» »

Osnovno programiranje

Osnovno programiranje

«
1
2

Hypathia ::

Zanima me, kaj se razume pod pogojem "programiranje - osnovno", ki ga delodajalec v ne-IT panogi navaja pod "računalniška znanja"? Kaj vse se pričakuje, da znaš, s čim lahko to najbolje dokažeš? Hvala.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Odvisno od podjetja do podjetja. Nekateri smatrajo excel ali pa setup facebook in ista profilov kor programiranje.

Ce pa je podjetje tehnicno zrelo, pa pomeni, da poznas logiko programskih jezikov ampak, da ne potrebujes znanja specificnega jezika in bolj specificnih knjiznic(setov prepripravljenih ukazov). Te osnovne logike te naucijo sole in fakultete, na katerem jeziku pa je bolj kot ne irelevantno.

Za okus, da bo bolj jasno. Moras poznati podatkovne tipe, zanke, pretok podatkov, povezovanje itn., pac kar je skupno veliki vecini programskih jezikov.

PrimoZ_ ::

Mogoče je mišljeno, da znaš recimo v R ali Pythonu spravit skupaj kako skripto za kako analizo in obdelavo podatkov ?

To je dejansko neka stvar, ki jo tudi znanec dela v popolnoma ne IT firmi, v zadnjih letih se je spoznal z R in potem še Pythonom, ki ju uporablja za izvajanje nekih statističnih analiz in modeliranje.

Najprej so to delali v excelu, sam tit so že davno prerasli, potem pa pridejo zmogljivejša orodja.
Pa daleč od tega da bi bil programer. Pozna svoje področje, potem se je pa že sprot naučil toliko sintakse kot rabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

TheBlueOne ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mogoče je mišljeno, da znaš recimo v R ali Pythonu spravit skupaj kako skripto za kako analizo in obdelavo podatkov ?


Zna biti, da kaj v tem stilu, ce je govora o Pythonu:

http://zalozba.fri.uni-lj.si/moskon2020...

Hypathia ::

Seveda ne gre za excel, to je posebej, cel "paket" izgleda takole:

Računalniška znanja:

urejevalniki besedil - osnovno
delo s preglednicami - osnovno
delo z bazami podatkov - osnovno
programiranje - osnovno
poznavanje računalniških omrežij - osnovno
poznavanje operacijskih sistemov - osnovno
računalniško oblikovanje - osnovno
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

PrimoZ_ ::

To nič ne pove. To zgleda tipičen primer oglasa, ki ga piše nekdo ki sploh ne ve kaj iščejo in namečejo notri kar vse po vrsti.

TheBlueOne ::

Ma ni nujno, lahko da samo iscejo nekoga in je lahko direkt iz sole/faksa. Dandanes je skoraj vecina oglasov takih, ker podjetja vzamejo prakticno vse, kar ima potencial. To je skoraj opis predmetnika kaksne racunalniske sole kjer je izvzet recimo tuj jezik in podobno.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Tako izgleda večina objav za zaposlitev. A pri računalniških znanjih ni nekih splošnih standardov kot to velja za znanje jezika?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

GupeM ::

Sem že videl oglas za čistilko, kjer so bili enako zahtevani vsi zgoraj našteti kriteriji. Kot da kadrovnik/kadrovnica ne ve, da lahko polje pusti prazno, potem pa pač izbere osnovno.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

Tako izgleda večina objav za zaposlitev. A pri računalniških znanjih ni nekih splošnih standardov kot to velja za znanje jezika?


So, ampak ce ze tukaj ne ves niti priblizno kaj kaj pomeni, potem ti bodo delovali kot kitajscina. Tak oglas praviloma pomeni, ce ga prevedem kot celoto "Smo pripravljeni vzeti tudi zacetnike.". Ce je racunalnisko podjetje, potem ima morda se kaksen oglas v smislu "Senior Razvijalec", "CSS, JavaScript, Ruby on Rails, SQL".

Ampak velja samo, ce je podjetje, ki zadeve pozna. Kakor sem omenjal in omenjajo tudi drugi je lahko tudi za karkoli, ker HR zna biti okoli teh zadev kar zmeden.

