» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
19 / 45
»»

Jago ::

Firmware za yamado je Beta, da ne bo pomote.

sergejp ::

PiCniK

Podnapisi niso spodaj na črnem pasu ampak zgoraj na filmu.

Ko boš gledal 16:9 film na 16:9 tv boš videl in vedel zakaj je tako! Če so podnapisi pod filmom na črnem robu, se jih seveda ne vidi ko preklopiš na 16:9 način! Torej so dobro naredili!

--------
Podnapisi nimajo obrobe??? (belo ozadje/film... neberljivi podnapisi)

Saj pa so v sivem pravokotniku, torej se čisto ok vidijo tudi na belem ozadju!


lp

sergej

p.s.: ni vse tako črno kot tebi zgleda!

CaqKa ::

p.s.: ni vse tako črno kot tebi zgleda!

mogoče za nekoga ki je na balkanske razmere navajen.

Saj pa so v sivem pravokotniku, torej se čisto ok vidijo tudi na belem ozadju

ma daj nehaj no.

sergejp ::

do sedaj razmer sploh ni bilo, zato je boljše vse kar je več kot nič. 8-O

p.s.: mogoče bo kaj od elte do novega leta ;)

e-marko ::

Malo se tolažim, da če so za Yamado že neki beta, potem tudi za Elto ne morejo biti daleč. Ali pač?:\

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

pivmik ::

CaqKa
mogoče pa je kdo slikal film v katerega so podnapisi hardcodec zapisani
hardCODEC ???
Verjetno si mislil da so subtitles harcoded

sergejp:
Ko boš gledal 16:9 film na 16:9 tv boš videl in vedel zakaj je tako! Če so podnapisi pod filmom na črnem robu, se jih seveda ne vidi ko preklopiš na 16:9 način! Torej so dobro naredili!

Dej ne s takimi...
Podnapisi imajo za bit spodaj NE GLEDE na film.
Tudi če je film zoomiran, pan-scaniran, rotiran, aspect-ratio-fixiran imajo podnapisi za BIT NA SVOJEM MESTU ne glede na to kje se slika filma.

Ok recimo, da je pravkotnik (ozadje podnapisov) polprozorno sivo in berljivo v zelo svetlih scenah (belo ozadje).
Bi bilo pa dosti boljše, da so podnapisi beli s črno obrobo še TVSLO 1 & 2 so to spoznali.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

Verjetno si mislil da so subtitles harcoded >>>
da .. zgleda da se mi je nekje šlrat pojavil :)


Bi bilo pa dosti boljše, da so podnapisi beli s črno obrobo še TVSLO 1 & 2 so to spoznali. >>> že tak dolgo nisem gledal da sploh nea vem :) tak morjo bit pri divxu podnapisi. Podnapis More imet DVE barvi, zato da zadovoljiš zelo svetle ter hkrati zelo temne scene.

sergejp ::

Če ostanejo podnapisi na istem mestu, tudi ko zoomiraš sliko je to cool, ne pa kot je to primer na spodnji sliki, kjer potem ne vidiš spodnje vrstice teksta.

4:3


Zoom 16:9



Lp,

Sergej

CaqKa ::

ja samo to ti zumiraš na tvju ne pa na divxplaerju

sergejp ::

Zanimivo!

Tukaj sprašujejo, če je že kdo probal FW od Yamade 6600 na Elto 8883?

Je pa en odgovoril, da je probal FW od Amstrad 3016 na Elto 8883 in da so delali podnapisi (sicer naj bi bil FW alfa verzije) in ko je malo previl film so podnapisi izginili.

kokoon ::

prav zdaj bom sprobal amstradov fw na elti8883 s serijsko, ki se zacne na 310.
[kokoon]

kokoon ::

NE DAJAJTE AMSTRADOVEGA FW-JA NA ELTO8883!!!

ravnokar sem unicil player, za katerega sem placal 40k sit in sem resnicno slabe volje.
[kokoon]

Dr_M ::

sam te zadeve nimajo nobene idiotproof zascite?!8-O :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kokoon ::

ne, nimajo.

pa tud zdej lahko brez slabe vesti priznam, da je tale elta8883 nabrz najbl bedna stvar pod soncem. pomoje da si bom v kratkem kupil en cheap player za 15k sit in bo playal veliko vecino muvijev (za razliko od tele elte8883), VKLJUCNO S PODNAPISI, in cakal na boljse case.

resnicno slab dan.
[kokoon]

pivmik ::

sergejp
Podnapisi so tukaj HARDCODED!
So posneti v sliko filma.

