» »

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Temo vidijo: vsi

Badwolff ::

OK.d ::

pravnik je izjavil:

Če mogoče koga zanima, prodajam Beelink GT King. Kdor pozna mašino, ve za kaj se gre. Je zelo malo rabljena, samo za TV Eon. Naložen je Kodi, Tvin, T2ToGo in Eon (mobilna). Vse, razen (Eon mobilna) so neaktivirane (treba je vnesti vašo kodo), Eon mobilna pa podarim že aktivirano. Cena 120EUR (toliko saem dal sam zanj pred 3 meseci) in obvezno osebni prevzem! Info na ZS.

To ne spada v to temo;)
LPOK.d

kunguruj ::

Enkrat si bom kupil Android TV box. Moral bo podpirati različne formate HDR predvajanja, prav tako Dolby Atmos in Dolby Vision. Ker sem pri telemachu bo moral podpirati seveda tudi EON aplikacijo. Ali obstaja še kakšen box razen Nvidia Shield, da mi bo to vse podpiral in zares tekoče deloval?

ewok995 ::

kaj ma kdo izkušnje z fire stickom ali dela NEO od telekoma gor

klekej ::

Imam dumb tv, ki bi ga rad spremenil v smart. Prvo ga bom uporabil za netflix, potem se bomo še dalje kaj poigrali. Kaj vzet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Masayoshi ::

google tv

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

OK.d ::

Naj kar ostane pri Google tv-ju;)
LPOK.d

klekej ::

Google tv mi je malo predrag. Mibox je cca. 50€, ampak berem kar nekaj graj okoli pocasnosti in zatikanja. Kaj je pa basic varjanta za gledanje Netflixa? Z drugim sploh ne vem, ce se bom igral kdaj.

Matej_K ::

Sam imam Mecool KM2, sicer ga uporabljam za Plex, pa T2 app imam gor.
Je pa tudi Netflix. Naj bi delal tudi v 4K. Sam nimam accounta, glej reviewe.

Dobil sem ga na Banggood za cca 61€.
... .. .

klekej ::

Kaj pa kaj takega? Rabim res samo za Netflix. Ali pa Google Chromecast za 29€?

https://www.aliexpress.com/item/4000784...

OK.d ::

LPOK.d

klekej ::

Če koga zanima nov Mi Box S, ZS.

JanezH ::

Ima kdo izkušnje z upravljanjem glasnosti TV z daljincem od Xiaomi Mi STICK?
Prek CEC lahko vklopim in izklopim TV in tudi upravljam glasnost. Problem je pa, da moram ves čas klikat na gumb za glasnost, da se jakost viša ali zmanjšuje. Ne deluje pa, če imam pritisnjen gumb in bi se potem jakost samodejno zviševala ali nižala.
Kaka ideja?

bf4ed ::

Ne bo šlo drugače, očitno je box tako sprogramiran. Ne pošilja ukazov če držiš gumb. Jebiga.

JanezH ::

Se pravi, da lahko samo upam, da to spremenijo v naslednjih posodobitvah fw-ja.

bf4ed ::

Niti ne pomisli na upanje. Mislim da nima SW nič s tem. Ampak čip na samem daljincu.

Ni vse v SW :P

mstoji1 ::

Zdravo.

Obstaja kak dober multimedijski predvajalnik, ki ima vgrajen trdi disk? Moj WD TV Live Hub mi počasi izdihuje ...
Visca el Barca!!!

Bellzmet ::

Kateri box bi priporočali (gledam sicer Mi box S), nujno je:
- 4K
- da se da nanj naložiti app Stremio
- da predvaja vsebine iz domačega PC in/ali NAS

lp

Leko ::

Bellzmet je izjavil:

Kateri box bi priporočali (gledam sicer Mi box S), nujno je:
- 4K
- da se da nanj naložiti app Stremio
- da predvaja vsebine iz domačega PC in/ali NAS

lp


Chromecast4

Vincepit ::

Če komu slučajno prav pride... nekaj sem prebiral na teh forumih glede vseh mogočih Android tv boxih, na koncu pa sem se odločil za Nokia Streaming Box 8000.
Mi ni žal in vse super dela kot mora (4k,netflix support, Google app store...)

OK.d ::

LPOK.d

Frenky ::

HBO Max, Disney+ in Netflix dela kot mora v 4k, Dolby Vision, HDR in Atmos?

kljuka1 ::

Preizkusil Mecool KM1 (Android TV) z EON aplikacijo (Telemach). Moti me, da je premikanje po seznamu kanalov bistveno počasnejše, kot na Telemachovi škatlici (tisti, ki jo dobiš ob naročilu).

Rezultat hitrega testa premikanja po seznamu kanalov (z gumbom gor/dol na daljincu):
Mecool KM1: približno 0.45s na 1 premik po seznamu
Telemach EON box: približno 0.17s na 1 premik po seznamu

Je za to kriv prepočasen procesor na KM1 ali kaj drugega? Ima še kdo kakšen izkušnje?

m3k ::

Poskusi še z Android TV Remote Service appom, verjetno je razlika v odzivnosti obeh daljincev.
Mirko tipka na radirko ////

kljuka1 ::

m3k je izjavil:

Poskusi še z Android TV Remote Service appom, verjetno je razlika v odzivnosti obeh daljincev.