Zgodovina sprememb…

8====D~~ ::

Ja pokliči jih in jih vprašaj.

Drugače pa čestitam, da si iščeš službo, namesto da cel dan smetiš po S-T-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 8====D~~ ()

RedDrake ::

Točno to, kar pravi GupeM.
Če ni nekih specifik to lahko pomeni dvoje:
- ni bilo opcije pustiti polje prazno
- zahteva se vsaj splošno poznavanje tematike v smislu kaj to je in kje iskati nadaljne informacije, če bi bile potrebne

PrimoZ_ ::

Ampak OP je napisal, da gre za NE IT službo.

Tam v 99% primerov ne rabiš poznavanja omrežij, operacijskih sistemov, ...
Prav ti lahko pride osnove programiranja, da lahko uporabiš Python, R, ... za kako skripto za kako obdelavo in analizo podatkov. Ne boš pa sedaj razglabljal o operacijskih sistemih in omrežjih.

Zato je moje mnenje, da ne vedo kaj iščejo ali pa kot rečeno zgoraj forma ne omogoča pustiti polja prazno.

eventyrer ::

Hypathia je izjavil:

Seveda ne gre za excel, to je posebej, cel "paket" izgleda takole:

Računalniška znanja:

urejevalniki besedil - osnovno
delo s preglednicami - osnovno
delo z bazami podatkov - osnovno
programiranje - osnovno
poznavanje računalniških omrežij - osnovno
poznavanje operacijskih sistemov - osnovno
računalniško oblikovanje - osnovno


najbrž da znaš nekaj osnovnega narediti na s podatki spletni strani, ker boš deklica za vse in nočejo plačevat urejanja spletnih strani. Morda rabijo preračunat kakšne podatke v skripti (bash ali python).

Hypathia ::

8====D~~ je izjavil:

Ja pokliči jih in jih vprašaj.

Če bi bila jaz delodajalec in bi me potencialni iskalec zaposlitve klical kaj pomeni osnovno programiranje ga prav gotovo ne bi vzela, ker bi sklepala, da nima pojma. Ne morem pa verjet, da ni nobenih standardov/certifikatov za to področje, kako pa potem delodajalec oceni kaj znaš a ti kar na lepe oči verjame?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

A pri računalniških znanjih ni nekih splošnih standardov kot to velja za znanje jezika?


Morda samo dodam, da so. Ampak so bolj certifikati za specificne zadeve. Zna biti, da potrebujes podoben trud za en certifikat, kot si ga prej za celoten tehnicni faks. Ce znas recimo C# lahko reces, da znas anglesko. Ce hoces biti mojster za eno podrocje imas v anglescini recimo poslovni jezik, v C# pa knjiznico za vodenje poslovnih evidenc, kjer je morda vec literature kot za celotne osnove jezika iz fakultete.

Sem imel na sumu, da si STEM predstavljas zelo poenostavljeno. Me veseli, da te konkretno zanima.

eventyrer ::

PrimoZ_ je izjavil:


Zato je moje mnenje, da ne vedo kaj iščejo ali pa kot rečeno zgoraj forma ne omogoča pustiti polja prazno.



ja, zato menim da rabijo nekoga ki jim bo packal spletno stran, posodabljal podatke na njej (morda menjal artikle v kakšni trgovini.......ker skoparijo pač nimajo prave trgovine ampak najbrž sami packajo nekaj na svoji spletni strani ali pa imajo celo samo facebook profil firme).

Hypathia je izjavil:

kako pa potem delodajalec oceni kaj znaš a ti kar na lepe oči verjame?


na podlagi izvedbe praktične naloge.

Če je ne dajo, pomeni da ne rabijo znanja programiranja.

Hypathia je izjavil:

Če bi bila jaz delodajalec in bi me potencialni iskalec zaposlitve klical kaj pomeni osnovno programiranje ga prav gotovo ne bi vzela, ker bi sklepala, da nima pojma.



