» »

Hofer LTE in p-56 yagi antena

Hofer LTE in p-56 yagi antena

FrancaT ::

Zanima me kako pravilno usmerit iskrino p-56 anteno? Imam hot 100 in router ZTE mf28d. Hitrost z anteno je med 1 in 3mbps. Problem je ker nevem kje tocno je stolp od A1. V aplikaciji SI Info mi ne da nobenih informacij oz koordinat stolpa na kerega se poveze v omrezju Hot.

Do nobenega stolpa pa nimam direktnega pogleda. Vsi so namrec ob avtocesti relacija Mb - Šentilj kar je pa kar nekaj hribov in dolin do mene 😂. Je to to kar se da dobit na Hot omrezju s takimi pogoji? Bi bla bolsa izbira ommi antena? Med antenama je razmaka 57cm je pa montirana na balkonu ob kovinski strehi.
  • spremenilo: FrancaT ()

kmegli ::

Imam tole MIMO anteno za A1 domači net...so mi obljubljaji, da je možnost do 40/5mbit povezave, pa se je z anteno izkazalo, da gre le do max 20... Po pogovoru z njihovimi tehniki so le ti rekli, da ja zastarana oprema in da je to max.

ToniT ::

kmegli je izjavil:

Imam tole MIMO anteno za A1 domači net...so mi obljubljaji, da je možnost do 40/5mbit povezave, pa se je z anteno izkazalo, da gre le do max 20... Po pogovoru z njihovimi tehniki so le ti rekli, da ja zastarana oprema in da je to max.


Antena nima nobene veze s hitrostjo interneta, vsaj ne na način, kot so to rekli tehniki.
Antena samo ojača signal in ga posreduje sprejemniku (oz. oddaja signal).

_Denny_ ::

Razlog za nizke hitrosti je, da je A1 omrežje preprosto zanič. Pred nekaj leti so dobili razpis javne uprave s katerim je prišel redni dohodek in jim več ni potrebno vlagati v razvoj omrežja.

Na TS paketu Mobilni Net Neomejeni 5G (dela tudi na LTE) imam medtem:
 Test v času pisanja tega posta

Test v času pisanja tega posta


 Največ kar mi je v zadnjem tednu uspelo izmeriti

Največ kar mi je v zadnjem tednu uspelo izmeriti


 Najmanj v soboto zvečer, ko se frocovje spravi drkat telefone

Najmanj v soboto zvečer, ko se frocovje spravi drkat telefone



Živim v taki luknji, da rabim 10min vožnje do prvega mini Mercatorja in bencinske črpalke, 20min do prve banke/bankomata, nimamo policijske postaje, v kratkem se nam ukinja pošta,...sigurno slabše od večine Slo-techa. Modem Huawei B525 se mi s 3 od 5 črticami povezuje na skoraj 8km oddaljeno bazno postajo (ne morem ga prepričati, da bi se povezal na eno od dveh 2-3km stran) na kateri visijo še tri druge občine, anten nimam, stene so debele vsaj 50cm, čez okno imam fiksni alu komarnik, lokacija modema je tam kjer je bil prostor na omari in vseeno dosegam po 6x večje hitrosti, kot so tu možne prek kabla (celo več kot tipična 100/20 OŠO optika).

Obema FrancaT in kmegli priporočam, da z isto opremo poskusita Telekomovo omrežje in pa branje postov uporabnika beta1, ki se na te zadeve resnično spozna.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tribal ::

Tako kot je napisal zgoraj, A1 omrežje je sranje. HOT ne uspem spraviti čez 5Mbit downloada, no mogoče kje v slo celo rata ampak večinoma je okoli 1-3. Na telekom omrežju pa vedno čez 50Mbit pa nekje do 90 prilezem (slab signal 2-3 črtici -71dba). Za A1 pa tudi če mi dajo brezplačni paket ga nočem...

Uporabnik ::

Vsak člen v verigi ima veze s hitrostjo, tudi antena.

Ja sem v centru v eni pisarni, kjer telekom komaj lovi, se moram k oknu postavit, da lahko govorim, medtem ko hot (LTE za internet) nese 20/5 normalno (tak paket imam). Tako da je pač odvisno od situacije.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

kmegli ::

Težava je tudi v pokritosti območja - pri nas so v celotni občini, polni hribov (Tržič), 4 bazne postaje. Se popravljam, oddajniki so "zastareli" oz. glede na večanje prebivalstva in število naprav, zreli za zamenjavo.

