» »

Kako se vam zdi ta klimatska naprava?

Kako se vam zdi ta klimatska naprava?

pavliha55 ::

Zdravo,

v ponedeljek so mi montirali novo klimatsko napravo, TOSHIBA.
Gre za to napravo, 3.5 kW:
https://experto.si/toshiba-haori/
Jaz sem izbral svetlo sivo, ker mi paše k sedežni.

Za zdaj sem jo uporabljal samo za ogrevanje in sem zelo zadovoljen. 50m2 prostor je v 15 minutah segrela za 2°C. Pri tem pa je praktično nisem slišal.
Tudi upravljanje preko telefona je vse v nulo. Takojšen odziv in ogromno funkcij.

Zanima me ali je to pri vseh novejših klimah tako ali je ta res top?

Sedaj pa bi želel še eno klimo v apartmaju na morju, ampak tam je ne potrebujem toliko kot doma, za to ne vem, če bi imel še eno tako "drago" ali bi bila kakšna cenejša tudi ok.
Res da sem že večkrat slišal, da je TOSHIBA top in da deluje z lahkoto več kot 10 let. In to tudi želim od klime, ker sem imel v apartmaju eno za 600€ in je drugo poletje v vročinskem valu crknila. Ampak tukaj sem plačal z montažo cca 1500€ in ne vem če bi še enkrat toliko dal za apartma.

Kakšne imate izkušnje z klimami za manj kot 1000€?
  • predlagalo izbris: rogi2010 ()

feryz ::

Kako lahko klima segreje prostor, da jo ne slišiš? Samo tako, da si gluh. Ker če je še tako draga, kar je uporabno za hvaljenje po forumih, deluje popolnoma enako, kot vse ostale. Fizika je za vse enaka. Ogreva s premikanjem zraka.

Tudi za pol manj cene imaš z lahkoto primerljivo zadevo. Tako da kar kupi.

Steinkauz ::

Drugače se za top klimo ponavadi šteje daikin in mitsubishi, ne toshiba.
Tako, da lahko pogledaš še v tej smeri.
Pri nas od teh poceni najbolj hvalijo gree in cooper&hunter.

Drugače pa tle v razvitem svetu se čist pretirava s temi klimami.
V aziji sm vidu en kup čunga lunga klim, ki hladijo 40 stopinj okolico in delajo že leta in leta.

Bolj bodi pozoren za montažo.
95% monterjev ti ne zvakumira cevi, ker to traja in tako lahko kako klimo v dnevu več zmontirajo.
https://ductlessacpro.com/do-you-need-t...
https://www.reddit.com/r/HVAC/comments/...

Sam nisem tega vedel in mi seveda tega ni naredil, čeprav sem vzel dražjo klimo.
Če monterje vprašaš ti bodo itak rekli, da je to brezveze, samo, če pogledaš navodila za montažo, povsod piše, da je treba zvakumirat cevi.

feryz ::

On je plačal dizajn. Primerljivo Daikinco za jurja imam sam. Ima vse to kar našteva in še več.
Ampak da tiho segreje ali ohladi prostor? To je pa nekaj novega. Ok, ko laufa 24 ur dnevno se umiri. Če pa želiš segreti prostor v petnajstih minutah, mora ventilator dihati in zraven močno pihati.

profii ::

A ni tale post direktno oglaševanje?
Imamo za to namensko temo. Pa še tam mislim da ne bo nihče prenašal tega opletanaja z "novim kurcem".

Plus tega da jo ni slišal in 2°c razlike... bikov gnoj.

pavliha55 ::

Si upa kateri zastavit 1000€ ali več in prit preverit, da mi segreje prostor brez da jo slišiš? Nastavil sem na 25° in ventilacijo na auto. V cca. 15 minutah je prostor iz 21 segrela na 23. Notranje enote nisem slišal. Še en meter bek sem šel poslušat pa se je ni slišalo. Lahko pride kdo stavit. To je bilo takoj po prvem zagonu klime.

