» »

Prodaja avta

Prodaja avta

Zazzau ::

Zivjo

imam vprasanje v zvezi tega prodal bi avto kolegi, ampak do februara moram cakat če bi hotel dobit 5% popusta za zavarovanje kjer mora 11mesecov bit zavarovan.
Ali je mozno kako kaj naredit če prodam avto da ne zgubim popusta lp

MIHAc27 ::

Dvomim, razen če ti kak agent da vec popusta, da si na istem.

fikus_ ::

Pogovori se z zav. agentom.

Če je dober takrat, ko ti kasira, naj bo tudi sedaj, ko rabiš info.

chrush ::

Vceraj sem se odlocil, da dam avto na net, da malo potipam teren. Nisem sicer v stanju, da nujno prodam avto, ampak ce bo, pa naj gre. In takoj, ko sem se odjavil iz racunalnika, sem prejel klic, da si avto zeli in da naj povem zadnjo ceno. Ko se dogovoriva za ceno, ki zadovolji oba, se dogovoriva, da odpravim pomankljivosti pred prodajo, danes pa se dobiva, da mi da aro. Ker me je vseeno zanimalo, kdo je kupec, sem ugotovil, da gre za zananega preprodajalca vozil iz Celja, kjer je mnogo kupcev ze nastradalo. Zdaj me zanima, ceprav sem prodal ze morje avtov, ali se moram na kaj posebno pripraviti? Torej pregled vozila pri pooblascencu, da da zig, da je avto brezhiben, da me nebi slucajno cez par dni kdo klical, da je z avtom nekaj narobe, v resnici pa bi samii pobrali ven pol delov. Kako je z denarjem? Denar na roke ali raje trr? Se kaksna stvar, na kaj moram biti pozoren?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Wrop ::

Prišel bo pogledat in ti še poizkusil še malo zbiti ceno, ker mu ne bo kakšna praska všeč. V roke ti bo dal denar. Pomolil ti bo v podpis pogodbo, ker se cena ne bo ujemala z dejansko (bo višja), nato pa ti greš denar položiti na banko, če imaš možnost. Nato pa narediš prepis, kjer ti kriješ stroške za odjavo vozila, on pa za prijavo.

Ko bo avto prodan boš srečen, da se ne rabiš več ukvarjati s fizičnimi osebami, saj zato pa taki "mešetarčki" obstajajo. Ljudje raje plačajo več, da kupijo avto pri njih in so potem lahko mirni. :))

fikus_ ::

Pri prepisu odjavi avto iz prometa (zahtevaš lahko potem povrnitev sorazmernega deleža cestnine in zavarovanja). Ne nasedaj človeku in mu ne dajaj prometne, češ da bo že on odjavil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

chrush ::

fikus_ je izjavil:

Pri prepisu odjavi avto iz prometa (zahtevaš lahko potem povrnitev sorazmernega deleža cestnine in zavarovanja). Ne nasedaj človeku in mu ne dajaj prometne, češ da bo že on odjavil.

To vem, sem se enkrat ze nasral in sem situacijo reseval skoraj eno leto.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

krneki2021 ::

Wrop je izjavil:

Prišel bo pogledat in ti še poizkusil še malo zbiti ceno, ker mu ne bo kakšna praska všeč. V roke ti bo dal denar. Pomolil ti bo v podpis pogodbo, ker se cena ne bo ujemala z dejansko (bo višja), nato pa ti greš denar položiti na banko, če imaš možnost. Nato pa narediš prepis, kjer ti kriješ stroške za odjavo vozila, on pa za prijavo.