Mi je pa žal, da nisem testiral še Telekomovega omrežja; če se prav spomnim, je bil A1 cenejši z neomejenimi podatki in statičnim IP-jem, pa smo pač "ta gorenjsko" vžgal. Tole leto še potrpim, v tem času pa upam na dograditev optičnega omrežja.

FrancaT ::

Danes sem se malo špilal z anteno in sem našel eno pozicijo kjer mi je pokazalo celo 14mbps. Zanima me tisti ki mate tole anteno, koliko imate razmaka med njima? V navodilih piše sicer da je optimalno nekaj cez 80cm, prodajalec mi je pa svetoval 30cm.

kmegli ::

Jaz imam okoli 30-40cm in deluje čisto OK - recimo. V bistvu dosegam max zmogljivost oddajnika in nisem ravno prepričan, telovadititi po drugih lokacijah, se mi pa ne da...

srus ::

FrancaT je izjavil:

Zanima me kako pravilno usmerit iskrino p-56 anteno? Imam hot 100 in router ZTE mf28d. Hitrost z anteno je med 1 in 3mbps. Problem je ker nevem kje tocno je stolp od A1. V aplikaciji SI Info mi ne da nobenih informacij oz koordinat stolpa na kerega se poveze v omrezju Hot.

Do nobenega stolpa pa nimam direktnega pogleda. Vsi so namrec ob avtocesti relacija Mb - Šentilj kar je pa kar nekaj hribov in dolin do mene 😂. Je to to kar se da dobit na Hot omrezju s takimi pogoji? Bi bla bolsa izbira ommi antena? Med antenama je razmaka 57cm je pa montirana na balkonu ob kovinski strehi.


Mogoče ti tole pomaga https://gis.akos-rs.si/HomePublic/OPTPo...

Realist ::

Amis pravkar, medtem imam še en youtube in zoom webinar. (paket pa 20/5) :)



A1 Domači net 20/5 (LTE)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

FrancaT ::

srus je izjavil:

FrancaT je izjavil:

Zanima me kako pravilno usmerit iskrino p-56 anteno? Imam hot 100 in router ZTE mf28d. Hitrost z anteno je med 1 in 3mbps. Problem je ker nevem kje tocno je stolp od A1. V aplikaciji SI Info mi ne da nobenih informacij oz koordinat stolpa na kerega se poveze v omrezju Hot.

Do nobenega stolpa pa nimam direktnega pogleda. Vsi so namrec ob avtocesti relacija Mb - Šentilj kar je pa kar nekaj hribov in dolin do mene 😂. Je to to kar se da dobit na Hot omrezju s takimi pogoji? Bi bla bolsa izbira ommi antena? Med antenama je razmaka 57cm je pa montirana na balkonu ob kovinski strehi.


Mogoče ti tole pomaga https://gis.akos-rs.si/HomePublic/OPTPo...


O super. Zdaj vem za dva dodatna stolpa. Bom sprobsl jutri pa da vidimo. Hvala

FrancaT ::

Ma kdo mogoce izimobil? Uporablja telekomovo omrezje ali kaj druga? Kako je z pokritostjo?

FrancaT ::

Evo se en update. Mogoce pride komu prav. Nabavo sem router od Huaweia b525-65a in pa zamenjal paket za Telemachov NET2GO z opcijo 100gb na mesec za 10eur. Sedaj komaj zvedel da tole sploh obstaja. Najbolse pri vsem pa to da majo vrednostnice na razlicnih lokacijah -50% tako da za 10eur dobim 20eur dobroimetja + ko porabis 80% gb lahko kar polnis dalje za novih 100gb. Rezultat: prej 6mbps down/0.15 up s HOT. Sedaj 40mbps down/18 up s Telemachom. 4G+.

Hvala vsem za pomoc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17237617 (683) zlabra
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052687 (28026) brez-imenko
»

Koliko dB pri DVB-T notranji anteni

Oddelek: Pomoč in nasveti
295003 (4022) lovro535v2
»

DIY WiFI antena

Oddelek: Omrežja in internet
131503 (1145) Daniel
»

Delavnica izdelave Wireless anten

Oddelek: Novice / Kiberpipa
278376 (6469) VolkD

Več podobnih tem