» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
25 / 45
»»

LexLuthor ::

@kARMA:

Mislim, da gre le za osnovno vrtenje motorčka. Kadar prasketa CD je zvok drugačen. To je tisto kar se sliši, če daš npr. vse na pavzo, pa se še zmeraj neki sliši, kot pritajeno tiktakanje ure, je pa neki med css in trr. Ni nič hudega, ampak, če ni treba, potem tega ne rabim. Mislim da je to to, kar nekateri odpravljajo z dodatnimi diodami, ampak v to se raje ne bi spuščal. Sem pa obiskal link, ki si ga zgoraj objavil, kjer razlagajo to operacijo, ampak (kljub temu da ne znam italijansko) mislim, da na začetku z velikimi črkami piše, da operacija ni potrebna, če imaš zadnji FW, ki to odpravlja ( Link). Je to res? Katera verzija FW je to? Je to tista, ki si jo nazadnje opisal? Je varna? Kje si dobil verzijo 3.07? Na Solari.com je še ni.

Aja pa še eno splošno vprašanje. Imam Eltin surround 5.1 sistem, priklopljen na Amstrada. Vse lepo igra, problem je le v tem, da Amstradov daljinec moti centralno enoto in jo kar izklaplja. Obstaja kakšno zdravilo za to?

Zgodovina sprememb…

karma ::

@LexLuthor

firmare 3.07 dobiš TUKAJ , sicer na amstrad.cc strani, varen je za vse verzije playerjev, ni blo nekih pritožb, za vsak slučaj si nekje spravi zadnjega "official" s katerim si flashal, če ti novi ne bo všeč....

Za motenje Eltinega surrounda z Amstradovim daljincem ne bi vedel...verjetno bi bile svinčene obloge unita kjer je IR sprejemnik preveč drastičen ukrep....lahko pa postaš v angleščini ta problem na omenjenem forumu...mogoče ima še kdo podoben problem...se kr trudijo moram reč vključno z novim Adminom (starega so takorekoč odstavili...)

cya
k.

matias ::

IR svetloba je še zmeraj samo svetloba in ne rabiš svinca, da jo ustaviš :)
Poskusi uskladiti frekvenco s potenciometrom, vendar moraš potem tudi na receiverju zadet isto frekvenco... po občutku je to zajeban :\
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

CaqKa ::

lexluthor: za drugo vprašanje se pozanimaj v oddelku elektrotehnika in elektronika bodo znali pomojem več pomagat.. če bo pa brane2 zainteresiran pa ti bo verjetno kar cel postopek razložil kak naštelat na drugo frekvenco :)

MEDENA ::

Če kdo kupuje player naj vzame v JAE-tu.....dobiš player+5.1 zvočnike za samo 28990 !!!!!!!

miha25 ::

lol res

tai ::

Evo naletih na nešto interesantno pa da i ja nesto postam,
izgleda bar meni na mediatek bazirani philips dvd player,
ali ovaj izgleda radi onako kako bi ja želio, pa šaljem da vidite,
valjda će i za Amstrada izaći nešto slično u bližoj budućnosti.

Nije na nekom bas razumljivom jeziku, ali iz slika se sve vidi. :)

http://www.zive.cz/h/Domacikino/Ar.asp?...

Lebowwwski ::

Zdravo!
sam se tud zanimam za nakup enga divx playerja, pa sm bil ze neki cajta odlocen za Yamado (6600), nakar zadnc dobim domov Philipsov katalog, v njem pa predstavlen Philips DVP630. Zdej me pa zanima ce ma kdo ze izkusnje s tem playerjem???? K se mi zdi zadva useen mal bols kot Yamada..... Sm pa ze preisku tale topic, sam nism nc najdu o tem playerju.

Tech007 ::

@Lebowwwski

Poglej mal bolš...

MP€ ::

Nabavio sam Philips dvp720sa/02 ,koji je najnoviji firmware , na kojoj stranici ga mogu dobiti i kako se nadograđiva ???

e-marko ::

Uf, kako so navalili...