Programerji ponujajo svoje znanje in ne prosijo za delo.
Mene zanima kaj ima firma ponuditi, kakšno bo delo in kaj bom od tega dela imel (nadgrajevanje znanja naprimer s čimer večam svojo vrednost).
Beseda prošnja pri programerjih ne obstaja. :D
Malo naduto ampak vseeno mišljeno precej resno.

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

Hypathia je izjavil:

Zanima me, kaj se razume pod pogojem "programiranje - osnovno", ki ga delodajalec v ne-IT panogi navaja pod "računalniška znanja"? Kaj vse se pričakuje, da znaš, s čim lahko to najbolje dokažeš? Hvala.

Osnovno je navedeno, ker delodajalec to znanje ne zeli ekstra placat, zato pa muti s taksnimi oznakami. Po domace povedano, bi zelel imeti multipraktika za minimalca.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Če bi bila jaz delodajalec in bi me potencialni iskalec zaposlitve klical kaj pomeni osnovno programiranje ga prav gotovo ne bi vzela, ker bi sklepala, da nima pojma. Ne morem pa verjet, da ni nobenih standardov/certifikatov za to področje, kako pa potem delodajalec oceni kaj znaš a ti kar na lepe oči verjame?


Ker ne poznas stroke. Vedno razlozijo kaj to pomeni, katere tehnologije uporabljajo itn. Moznost, da se bos na tem podrocju direkt iz faksa vsedel in delal, kakor lahko recimo s tujim jezikom so prakticno nicne. Ce pa si mojster neke nise, potem tudi tocno ves kje in kako lahko isces.

widj3098dj32 je izjavil:


Osnovno je navedeno, ker delodajalec to znanje ne zeli ekstra placat, zato pa muti s taksnimi oznakami. Po domace povedano, bi zelel imeti multipraktika za minimalca.


Pa ni pravilo. Meni samo deluje genericno. Poklices in izves, vse ostalo so spekulacije.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Hypathia je izjavil:

8====D~~ je izjavil:

Ja pokliči jih in jih vprašaj.

Če bi bila jaz delodajalec in bi me potencialni iskalec zaposlitve klical kaj pomeni osnovno programiranje ga prav gotovo ne bi vzela, ker bi sklepala, da nima pojma. Ne morem pa verjet, da ni nobenih standardov/certifikatov za to področje, kako pa potem delodajalec oceni kaj znaš a ti kar na lepe oči verjame?

Sedaj pa ta post obrni drugače.
Če so oni delodajalec in deloiskalec nima pojma kaj osnovno programiranje, te prav gotovo nočejo.

Ali pa ne znajo napisati, kaj želijo in bo en telefonski klic dolg 3 minute rešil vse.

Lahko pa si dopisujemo tu še mesec dni, medtem ko boš ti v Trstenjakovi kleti kričal, da ni služb.

eventyrer ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce pa si mojster neke nise, potem tudi tocno ves kje in kako lahko isces.


Točno to. In imaš vso pravico zahtevati seznam nalog s katerimi se boš ukvarjal še preden do razgovora pride.
Kaj ti če ti ne znajo povedat kaj točno s tem mislijo je odgovor jasen...ne vedo kaj rabijo in boš deklica za vse.

widj3098dj32 ::

Vetrpiha je izjavil:

Hypathia je izjavil:

8====D~~ je izjavil:

Ja pokliči jih in jih vprašaj.

Če bi bila jaz delodajalec in bi me potencialni iskalec zaposlitve klical kaj pomeni osnovno programiranje ga prav gotovo ne bi vzela, ker bi sklepala, da nima pojma. Ne morem pa verjet, da ni nobenih standardov/certifikatov za to področje, kako pa potem delodajalec oceni kaj znaš a ti kar na lepe oči verjame?

Sedaj pa ta post obrni drugače.
Če so oni delodajalec in deloiskalec nima pojma kaj osnovno programiranje, te prav gotovo nočejo.

Ali pa ne znajo napisati, kaj želijo in bo en telefonski klic dolg 3 minute rešil vse.