Preizkusil in NI nobene razlike med fizičnim daljincem in "Android TV Remote"-om (torej uporabo telefona namesto daljinca).

Fizinčni remote ima nizek latency (hitro reagira), kar je OK.

Razlika pa se pozna, ko držim smerno tipko v "main menu-ju" android TV-ja - gre premikanje po seznamu (npr. aplikacij) zelo hitro. Ko pa držim smerno tipko znotraj EON aplikacije (premikanje po seznamu TV programov ali pa sporeda) pa gre vse skupaj blazno počasi (0,47s za en premik). Kot, da bi moral pred premikom "kurzorja" na izbrani program najprej poslati request Telemach-u, dobiti response z vsebino in šele nato prestavit "kurzor". Ampak vse to počne tudi "native" EON box, le približno 2,7x hitreje.

xseki ::

Zdravo

Kateri box mi priporočate za gledanje TV-ja preko EON aplikacije? Gre se mi, da je zadeva hitra in odzivna. Hitro premikanje gor in dol po kanalih in minimalen zamik (input lag). Izključno bom uporabljal samo EON app oziroma A1 kadar ga bodo razvili.

Sem nameraval kupiti Nvidia Shield TV Pro ampak se mi to verjetno ne bi splačalo glede na moje potrebe.

Hvala.

Daniel ::

Chromecast TV

xseki ::

Ok ta Chromecast TV zgleda obetavno. @Daniel jo mogoče imaš? Kakšna je kaj hitrost premikanja po programih?

polde66 ::

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...
s kodo: 6PUYEVRF pride s poštnino 58 eur
polde

OK.d ::

LPOK.d

polde66 ::

Prednosti mecoola pred chromecastom: 2x usb, 1 x lan vhod, 1x optični izhod. Po drugi strani je chromecastov tv precej drag. Če bi že hotel potem je opcija ala Fire tv stick ali pa najnovejši Mi 4k stick: https://mi-store.si/products/mi-tv-stic...
zelo dobro ocenjen je Realmi 4k tv stick, ki pa je trenutno razprodan in se pričakuje nekje v maju, nima pa dolby vision: https://www.banggood.com/Realme-4K-Full... tudi ta uporablja google tv OS
Tale mecool km2 zaradi vseh vhodov in izhodov ni slaba zadeva tudi kvaliteta izdelave je precej boljša od poceni android škatel in njegov daljinec deluje tako kot shildov (se sprogramira z tv za osnovne tipke glasnost in power on/of in dostop do virov.) in za ceno 58 eur je terna. Tudi njegov procesor je precej hladnejša zadeva kot x3 in x4 procesorji.
Če bi pa gledal, da ima vse najnovejše pa ne potrebuješ usb vhodov oz jih lahko tudi pridobiš z takim vmesnim pretvornikom, kamor lahko obesiš in usb lan vhod, vhod za diske, usb miš...: https://www.amazon.de/Sawakes-Spiltter-... potem je xiaomi mi 4k stick najboljša izbira
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Daniel ::

xseki je izjavil:

Ok ta Chromecast TV zgleda obetavno. @Daniel jo mogoče imaš? Kakšna je kaj hitrost premikanja po programih?


Imam 2, uporaba zadovoljiva, gor naložen KODI, Netflix, HboMAX, SmartTubeNext, EON in T2 tv, pa še par malenkosti. Vse dela.

polde66 ::

Če bi se pa že strogo držali pravil, ki ste si jih zastavili tukaj potem nebi smeli pisat o google tv OS, ker pač ni android TV. P.S. samo povem. če velja za druge pa naj velja še za vas. Bo treba novo rubriko Google TV OS.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

OK.d ::

LPOK.d

Daniel ::

polde66 je izjavil:

Če bi se pa že strogo držali pravil, ki ste si jih zastavili tukaj potem nebi smeli pisat o google tv OS, ker pač ni android TV. P.S. samo povem. če velja za druge pa naj velja še za vas. Bo treba novo rubriko Google TV OS.


Kompliciraš. Večini je važno, da zadeva dela in ne kaj je spodaj.

polde66 ::

@Dainel ne kompliciram ampak ponavljam to kar drugi drugim. In @OK.d je najbolj zagret ravno ta takšna opozorila. Komplikacije so se začele pri vas ne pri meni in zaradi tega so bile potem teme ločene.

OK.d je izjavil:

pravnik je izjavil:

Če mogoče koga zanima, prodajam Beelink GT King. Kdor pozna mašino, ve za kaj se gre. Je zelo malo rabljena, samo za TV Eon. Naložen je Kodi, Tvin, T2ToGo in Eon (mobilna). Vse, razen (Eon mobilna) so neaktivirane (treba je vnesti vašo kodo), Eon mobilna pa podarim že aktivirano. Cena 120EUR (toliko saem dal sam zanj pred 3 meseci) in obvezno osebni prevzem! Info na ZS.

