» »

Racunalnik se mi dolgo zaganja???

Racunalnik se mi dolgo zaganja???

_EN_ ::

Imam racunalnik caleron 900 Mhz,384SDR ramov, graficno Nvidia riva tnt model 64, ter trdi disk 20gb. na disku imam 2 particiji eno 14gb(f-nstf) eno pa 5gb(c-fat32) imam pa winxp pro. Zdej pa k tezavi ko vklopim racunalnik se mi zaganja okol 10min zdej me pa zanima kaj bi bilo lahk to narobe? Ce pa imam na obeh particijah instaliran winxp se mi pa takoj zazene tisti win ko je na f particiji, ko pa zbrisem win z c particije se mi pa sploh vec ne zažene!!

SkIDiver ::

Tkole zdej pa dobr preber!

Disk sformatiri cel. Pa nared takole. Nared si partricijo na katero boš dal windowse. To bo primarna partricija. Če boš mel gor win xp pol jo fomratiri v NTFS formatu! Nato ko boš mel gor OS pa preostali prazen prostor na disku naredi extended partrition in znotraj te narediš logične pogone oz partricijo d: To je to. Ti maš to zbrko po disku z partricijami zato ti to ne dela kot bi moglo.

TribesMan ::

Mogoče je problem v tem, če imaš v kišti mrežno karto in tvoja mašina nima nastavljenega fiksnega IP naslova... in potem zadeva išče DHCP server, ki ga ne najde in zadeva traja...

Drugače pa nova instalacija in si zmagal... Na taki mašini se mora ta sistem postaviti prej kot v minuti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Mogoče je problem v tem, če imaš v kišti mrežno karto in tvoja mašina nima nastavljenega fiksnega IP naslova... in potem zadeva išče DHCP server, ki ga ne najde in zadeva traja...

isto sranje imam tudi jaz.......dinamični ip preko ADSLja...

kako se da to uštimati,da ne išče to sranje ?

BIOS ?

McHusch ::

MEDENA: Stomaljontič.

http://www.slo-tech.com/clanki/03022/03022.shtml

Poišči podnaslov Mrežna nadloga.

MEDENA ::

McHusch HVALA ..upajmo,da bo vsaj 50% hitrejši

MEDENA ::

evo PROBLEM!!!!!

http://www.asitis.org/archives/000134.h...

rešil in je bootanje/ugašanje hitrejše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z Cordless Desktop MX for Bluetooth...

Oddelek: Pomoč in nasveti
81297 (1168) jackorsen88
»

Problem z dolgotrajnim zaganjanjem Windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5947 (823) iro
»

menjava boot screena pri xpjih

Oddelek: Programska oprema
6972 (784) m.i.h.a.
»

WD160JB porazna hitrost kopiranja med particijami. Zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
10884 (744) krneki
»

style xp

Oddelek: Programska oprema
6961 (912) M4TECH

Več podobnih tem