Pri DivX filmih pa so ponapisih praktično vedno ločeni od filma, zato jih lahko prikazijemo teoretično kjer se nam zapaše. Torej... ko bi zoomirali bi podnapisi ostali na enakem mestu. Podnapisi se morajo postaviti glede na zaslon ne pa glede na sliko filma!
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

Picnik: se ne bi strinjal. Oz. potem moram imeti tudi moznost pomanjsanja podnapisov

pivmik ::

Kaj pa bi od linuxaša pričakoval drugega.

Zelo dobrodošla pa je seveda funkcija določanja velikosti pisave podnapisov.
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

Ce se mora podnapist postaviti glede na zaslon mora biti tudi moznost, da se postavi glede na sliko.

sergejp ::

picnik zate bo najboljše, da si na tv priklopiš pc, ker edino tam boš našel vso to podporo ki si jo želiš. 8-)

za podnapise pa ne govori o nekem lepljenju HARDCODED in ne pametuj če tega sam nisi sprobal, dokazal, videl na lasnte oči.
če res misliš da maš prav, potem pa mi razloži kako je s podnapisi pri DVDju, kjer si sam izbereš vrsto jezika podnapisa (slo,cro,eng,de...). torej so tudi tu podnapisi HARDCODED? ;) kako da ne, če pa se pri zoomiranju (preko dvd-ja ali preko tv-ja) skupaj s širino in dolžino slike premikajo tudi podnapisi in ne ostanejo skoz na istem mestu.

karma ::

@ kokoon -> jah, mal bi počakal...verjetno si dljal verzijo 05.00.03.06 namesto 05.00.01.07...slednji je za playerje , kupjene dec '03 -jan'04, taprvi pa za novejše serije, kupljene od feb+04 naprej...vsaj tako je pri Amstradu.
Sam sem kupil 3016 dec'03 in sem ga danes upgrejdal z 2.verzijo firmwarea.V tolažbo naj ti povem, da je cca 15 ljudi killalo svoj Amstrad z napačnim formwareom (vsaj toliko jih je pustilo e-mail), uvoznik Solaricom.it jim bo playerje zamenjal/popravil, ker je bila res zmeda 1.dan (24.04) glede tega, kateri firmware je za katero generacijo playerja.Zgleda, da so dvd loaderji različni, tako da se flashanje uspešno zaključi, izpiše se celo nov firmware v setupu, samo naprava ne prepozna ne CDja ne DVDja več.Naslednji dan je bilo na strani solaricom.it navodilo, kako z tipko setup in kodo 49540 ugotovimo, katero različico firmwarea imamo na aparatusu...in glej : celo 3 verzije firmwarea so bile ponujene v dload.
Amstrad 3016 ima po updateu izboljšano A/V sinhronizacijo, podporo divxom z audio WMA in seveda ->podporo za podnapise .smi in .srt (ime_filma.avi - ime_filma.srt). POdnapisi so poravnani levo, so bele barve in seveda namesto nam ljubih šumnikov ne izpišejo ničesar, tako da tam prikažejo enostavno prazen prostor (glej sliko...in ne -> niso hardcoded!)
Ostaja še naprej counter, ki ga je treba disablat in ikonca od zooma.
Tako da po moje je lastnikom Elte 8883 še mal za počakat in updateat z Elta firmwareom, čeprav so nekateri to naredili (več ali manj uspešno) z Amstradovim....Za prepoznavanje verzije playerja je na Amstradih in Elti majhna nalepka, zadaj pri napajalcu, tam, kje r gre ven kabl za štrom.Verzije 3016.311.xxx (preverjeno) oz 8883.310-311(nepreverjeno) uporabljajo firm.ver.05.00.01.07, verzije 312-320 pa 05.00.03.06....