Jezik očitno le ni ovira za zanimivo temo.

MP€: Na levi strani imaš funkcijo iskanje. Malo pa pobrskaj po celem topicu.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

kjask ::

Lebowwwski: Jaz imam Philipsa DVP 630 - odličen player je, samo večini v tem forumu ne bi ustrezal, ker še nima podpore za podnapise... delajo na novem firmwareju... baje bo v kratkem izšel :)
Od Philipsa 737 se razlikuje po malo boljšem vzorčenju zvoka in progresivnem scanu... Čip je isti...

Zanimiv članek v češčini...

LexLuthor ::

Samo kot zanimivost:

Poleg vsega, kar je navedel karma, novi FW (3.07) za Amstrad 3016dx definitivno rešuje tudi problem glasnega motorčka CD pogona. Player je po novem med predvajanjem popolnoma tih!

sergejp ::

Češki Firmware ELTA 8883

Evo ga, so čehi porihtali poljski firmware in dodali podporo tudi njihovi pisavi, v katero spadamo tudi mi - Win 1250! :))

Download:
1) http://www.sarai.cz/~ota/elta/
2) http://etchie.szm.sk/firmwaresk.html


Več o tem na njihovem forumu:
http://elta8883.wz.cz/viewtopic.php?t=10&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=25815579063282a4f5d8165cf93a5085


Je bil že čas!!! :D

sergejp ::

MEDENA ::

sergejp : w000t |O

Š Č Ž 8-O 8-O 8-O

grem probat KUJ :D

MEDENA ::

joj če bom kaj zjebal :'(

MEDENA ::

DELA :D

Šš
Čč
Žž

WEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :D

tai ::

Taj fw od elte 8883 si probal na elti ili amstrad dx 3016 ???
Pitam jer ja imam amstrada, i nisam siguran jer bi to radilo
normalno na mojem amstradu, inace moj je verzija 3016.401.....
Bar tako kaže na naljepnici iza njega.

MEDENA ::

ELTA8883

Jago ::

Sem namestil firmware na elto 8883 in zadeva dela lepo. Tnx. Sergejp, da si to nasel na netu.

Naj se link za ta firmware doda v tabelo.

Tai: ne priporocam, da namestis firmware od elte na Amstrada, ker ga lahko unicis. Playera imata res isti chip 1389 DE, ne pa tudi ostalih elementov. O tem je bilo ze govora tudi na tem forumu.

Naj se nekdo proba (ker meni pekac nagaja) posneti film ter dodati vec podnapisov na nacin, kot ga je opisal čeh.

primer:

kekec.avi
kekec.en.srt (angleski)
kekec.si.srt (npr. nasi znaki)
kekec.sr.srt (yugo)

ce zadeva potem deluje, ko se preklaplja s tipko subtitle.

sergejp ::

Ja nimaš kaj, čehi so dobro zrihtali zadevo! :D

Upam, da še bodo naredili kakšne modifikacije! 8-)

MEDENA ::

sergejp LMAO

isti film sem sprobal !!!!!!!!

:D

sergejp ::

:D :D :D

sem probal tudi to in sicer sem poimenoval datoteke tako:
kekec.avi
kekec.srt (slovenski)
kekec.hr.srt (hrvaški)
kekec.srb.srt (yugo)

in res dela preklapljanje med podnapisi!!!

če daš kekec.srt ostane polje prazno ko vklopiš podnapis SUBTITLES ON (1):
ko sem dal kekec.hr.srt je napisalo SUBTITELES ON (2): Croatien
za kekec.srb.srt pa je spet ostalo prazno SUBTITLES ON (3):


nevem katero točno oznako so dali za našo državo, naj nekdo proba kekec.si.srt če bo izpisalo slovenien

bi pa priporočal, da si shranjujete tako kot prej (kekec.srt) in potem še ostale kekec.hr.srt, da nebo kje dala Elta popravka, ki bo boljši in te funkcije ne bo podpiral in potem si lahko požvižgaš pod nosom med preklapljanjem podnapisov.

lp

sergej

Hux ::

Jah ta philips 737 ma neko nasty napako. Dolocene filme prikazuje kot da bi bli z voscenko narisani. Samo nasreco se z pritiskom na system knof in izhod z menija slika popravi.

