» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
23 / 45
»»

jadran ::

Schaub Lorenz SLD-7001 POMOČ!



Pred kratkim sem kupil omenjeni divx player in zadeva deluje super, samo ne zna predvajat podnapisov na divx ali xvid filmih.Nato sem riskiral in updejtal firmware z Eltinim 8883 in sam update je potekal normalno.Na koncu je na tvju napisalo Elta in ko sem ga ugasnil ni več nikoli deloval! (CRKNIL-ne prižge se več, kjub temu, da lučka za power sveti!). Saj bom dobil novega, toda ali kdo ve kje bi se dobilo firmware ki deluje, saj ga na netu ni nikjer! Mogoče kdo pozna uvoznika ali kaj takega ...
LP

DonCero ::

vau, kaj bolj norega se pa nisem prebral :)

baje da ima philips 720sa enak cip kot yamada 6600 in elta 8883, pa si kaj takega ne bi upal narediti :) pri philipsu sem pri unlock region hack kodi cvikal da bi bilo vse ok, ne da bi sel update delat z firmwarom ki je za popolnoma drug player :)

no, vsekakor srecno pri uveljavljanju garancije :), samo ne povej kaj si naredil, ker te bodo cudno gledali.

a naj bi elta in schaub lorenz bilo enako ? :) ne vem, cudno gledam tudi jaz :)

pa brez zamere

venetu ::

Zelo me zanima! Pa dej, ce lahko, zrihtaj tudi, da ne bo rezalo podnapisov po 60-tem znaku!Pa tudi sumnike ustimaj!Ma vraga kr celoten firmware nared, Tisti cepci pri Yamadi itak nimajo pojma in nas ze predolgo vlecejo za nos!>:D

LexLuthor ::

Folk! Vsakršno razburjanje nad tepci pri Yamadi, Elti, Amstradu, očitno tudi Philipsu (720SA) nič ne pomaga ker očitno sofware klepajo čajnezi. A ni čudno, da imajo vsi playerji iste probleme in levo poravnavo. :))
A kdo ve, kolk je cena Amstrada v Palmanovi?

LP

Aja, cene Philipsa DVP-720SA se pri tujih spletnih prodajalcih začenjajo že pri 124 EUR. Pri nas (kljub vstopu v EU) BOF hoče še vedno skoraj enkrat več!!! Banda!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

boko34 ::

Mene pa zanima,ce je ze morda kdo videl ali pa mogoce ve kako deluje Kiss DVD DP 1000.
Na slikah je dokaj majhen,glede na to da DP-450 podpira vse zivo,me zanima ce bi se nakup splacal.
V enaa trgovini ga imajo za 42.658,80 sit,kar pa ni veliko,ce deluje vse,se posebej podnapisi,ki jih vsi tako pluvate in grajate.

LP Boko34

Ashrack ::

Imam DVD-PLAYER z oznako: DCE DVD2005

Prodajalec mi je zagotovil da podpira tudi branje DIVX podnapisov. Sam ni mi pa znal razloziti kaj moram narediti zato. Sem probal ze zapeči DIVX z istim imenom podnapisov kot je AVI file pa mi jih na zagrabil. A bi mi lahko nekdo pomagal s tem??
....

karma ::

@LexLuthor
večinoma so cene za Amstrad 3016 glej tukaj € 99,00 (toliko so tudi v Palmanovi, če jih imajo) , dobiš jih pa tudi že za za € 65 (IperCoop Collestrada (PG) Amstrad 3016 64 €, Iper di Castelfranco Veneto (Centro commerciale I Giardini del Sole) € 79, Monfalcone - Tecnostore Amstrad 3016 a 79 €....odvisno koliko si hiter, ker maš non-stop neke akcije...

cya
k.

CaqKa ::

Imam DVD-PLAYER z oznako: DCE DVD2005

Prodajalec mi je zagotovil da podpira tudi branje DIVX podnapisov. Sam ni mi pa znal razloziti kaj moram narediti zato. Sem probal ze zapeči DIVX z istim imenom podnapisov kot je AVI file pa mi jih na zagrabil. A bi mi lahko nekdo pomagal s tem??


idi pa mu reči da ne znaš.. mislim to se mi zdi idiotizem da ti reče da menda pa ima to tudi... a ni prodajalec za to tam da sploh ve kaj prodaja?

no kakorkoli probaj kaj zguglat.

Tech007 ::

@Uros25

Poglej Amstrada 3016dx, ki je POPOLNOMA IDENTIČEN Elti 8883 in pa precej cenejši. Poglej med male oglase ali na www.bolha.com

Zvočniki, ki so cca 16.000sit so zelo dobri Creative 5.1 p580.