Kaj tocno je point tega z visjo ceno na pogodbi, kot je v resnici? Ker to je zelel narediti enako pri meni, ko sem leto nazaj prodajal moj star avto. Pa ni bil isti tip, ker ni bil iz Celja ali okolice.

chrush ::

Z visjo ceno si zniza dobicek, torej manj davka drzavi.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Wrop ::

Tako je. Na pogodbi ti piše 7k €, v roke ti da 6k€, naprej pa ga proda za 7,5k €. 1000 € je neobdavčenih in gre direktno v žep. Od 500 € pa še nabije kakšne stroške in plača tistih par 10 € davka. Verjetno pa še to ne. Izplača si minimalca in drži dobiček svoje firme na 0 €.

zobnik ::

Ko dobiš dnar na roko lahko napišeta nižjo ceno na pogodbo. Avto moraš danes odjavit, ker sistem drugače ne dopušča. Prodajalec, kupec oba osebni dokument. Prodajalec ko ima pogodbo spisano, najbolj DZS pogodbo, je fertik za šalterjem v 5 minutah.
Za skrite napake se ne sekiraj, vsaka vto ma svoje hibe, še jest en vem kolk časa bo delal avto, lahk me danes pusti na cesti, čeprav včeraj je še normalno delal.

;-) ::

krneki2021 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Prišel bo pogledat in ti še poizkusil še malo zbiti ceno, ker mu ne bo kakšna praska všeč. V roke ti bo dal denar. Pomolil ti bo v podpis pogodbo, ker se cena ne bo ujemala z dejansko (bo višja), nato pa ti greš denar položiti na banko, če imaš možnost. Nato pa narediš prepis, kjer ti kriješ stroške za odjavo vozila, on pa za prijavo.

Kaj tocno je point tega z visjo ceno na pogodbi, kot je v resnici? Ker to je zelel narediti enako pri meni, ko sem leto nazaj prodajal moj star avto. Pa ni bil isti tip, ker ni bil iz Celja ali okolice.

Prvi je utaja davkov, drug popularen pa je izsiljevanje, cez 500m avto crkne dolzan si tocno toliko ko pise na pogodbi.

mr_chai ::

;-) je izjavil:

krneki2021 je izjavil:

Wrop je izjavil:

Prišel bo pogledat in ti še poizkusil še malo zbiti ceno, ker mu ne bo kakšna praska všeč. V roke ti bo dal denar. Pomolil ti bo v podpis pogodbo, ker se cena ne bo ujemala z dejansko (bo višja), nato pa ti greš denar položiti na banko, če imaš možnost. Nato pa narediš prepis, kjer ti kriješ stroške za odjavo vozila, on pa za prijavo.

Kaj tocno je point tega z visjo ceno na pogodbi, kot je v resnici? Ker to je zelel narediti enako pri meni, ko sem leto nazaj prodajal moj star avto. Pa ni bil isti tip, ker ni bil iz Celja ali okolice.

Prvi je utaja davkov, drug popularen pa je izsiljevanje, cez 500m avto crkne dolzan si tocno toliko ko pise na pogodbi.


V pogodbi mora biti klavzula "videno-kupljeno", da kot prodajalec nimaš potem težav s kakšnimi stvarnimi napakami, ki se pojavijo po prodaji.

Machete ::

A res mislite tupit ta videno kupljeno še 20 let, ko vam vsak dan nekdo pove, da to nima blage veze z realnostjo. Ampak na vsaki strani o avtih en to bučo pripelje. Dajte se malo updejtat iz leta 1992.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki2021 ::

Tisti drugi mi je bil jasen, zato tudi nisem bil za to (videno-kupljeno ni cisto tako kot si vsi predstavljajo). Na prvega pa sploh pomislil nisem... ja vem, sem bedak, ki pri svoji firmi placuje davke kot se jih mora, brez izigravanja ali poskusov izigravanja. Ampak dokler imam denarja dovolj, raje v miru spim, ker tako velik vseeno nisem da se me ne bi lotili. :)
Ps: hvala za razlago :)

mr_chai ::

Machete je izjavil:

A res mislite tupit ta videno kupljeno še 20 let, ko vam vsak dan nekdo pove, da to nima blage veze z realnostjo. Ampak na vsaki strani o avtih en to bučo pripelje. Dajte se malo updejtat iz leta 1992.