Me res zanima ce bojo kdaj sumnike uvedli v philipsa pa pisavo povecali vsej za facto 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

tai ::

Eltin 3888 fw sa titlovima RAAAADDDDIIIIIIIIII
i na Amstradu bar mojem 3016.401...,
na 3016.311 nisam siguran da se isplati probavati, jer
su me takve egzibicije zadnji puta stajale muljanja
uvih u dućanu pa su mi dali sad ovaj 3016.401, ali onda sam
stavio Amstradov 3.06 umjesto 1.07 firmware pa nakon toga
nije bio procitao niti jedan medij stoga to ne pokusavajte.

Ali ovaj Eltin provjereno radi na mojem dx 3016.401...,
jedino sto pise ELTIN logo kad se upali.

Al sam bio sretan kad se upalio :-)))))))))))

Pozdrav
Kažu da sreća prati budale, izgleda ima nešto u tome. :-)

Tech007 ::

Jaz imam Amstrada z 3016.402.Kaj bo deloval tale nov Eltin na mojemu???

podtalje ::

A je kdo junak da Yamada 6600 z Eltinim FW flasha? 8-) 8-)

aceman ::

Tole je pa lepo slišat podpora čšž za elto 8883. :D
No sj počasi bo stvar brezhibna, ampak ni mi jasno kk se lahk najde kr en Čeh in stvar spedena. Kaj sploh delajo te firme od elte fo mediateka. Ne morem verjet, da nimajo ljudi ki bi bili sposobni porihtat te stvari. Glede na to koliko se že to vleče bi reku, da more bit v ozadju neki večjega, kaki pritiski iz filmske industrije al pa kj podobnega.
Toliko o moji teoriji zarote.>:D
Aceman

tai ::

@Tech007

Vjerujem da bi radilo bez problema posto je hardware od 401 i 402 gotovo identičan
koliko ja to znam (pročitah to negdje na talijanskom lnx.pcsport.it forumu),
ali su zato 311 i 312 drukčiji od 401 i 402, samo moje mišljenje.
311 je sigurno po nečemu drukčiji od 401 jer fw 3.06 na 401 radi a na 311 ne.
Isto tako piše negdje da je 3.06 za rev. 401 i 402., dok je 1.07 za reviziju 311 i 312.
E sad nebih ti znao probaj sam zakljuciti ali nemoj kriviti mene ako ne radi posto ti niti
ja nisam 100% siguran.

Pazi meni se 311 uredno upalio na fw 3.06 samo se nije htio pročitati niti jedan CD/DVD
inače sve je ostalo izgleda bilo u redu.

Jer znas da ti u trgovini nece priznati garanciju ako ga uaple a ono pise elta.
Pozdrav

sergejp ::

Če veš česko, si tole preberi:

Nové: Modifikovaný firmware pre prehrávač Elta 8883A (SK & CZ support only)
Pôvodná verzia je 5.0.3.5_2 pre Elta 8883A.
Plná podpora diakritiky pre slovenskú a českú abecedu podľa CP 1250. Do firmvéru sú doplnené potrebné znaky pomocou editoru. Znak 'medzera' je urobený užší. Firmvér bol tiež testovaný a je funkčný aj na prehrávači Amstrad 3016. Testovacie titulky: SK_CZ_test.srt
Stiahnutie 8883A_5.0.3.5_2.zip 745kB


Ne vem točno kaj pomeni, lahko pa si sam bolj natančno pogledaš na tej strani: LINK.
Še boljše pa da jim pišeš in natančno vprašaš kerga Amstrada ma v mislih.

