam pa službo v dobrem radiusu od doma, mogoče čez nekaj let.

Alien123 ::

2dark je izjavil:

LeQuack je izjavil:

hipertija je izjavil:

Se pravi v LJubljani same super službe, da se pol SLo vozi tja.
Kulj


Ubistvu je revščina, napram Avtriji, Nemčiji in ostalim. Dobiš ravno toliko da pokriješ stroške stanovanja, avta in podobnega.



No, no. Diplomirana medicinska sestra na onkološkem dobi 1700€. Ne pravljic blebetat.


ja itak, če je sestra leto dni pred penzijo, pa še te nisem ziher.

solatko ::

Noben zaposlen na JU in JS s srednjo izobrazbo, nima 1k€ neto plače, če nima kakšne politične funkcije.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Samo s srednjo res ne, ce pa si kak izpit ob strani naredil pa gladko. Srednja kmetijska, izpit za inspektorja, je dosti vec kot 1k neto. Pac bolj je odvisno od tega kje. Tudi na RTV ni noben problem dobiti 1k netto pa ne rabis doktorata za prestavljat stativ ali vozit avto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jerry000 ::

No, glede na to da imam službo v LJ, kupiti stanovanje v LJ samo zato ker je bližje je hudo predrago. Za tak denar dobim lepše in večje stanovanje izven LJ. Se pač furaš, potne stroške maš pokrite

showsover ::

Glava boli, kaksne zneske omenjate.

solatko ::

m0LN4r - Časi, ko je bilo za inšpektorja dovolj srednja izobrazba, so že 30+let mimo - zahtevana je 7.stopnja izobrazbe + strokovni izpit, plača pa okoli 1500€+dodatek na delovno dobo.
Delo krepa človeka

Alien123 ::

solatko je izjavil:

Noben zaposlen na JU in JS s srednjo izobrazbo, nima 1k€ neto plače, če nima kakšne politične funkcije.


A pol sem edini, ki imam večjo?

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

m0LN4r - Časi, ko je bilo za inšpektorja dovolj srednja izobrazba, so že 30+let mimo - zahtevana je 7.stopnja izobrazbe + strokovni izpit, plača pa okoli 1500€+dodatek na delovno dobo.

Hmmm sem ravnokar bil na pivu, je se vedno inspektor... Normalno da so visoke zahteve, v nasprotnem primeru bi bili stari macki ogrozeni.

Ja 7. stopnja je zelo sirok pojem v sloveniji. Moj sosolec, ki je komaj koncal gimnazijo z popravnimi in povprecjem 2, ima danes tudi 7. stopnjo, ampak seveda ne na tehnicnem faksu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Alien123 - Z malico in prevozom ali pa, če te je kakšna stranka pripeljala.

m0LN4r - Potrebna je 7. stopnja, nikjer ne piše, da mora bit tehnična smer + strokovni izpit.
Delo krepa človeka

kuall ::

Če delam od doma oddelam 4-5 ur, v pisarni pa 7 ur. Take so izkušnje iz karantene. Zato zame pride v poštev 1x tedensko delo od doma, ker ne bi ravno rad goljufal firme v tem, koliko delam. Dobro ozvočenje si naštimaš v avto, pritisneš na 140km/h na avtocesti, daš sončne špegle gor pa je kr znosno se vozit, čeprav je še vedno stres ta vožnja. Najbolj v tem, ker ti žre čas, ker je že itak 8 ur delat predolgo. 6 ur delat za dobro počutje bi itak morali imeti, ne pa da imaš 10 ur, če še vožnjo šteješ, to ni pa za nikamor, pol si pa živčen pa slabe volje, ker nimaš nič od življenja.

m0LN4r ::

Jaz pa nebi mogel delati od doma, bi prevec pogresal sodelavke
PS: aja in sodelavce
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Raindancer ::

@OP: Nisi omenil, kako veliko razdaljo voziš trenutno, niti če delaš bolj težko fizično delo ali si bolj v pisarni.

Osebno imam približno isti čas za vožnjo na službo, s tem da je to okoli 25-30 km razdalje v eno smer, odvisno od trase, regionalka. Gre, čeprav ni ravno presežek.

Če te res muči razdalja, mogoče razmišljaj v smeri najema stanovanja, če bo to za tvoje finance ugodneje. Hiša, ki bi jo še popravljal - verjetno v prostem času - se mi ne zdi ravno profitna naložba. Ali pa se poskusi dogovoriti - v kolikor opravljaš delo v pisarni - da del dela opraviš od doma.

Alien123 ::

solatko je izjavil:

Alien123 - Z malico in prevozom ali pa, če te je kakšna stranka pripeljala.

m0LN4r - Potrebna je 7. stopnja, nikjer ne piše, da mora bit tehnična smer + strokovni izpit.


Nobena stranka, malice in prevoza nisem niti štel zraven..