Noben mi ni tega povedal, ker sem prodajal avto samo 1x in takrat je teta dala notr to klavzulo. Nisem se nekaj poglabljal v to. A pol praviš, da ta zadeva ne pije vode na sodišču ? Zakaj potem sploh obstaja ? Nisem pravnik.

fikus_ ::

Ta fraza "videno-kupljeno" je neka siva cona.
Jaz raje uporabljam: "Kupec je predmet kupoprodajne pogodbe videl in preizkusil". Potem pa še posebej polje za pripombe, kjer se le te vpiše, če so, če jih ni se vpiše "Ni pripomb".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

To kolikor tolik pije vodo za stvari, ki jih kupec lahko vidi. Nihče pa ni superman z rentgenskim vidom, da bo videl prikrite okvare ali pomankljivosti, ki se izkažejo šele kasneje, torej praktično vse, česar ne poveš, je lahko predmet spora.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

Ja, ampak gre za stvari, ki jih veš pa ne poveš. Recimo da avto pozimi ne vžge, avto pa prodajaš poleti.

Če pa jaz zdajle prodam delujoč avto in povem za vse napake, ki sem jih zaznal, nato pa na poti domov crkne menjalnik (ki je do takrat delal brez težav), jaz s tem nimam nič.

Je pa tukaj problem dokazovati, ali sem jaz vedel za težave z menjalnikom ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Aston_11 ::

GupeM je izjavil:

Ja, ampak gre za stvari, ki jih veš pa ne poveš. Recimo da avto pozimi ne vžge, avto pa prodajaš poleti.

Če pa jaz zdajle prodam delujoč avto in povem za vse napake, ki sem jih zaznal, nato pa na poti domov crkne menjalnik (ki je do takrat delal brez težav), jaz s tem nimam nič.

Je pa tukaj problem dokazovati, ali sem jaz vedel za težave z menjalnikom ali ne.

Kje to piše?

krite napake

462. člen

(1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.

(2) Prodajalec ne odgovarja za napake, ki se pokažejo potem, ko mine šest mesecev, odkar je bila stvar izročena, razen če je bil v pogodbi določen daljši rok.

Še malo:

Pomen dejstva, da je prodajalec vedel za napako

465. člen

Kupec ne izgubi pravice sklicevati se na kakšno napako niti tedaj, ko ni izpolnil svoje obveznosti, da bi bil stvar nemudoma pregledal, ali obveznost, da bi bil v določenem roku obvestil prodajalca o napaki, in niti tedaj, ko se je napaka pokazala šele po šestih mesecih od izročitve stvari, če je bila prodajalcu napaka znana ali mu ni mogla ostati neznana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

blaz5 ::

Komentar iz druge teme o avtomobilih. "Videno-kupljeno" je po domače 466. člen OZ.

V bistvu se zadeva nanaša na 466. člen OZ. Za OZ je značilno, da so vsi členi dispozitivne narave in ne kogentne kar pomeni, da jih lahko pri pripravi pogodbe tudi izključijo. V pogodbi se torej prodajalčevo odgovornost za stvarno napako da izključiti. Izjeme so primeri ko bi prodajalec napako skrival ali zatrdil, da je izdelek brezhiben. Vendar je v primeru izključitve odgovornosti za stvarno napako breme dokazovanja na kupcu. Tako je moje razumevanje vsega skupaj. Kak pravnik bi morda lahko bolj zagotovo povedal vse skupaj.

§|\| /\ |<E ::

eno vprašanje:
vidim oglas, pa piše rabljen avto komisijska prodaja. a so kakšni minusi pri nakupu avtomobila preko komisijske prodaje?
hvala.

