» »

Spreminjanja zvoka

Spreminjanja zvoka

shock ::

Kako bi naredil en program (v matlabu), da bi spremenil ženski glas v moškega. Vem da ženske glasike nihajo 150-250 Hz moški pa od 50 do 150, nisem čist siguren. Kako bi se tukaj računsko začel lotit, na kaj moram vse pazit? Kako spremenim frekvence v frekvenčnem spektru, da se bo modeficiran zvok na koncu isto časa trajal kot originalen,...

Thomas ::

Zelo težko. Narediš malenkostno spremembo na teh tlačnih amplitudah - kakor je zapisan wav file - pa že neznosno škrta. Prej kot dosežeš kakšen moški iz ženskega glasu, je zadeva popolnoma nerazpoznavna. No, vsaj take so moje izkušnje - hell.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Eschelon ::

Google
Prvi link, razumi, prevedi v matlab.

shock ::

Thomas kako si se lotil sploh? Začetek... A si spremijal glas po segmentih al vsev enem kosu?

Thomas ::

Vse v enem kosu. Filtre za čez wav. Zelo hitro je začelo škripat, je pa možno, da se nisem znal toliko poglobiti, da bi dosegel kakšne interesantne rezultate. Samo jih pa tudi ni v standardnih paketih za obdelavo zvoka. Kaj dramatičnega gotovo ne - kot recimo netrivialno spreminjanje barve vokala. Kolikor vem. Nisem pa kakšna avtoriteta za zvok.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tx-z ::

kaj pa če bi enostavno vsak hZ poveču za recimo 50hZ, tko da bi bil 1hZ 51,2 52, 20 70; npr..
tx-z

shock ::

zigam: to ni dobra ideja. Poskusi in boš videl kaj dobiš. Drugače ti povem jaz kaj dobiš: dobiš tvoj zvok+tvoj zvok v zaostanku in menda malo hrešči. To sem pokusil že enkrat v prvem letniku ki sem samo vedel kaj je fourirjeva transformacija. Tukaj bi moral še malo fazni diagram gledat itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca (strani: 1 2 3 4114 115 116 117 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5848990740 (509) sbawe64
»

Uvod v vinyl, nasveti za začetnika...

Oddelek: Zvok in slika
113281 (2403) Machete
»

Razer Abyssus

Oddelek: Strojna oprema
61381 (1059) rokjaka
»

PHILIPS 37PFL8404H ali LGSL8000

Oddelek: Kaj kupiti
152896 (1995) Leks
»

Filmska glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
251690 (1386) boyan64

Več podobnih tem