T-h-o-r ::

-valvoline- je izjavil:

solatko je izjavil:

belidihur - S koliko leti službe in koliko nedeljami, nočnimi,.... dobi 1700EUR?
Sosed je bil kirug urolog v celjski bolnišnici je imel osnovno plačo 1300EUR bruto, ven je dobival okoli 2kEUR s tremi dežurstvi, dvemi nedeljami in prevozom LJ - CE.
Sedaj je tri leta v Franciji, lansko leto je imel 150kEUR neto.

Kolk bi v franciji zasluzila armada stotisoce fdvjevcev v JS? A bi jih sploh vzeli za pometanje cest?

seveda

francija je zelo razvita država, z ogromnim številom raziskovalnih inštitucij, zavodov, fakultet, kulturnih inštitucij itd itd. itd., da smo mi za njih ena afriška država
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

kuall - Interes zaposlenih bi moral biti, da naredi potrebno v čim krajšem času in čim bolj kvalitetno. Ni važno ali si v firmi 12 ur ali nič, če je delo narejeno, bi moralo bit za delodajalca to dovolj, lahko pa ponudi dodatno plačilo, da naredim več. Ko sem delal na normo, sem imel narejeno v 4-ih urah z 10%-ti presega, ostale ure pa sem moral bit v službi, ne da bi kaj koristnega padlo od mene, samo prisotnost je bila pomembna. Da bi delal 8 ur, me nihče ni bil pripravljen plačat.

Ko sem šel na svoje, se mi je delovnik povečal na 12-14 ur, vendar je bilo to plačano.
Moji zaposleni so dobili naloge in, ko so naredili, so lahko šli domov, če so delali še kaj več, je bilo to, dodatno plačano.

Delo od doma zna postati dolgočasno in ubijajoče, razen, seveda za ljudi, ki so bolj samotarski.

T-h-o-r - V vseh državah na svetu imaš kolikor hočeš zaposlenih birokratskih ventilatorjev, razlika je samo v tem, da v veliki državi, ta pofl lahko pokriješ, brez, da bi se kaj dosti poznalo v državni blagajni, v manjših pa ne, rabiš pa v mikro državi, skoraj vse inštitucije, kot v ogromni, samo številčno imaš za to zaposlenih manj/število prebivalcev.
Tudi Francija ni izjema, si ravno kolegica ureja 12 let penzijske dobe zaslužene na njihovih univerzah pa se že več kot 6.mesecev prebija skozi njihov pokojninski sistem, saj vsaka univerza vlaga drugam.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Vsakega zjebe samota, pa četudi je vajen tega. Ne bos ga videl jokati v kotu, ker se nima s kom pogovarjati, ampak nek vpliv pa seveda ima.

energetik ::

Saj ne pomeni, da če delaš od doma, da nimaš tudi v prostem času stikov z drugimi oz. družbe.
Zdajle je točno 3 mesece, od kar nisem videl sodelavcev v živo zaradi korone. Meni se nič ne zdi, da bi me kaj zj...
Morda bi bilo drugače, če bi minila leta. Sicer se pa da verjetno dogovorit, da npr. delaš 1 dan/teden na lokaciji.

solatko ::

energetik - Pri pametnem managmentu v firmi, se da vse dogovort, sploh, če to pomeni nekaj prihranka.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Delas recimo od 8:00 do 16:00. Potem skuhas kosilo, se malo podruzis z družino in lahko gres spat.

Nimas kaj prida od zivljenja.

solatko ::

IL_DIAVOLO - Ker imaš popoln mir, lahko delovne naloge nerediš veliko prej, kot v 8-ih urah. V službi vmes še brskaš po netu, pišeš poste na S-T, se zajebavaš s sodelavci,.... Je pa res, da moraš bit discipliniran in se osredotočit na delo.
Delo krepa človeka

Zimonem ::

solatko je izjavil:

IL_DIAVOLO - Ker imaš popoln mir, lahko delovne naloge nerediš veliko prej, kot v 8-ih urah. V službi vmes še brskaš po netu, pišeš poste na S-T, se zajebavaš s sodelavci,.... Je pa res, da moraš bit discipliniran in se osredotočit na delo.

ČE ni skrivnost kaj je tvoja stroka?

IL_DIAVOLO ::

Bos ja, moras bit prijavljen in delovno aktiven. Kaj misliš, da so kekci?

Shegevara ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Delas recimo od 8:00 do 16:00. Potem skuhas kosilo, se malo podruzis z družino in lahko gres spat.

Nimas kaj prida od zivljenja.