cya
k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

pivmik ::

sergejp:
Dvomim, da ko daš pri DVDjih PAN-SCAN funkcijo(zoom) se podnapisi skrijejo pod spodnji rob televizije.
HARDCODED beseda pomeni, da so podnapisi neizbrisljivo ZAKODIRANI v sliko(v AVI datoeko, so dela filma, del slik filma). Zakodirani v sliko že na računalniku s določenim kodekom.
Jaz sem samo komentiral objavljeno fotografijo.


karma:
hvala za foto.
Še vedno ni podpore najbolj razrišenemu formatu MicroDVD - SUB.
LP, Gregor GRE^

kokoon ::

karma:
uporabil sem drugo, "popravljeno" verzijo amstradovega firmwarea, tistega najbolj desnega. in znotrej tistega pagea sem izbral tapravega glede na mojo verzijo. zelo sem bil previden.

vseeno je slo nekaj narobe. ker je stanje zdaj tako, da mi naprava ne prebere nobenega medija vec. tudi sam sem pomislil, da je problem v drugem kosu dvd drajva. tako sem dobil idejo, da bi zacasno zamenjal drive z enim iz amstrada (takim za tale firmware), ce bi potem drive deloval, downgradal firmware nazaj na eltin in potem nazaj zamenjal drive.

kaksne ideje ce bi to slo? kaksen prostovoljec ki bi bil pripravljen za kratek cas poizkusa posoditi amstrada? playerju se ubistvu ne more nic zgoditi, ker bi samo dvd enoto zamenjal.
[kokoon]

Hux ::

Jaz sem tudi kupil tega Philips govno. Mi je ze zal. Podnapisi so kompletno zanic. Zuti mali da se psloh neda brat. Sploh pa ce je Divx widescreen.

Prav zanic je to. Drugace spila vse Divixe in Xvide kaj sem jih probal ampak vseeno. Podnapisi so simple gnoj in neuporabni. Ce je velikost fonta 7 in zuta lol. Daj kaj se te zezajo.

Firmeware je .19
Nekaj sembral da govorite o raztegnjenem videu? Kaj mislite stem? Se da Divx ki je bol mala resolucija raztegnit na widescreen ampak brez zooma ki je tak nauporabna zadeva. Kaj sploh to davajo zraven DVD playerov.

En je sicer nekaj pravo da so oblubili za 29 firemware "latin 2" (sumiki al kaj je to) in spremembo barve in velikosti podnapisa ampak se je izkazalo da so en kurc nareldi. Tisti firemware ko so izdali prvic ni vseboval obljublenega in drugic so ga sami spet odstranli sej so zjebali aC3 zvok v filmah.
Pravo govno. Jaz sem fotru pravo kupi si neki kurcev racunalnik a ne on hoce met Divx govno.
Zaj pa nej bere te podnapise ce ce al pa se nej nauci anglekso boli me k.!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Caligula ::

No, kak je ta Silva Schneider 404 iz Mercatorja?
Dela?
Ne dela?

Podnapisi?...

Kdo ve?

nosk8fx ::

prosil bi, če mi lahko pomagate glede prave nastavitve za 5.1 zvočnike na Elti (elta 8883 mp4) - elto mam povezano z zvočniki z tistimi šestimi rdeče-belimi vtikači (center, woofer, front, sorruond), vendar nevem v nastavitvah točno kako mora biti?! prosil bi za pomoč!!
lp,Sašo

Olajuwon ::

Eno prašanje mam za vas nevedneže... Zakaj divx playerje delajo same neke leve firme? Zakaj ni nič modelov od Sony-a, Onkyo-ta, Marantz-a?:\ Jaz bi kupu en divx player... samo dokler ne bodo delali kot je treba in jih bodo fabricirale neke leve firme jaz ne mislim ga kupit!:\
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

e-marko ::

Ne vem... Ker so preveč "visoko" in dokler ne bo nujno ne bodo podpirali nečesa, kar jim zmanjšuje dobiček od DVD-jev?
Sicer pa imaš Philips. To pa menda ni leva firma?

Zavedaj pa se, da boš dal za divx player od Sony-ja (ko bo :\ ) kar precej več od kakšne Elte ali katere druge firme z enakimi karakteristikami. Vsaj tako je z DVD predvajalniki (moje izkušnje).