Jaz se zaradi enega šumnika ne bi igral z playerjem.

tai ::

@podtalje

Ne pokušavaj, koliko znam bilo je rasprave i o tome na drugim forumima, ali obrnuto
frajer je htio staviti yamadin fw na eltu 8883 i nije dobro završilo, doduše uređaj se
upalio i ako se ne varam čak i pročitao cd, ali nije radio daljinski niti tipke na uređaju,
netko je isprobao isto tako sto samo sa Xoro 311HSD ako se ne varam, ali tamo je proradio
neki univerzalni daljinski.

Pogledaj svoj daljinski, uoči raspored tipaka pa ga usporedi sa eltinim, amstradovim, ili irradix-ovim
pa vidi da nije bas isti.

tai ::

@sergejp

Nisam ti bas najbolji u tim stvarima, ja ti za sve što nije na Njemačkom/Engleskom obično
koristim http://babelfish.altavista.com/ a on mi stvari prevodi na živo, a dosta jezika bome i podržava,
iako ne prevodi bas perfektno da se razumjeti.

Pozdrav

MP€ ::

Društvo tražim svugdje kuda ste me uputili, ali ne mogu naći ništa.

ginekolog ::

Imam philips dvp630. Na cdju je film.avi ter film.srt. Zakaj mi to čudo ne predvaja podnapisov? Zakaj ni na philipsovi strani novenega suporta za ta model (firmwar). Tx
Divers do it deeper.

sergejp ::

Vsi Philips dvd/divx playerji na našem ozemlju (Software, Documentation,Troubleshooting) -> LINK.

Kakor vem 720xa podpira podnapise (primer: kekec.avi, kekec.srt ali kekec.sub, .smi, .ssa, .txt) brez nadgradnje softwera.
Za 630 je softwer tukaj -> LINK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

Zheegec ::

Mimogrede prosim za nasvet. Iščem poceni komponento (za parentse:D ) , ki predvaja DivX, Xvid (DVD itaq),... Kaj pravite na tole:
>>Yamada H8000X
>>Speaker H80000 mit DVX-6600
Za 29K v JAE cel komplet, sedaj me zanima če je to crappy komponenta in pa če mogoče kdo ve kakšni so ti zvočniki!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gibson ::

Kaj zdaj, ko je ta češki Firmware za elto, mora še vedno biti isto ime za film in podnapise ? Ne razumem zakaj preklapljati med slo, hr, srb podnapisi . Saj itak cela bivša yuga razume slovensko (če seveda hoče in se potrudi)?!

laibachnsk ::

A ta yamada predvaja dobro tudi DVDje in ne samo divxe.Prebral sem da ne predvaja dual layer dvdje?(vsidvdji so dual layer).Verjetno ne bo predvajal te ta nove dual layer dvd-+r medije?

kjask ::

Ginekolog: Firmware na Philipsovi support strani za DVP 630 še ne omogoča podnapisov... Zadevo pripravljajo za naslednjo nadgradnjo! Podprti bodo srt in sub podnapisi... oz. kot pri 737...
Skratka: počakat bo treba...

Hux ::

Nena se prevec veseli glede Pilips podnapisov sej so kompletno neberljivi na Wide screen divixih. Edino tiste z vlkimi robi se da brat ampak ce mas 16:9 tv si se tam v dreku lol.

ginekolog ::

@kjask: wtf, prodajalec je fotru zagotovil, da vsi podnapisi delajo pi 630. :( Škatla gre nazaj, ker smo ravno zato kupli (showcenter pa že imamo, ki tut ne zna podnapisov ) :\

edit:

Samo na njihovi strani pa bi naj to podpiral:

Self-help for product: DVP630/02

Common subtitle files accepted with extension .smi, .sub, .srt, .ssa, .txt


Odkod ti info, da 630 ne podpira?
Divers do it deeper.

Zgodovina sprememb…

MP€ ::

Moj dvp720sa/02 ne predvaja divx podnapisov niti sub,niti srt (te sam samo testirao), svejedno i ako su ista imena (film.avi / film.srt ili film.sub) .Regijski sam ga odkodirao.Vjerovatno ga treba nadograditi. S čime i kako još neznam.8-O

cmurek ::

MP€

Meni delajo čisto normalno brez vaske nadgradnje.