Jaz sem s sodelovci vsak dan na telefonu minimalno 1 do 2 uri, ce grem recimo gledat povprečno zgodovino pogovorov. Ce zraven dodam se vse sestanke zraven sem 3 do 4 ure na dan izkljucno v pogovoru. Zdaj k je lepo dan do devetih grem na rekreacijo in druzenje s kolegi in ljudmi tako da jaz res ne vidim nobene spremembe, je pa res da ce je narava tvojega dela ne-socialna in brez potrebe po sodelovanju, bo takšno delo od doma pa res bolj depresivno, ampak se vedno lahko pokličeš kakega sodelavca med sluzbo kdaj pa kdaj.

m0LN4r ::

Osebni kontakt je zame nepogresljiv, telefonirati ni isto, chatati ni isto itn. Mi se zajebavamo nonstop.
Da bi se samo izven delovnika druzil "pogovarjal" z nekom, bi mi bilo definitivno premalo.

Je moja med korono probala delati od doma. Zdrzala je en teden, pol je spakirala nazaj, vseeno je njen team tam in timsko delo nekaj povsem drugega, ko so vsi v enem skupnem prostoru, kot pa da se klicarijo na telefonu za vsak drek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Kakšen telefon, imaš Skype, Teams itd, kjer so itak vsi ves čas online. 1 klik pa maš človeka pred sabo. Ali njegov ekran. Ali prevzameš kontrolo in mu nekaj poklikaš v programu. Če rabiš še druge, enostavno poklikaš še njih. Meni se zdi da pri fizičnem stiku ni bistvenih plusov.

IL_DIAVOLO ::

Prevec dolgo si ze izoliran, ce tako misliš.

m0LN4r ::

Ja to je kot tisto: "I have a 2D girlfriend"

energetik je izjavil:

Kakšen telefon, imaš Skype, Teams itd, kjer so itak vsi ves čas online. 1 klik pa maš človeka pred sabo. Ali njegov ekran. Ali prevzameš kontrolo in mu nekaj poklikaš v programu. Če rabiš še druge, enostavno poklikaš še njih. Meni se zdi da pri fizičnem stiku ni bistvenih plusov.
Ce v fizicnem stiku ni plusov, delas pr fizicnih stikih nekaj ocitno narobe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

solatko ::

Kadar gre za teamsko delo, so fizični stiki dobrodošli, ko pa gre za osebne projekte pa so lahko moteči, pač za vsako nalogo specifično.

Zimonem - Osnova je elektrika in orodjarstvo, popravila SW in HW, avtomobilizem,......

IL_DIAVOLO - Se previ firma v kateri ni važno kaj narediš, temveč koliko časa delaš, oziroma si v službi. V firmi, kjer ni jasno kaj je tvoje delo, nebi zdržal prav dolgo, sploh pa ne, če bi mi na moje delo, brezplačno porivali še delo drugih, to je namreč smisel prisotnosti - goni konja, ki vozi.
Delo krepa človeka

Matejjjjj ::

LeQuack je izjavil:

Jaz imam relativno blizu do službe pa mi vseeno preseda hodit tja. Tako da upam da so se med krizo firme kaj spametovale in da bodo začele ponujati delo od doma v večini kot konkurenčno prednost.


firme se že bodo spametovale. vendar ne tako kot pričakujete. če ti delaš od doma, zakaj ne bi namesto tebe to delal en iz bangladeša? prevajalski softwer je tu... služba ni enako delu. ne kopljite si sami jame...

solatko ::

Matejjjjj - Jezik je še vedno velika ovira, poleg tega imajo firme svoje specifike,... veliko se pa že danes dela tako. Sin je eno leto čekiral avionske lete za ZDA, v poslovalnici v LJ. Delo je potekalo dopoldan v SLO, namesto dražje ponoči v ZDA.

Že danes programerji tekmujejo z veliko cenejšimi iz Indije, to pač prinese globalizem in to ne glede na to ali si fizično prisoten in dobiš brco v rit ali pa na daljavo.
Delo krepa človeka

kuall ::

solatko je izjavil:

Interes zaposlenih bi moral biti, da naredi potrebno v čim krajšem času in čim bolj kvalitetno.

Jaz imam to stalno v mislih, ko delam. Čimveč narediti čim hitreje in čimbolj kvalitetno. Imam neko specifično zgodovino, da sem to navado pridobil, ko sem delal od doma in jo tudi v pisarni držim. Jaz se v pisarni ne morem čist sprostit, da bi se zajebaval s sodelavci in je en velik plus tega to, da več naredim. Ko sem delal od doma so bile pa hude muke, ko se mi je delo upiralo. Sem vesel, da je tisto mimo, ker če se ti ne da delat je to svojevrstno mučenje, takoj za zaspanostjo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802115125 (88330) Pika na i
»

vožnja na delovno mesto

Oddelek: Loža
313972 (2177) phys
»

Vožnja v službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10815317 (10730) Alien123
»

Prevoz v službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914610 (12298) krneki0001
»

rekordne cene bencina...vsak v svojem avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710576 (9080) Pithlit

Več podobnih tem