Z veseljem se lahko zmenimo.

Samo prosim ne govori mi o daiHIN. Sosed ima daikin za prek 1000€ in je bila glasna zunanja enota, kot da ima dizel.
Mitsubishi se strinjam, da je top, jo ima svak. Daikin pa se slišal zelo mešane stvari. Na bivšem delovnem mestu so bile v pisarnah daikin stropne klime in tudi direktor ni bil zadovoljen z njimi. Vsako poletje so bili serviserji pri nas pa so bile klime stare 3-6 let. Bil sem namreč vodja oddelka in sem podpisoval delovne naloge izvajalcem. Bilo je prav smešno, da smo vsako leto menjavali neke elektronike in na eni celo zunanjo enoto. Ali so nas napizdli izvajalci. So pa to bile klime letnik cca 2013. Mogoče je zdaj boljši Daikin?

Tako, da če bom šel v višji cenovni rang bom šel tudi na morju z Toshibo. Bom pa preveril ta Gree, sem jih že nekaj videl po fasadah. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Sicer pa je kdo od vas tu strokovnjak na tem področju, da lahko tak pametuje? Ker jaz nisem. Za to sem vprašal po mnenjih. Dobil sem pa samo primitivne odgovore.

;-) ::

Jaz imam dve klimi v bajti za jurja z montazo vred...obe. Segrejeta in jih ne slisim, isto ohladita in jih ne slisim. Je pa res da skos poslusamo glasbo :D

Sem inel klimo za 1500, 1300, 700, zdaj za 400 po kom (jagrova tesla) in čisto vse delajo isto in čisto vse "zmorejo".

Nikoli se nisem srecal klime ki kaj nebi zmogla.

Kvinta ::

Drugače se za top klimo ponavadi šteje daikin in mitsubishi


Mitsusibi mogoče Daikin nikoli mi je kao top klima crknila po 1 letu pa ni bla najbolj poceni Vse kar je blo včasih dobro je danes šit;((
A.C.A.B

Ganon ::

starfotr ::

Pavliha, ti si res en pavliha.

Imaš apartma na morju, kar je luksuz in veliko €€€. In tu se obnašaš kot največji revež, težko ti je dat 1,5 k€ za klimo.

Daj nehaj se smešit. Če ti gre slabo prodaj apartma, da boš imel za kruh.

Comandante ::

starfotr je izjavil:

Pavliha, ti si res en pavliha.

Imaš apartma na morju, kar je luksuz in veliko €€€. In tu se obnašaš kot največji revež, težko ti je dat 1,5 k€ za klimo.

Daj nehaj se smešit. Če ti gre slabo prodaj apartma, da boš imel za kruh.

Morda pa je premozen ravno zato, ker nima tako butaste mentalitete, da ko denar je ga je treba kurit.

Dati 1,5k za klimo je idiotizem, ne glede na to kako bogat si.

koyotee ::

Dej pobrište tega luzerja, ki se še marketinga ne zna it.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

lemur233 ::

Štajerski lolek tukaj oglašuje zanič klime.

Horas ::

tut moja lg je čisto tiha! in pri gretju na polno ali pri hlajenju na polno. saj je to tudi normalno pri novih klimah da so tako tihe.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

RookY ::

Op oglašuje svojo firmo...tema za pobrisat.
Juhu juhu spet bom bruhu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4119 120 121 122 )

Oddelek: Kaj kupiti
60941182621 (1300) VelkBla
»

Dobra klima wifi ipd..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
163319 (2061) Karen
»

Kdaj kupiti/vgraditi klima napravo?

Oddelek: Loža
496913 (4612) Ganon
»

KLIMA z samodejnim čiščenjem

Oddelek: Kaj kupiti
245028 (4224) easyrider3
»

Ogrevanje s klimo?

Oddelek: Loža
2710473 (7712) Dzhimen

Več podobnih tem