Probi smpreminjat podnapise s programom SubtitleWorkshop251. S tem programom nisem imel nobenih problem pri pretvarjanju podnapisov. Meni delajo čisto normalno. Mogoče je pa kaj s komponento narobe.

ginekolog ::

Ok ta philips 630 gre nazaj, ker ni podnapisov. Sedaj pa me zanima, a je bolje vzeti elta 8883 (kd vidim, delajo celo šumniki), ali morda philips 737(baje so mali podnapisi) . Ali kaj tretjega? (denar ni ovira). Hvala za objektiven nasvet.
Divers do it deeper.

kjask ::

ginekolog: Če denar res ni ovira, vzemi KISS DP500...

- Predvaja: CD/RW, DVD, MPEG-4, DVD+-RW, Ogg Vorbis, MP3, DivX 3.11, DivX 4, DivX 5, XviD, JPEG
- Dolby Digital, MPEG Audio Decoding
- Dolby Digital/MPEG 5.1 Digital Output
- Progresiv scan preko Scart-a
- Standardne funkcije:Play, Pause, Stop, FF, RW, NEXT, PREV
- Priključki: Scart, S-Video, audio/video izhod, optični digitalni izhod koaksialni digitalni izhod, mrežna 10/100
- Izbira jezikov, podnapisov
- Izbira naslovov, poglavij
- Upočasnjeno predvajanje (Slow Motion)
- Ethernet 10/100
- Kiss PC-link za prenos glasbe, slik in filmov (vsaj Windows 98)
- Daljinski upravljalec
- Dimenzije: 8,3 x 43 x 30cm
- Teža: 3800g

Podnapisi s šumniki za KISS niso problem...

DVP630 (ki ga boš vrnil) ima enak čip kot 737... ko bodo podnapisi za 737 kot je treba, bo tudi firmware za 630...

ginekolog ::

Ma etherneta ne rabim, ker mamo Pinnacle showcenter(divx komponneta brez dvdja, dela preko Lan), ki pa bi naj tut v kratkem dobil podnapise. Rabil bi torej nekaj ranga tega philipsa, pa da igrajo podnapisi. Eni hvalite 720 philipsa... mogoče pa bi to bilo fino.
Divers do it deeper.

cmurek ::

ginekolog jest ti povem, da philips dvp720sa dela res odlično. Nima nobenih težav pri branju DVD ali CD-jev različnih znamk. Dela tiho. Podnapisi so v redu, vendar nekoliko majhni. To je moja edina zamera ampak se hitr navadiš.
Zvok 5.1 tud dela brezhibno.
Zaenkrat brez problemov dela. upam, da bo tako tud vnaprej!

sergejp ::

ELTA 8883

pri preklapljanjem podnapisov vam poimenovanje podnapisov npr.: kekec.si.srt ali kekec.slo.srt ne bo koristilo, saj naj bi po navedbah češkega kolega Jardosa (ki me je opolnil za Win1250 Firmware - Jardos hvala ti! - opp. tudi čehi spremljajo naš forum) bile možne le te države: English, French, Spanish, Chinese, Japanese, Korean, German, Portuguese, Italian, Thai, Swedish, Danish, Norwegian, Finnish, Duch, Icelandic, Hebrew, Greek, Croatian, Turkish, Polish, Hungarian, Czech, Russian, Indonesian.

Bi pa prosil unga, ki je nekaj strani nazaj dal gor tist program za monificiranje podnapisov, če lahko še da opcijo za elto, ki ne bi spremenila šumnikov, ampak bi jih samo pomaknila v sredino. Hvala!
Tako bi si lahko spekel na cd kekec.srt za navadne in kekec.2.srt za sredinsko poravnane podnapise.


Lp,

Sergej

MEDENA ::

to je naredil podtalje če se ne motim......
««
25 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857085 (13186) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724390 (9004) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524587 (5085) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922226 (10035) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531265 (14518) Stepni Volk

Več podobnih tem