Zazzau ::

Če kupujem avto npr cena 7000eur kako naredit prepis in ostalo varno, ali prvo se daja denar pa prepis dobim ali prvo prepis avta potem denar dam?
In kje to naredit vse ?

bambam20 ::

;-) je izjavil:

drug popularen pa je izsiljevanje, cez 500m avto crkne dolzan si tocno toliko ko pise na pogodbi.


Zato pa lahko pred prodajo kupec pregleda avto pri mehaniku. Kdor ne želi avto pred nakupom peljat na temeljit pregled mehniku, se lahko kasneje jajcih čoha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Horas ::

Zazzau je izjavil:

Če kupujem avto npr cena 7000eur kako naredit prepis in ostalo varno, ali prvo se daja denar pa prepis dobim ali prvo prepis avta potem denar dam?
In kje to naredit vse ?


hkrati na šalterju, seveda ti naj prej pokaže da ima denar.

§|\| /\ |<E je izjavil:

eno vprašanje:
vidim oglas, pa piše rabljen avto komisijska prodaja. a so kakšni minusi pri nakupu avtomobila preko komisijske prodaje?
hvala.


nič slabega ni v tem. isto kot prodaja stanovanja prekp agncije
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Pac-Man ::

§|\| /\ |<E je izjavil:

eno vprašanje:
vidim oglas, pa piše rabljen avto komisijska prodaja. a so kakšni minusi pri nakupu avtomobila preko komisijske prodaje?
hvala.

Mislim, da ni obveznih 30 dni garancije.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fikus_ ::

Kakšna garancija?! Komisijska prodaja pomeni, da se lastniku ne da ukvarjati s prodajo, to počne nekdo drug. Iz tega izhaja, da gre za prodajo s strani fizične osebe. Posrednik dobi samo delež za posredovanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Pac-Man ::

Ravno to.

Če kupiš od trgovca kot pravne osebe ti mora po zakonu dat 30 dni garancije. Komisijska zna bit eleganten obvoz.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

chrush ::

Wrop je izjavil:

Prišel bo pogledat in ti še poizkusil še malo zbiti ceno, ker mu ne bo kakšna praska všeč. V roke ti bo dal denar. Pomolil ti bo v podpis pogodbo, ker se cena ne bo ujemala z dejansko (bo višja), nato pa ti greš denar položiti na banko, če imaš možnost. Nato pa narediš prepis, kjer ti kriješ stroške za odjavo vozila, on pa za prijavo.

Ko bo avto prodan boš srečen, da se ne rabiš več ukvarjati s fizičnimi osebami, saj zato pa taki "mešetarčki" obstajajo. Ljudje raje plačajo več, da kupijo avto pri njih in so potem lahko mirni. :))


Lahko potrdim, da je bilo tocno tako, kot je napisano zgoraj. Sicer tisti ni prisel, ker sva se najprej tri dni prepucavala, kdaj ima kdo cas in sem na koncu nehal odgovarjati. Prejsnji teden sem spet dal oglas na net in pet minut in je bil prodan. Spet iz Celja iz znane avto ulice in lahko recem samo, da je bilo vse tako kot mora biti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

zobnik ::

Kje so tisti časi pred 8-12leti ko sem menjal avte, zdaj mi tud na misel ne pride za 2000 evrov in 15 let staro kanto, da ne omenjam novejših starih 6-8-10 let kaka cena ;((
Kaj češ ni mi več do tega poslušanja o nategunih, tako ko kupiš avto in ko ga prodaš.....škoda časa...grem raje v gozd pogledat za kostanj in jurčke pa kaj druzga za počet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22426525 (15155) Mato989
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
454916 (3257) 69charger
»

Kako se proda avtomobil?

Oddelek: Na cesti
202437 (1459) zobnik
»

Prodaja avta - "keš" na roke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5114181 (11912) smacker
»

Prodaja vozila, prepis

Oddelek: Na cesti
186132 (5572) ...:TOMI:...

Več podobnih tem