Lahko pa si dopisujemo tu še mesec dni, medtem ko boš ti v Trstenjakovi kleti kričal, da ni služb.

Nevem, meni to izgleda kot slab oglas za delo, ce je dvoumen in zahteva da izgubljam cas z nekim poizvedovanjem, kaj so mislili z napisanim. Verjetno se placa ni zraven navedena, stavim pa 100€ zato ker potem nobeden nebi poslal prijave.

GupeM ::

eventyrer je izjavil:

ne vedo kaj rabijo in boš deklica za vse.

Mogoče si pa Hypathia to želi in točno to išče.

6bt9hmDwY ::

HR je groza od groze, tiste dekline so preveč empowered, sploh v velikih in znanih firmah.

Enega znanca niso sprejeli v neki firmi, ker kadrovnici (neka psihologinja ali kaj) ni bil všeč, ko je omenjal, da je iz procesov potrebno izločiti čustva. Zelo verjetno je trigerirala na to 'izločanje čustev', ker mora biti 'deterministično' ovrednotenje na osnovi inputov, vgrajene logike nekega sistema in je baje strokovnjaki niso mogli (ali želeli?) overrulat niti pri najvišji strokovni oceni. Možakar jim je naredil podatkovni model med razgovorom, mi je kazal slike potem. :-)

Menda se je situacija tako razpletla, da ga je kupila druga firma za 30% več potem. Še sreča zanj, bi lahko oni kadrovnici nakazal za eno večerjo.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

widj3098dj32 je izjavil:


Nevem, meni to izgleda kot slab oglas za delo, ce je dvoumen in zahteva da izgubljam cas z nekim poizvedovanjem, kaj so mislili z napisanim. Verjetno se placa ni zraven navedena, stavim pa 100€ zato ker potem nobeden nebi poslal prijave.


Iz konteksta si mislim, da se nekdo na delovno mesto prijavlja, kar pomeni, da ni v enako udobnem polozaju, kot tisti s tehnicnim znanjem, kateri pravilo dobivajo ponudbe. Ko isces, si tezko tako izbircen in tecen, kot pa ce oni iscejo tebe. Smo morda malo razvajeni.

Problem je, da imas spekter od totalnega sranja, do premium sans, razlike na prvi pogled pa ni. Pac moras iti tja, malo vprasati itn. pod nobenim pogojem pa ne izkljuciti moznosti samo ker se oglas zdi povrsen.

widj3098dj32 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

HR je groza od groze, tiste dekline so preveč empowered, sploh v velikih in znanih firmah.

Enega znanca niso sprejeli v neki firmi, ker kadrovnici (neka psihologinja ali kaj) ni bil všeč, ko je omenjal, da je iz procesov potrebno izločiti čustva. Zelo verjetno je trigerirala na to 'izločanje čustev', ker mora biti 'deterministično' ovrednotenje na osnovi inputov, vgrajene logike avtonomnega nekega avtonomnega sistema in je baje strokovnjaki niso mogli (ali želeli?) overrulat niti pri najvišji strokovni oceni.

Menda se je situacija tako razpletla, da ga je kupila druga firma za 30% več potem. Še sreča zanj, bi lahko oni kadrovnici nakazal za eno večerjo.

Lol. Verjetno je dodgal bullet, ker v taki firmi snezink nevem ce bi zelel delat. Their loss.

Vetrpiha ::

widj3098dj32 je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Hypathia je izjavil:

8====D~~ je izjavil:

Ja pokliči jih in jih vprašaj.

Če bi bila jaz delodajalec in bi me potencialni iskalec zaposlitve klical kaj pomeni osnovno programiranje ga prav gotovo ne bi vzela, ker bi sklepala, da nima pojma. Ne morem pa verjet, da ni nobenih standardov/certifikatov za to področje, kako pa potem delodajalec oceni kaj znaš a ti kar na lepe oči verjame?

Sedaj pa ta post obrni drugače.
Če so oni delodajalec in deloiskalec nima pojma kaj osnovno programiranje, te prav gotovo nočejo.

Ali pa ne znajo napisati, kaj želijo in bo en telefonski klic dolg 3 minute rešil vse.

