» »

Pomoč pri opremi

Pomoč pri opremi

CyberDuck ::

Zdravo,

situacija je naslednja. Prosil bi za eno malo uslugo oz. nasvet :)

V hiši A imam tel priključek. Tam bi imel "centralo" https://eu.store.ui.com/products/udm-pr... Na tje točki bi tudi imel wifi dostop (sicer bi lahko za to lahko ponucal kar stari obstoječi router, ki bi bil priklopljen na UDM-pro) ali pa predlagajte kaj bi dal poleg udm-pro.

Od hiše A do hiše B imam dva UTP kabla. Eden za iptv drugi za internet.

V hiši B, kjer pride kabel v hišo imam cca 10 naprav, ki bi imele LAN priključek (ostale naprave po hiši preko wifi). Tu bi tudi bil Wifi "baza". Torej rabim v hiši B router oz. access point z recimo vsaj 5 lan porti (za ostale bi dal vmes nek switch?).

V hiši B bi imel še en acces point v dnevni ki bi extendal wifi (mash?)

Rad bi se opremil z https://www.ui.com

Kaj mi priporočate da vzamem? Sam sem gledal tisto na linku zgoraj in pa https://eu.store.ui.com/products/unifi-... za v hišo B. Ampak v hiši B mi manjka še nekaj za tistih 10 naprav ki potrebujejo LAN in ne samo wifi.

Rad bi, da lahko omejim določeno napravo na določeno hitrost (po možnosti lokalni promet brez umejitve, externi pa omejitev) itd. To bi rad da nastavim na enem mestu (na UDM-pro) in ne potem na 10ih koncih.

Je možno da, UDM-pro hadla iptv signal + net ?

Torej. Kje sem kiksnil, kaj mi manjka, kaj priporočate, odsvetujete?

Hvala.

Lp

novak-t ::

En amaterski predlog:
    telefonski priključek
            |
          hiša A
            |
        ISP router
            |
          udm pro
(bridge)/   |     \(bridge) \         
       TV   AP    |         |
                  |         |
                    hiša B
                  |         |
                  TV   12p vlan switch
                          /    \
                        2x AP  10 lan naprav

CyberDuck ::

hvala za predlog! (bridge)? Kaj naj bi tam bilo? naprava? (UDM pro podpira, da zvežem recimo TV port iz ISP routerja in potem dalje v hišo B. Torej port 1 (IN) in 2(OUT) na udm pro. to lahko naredim? ). Pa v hiši B 2x AP. Eden bo direktno pri switchu, kar je jasno. Drugi pa v drugi sobi, torej rabim mash. Ali AP naprave od UI podpirajo mash?

SeMiNeSanja ::

Ne vem zakaj bi nekaj sploh peljal na UDM, če potem pelješ naprej kot bridge. Tisto bo bolje priključiti direktno v ISP router. Če ta nima dovolj prostih portov za bridge / TV, pa vmes vržeš še nek mini switch - a mislim, da to tukaj nebi smel biti problem.

Na drugi strani pa, če že vlečeš 11 kablov, pa za vraga potegni še enega za drugi AP! Ali pa drugega vzemi takega, ki ima 'passthru' priključek, se pravi, da lahko iz njega naprej pelješ kabel do naprave, ki potrebuje žični priklop (so v obliki vtičnice ali nadometne 'plošče' - glej InWall HD model).
V nasprotnem primeru boš večno obžaloval, da nisi AP priključil na kabel in se pustil naplahtati na mesh fore.
Zapomni si: NOBEN mesh niti približno ne bo nikoli tako dobro in zanesljivo deloval kot žični priklop!

Mesh je modna fora za hipsterje, ki hočejo imeti vse lepo in easy brez kablov. Potem pa rinejo z glavo skozi zid... na koncu pa jokajo da imajo še vedno en mesh node premalo, ker se jim zoom seje zatikajo in kockajo...
Če bi mogli, bi imeli še vse brez napajalnih kablov.... Čak da bo še elektrika po zraku in v mesh...to bo šele zabavno! Bodo friki delal bajte brez vseh napeljav.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1756385705 (1039) energetik
»

UniFi mreža doma

Oddelek: Omrežja in internet
393307 (820) DamijanD
»

Kako pravilno urediti domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
495061 (3410) tiborrr
»

Unifi dream machine

Oddelek: Strojna oprema
5612 (465) DeeJay
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818971 (5949) rdecaluc

Več podobnih tem