To ne spada v to temo;)

Lahko še kakega prilepim iz teme Nvidia shild. Dvolično aneda.

OK.d je izjavil:

Shield gre v 7-mo leto in še kar dobiva updejte, na trgu ni več naprave katera bi bila toliko časa updejtana.
Ja, kitajci imajo pa svojo temo, a ne polde66;)


Ne me narobe razumet, tudi meni je butasto vsak box v svoji rubriki pisat ker gre za konec koncev iste stvari.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

OK.d ::

Mavrik;
"Dajte si za vsako od Android TV naprav odpreti novo temo (ni jih tako dosti), ker tole več ni ničemur podobno."
LPOK.d

Badwolff ::

Nvidia Shield master race efekt.


Berem tele razlike med Google tv in android TV... Ni tko v teoriji to korak nazaj?

d4vid ::

Zbujam temo.
Kaj je trenutno OK nakup, po možnostu v SLO, za gledanje voyo, netflix in eon?
Imam fire tv 2020 in voyo gor ne dela.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Yossarian ::

Jaz sem zelo zadovoljen s Xiaomi Mi Box S. Kupil rabljenega, še v garanciji, fse štima.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ales ::

Za kupovanje novega je Xiaomi Mi Box S v tem trenutku zastarel. Sicer pa ni slab box kar se tiče delovanja, le nekatere specifikacije bodo komu morda preslabe.

Od stickov trenutno predlagam Xaiomi TV Stick 4K, od boxov pa Mecool KM2 Plus.

To velja tako za EON kot za Netflix, za YoYo bo moral pa kdo drug povedati.

polde66 ::

Točno tako kot je napisal @Ales Xiaomi tv stick 4k je po mojih izkušnjah odličen, https://www.amazon.it/Xiaomi-Sistema-Te... trenutno tu najceneje. Je pa tudi na mimovrste za 67 eur. Dela dolby vivion, atmos, av01 kodek, android 11 procesor ogromno zmoglivejši kot na mi boxu.
Mecool KM2 plus si pa tudi lastim in je ok. Ni dolby visiona ampak HBO max deluje brez zapletov.
Imam Fire tv stick 4k max, ki po sistemu ni nič slabši od fire tv 2020 in deluje voyo brez problema. Če mene vprašaš kdaj si nazanje posodobil voyo? Naloži si aurora play store in posodobi kakšo aplikacijo pa bo mogoče delovalo. Pa povej potem ko posodobiš ali deluje ali ne.
polde

NejcSSD ::

Če koga zanima, sem ravno vzel za 90evrov

The time has come--you can now get a Lifetime Plex Pass membership for just $90 with coupon code FANFRIDAY22.
That's a deep 25% discount on the usual price of $120. (If you're already paying for an annual plan, you'll score an extra discount based on your remaining balance.)

Note: This sale ends November 27th at 11:59 PM PT.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

d4vid ::

polde66 je izjavil:

Točno tako kot je napisal @Ales Xiaomi tv stick 4k je po mojih izkušnjah odličen, https://www.amazon.it/Xiaomi-Sistema-Te... trenutno tu najceneje. Je pa tudi na mimovrste za 67 eur. Dela dolby vivion, atmos, av01 kodek, android 11 procesor ogromno zmoglivejši kot na mi boxu.
Mecool KM2 plus si pa tudi lastim in je ok. Ni dolby visiona ampak HBO max deluje brez zapletov.
Imam Fire tv stick 4k max, ki po sistemu ni nič slabši od fire tv 2020 in deluje voyo brez problema. Če mene vprašaš kdaj si nazanje posodobil voyo? Naloži si aurora play store in posodobi kakšo aplikacijo pa bo mogoče delovalo. Pa povej potem ko posodobiš ali deluje ali ne.



Sem posodobil, še vedno ne deluje...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

polde66 ::

@d4vid čudno, po tehle specifikacijah ni razlik: https://www.dignited.com/90557/fire-tv-...
Prek česa si pa posodobil? Verzija ki jo uporabljam na fire tv je 3.1
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Veron ::

Kupil Nvidia Shield TV pro.
Ampak v roku 1 tedna že 3x opazil, da "zmrzne". Na daljinec se ne odziva.

Glede na to, da he HDMI CEC vklopljen in deluje, poskuil z daljnicem od TV, ampak prižge se TV, soundbar, shield pa ne.
Izklop iz eleketrike pomaga, ampak to ne bo ravno na dolgi rok ok.

Sicer trenutno je "skrit" v omari pod TV, ampak na otip se zadeva ne gre nevem kaj.
Imel še kdo podobne težave?

GupeM ::

Imaš operacijski sistem posodobljen? Ena od verzij je imela te težave.

krop ::

Imam oba Mi Box S in google. Slednji deluje bistveno hitrejše in tudi hdmi cec deluje, kar na xiaomi-ju ne

radmansdorf ::

HDMI CEC na Mi Box S deluje pri meni na treh napravah brez problema. Ampak čakam da dajo ven kaj bolj modernega. Porkamadona!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15449061 (815) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138753 (10544) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144915 (9244) ruski76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561089210 (349217) Mavrik

Več podobnih tem