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Gandalfar ::

zato, ker divx playerji itak spodbujajo filmsko piratstvo in je logicno, da jih velike korporacije ne podpirajo

WildTHink ::

Glede levih firm... leve firme se bodo potrudile da ti bo predvajalnik bral čim več medijev saj ne forsirajo nekega formata oz. zapisa na medij.. to pa se ne pomeni da bo firmware/čip tolk močn da bo znal odkodirat vse... sam medij pa ti bo prebral.

Primer: DVD+RW zbluzi na stičevem cenovno "profesionalnem" DVD predvajalniku. Medtem ko na mojem dela BP. Namenoma sm spustu firmo, ker ne vem modela. Samo vem, da je bil skoraj 3x dražji od mojega.
So... are you red or blue?

CaqKa ::

nekak tak kot so zgaraj povedali...
poleg tega ko bo kera firma izdala vun svoj player... če že.. potem bodo tajvanci spet leta spredaj.
no danes/včeraj so mi iz nakupa iz hofer prinesli stari zraven silvo schneider 504. kaj več poročam ko naredim teste :)

e-marko ::

Še nič stestiral?

Daj malo napiši, ker drugače bo ta tema ratala preveč stara...:D

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

CaqKa ::

nimam nobenga filma z podanpisi da bi lahko sploh kaj povedal. pa itak niti v navodilih ne piše da bi naj podnapise podpiralo.. na vsak način vobsub podnapisov ne podpira.
ima pa rgb izhode, scart, cinch video, svideo, 5.1 analogne izhode, ter zadaj še prekloplnik za progresive scan (verjetno za rgb priklop na projektor).
filme ki sem jih do zdaj gledal so bli mislim da v glavnem xvid.
po previjanju filma naprej ali nazaja ostaneta zvok in slika sinhronizirana.
pladenj je zelo tih in zelo počasen.
jaz sem zaenkrat zadovoljen.

pivmik ::

dvomim da bod sploh kdaj divxplayerji podpirali VobSub podnapise, kajti, taki podnapisi so zapisani kot slike in ne kot tekst(kar velja microdvd sub in srt format).
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

take podnapise bi moralo najprej brat ker je podpora za te podnapise že v dvd delu...
samo povedat bi moral playerju da so že demuxani in so posebej v fajlu. ker v bistvu so vobsubi direct stream copy kot je to v vobu. čist isti podatek.

LexLuthor ::

Zdravo!

Temo spremljam nekje od sredine in tudi sam cakam, da Elta 8883 postano to, kar naj bi bila (machina ultima). Do takrat bom se malce pocakal. Zanima me pa naslednje: kako bi se obnasal DivX player, ce bi imel vec filmov shranjenih na DVD nosilcu, torej vec DivX-ov (po moznosti s podnapisi) na enem ploscku. Bi to delovalo? Lahko kdo to sproba na svoji masini?

S tem bi namrec lahko mocno skrcil kolicino CD-jev, pa se resil problem tistih filmov, ki so na vec CD-jih.

Ima ze kdo izkusnje z novim DivX Philipsom (ne 737 ampak onim drugim)? Na prvi pogled izgleda kot stvar z najvec potenciala, za katerega se mogoce splaca placat kakih 10K vec. Ali kdo ve, kaksen cip uporablja?

LP

Lex
www.pasice.si

bmen ::

za Lex-a

Več filmov na DC/DVD yamada pokaže tako kot rzaiskovalec v winsih, premakneš se na želeni posnetek in ga predvajaš - simpl kot pasulj, filmi so lahko tudi različno kodirani - v glavnem - vse filme, ki jih imam mi je doslej prebavil brez problemov.

Lep pozdrav
bmen

Cveto ::

Res je!

Jest sem probal nametat vse živo gor: 2 filma z podnapisi (2 AVI fajla + 2 SRT fajla), ene par MPG fajlov, par slikc(jpg) in par MP3-jev v folderjih!

In vse je špilalo brez problema! z kurzorjem se pomikaš me fajli in izbiraš! Pri filmih s podnapisi najprej izbereš podnapis in nato film.