Lahko pa si dopisujemo tu še mesec dni, medtem ko boš ti v Trstenjakovi kleti kričal, da ni služb.

Nevem, meni to izgleda kot slab oglas za delo, ce je dvoumen in zahteva da izgubljam cas z nekim poizvedovanjem, kaj so mislili z napisanim. Verjetno se placa ni zraven navedena, stavim pa 100€ zato ker potem nobeden nebi poslal prijave.

Plača IMO ni dobra, ampak po drugi strani deloiskalec niti ne išče ne vem kako dobro plačane službe.
Ker pri dobro plačanih vedo, koga želijo zaposliti

widj3098dj32 ::

TheBlueOne je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:


Nevem, meni to izgleda kot slab oglas za delo, ce je dvoumen in zahteva da izgubljam cas z nekim poizvedovanjem, kaj so mislili z napisanim. Verjetno se placa ni zraven navedena, stavim pa 100EUR zato ker potem nobeden nebi poslal prijave.


Iz konteksta si mislim, da se nekdo na delovno mesto prijavlja, kar pomeni, da ni v enako udobnem polozaju, kot tisti s tehnicnim znanjem, kateri pravilo dobivajo ponudbe. Ko isces, si tezko tako izbircen in tecen, kot pa ce oni iscejo tebe. Smo morda malo razvajeni.

Problem je, da imas spekter od totalnega sranja, do premium sans, razlike na prvi pogled pa ni. Pac moras iti tja, malo vprasati itn. pod nobenim pogojem pa ne izkljuciti moznosti samo ker se oglas zdi povrsen.

To je res, ampak navajanje osnovnega znanja excela, worda in uporabe Winsev bi se razumel za tak tip oglasa, ker se normiji s tem srecajo v soli.

Ampak "programiranje", "znanje omrezij" je pa malo optimisticno, da bi lahko kar pavsalno ocenil kot "osnovno", sploh ker gre za ne-IT pozicijo. Lahko bi morda tudi razumel, da firma nima urejenega IT vzdrzevalca, ce morajo delavci imeti osnovno znanje omrezij lol. In ce nimajo urejenega tega, se lahko vprasas cesa ostalega se ni - kot recimo prejemanje place na pravi datum.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

widj3098dj32 je izjavil:


To je res, ampak navajanje osnovnega znanja excela, worda in uporabe Winsev bi se razumel za tak tip oglasa, ker se normiji s tem srecajo v soli.

Ampak "programiranje", "znanje omrezij" je pa malo optimisticno, da bi lahko kar pavsalno ocenil kot "osnovno", sploh ker gre za ne-IT pozicijo.


Prvo je verjetno genericno, drugo pa specificno. Prvo si mislim, da dodajo prakticno povsod.

Invictus ::

6bt9hmDwY je izjavil:

HR je groza od groze, tiste dekline so preveč empowered, sploh v velikih in znanih firmah.

Ja, kadrovnice imajo čudne kriterije izbire...

Še posebej alergično reagirajo na vprašanje o plačah, če ni že prej jasno. Še bolj pa, ko postaviš svojo ceno... Ne marajo preveč zamozavestnih ljuzi, ki se njim zdijo arogantni. No, saj povečini smo :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Jaz pa sem imel vedno rad punce od HR. Same hude. Izgled in pogosto sexi trmast manipulativen karakter. :D Place pa nikoli nisem izpogajal z njimi in zadnje pet let se ni bilo, da nisem dobil kar sem zelel, glede denarja seveda. Sem pa imel vpogled v HR metode enega vecjih koncernov in lahko recem, da marsikaj, kar se tukaj kritizira je dobro premisljeno. Samo ce ne poznas celotnega ozadja zna delovati butasto.

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz pa sem imel vedno rad punce od HR. Same hude.

Vidiš, metode osvajanja imaš v drugi temi, tu govorimo o biznisu. Ne moreš tega mešat, razen, če s HR-ovko zelo dobro poznaš, tale menda ni bila neka ultimativna boginja hudača.