Jago ::

Še enkrat:

Na tej strani je proizvajalec, ki izdeluje vse te playere na mediatek chipu.

http://www.cosmictec.com/english/produc...

Vsi imamo samo nalepke in logotipe:)

Zal je edini problem ocitna nesposobnost programerjev, da naredijo soliden firmware (v mislih imam predvsem podnapise).

polde66 ::

ej BIG DADDY
tale DCE DVD2500 sem City parku gledal, vse ok sam niti enga članka foruma al kej podobnga nisem najdu s kje bi se dal kak firmware dol potegnt al pa kaj je to splog zaena zadeva. Če maš v navodilih napisan s kje se updejta pa napiš klele. Kkšno www stra.
Cena jwe ugodna ja sam j pa caka da ne veš kaj kupiš. Sem sprašval tud jest tele prodajalce pa so ubogi-pojma nimajo.
Tko da si se z nakupom tega lohk tud mal prenaglu.
LP Andrej

Probej pa več variant s podnapisi, sub, txt, daljši podanis kot naslov filma....

boko34 ::

Kaj res noben ne pozna Kiss DVD predvajalnik DP 1000?
Sem nekaj nasel na italijanskih forumih in pravijo,da je pomanjsana kopija DP-450.
Glede na to,da slednji podpira vse zivo,bi morala biti dobra varijanta za nakup.Kaj pravite vi???

WildTHink ::

@boko34: Tud jest sm to že enkrat marca reku da je pomanjšan KISS DP450. Mam doma... dela čist vse in nimam nobenih problemov tko kot ostali.
So... are you red or blue?

Tech007 ::

@karma

Žal je akcija v IT že povsod potekla!
Zdej jih dobite po 99€ in več.

LexLuthor ::

Izgleda, da bi Tech007 rad biznis delal, hehe. :P

boko34 ::

WildTHink: kaj mi lahko poves,ce podnapisi delujejo vredu in ce delajo sumniki.Sem ga pripravljen kupit,pa se nebi rad opekel kot nekateri. Hvala.

Tech007 ::

@LexLuthor

Me ne tolk zanima, kej jih nimam odveč, da bi se jih težko znebil. povem zato, da se nebi še tist pogumnež, ki se bo odpravil, delal pot zastojn.

Aleks ::

Podatki o Kiss DP-1000:
Podnapsis delujejo (vsi bolj znani formati)
Imena morata biti popolnoma enaka (Kekec.avi in Kekec.sub)
Za sumnike potrebujes CESKI firmware na www.acomp.cz/kiss/cz/
Sem preizkusil vec kot sto filmov, predvajal mi je vse razen filma
TORQUE, ki je kodiran z XviD RC3 kodekom.
Preizkusil sem se DVD originalen film, glasbeni CD, MP3 in slike v raznih formatih
vse dela OK.

Vsekakor vreden nakupa.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aleks ()

zile ::

Aleks: kaj pa kakšen DVD-audio si mogoče probal ?

Aleks ::

Ne.

DVD recorderja se nimam, zato sem zaenkrat probal le original DVD.

boko34 ::

Aleks: hvala lepa za tvoje informacije.Zanima pa me samo se tole:

skoraj 95% filmov imam s podnapisi,ki zgledajo nekako tako:

{7137}{7224}Ona je za obdržat, kaj?|O, wow.
{7225}{7276}O, moj bog.
{7317}{7365}Fiona!
{7521}{7569}Poglejmo to še enkrat.
{7641}{7678}Fiona!

Ce se ne motim,je to MicroDVD format koncnica pa je .sub ali pa .txt
Kaj dela taksen format? Ali bi lahko probal?

ps. Ce ti delajo sumniki,ali mi lahko zaupas tocno kateri firmware na uni ceski strani treba dol potegnit.Nebi rad kupil komponento in jo zajebal z firmwarom.

Hvala lepa.

Aleks ::

Podnapisi MicroDVD s končnico sub in zgledajo kot si napisal delujejo.
Jaz imam skoraj vse starejše filme zapečene z podnapisi tega formata
in delujejo brez problemov, problem imam le z CD-ji na katerih imena
filma in podnapisa nista enaka.
Zadnje CD-je pa zapečem z več formati podnapisov in z istim imenom
kot film. No problem.

Firmware je KiSS DP-1000 Firmware 2.8.3-A1, boljši bi bil KiSS DP-1000 Firmware 2.8.4-A1
a tega pošljejo samo kupcem, ki kupijo player pri njih in ga zaprosijo preko maila.
Na moj E-mail niso niti odgovorili...