Venturer ::

Jaz sem nadgradil yamado z beta fw-jem in nekatrei filmi delajo bp z podnapisi, nekateri pa na začetku delajo potem malo izginejo, kdaj se napiše ena dolga cifra tik preden izginejo, potem se spet pojavijo pa zginejo. Pa če npr. previjam naprej so podnapisi tudi tam kjer so pri prejšnjem poskusu izginili?! Zanima pa me če je to mogoče zaradi slabše kvalitete praznih cd- jev ker ti ki jih zdaj uporabljam mi recimo ko posnamem mp3 glasbo, jih nekateri cd playerji nočejo predvajat, ki pa mi ostale posnete cd-je vedno predvajajo b.p.
l.p.

CaqKa ::

lexluthor: na prvi strani imaš lepo eno rubriko "Bere ISO/DATA DVD:" v njej je zapisano to po čemur sprašuješ.

boggi ::

Zanima me za kateri player naj se odločim (podnapisi, zvok, slika) med tema dvema
NORTEK NDVX - 110 in YAMADA dvx 6600

CaqKa ::

sam se odloči:
nortek
yamada

matjazt ::

Zdravo!

Imam netipično željo: na DivX predvajalniku hočem poslušati (in tudi izbirati!) MP3 muziko, ne da bi prižgal televizor. Poznate kakšno napravo, ki kolikor toliko udobno omogoča kaj takega? Yamado 6600 sem šel preizkusit, pa je na njej kaj takega popolnoma neizvedljivo. Na Philipsu 737 baje tudi. Imam kaj več šans, če se odpovem divx-u?

Lep pozdrav in hvala!

CaqKa ::

Na totih tajvanskih je tak da ko daš cd/dvd noter na katerem so slike/mp3ji/data/mpgji se zažene root dir...
tak da v bistvu samo play stisneš in bi že moralo delat...
ne verjamem da so drugi playerji kaj extra drugačnejši

sergejp ::

pri vseh je tako da stisneš play in začne igrat (ne rabiš nobenega dispeleya zato), razen če maš mp3-je po direktorijah, potem se moraš na slepo sprehajat po njih (tudi ne kaj pretirano težkega).

MEDENA ::

mater tile ELTA support = PIECE OF SHIT

MAJ kle ona pa 0

mamu jim spalim ;((

kiska ::

...samo v vednost vsem ki jih mika yamada 66008-O ...jest sem ga moral vrnit v štacuno, ker se daljinec meša (povečam volume---pa začne dvd šopat film z 16x hitrostjo odvisno kolikokrat pritisneš..tolk hitrej špila...;(( )--z mojim Onkyo reciverjem, ki sem ga kupil v kompletu z Jamo zvočniki v Harvey-u (akcija za 180K) u glavnem ta kombinacija je totalno neuporabna;(
Joze Moze ....vsak dan.... ..in hoče!!

kiska ::

..aja pa še en predlog....a bi se dalo v tabelo napisat kdo je uvoznik za določen DVD

LP

CaqKa ::

vpisal sem tisto za kar sem dobil podatke

_Sajmon_ ::

Čist slučajno sem šel pogledat na http://www.p4c.philips.com/files/d/dvd7... in kaj najdem? Nov firmware za philips 737. Evo spremembe:

New features in 4.1.35:
· Support for Cyrillic Characters
(Press SUBTITLE more than once to select and choose the type of font support (Latin1, Latin2 or Cyrillic) for your language)
· Enhanced property display of MPEG-4/DivX video files
· Enhancement made for display of DivX subtitles.
· Support latest DivX codecs, including DivX 5.1.
· General improvement

Je že kdo probal?

podtalje ::

Nekaj podatkov za Yamada 6600 tabelo
Čip: MT 1389
Podprti kodeki formati: XviD, Divx
Qpel in GMC: Da (razen GMC pri Xvid)
Podnapisi: da (.srt)
- Obroba podnapisov: ne (so na sivi podlagi)
- šumniki v podnapisih: ne
Optični/koaksialni izhod: da/da
Zoom: da 2x, 4x, 8x, 1/8, 1/4, 1/2
Vhodni mediji: vsi
Bere ISO/DATA DVD: da
Regija: oklenjen
Previjanje divx: da(2-16x)
Okvirna cena: 28.900

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()
««
19 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856918 (13019) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724332 (8946) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524572 (5070) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922168 (9977) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531247 (14500) Stepni Volk

Več podobnih tem