» »

Modifikacija napajalnika

Modifikacija napajalnika

planetparty ::

Imam nek noname, vendar po testih sodeč dober napajalnik, ampak ventilator pa brni kot hudič;((. Glasneje delxa kot Tornado na 7V, tako, da sem se odločil ali priklopti sedanje ventilator iz napajalca na Nexus ali pa naj zamenjam? Bojim se edino, da bi se potem napajalnik pregreval...ne vem kako je s tem:\

ali3n ::

Pred ventilator veži upor, da bo delal na približno 5-7V; lahko pa tudi prevežeš direkt na 5V linijo... pregreval se verjetno ne bo (preveri kako topel zrakk piha zdaj ven...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jimboo ::

Živjo

Mene zanima če se splača bol kupit en poceni napajalnik in mu zamenjat vetrnico al kupit kakšen dražji bolj tih ventilator. Zanima me če se da sploh kaj izbolšat normalen napajalnik z zamenjavo vetrnice? Če ne pomaga mi prosim priporočite kakšen ne predrag tih napajalnik 300w. Po forumu sem prebiral IN nisem našel nič pametnega! HVALA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimboo ()

planetparty ::

Jaz se nič ne razumem na te upore, lahko mi kdo pove koliko ohmskega (po barvah če lahko kdo pove) naj gor dam?
Pa še nekaj:
- + Se tako zveže?
| |
| |
| |
upor upor
| |
| |
| |


Malo toplejši zrak gre ven kot iz ohišja na stranici, skoraj enako toplo, torej ocenjujem, da nekje 30 stopinj...ali mogoče kakšna stopinja več

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

v Iskanje vtipkaš besedo "upor" - med zadetki je tudi tole:
kter upor za zmanjsati vrtljaje na ventu?
pa še:
zmanjšanje napetosti ventilatorja
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

TribesMan ::

Upor zvežeš samo na eno žico (najbolj na rdečo) črno pustiš pri miru.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

planetparty ::

Hvala vam za odgovore, bom še danes naredil, če najdem primeren upor v nekih starih napravah :))

Lio ::

jst sm zamenu kr vent, in je razlika ZELO velika. Prejšni je ropotov ko kosilnca, zamenjava pa je čist simpl.

jimboo ::

In kakšnega si dal gor?
Kaj se mi ne splača potem kupovat kake drage tihe napajalnike?

Lio ::

ma gor sem dal kr enga noname, ampak je ZELO tih. Kup kakega tihega zalmana(ZM FC 1-saj pomoje da se tk napiše)

jimboo ::

HVALA!!!!!!!!!!!!!

DjTonic ::

Ko sem jaz v mohem 400W napajalniku menjal ventilatorje sem se odločil takole: 80mm ventilator sem dal YS Tech, oni 92mm pa Zalmana F2 z uoprom 56 Ohmov. Sedaj napajalnik deluje skoraj dvakrat tišje. Se mi zdi, da je sedaj najglasnejši ventilator na grafični>:D

planetparty ::

Jaz pa ne vem kakšen upor naj dam gor 50 ohmski bo dovolj?. da se ne bi kaj pregrevalo...
Kaj se pa zgodi, če dam gor več? Se ne vo ventilator vrtel?

Lahko mi nekdo napiše barve teh uporov, ko pridejo pištev...hočem iti na sigurno, da ne bi kaj uničil:)

ali3n ::

Izračunaj si kak upor rabiš... na 7V se vrtijo vsi venti; potem pa v trgovino.. pa rec: "rabm xx ohmski upor, moči x wattov...", plačaj, zalotaj.. in uživaj v tišini...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564457 (3232) nuclear
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712517 (10685) Azrael
»

Kater upor naj uporabim?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282262 (1804) zlabo
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352308 (1712) tigrr
»

pomoc nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
141290 (1085) perci

Več podobnih tem