Če se odločiš za nakup in ga kupiš pri njih bi te prosil za najnovejši firmware ... :-)

LexLuthor ::

* * * ZADNJA NOVICA * * *

Philips DVP 720SA je v prodajalni ELTUS PLUS na Viču na prodaj za samo 45.000 SIT. BOF bo moral po mojem krepko znižati ceno s sedanjih 60K.
www.eltus.si

LP Lex

p.s.
Nimam nobene veze z omenjeno prodajalno!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

boko34 ::

Aleks: najlepse ti hvala za tvoj odgovor.

Zanima me samo se tole potem pa zadevo narocit. Ali ti delujejo tudi 90min CD-ji?
Hvala.

WildTHink ::

Mislm da ti je aleks vse odgovoru pred mano.
Obstaja tud poljska stran kjer dobiš shekan firmware oz. neoriginalen firmware s šumniki... samo ne vem če je tud za model dp-1000.
So... are you red or blue?

Aleks ::

Na Poljski strani, ki jo WilgTHink omenja je firmware le za DP-450, za DP-1000 ga ni.

90 min CD sem probal 2x, enega z filmom okoli 700 MB, drugi pa z filmom 780 MB
oba delala OK.

LP

janez999 ::

kupil yamado 6600, "igra" vse živo; podnapisi so zadovoljivi, sicer še nimam zadnjega firware, ampak tistega, ki kao še ne podpira šumnikov. problem je le, da včasih kar noče pokazati šumnikov; ga izklopim/vklopim in potem kao OK. a se to še komu dogaja?

podtalje ::

A ti izginejo šumniki ali podnapsi, ker meni včasih zginejo podnapisi in š ene vem zakaj.
Kolikor jaz vem, je od šumnikov podprt samo š.

janez999 ::

@podtalje: izginejo kompletni podnapisi; sanje se mi ne zakaj.... sej ni tako hudo, bolj se bojim, da je kaj ne štima samo moji yamadi, če ne štima tud tvoji, pol je najbrž to neki "tovarniškega", (nimam pojma, samo ugibam); mogoče je to problem z firmwarom? imam tisto verzijo firmwara konec aprila (se mi zdi)

na http://www.yamada.de/ftp/dvx6600b1.zip je novejša verzija, ki baje podpira šumnike, še nisem probal; baje tud reže podnapise še bolj intenzivno kot prejšnji firmware (to sem prej pozabil omeniti: podanapise odreže pri recimo, tkola na prvo žogo, 30-em znaku, lahko preverim...)

Jago ::

Glede Yamade 6600.

Popravka, ki sta zunaj (beta1 in beta2), sta preizkusna, zato so tudi prisotne taksne anomalije. Koncnega novega firmwarea za yamado se ni, kakor tudi ne za vse ostale na chipu 1389xx (elta, amstrad...). Ko bo, bo. Prvic pa slisim, da bi naj delali naši znaki (š mogoče že, ostali pa ne). Je pa res, da z beta2 firmwareom delajo nemški znaki.

"DVX 6600 - Firmware beta 2
"Umlaut" is working now in the subtitles...

...but the subtitle is truncated after 60 characters !!

I doesn't matter whether it is over two lines or not. If, for example, the first line is 35 characters and the second line is 30, the last 5 characters are not displayed."


Se recept, ce podnapisi izginejo (je ze en uporabnik o tem pisal). Pritisnes tipko step na daljincu in takoj zatem tipko play in se pojavijo.

aceman ::

Hoj!
Baje je en poljak naredu fw za Elto 8883, ki podpira poljske znake.
Če mu je to ratalo, potem bi verjetno brez problema zrihtu še čšž.

Na tejle strani debatirajo o tem fw, vendar jst ne zastopim poljščine.

Link na Poljski Forum

Razlika:



LP

Jago ::

Interesantno je tudi to, da so na sredini. Bo treba modelu pisati.

caesar ::

Vprašanje za vas guruje:

A se da na divx playerjih poslušati glasbo iz cd-jev neglede na to a je TV vklopljen ali ne?

Hvala

WildTHink ::

Da se če maš priključeno komponento na ojačevalec.