TheBlueOne ::

6bt9hmDwY je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Jaz pa sem imel vedno rad punce od HR. Same hude.

Vidiš, metode osvajanja imaš v drugi temi, tu govorimo o biznisu. Ne moreš tega mešat, razen, če s HR-ovko zelo dobro poznaš, tale menda ni bila neka ultimativna boginja hudača.


Ja vem, zal ni slo mesati. Bi si pa zelel. :D Tale o kateri govorim je bila fenomenalna. Problem je, da sem prezvest svoji in premalo zvest podjetjem, da bi lahko iz tega bilo kaj pikantnega. Sva se pa imela dosti rada, dosti delala skupaj, ker je kadrovala za moje podrocje in je imela fin smisel za humor.

Sem sel skozi kar je spisala in je vedno bil zraven tale genericni del. Cisto iskreno nisem niti pomislil, da je rahlo samoumeven.

Hypathia ::

eventyrer je izjavil:


Programerji ponujajo svoje znanje in ne prosijo za delo.

Saj je menda jasno, da ne iščejo programerja, niti jaz nisem programerka, ampak gre pač za neke osnovne kompetence, kot recimo vozniško dovoljenje. Sem mislila, da bom na "največjem slovenskem računalniškem portalu" dobila odgovor kaj te kompetence pomenijo, ampak bom izgleda morala it vprašat še na medover, če tam vedo.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Saj je menda jasno, da ne iščejo programerja, niti jaz nisem programerka, ampak gre pač za neke osnovne kompetence, kot recimo vozniško dovoljenje. Sem mislila, da bom na "največjem slovenskem računalniškem portalu" dobila odgovor kaj te kompetence pomenijo, ampak bom izgleda morala it vprašat še na medover, če tam vedo.


Ampak ne na podjetje, ki je spisalo oglas? :D

6bt9hmDwY ::

Hypathia je izjavil:

pač za neke osnovne kompetence, kot recimo vozniško dovoljenje. Sem mislila, da bom na "največjem slovenskem računalniškem portalu" dobila odgovor kaj te kompetence pomenijo

Narobe, tule smo übergeeki, osnovno znanje programiranje pomeni, da enkrat vidiš google in v enem popoldnevu spišeš še boljši iskalnik. Ampak da te google zatre, ker je že premočan. Ja, podobno, kot je Mozart popravil Salieru tisti March of Welcome :-)

Hypathia ::

Seveda ne, ker jih želim impresionirat.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

49106 ::

Tvoja prva služba? :)) :))

Ne blejaj po forumu, raje vprašaj tiste, ki so oglas postavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dice7 ::

Hypathia je izjavil:

Seveda ne gre za excel, to je posebej, cel "paket" izgleda takole:

Računalniška znanja:

urejevalniki besedil - osnovno
delo s preglednicami - osnovno
delo z bazami podatkov - osnovno
programiranje - osnovno
poznavanje računalniških omrežij - osnovno
poznavanje operacijskih sistemov - osnovno
računalniško oblikovanje - osnovno


Delodajalec, ki navede programiranje brez omembe kakrsnega koli jezika/frameworka, ponavadi ne ve, kaj programiranje dejansko je. Tile iscejo nekoga, ki zna v excelu kreirati kaksen graf in napisat v celice formulo. Vzdrzevalec v nasi firmi tudi hodi s "programerko" naokoli, pa se pod njegovo programiranje smatra nastavljanje nekaj parametrov v programu na laptopu, medtem, ko je ta priključen v stroj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Vetrpiha ::

Hypathia je izjavil:

Seveda ne, ker jih želim impresionirat.

S čim?

widj3098dj32 ::

Hypathia je izjavil:

eventyrer je izjavil:


Programerji ponujajo svoje znanje in ne prosijo za delo.

Saj je menda jasno, da ne iščejo programerja, niti jaz nisem programerka, ampak gre pač za neke osnovne kompetence, kot recimo vozniško dovoljenje. Sem mislila, da bom na "največjem slovenskem računalniškem portalu" dobila odgovor kaj te kompetence pomenijo, ampak bom izgleda morala it vprašat še na medover, če tam vedo.

