» »

Stanovanje v mestu ali Hiska izven mesta

Stanovanje v mestu ali Hiska izven mesta

1
2
»

spam321 ::

Flat ampak obvezno najvišje nadstropje, da povsem izključiš možnost, da ti kdo "skače po glavi". Zna biti extra moteče, ker nekateri pač ne znajo hoditi drugače kot da s peto nabijajo v tla. Pa jasno s tem izključiš še kakšne druge vire hrupa.

zobnik ::

Po vaseh se kar pridno gradi, sploh v zadnjih 10 letih je čudežno zraslo en kup novih hiš.
Občine imajo tudi pomoč starejšim na domu, financirajo pol zneska.
Ni vse tako slabo. Ljudje bi pomagal ljudem v stiski, a je težava da točno te k potrebujejo pomoč le to radi zavračajo.

teoo ::

m0LN4r je izjavil:

teoo je izjavil:

Mi smo podobno razmišljali in si želeli bližino centra in dogajanja. Potem smo naredili varjanto D.
Rezultat:
- V centru mesta smo bili 3x v zadnjih dveh letih. Odkar imamo dvorišče in teraso se je vse dogajanje preselilo domov in v sosesko in bi komot bili še 20km dlje od centra, ker sploh ni razlike.

Kaj se je izkazalo za res pomembno:
- Otroci nujno rabijo družbo svojih let. Če so v soseski družine približno iste generacije kot ti, si že na dobri poti.
- Bližina infrastrukture (šola, vrtec, *trgovina)
- Bližina narave (subjektivno, vendar precej pomembno, če imaš kako domačo žival in hodiš na sprehode)
- *Varnost soseske
Kaj pa druzenje s sodelavci, prijatelji in njihovimi otroci? 90% jih je v mestu ali pa 20km voznje vstran.
Saj se preseli domov, ker ti vse ostalo postane predalec. Sem trenutno 20 minut od mesta in ce se hocem s kom dobit, je ponavadi najvecji problem voznja in se je druzenje zmanjsalo za 5x.

Verjetno je pri otrocih enako v mestih imas 100-200 sovrstnikov za vsakim vogalom, tudi ogromno vec stvari lahko pocnes, skejtpark, park, kino, igralisca itn.

Iz iste vasi pa imas kaj 5-6 sosolcev s katerimi lahko po njivah hodis.

Jaz sem zivel v vasi in je bilo zalostno, kot otrok, prakticno razen frace streljat in po travnikih skakat nisi imel nicesar. Sosolca nisem imel, sem pa imel enga, ki je bil eno leto mlajsi od mene in enga, ki je bil starejsi od mene, z ostalimi se pa nismo glih druzli vec in to je blo to.
Za vse ostalo pa fehtat starse, da peljejo v mesto, ce so lahko. Razni _advanced_ hobiji, sportne dejavnosti itn. je zaradi tega odpadlo.
V srednji soli je bilo 80% sosolcev iz mesta. Ostalih 20% razprseno po vsaki vasi en, tako da si bil spet sam.


Ja, zato moraš predvsem na otroke gledati. Ti se boš že znašel. V bližji okolici mora bit mularija približno iste starosti. Ti bodo potem obviseli skupaj. Ko sem zgoraj omenil bližino infrastrukture, sem pozabil posebej omeniti LPP, ki bo za otroke, ko bodo najstniki, lifesaver. Predvidevam, da v .de ni nič drugače.

Kar se pa tiče druženja s kolegi, pa se z oddaljenostjo izgubljajo. Takoj ko se odseliš stran iz nekega communityja (tudi, če je le 20km) je za njih isto, kot da si šel na drugi planet.
defying gravity

estons ::

Pri vsem tem razmišljanju o lokacijah si zapomni eno stvar: nisi doživljenjsko vezan na nepremičnino.

Saj vem, da je to Slovencem v navadi, da potem celo življenje živiš v svoji težko prigarani hiški, ampak res ni treba.

Ne paše ti lokacija, ne ustreza življenje v hiši/stanovanju, zamenjal si službo, imaš več ali manj otrok od planiranega, vesoljci okupirajo sosednjo vas? Ni problema. Prodaj in kupi kje drugje. Al pa celo oddaj svoje in vzemi v najem nekaj tujega.

Kredite in hipoteke se da uredit/prestavit, birokracijo se oddela, vse se da. Ni ti treba trpet leta in leta nekje kjer nočeš več živet samo zato, ker je v tvoji lasti.

(This post brought to you by moja stara mama, ki razmišlja, da bi prodala in se iz prazne bajte odselila v manjše stanovanje nekje blizu morja. Če mene vprašaš, edina logična poteza. Ampak se sekira, češ, kako bomo pa potem mi hodili na obiske še vedno na "staro lokacijo"?!? WTF, saj ne hodimo obiskat kupa ceglov, ampak osebo, bomo pač prišli v stanovanje na obisk.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

Invictus ::

@estons

Žebljico na glavico :D.

Nepremičnino kupiš tudi malo s pogledom na prihodnost kako bo zanimiva lokacija. Če bo zanimiva, boš lahko vedno prodal, še cene bodo tam zrasle.

V bajto v vukojebini lahko zmečeš milijone, pa ne boš dobil niti stroškov povrnjenih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damyan33 ::

Na kolk časa pa bom vzel kredit? Predvidevam, da vsaj 20,ali? In kake so obrestne mere?

m0LN4r ::

Moj odgovor ti ne bo dosti pomagal. V nemciji so obresti pri intehyp pod 0,8%, potem se KFW55 dobis 18k subvencije itn.
Kako dolgo? Cim dlje, normalno. Nekega dne bo najemnina visja od obroka in pol se odselimo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520210 (12511) link_up
»

Beg iz mest na podeželje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11813797 (8984) c3p0
»

Vrednost bližine delovnega mesta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15012529 (8572) solatko
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17819155 (14234) trancer01
»

okolica Kranja/Radovljice ali Ivančna-Trebnje

Oddelek: Loža
434617 (3016) matobeli

Več podobnih tem