Poljsko-Angleški slovar link
So... are you red or blue?

podtalje ::

Glasbo na CD audio se da poslušat normalno, prava tako MP3je (manjši problem je samo, če so po direktorijih))

r0Kk ::

Aleks, poglej na tole stran:
http://www.acomp.cz/kiss/cz/dp1000/firm...

mato22 ::

Kupite XBOX pa bo mir :D


Se strinjam kar je miha25 povedu.
Sem tud sam hotu nabavt DiVX player pa sem si pol premislu in sem si nabavil XBOX pred kakšnim mesecem in kupil čip. Vse skup me je prišlo okoli 35.000 sit. Zadeve dela odlično. Bere vse DiVX filme vse podnapise, srt. sub. txt. ,.....,MP3-je, slike, v glavnem ni da ni, prav tako je tudi zvok odličen Dolby Digital (potrebno nabavt kabel), pa še igre lahko igraš gor, ki so tudi odlične.

zile ::

mato22: Kje si pa kupil X škatlo pa čip za 35k. Kakšen čip pa rabiš ? maš kakšen link kako se moda X-škatlo. Ker tole nategovanje s temi playerji in firmwari je res bedno, kljub temu da so sorazmerno poceni. Thx.

mato22 ::

XBOX sem kupil v Italiji in sem ga dobil v akciji za 100 evrov čip se pa dobi tukaj in stane 10.000 sit.
Čip sem nalotal kar sam, sicer je mal komplicirano ampak z mirno roko se da lepo zalotat. NAčrt dobiš zraven čipa ali pa ga lahko vidiš tukaj.
Pol pa samo še povežeš XBOX s PC in naložiš programčke in počneš z XBOX-om kar hočeš.
Aja pa fino je če dobiš XBOX ki ima notri DVD-rom od Samsunga, ki bere čisto vse CD-je in DVD-je.
Jest mam sicer Philipsa ampak mi bere vse, kar dam noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

mato22 ::

Evo pa še ena slikica gledanja DiVX-ov z XBOX-om.




Podnapise se da tudi premikati gor in dol, možno pa je tudi menjati fonte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

WildTHink ::

To zna tud moj računalnik kar zna tvoj Xbox!>:D >:D

Xbox ni DivX/Xvid komponenta!!!
So... are you red or blue?

mato22 ::

Tud jest sem prej gledal filme preko PC-ja.
Samo sedaj jih pač preko XBOX, ker je lažje in hitrejše, pa še zvok je dosti boljši.
Dobra stvar je tud, da lahko XBOX vzamem s seboj kamor hočem.

WildTHink ::

Ja vse res, ampak še vedno ni DivX/Xvid komponenta!
So... are you red or blue?

Gandalfar ::

WildTHink: je pa zadeva ocitno v istem cenovnem rangu

Tech007 ::

@karma

Kaj praviš na tisti fw od poljaka, ki ga je aceman poslal? Bi se dalo dat na Amstrada? Ne bo crknil?

sergejp ::

Tale poljak ABDUL je zlata jama za nas lastnike Elte 8883 :))

Sem spustu onle forum čez prevajalnik in je prevedlo : TOLE

So kar nekaj napisali na to temo. A lahko nekdo naredi povzetek?


Lp,

Sergej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

sergejp ::

Novi Firmware ELTA 8883

http://www.elta.de/english/download.asp?art=software&kat=DVD-Player/-Laufwerke&artnr=8883_MP4

Danes je tudi elta izdala novi firmware:
- Special character support for German language (ä,ö,ü)
- DVD starts with adjusted DVD-Audio/DVD-Menu/DVD-Subtitle-Language automatically

- tudi za nas so dodali eno črko in sicer š :D
- namesto č je é
- namesto ž je []
- črke za šumnikom več ne izginejo
- poravnava je še vedno leva
- besedilo še vedno izgine po 60 črki


lp


sergej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

aceman ::

Naj se grejo solit, prekleta ELTA. Dejmo jim še mi tolk težit, pa se bo verjetno kj premaknalo.
Zgleda, da so tečnim švabom popustili in voila.
Če ne, pa damo poljaku Abdulu kak euro pa naj spedena fw in bomo vsi srečni :D .



No (Š) zdej mamo , fali še (č) pa (ž). jEBENO
LP

Jago ::

Hm, ne vem no. Sem probal ta drugi firmware (beta2 za elto 8883) pa mi sploh niso delali podnapisi (LOTR 3 3cdji) niti s finto step in play. Res pa je da kaj drugega nisem poskusil. Zato sem dal donwgrejdal na verzijo 1.

Sicer pa verzija 2 nima nobenih izboljsav.

sergejp ::

ja to sem pozabil napisat, da je nova finta. vklopiš jih s tipko SUBTITLE, seveda potem ko se ti film naloži.

lp

sergej
««
23 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857085 (13186) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724391 (9005) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524587 (5085) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922226 (10035) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531265 (14518) Stepni Volk

Več podobnih tem