Nebos dobila odgovora, ker ga uradnega ni. Takrat ko bodo pa talali certifikat za "osnovno programiranje", pa te lahko napotimo tja.

Hypathia je izjavil:

Seveda ne, ker jih želim impresionirat.

Raje jim ponudi to kaj znas, ker drugace nebos dozivela 2. meseca z zaposlitvijo.

Zgodovina sprememb…

gozdar1 ::

Zbirnik, pa de si vsaj dal čez osnove kakega višjega jezika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

no comment ::

Če ne znaš ničesar sprogramirat, potem ne ustrezaš pogojem. Če si že nekaj sprogramirala, lahko temu rečeš osnovno znanje.

Sej se boste potem med razgovorom izkašljali kaj in koliko kdo zahteva in ponuja...

6bt9hmDwY ::

    Input "Your questions, skynet answers... Hmm", t
    If Right(t, 1) = "?" Then
        t = UCase(Mid(t, Len(t) - 1, 1))
        If InStr("AEIOUY", t) > 0 Then
            Print "Yes, it seems so..."
        Else
            Print "No way!"
        End If
    Else
        Print "Does not compute, humanity destroyed in 10...9..."
    End If

Evo, to je super advanced programming, brez kakršnihkoli zlih namenov...

Zgodovina sprememb…

Bud_Bundy ::

Za povprečno kadrovnico so osnove programiranja nastavitev termostata.

Hypathia ::

widj3098dj32 je izjavil:


Raje jim ponudi to kaj znas, ker drugace nebos dozivela 2. meseca z zaposlitvijo.

Jaz šele čekiram kaj zahtevajo/pričakujejo delodajalci na področjih ki me zanimajo. Imam še par mesecev časa, da izpopolnim svoje kompetence, je pa nerodno, če sploh ne veš kaj naj bi obvladal, zato sem spraševala in najbolj konkreten in konstruktiven odgovor prejela na zs:

Osnovno programiranje pomeni, da znaš s programiranjem (kateri koli programski jezik, magari psevdokoda) rešit nek preprost problem, recimo nekaj primerov:
- izpis vseh deliteljev nekeega števila od 0 do N
- izris zvezdic v Y vrstic, pri čemer je v vrstici X zvezdic
- ugotavljanje, ali je beseda palindrom (iz obeh koncev prebereš enako)

To sodi v osnovno programiranje. Se pravi, ne zahteva se, da poznaš OOP (object-oriented programming), razne frameworke, API-je itd.


Bi bilo pa verjetno še bolj impresivno, če bi v CV lahko napisala, da obvladam kak konkreten programski jezik. Se da kakšnega do osnovnega nivoja naštudirati v pol leta?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Vetrpiha ::

Da, ampak programiranja pa ne. Res ne bi vprašal, kaj zahtevajo?

Hypathia ::

Zakaj le? Ko bom jaz iskala službo, tega mesta ne bo več, bo pa kakšno drugo, kjer bodo zahtevali, če vam gre verjeti, spet nekaj drugega. Torej potrebujem naštudirati osnove, kaj to so, smo pa menda zdaj ugotovili.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Vetrpiha ::

Ja, dvoklik na excell in znanje brskanja. Pa ločiti moraš med datotekami in mapami (dir)

Zimonem ::

Treba je znati razložiti in zagovarjati, da so datoteke ženskega spola in nosijo vsebino. Direktoriji pa moškega in držijo hirarhijo in kot taki tlačijo ženske pod sebe. Večji del je to to. Mogoče navržeš še kaj o for zanki in akumulatorjih.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14031854 (15710) Strato5
»

Kako priti iz nič čim hitreje do službe v IT industriji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6319157 (16285) vostok_1
»

Inženir informatike in zaposljivost z določenim znanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6616517 (13506) Invictus
»

Kam po FRI-ju

Oddelek: Šola
266361 (5076) Ciklamen

Delo: Iščem čistilca(M/Ž). Zahtevano znanje programiranja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412903 (9341) Mavrik

Več podobnih tem